Dailes teātra Mākslas telpā "Brīvības 75" būs Swedbank un Agijas Sūnas galerijas izstāde-konkurss "Gada glezna"

Liene Jakovļeva, 06.01.2015., 01:11

No 9.janvāra Dailes teātra Mākslas telpā "Brīvības 75" būs apskatāma Swedbank un Agijas Sūnas galerijas izstāde-konkurss "Gada glezna".

Gada glezna

"Gada glezna" aizsākās kā Ziemassvētku brīnums, kad tautas atmodas laikā katrs bija gatavs kļūt par dāvinātāju. Laika gaitā konkurss izvērtās par Ziemassvētku tradīciju. Tradīcijas mēs mīlam, cienām un cenšamies saglabāt. Un šoreiz konkurss notiks jau 22.reizi.

"Gada glezna" ir senākā kultūras sponsorēšanas aktivitāte Latvijas jaunāko laiku vēsturē, kuru nesavtīgi veic Swedbank (sākotnēji Vācijas-Latvijas banka, vēlāk – "Hansabanka").

Decembrī Agijas Sūnas galerija ar Swedbank atbalstu izaicina gleznotājus kopīgai izstādei. Vairāki desmiti gleznotāju iesniedz katrs vienu darbu. Vienīgais noteikums - tekošā gada darbs. Studentu darbus nepieņem.

Atšķirībā no daudziem citiem konkursiem, šeit laureātu nosaka nevis žūrija, bet viena konkrēta mākslas pasaulē pazīstama persona, kuru izvēlas galerija. Par Swedbank un Agijas Sūnas galerijas "Gada gleznas" prēmiju šogad lems Mārtiņš Vilkārsis. Iesniegto gleznu vērtētājs tiek paziņots tikai darbu nodošanas dienā. Grūti un atbildīgi ir sameklēt pērli šādā krāsām, idejām, emocijām un profesionāliem eksperimentiem piesātinātā ekspozīcijā. Bet simtiem cilvēku - gan mākslinieku, gan skatītāju - līdzdalība šajā notikumā apliecina "Gada gleznas" nozīmību.

Izstādes atklāšanā tiek nosaukts laureāts un pasniegta prēmija (1500 EUR), savukārt izstādes gaitā savu vērtējumu izteic apmeklētāji, un, slēdzot izstādi, tiek pasniegta skatītāju simpātiju balva.

Swedbank un Agijas Sūnas galerijas izstāde-konkurss "Gada glezna" no 9.janvāra bez maksas būs apskatāma stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā.

Dailes teātra Mākslas telpā "Brīvības 75" pirmo reizi tiek organizēts šāds sadarbības projekts, ne pašu producēta izstāde. Nākamā – Jāņa Deinata personālizstāde – iecerēta martā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
buy viagra online

Nellie

Yhtxxdk craig.farnsworth@ethernovia.com :

Qmmvuqg

MichaelShithienāktreģistrēties