Artura Ņikitina personālizstāde "Mākslinieks cilvēkam"

S. Haenko, 16.06.2010., 11:02

Galerijā "GlobalArtRoom" tiks atvērta gleznotāja Artura Ņikitina (1936) personālizstāde.

Arturs ŅikitiArtura Ņikitina personālizstāde "Mākslinieks cilvēkam"ns ir dzimis 1936. gadā Ļeņingradā (tagadējā Santpēterburgā), 1962. gadā absolvējis Latvijas Mākslas Akadēmiju. Viņa interešu lokā ietilpst glezniecība, grafika, tēlniecība un dizains. Izstādēs mākslinieks piedalās kopš 1958. gada, un to skaits pārsniedz četrus simtus (tajā skaitā 30 personālizstādes). Arturs Ņikitins ir Latvijas Mākslinieku Savienības biedrs un Baltijas Starptautiskā institūta profesors. Darbi atrodas Latvijas Mākslas muzeja un Mākslas fonda kolekcijās (Rīga, Latvija), A. Puškina Tēlotājas mākslas muzejā, Tretjakova galerijā (Maskava, Krievija) un citos muzejos.

"Māksla no mākslinieka prasa vai nu augstu profesionālu meistarību vai arī mākslinieciskā žesta iekšējo spriedzi. Arturam Ņikitinam piemīt gan viens, gan otrs, un viņš to virtuozi izmanto. Pēc dabas dumpinieks, "jēgas sagrozītājs un vienotuma grāvējs", viņš turpina apliecināt personīgo pašpietiekamību visdažādākos mākslas virzienos: zīmējumā, glezniecībā, tēlniecībā, ilustrācijā, dizainā un zināšanu nodošanas mākslas studentiem", atzīmē mākslas zinātniece C. Haenko. Mākslinieka spēcīgais un savdabīgais talants, kurā apvienojas zīmētāja un kolorista dotumi, iezīmē savādāku māksliniecisku domāšanu. A. Ņikitina darbiem raksturīgs tēla kāpinājums ar jebkādiem līdzekļiem, idejas un jūtu spēka iemūžinājums, vispārīga cilvēciskās psihes būtības mobilitātes pārraidīšana, kas savā ziņā ir reālisma tradīciju turpinājums. Tomēr viņa darbos sastopama arī organizēta nekārtība, ekspresīvi štrihi un telpiskas izmaiņas, groteska, kas ietver paradoksālu informāciju, brīžiem apzināta, sakāpināta atklātība. Artura Ņikitina kredo ir "Atkāpties no savas virsotnes, no paša radošā laika dzīvē".
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
çmim i ulët asnjë ndikim anësor 3dm

Anneshy

Every weekend i used to go to see this website, because i wish for enjoyment, since this this web site conations really pleasant funny material too. สมัคร betflix

Willy

Ronaldruirmienāktreģistrēties