4. Kultūras Laipa "Latvijas laikmetīgās mākslas netradicionālās parādības"

Karīna Rozenberga, 12.10.2009., 19:33

Šā gada 16. oktobrī plkst. 17.00 mākslas "Galerijā Laipa" Kultūras Laipas lekciju ietvaros Valmieras iedzīvotāji un tās viesi tiks aicināti uz diskusiju par Latvijas laikmetīgās mākslas netradicionālām parādībām, ko vadīs Latvijas Universitātes lektors, Baltijas Krievu institūta docents un mākslas kritiķis Jānis Borgs.

Māksla, kas nenodarbojas ar formām un materiāliem, bet ar idejām un nozīmēm, māksla, ko nevar noteikt kāda medija vai stila terminos, bet ko nosaka veids, kādā tā jautā, kas ir māksla.

Vai zināji, ka Marsels Dišāns ar savu provokatīvo žestu – pisuāru "Strūklaka" aizsāka asas diskusijas mākslas aprindās 20. gadsimtā un tikai pusgadsimtu vēlāk izskanēja apgalvojums, ka visa māksla pēc Dišāna ir konceptuāla? Mākslinieks ar šo žestu uzdeva jautājumu sabiedrībai:"Vai šis pisuārs varētu būt mākslas darbs? Iztēlojies, ka tā ir māksla!"

4. Kultūras Laipa lekcijas mērķis ir veicināt izpratni par laikmetīgās mākslas netradicionālajām parādībām mūsdienu lokālajā - Latvijas kultūras telpā.

Diskusijā par šo tēmu ievadīs Jānis Borgs, kas ar konceptuālismu aizrāvās vēl students būdams Mākslas akadēmijā, kad līdz ausīm bija iegrimis modernisma idejās. Viņš atceras sevi kā dedzīgu šī virziena piekritēju. Iesākumā viss nācis no poļiem, galvenokārt no viņu izcilā žurnāla Projekt lappusēm. Tad viņa rokās nonāca arī vairākas grāmatas. Visbeidzot tas lielākais iespaids esot eksplodējis kādā Varšavas vizītes laikā.

Mākslas "Galerijā Laipa" Jums būs fantastiska iespēja tikties ar šo cilvēku klātienē, izzināt Latvijas laikmetīgās mākslas netradicionālās parādības un diskutēt par tām.

Atbalstītāji:
Valmieras pilsētas pašvaldība
AS Valmieras piens
Valsts kultūrkapitālfonds

Organizators:
Mākslas "Galerija Laipa"


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Оооо боже почему роскомнадзор не блокирует этот сайт? Там же дети как им не стыдно! <a href=produkpower.com>produkpower.com</a>

Edwardsmund

Gqfurus duc_duy@yahoo.com :

Pmhihxa

car insurance companies auto insurance agency car insurance quotes auto insurance near me insurance quotes car

Cheryleienāktreģistrēties