Atklās Arņa Balčus izstādi

Katrīna Leiškalne, 15.07.2015., 15:42

Ceturtdien, 23. jūlijā, plkst. 18.00, fonda "Mākslai Vajag Telpu" Vasaras Mājā Kalnciema ielā 36/38 atklās fotogrāfa un mākslinieka Arņa Balčus izstādi.

Atklās Arņa Balčus izstādiIzstāde taps kā memoriālā dzīvokļa konceptuāla fikcija, kas būs veltīta Džemmai Skulmei.

Arņa Balčus izstāde būs veidota kā telpisks atskats mākslinieces gadu gājumā, pievēršoties gan viņas radošajai darbībai, gan sociālajai aktivitātei publiskajā telpā. Atsevišķas mēbeles, priekšmeti un fotogrāfijas veidos stāstu, kas atklāj mākslinieka interpretētu fragmentu viena cilvēka atstātajiem nospiedumiem vēsturē.

Džemma Skulme ir Vasaras Mājas izstāžu cikla galvenais vadmotīvs, atzīmējot mākslinieces 90 gadu jubileju.

Arnis Balčus (1978) studējis komunikāciju Latvijas universitātē un fotogrāfiju Vestminsteras universitātē Londonā. Viņa fotogrāfijās iemūžinātie portreti, nomales un sadzīviskas ainas mijas ar latviskās identitātes jēdziena izpratnes iespēju meklējumiem un to saistību ar vēl arvien aktuālo postpadomju problemātiku. Fotogrāfs piedalījies izstādēs daudzviet pasaulē, tostarp Ņujorkā, Maskavā un Honkongā. Viņa darbi tikuši publicēti tādos izdevumos kā "The New Yorker", "Dazed&Confused" kā arī "Flash Art". Balčus 2008. gadā veidotā fotosērija "Amnēzija" iekļauta ABLV Bank kolekcijā topošajajam Latvijas laikmetīgās mākslas muzejam. Kopš 2011. gada viņš ir interneta žurnāla "FK" (Fotokvartāls.lv) galvenais redaktors.

Atgādinām, ka ceturtdien, 16. jūlijā, 18.00 notiks mākslinieka Indriķa Ģelža autorvakars, bet viņa izstāde būs apskatāma līdz 22. jūlijam. Savukārt sestdienās laikā no 11.00 līdz 15.00 notiek radošās darbnīcas bērniem, kurās bērni varēs veidot savu īpašo grāmatiņu un zīmēt ilustrācijas. Visu pasākumu apmeklēšana ir bez maksas.

Vasaras Māja ir radošā telpa, kas kalpo par platformu mākslas norisēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošajām darbnīcām bērniem. No konteineriem veidotā mākslas telpa veidota kā atgādinājums, ka Rīgā joprojām nav muzeja, kurā atspoguļota Latvijas pēckara un mūsdienu māksla. Vasaras mājas izstāžu kuratore ir Elīna Sproģe, tās grafisko dizainu veidojis Ģirts Reiniks.

Vairāk par fondu "Mākslai Vajag Telpu": makslaivajagtelpu.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Plgutgj leanne@aspiretoo.ca :

Hkwlqkg

hctz hydrochlorothiazide

Esmeralda

Ryaxrmm tandreemedley@gmail.com :

Acjptlrienāktreģistrēties