Arņa Balčus personālizstāde "Amnēzija"

Inga Lāce, Rīgas mākslas telpas mārketinga vadītāja, 17.05.2009., 22:24

Rīgas pilsētas izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" no 26. maija līdz 23. jūnijam būs apskatāma mākslinieka Arņa Balčus personālizstāde "Amnēzija".

balcusIzstādi veido lielformāta krāsainās fotogrāfijas, kurās mākslinieks inscinē dažādus rituālus, kas sociālo un politisko pārmaiņu rezultātā ir izzuduši no mūsu ikdienas. Balčus savā sērijā apspēlējis piena dzeršanas starpbrīžus skolās un bērnudārzos, civilās aizsardzības stundas, 1990. gadu meiteņu izklaidēšanās ieradumus un citas situācijas, kas raksturo pēdējo trīsdesmit gadu latviešu un citu post-padomju valstu iedzīvotāju dzīvesveidu. Šo rituālu aizmiršanu ir veicinājusi kolektīvā amnēzija – piespiedu vai brīvprātīga atsevišķu atmiņu apspiešana, kas tikusi praktizēta pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas – gan, lai noliegtu latviešu padomju identitāti, gan, lai pārvarētu atkārtotas politiskās un ekonomiskās neveiksmes.

Projekta uzdevums nav attaisnot aizgājušos režīmus vai romantizēt padomju etosus, bet gan veidot saikni ar mūsu pašu pagātni, analizēt to un izvērtēt kolektīvās amnēzijas sekas. Autora nostaļģija nav saistīta ar pagātnes restaurēšanu, to drīzāk var uzskatīt par sava veida pretošanos mūsdienu idejai par laiku, vēsturi, progresu, vērtībām un nacionālo identitāti.

Izstādei tiks izdots arī katalogs ar A. Balčus un Sergeja Kruka esejām latviešu un angļu valodās.

Arnis Balčus (dz. 1978.) dzīvo un strādā Rīgā un Londonā. 2002. gadā Latvijas Universitātē ieguvis bakalaura grādu komunikācijas zinātnē, bet 2005. gadā Vestminsteres Universitātē Londonā maģistra grādu fotogrāfijā.balcus

Māksliniekam bijušas vairākas personālizstādes Rīgas galerijā (2006., 2008.), Matthew Bown galerijā Londonā (2005., 2006.), Giedre Bartelt galerijā Berlīnē (2003., 2007.), LNMM izstāžu zālē "Arsenāls" Rīgā (2004.), Overgaden Kopenhāgenā (2003) u.c.

A. Balčus piedalījies grupas izstādēs, piemēram, M-ZZZ - Latvijas fotogrāfijas un video mākslas izstāde Langhans galerijā Prāgā , Privat Vinzavodā Maskavā(2008), 2. Ars Baltica fototriennālē Vācijā (1999-2001), kā arī video festivālos - Pesaro filmu festivālā Romā (2008.), Bohumas video festivālā (2005.). Autoram ir izdotas piecas grāmatas, viņa fotogrāfijas publicētas tādos Eiropas un ASV kā New York Magazine, Dazed & Confused, Flash Art, Photo&Video, Time Out, Imago, Fotokvartāls u.c.

Izstādi atbalsta Aizkraukles Bankas Labdarības fonds.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
çmim i ulët asnjë ndikim anësor 3dm

Anneshy

Every weekend i used to go to see this website, because i wish for enjoyment, since this this web site conations really pleasant funny material too. สมัคร betflix

Willy

Ronaldruirmienāktreģistrēties