Andra Vārpas personālizstāde mākslas "Galerijā Laipa"

Karlīne Cercina, 24.11.2009., 14:13

Valmierā, mākslas "Galerijā Laipa" piektdien, 20. Novembrī plkst.17:00 tiks atklāta Andra Vārpas personālizstāde. Izstāde galerijā apskatāma līdz 16. Decembrim.

"Andris Vārpa var lepoties ar pieredzi, stabilu, brīvu un radoši savdabīgu mākslinieka rokrakstu. Tēlnieka grafīta zīmējumi un izveidotās medaļas, dekoratīvas skulptūras, portreti un pieminekļi mākslas un zinātnes dižgariem saista ar izjūtu amplitūdas bagātību no dziļi dramatiskas līdz ironiskai. Laikam ritot, agrīno darbu dekoratīvi nesamākslotais smagnējo formu konstruktīvais kārtojums ir attīstījies smalki izjusta pirmatnīgi robusta un ēteriski dekoratīvā pamatīguma virzienā un kļuvis par tēlnieka skulptūru pamata lielumu. Andra Vārpas izvēlētajos izteiksmes līdzekļos it kā arhaiski robusta forma ar elegantu vieglumu ir asamblēta ar abstrakcijai raksturīgām vizuālajām formām, uzburot vibrējošu senatnīgas teikas sajūtu. Līdz ar izsmalcinātas formas izjūtu bezmaz vai gaisīgu formas vieglumu iegūst monumentāli vienkāršie un atturīgie, pelēki sudrabotie grafīta zīmējumi." Atzīst mākslas zinātnieks un kritiķis Aivars Leitis. Pagājušā gada rudenī Latvijas gadadienai par godu, Valmieras pilsētas centrā tika atklāta pirmā, valmierieša Andra Vārpas, skulptūra "Gaismas strūklaka". Šī skulptūra ir pirmā liecība, kuru mākslinieks Andris Vārpa atstājis Valmierai. Pēc trīs gadu darba studijā, mākslinieks atkal vēlas tikties ar plašāku auditoriju, izstādot savus mākslas darbus mākslas galerijā "Laipa". "Andris Vārpa sevi nenodarbina ar konceptuālām izstādēm. Viņš visu laiku ir radošā procesā, kuru tikai piebremzē un ar plašu žestu atdara priekškaru, aiz kura redzams paveiktais, tad saņem kritiku, draudzīgu un ne tik draudzīgu (tādas gan ir ļoti maz) un strādā atkal tālāk." raksta Anda Treija (mākslas zinātniece, galerijas "Daugava" vadītāja) galerijas "Daugava" izdotajā katalogā "Vārpa". Pretēji "skatuves" radītajai ažiotāžai, mākslinieks pievēršas intimitātei, pārkrāmējot darbnīcas plauktus un putekļu klātos, bet tuvinieku atzinību ieguvušos skiču blokus.

Pirmo reizi mākslinieka Andra Vārpas darbības laikā, plašākai sabiedrībai tiks izstādītas skices, veltot tām īpašu uzmanību, jo no tām ir dzimuši mākslas darbi. Vēlme izstādīt skices ir liela uzdrīkstēšanās, jo tas ir gala rezultāta ideju posms, kuru ikdienā redz tikai pats mākslinieks. Savukārt skatītājam tā ir iespēja ieraudzīt mākslinieku un mākslas darbu no cita skatu punkta, labāk izprast un tuvināties darba idejai.

Atbalstītāji:
Valmieras piens
Ziedu salons "Rēzija"
Valmieras pilsētas dome
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Uwugbin kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Hyepnzf

Fgifvoj peterdennis@ivieconsultingfirm.com :

Lgvzqyl

Fjkkcac kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Bhkffztienāktreģistrēties