animal rights

29.04.2006 12:19:38 aizsāka dzēsts lietotājs
32 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
dzēsts lietotājs, 29.04.2006. 12:26:21
Komentāra reitings: 0

Vai Latvijaa ir normals interneta portals, kura butu pieejams daudz kvalitativas informacijas par dzivnieku tiesibam un vegetarizmu/veganizmu, problemam Latvija un pasaule? (man neizdevas atrast :( ) ZB? Izkatas ka tur visi ir mirushi :/

Vispar jau rakstu tapec, ka ir ideja tadu saitu uztaisit - nupat Lietuva starteja www.animalrights.lt .
Ja atrastos cilveki, kuri veletos aktivi darboties shaja joma, vakt informaciju u.t.t., butu iespejams uztaisit LV versiju. ja jus esat tads cilveks vai ari tadus pazistat - ludzu atsaucieties :)

piedodiet par kludam, man ar to lv valodinu pagruti ir :)
ieva
animalrights.lt

deni2s, 29.04.2006. 15:36:38
Komentāra reitings: 0

Laikam jau nav nekas daudz LV par sho teemu. Atradu kko tikai te:
http://www.tvnet.lv/zalazeme/
http://www.petnet.lv/

dzēsts lietotājs, 29.04.2006. 17:56:45
Komentāra reitings: 0

Vis ko man izdevas atrast tas ir

http://www.zb-zeme.lv/zb.htm

manuprat butu vajadzigs kas vairak :)

jānis, 29.04.2006. 20:43:03
Komentāra reitings: 0

Mani meklējumi beidzās ar to pašu ko jūs atradāt, toč Latvijā ko tādu vajadzētu uztaisīt!!

dzēsts lietotājs, 29.04.2006. 20:53:08
Komentāra reitings: 0

viss kas ir vajadzigs ir savakt informaciju, ka trukst - iztulkot..
dizains gatavs, viss tacu saprogramets u.t.t.
mes uztaisitu latvisku forumu, ja latviesiem gribetos, varetu pirkt domenu ar lv beigam.. nu tas jau nav tas galvenais. :) vajag cilvekus-entuziastus :}..
kaut gan latvija es pagaidam redzu daudz mazak diskusiju shaja joma, vai ari nemekleju tur, kur taas atrodas :) ?

dzēsts lietotājs, 30.04.2006. 07:21:43
Komentāra reitings: 0

vajag , vajag ;) !

deni2s, 30.04.2006. 09:57:07
Komentāra reitings: 0

Nav nekādu problēmu to visu rīkot arī zem HC.LV, ja atradīsies cilvēki, kas tulkos/vāks informāciju.
Arī - dizains gatavs, viss saprogrammēts, forums gatavs un tur ieklīstu daudzi, kas apmeklē HC.LV citu iemeslu dēļ (mūzikas utt.). Katrā ziņā no HC.LV atbalsts garantēts, ja atrodas cilvēki, kas ir griboši un varoši kaut ko darīt.

dzēsts lietotājs, 30.04.2006. 12:38:26
Komentāra reitings: 0

es paskatijos, ka varetu partulkot no lt uz lv valodu jau esoso informaciju - nez vai ir vajadzigs to pasu meklet pa jaunu citur.

dzēsts lietotājs, 30.04.2006. 17:21:26
Komentāra reitings: 0

mja, lietuva ari ilgu laiku viss bija "under hardcore" , gan forums, gan saits.(http://www.gyvunuteises.hardcore.lt/ )

bet tadai temai ir vajadzigs savs portals. Jo tema r loti plasha, informacijas ari loti daudz.
Skatoties uz nakotni, ja shis projekts savaks pietiekami daudz domubiedru, bus veidojama stipraka un oficiala organizacija. mes pasi sadarbojamies pagaidam ar lt zaliajiem - gan lietuva, gan latvija ir par mazas lai katra taja butu pa vienai atseviskai organizacijai, vismaz pagaidam. tatad ideja ir uztaisit vienu stipru koncentretu saitu, kura varetu dalities ar informaciju (jo situacija,piemeram tiesiskaja/juridiska puse (sakara ar dzivnieku tiesibam) ir diezgan specifiska musu valstis. jo tiek pienemti ES normativi, CITES u.t.t. bet vis paliek papiros..), taisit kopigus projektus, dalities pieredze. Ja cilveku butu pietiekami, tad, manuprat, gan lietuva gan latvija butu izveidojushas grupas, bet ir ta, ka hardcore cilveki, zalie, un "parasti" veg people iet "atseviski".

tads saits nebus domats tikai alternativiem jaunieshiem :) vins ir un bus domats visiem. jo shi ir visu problema. Es biju gatava pati uznemties taisit LV versiju, bet pagaidam man nav laika + manas LV grammar zinas ir tadas...ne ipashi spidoshas :))) un ja nav cilveku, kuri veletos veltit tam savu laiku, tad jau nav verts ari.. jo "miris" saits nekam nav derigs..

nu vsio. sarakstiju it ka visu kas bija galva :))) paldies par uzmanibu

deni2s, 30.04.2006. 17:48:09
Komentāra reitings: 0

HC.LV jau sen nav tikai par hardcore music, kā arī sen nav tikai "alternatīviem jauniešiem".
Tas ka tēma ir ļoti plaša un daudz informācijas - tas nav pamatojums, lai būtu "savs portāls". Arī mūzika un kultūra ir plašas tēmas, bet tas netraucē tām līdzpastāvēt HC.LV.

Es varētu minēt dažus argumentus, kāpēc izdevīgāk būtu likt šādu tēmu zem HC.LV, bet es gribētu pirms tam zināt konkrētu pamatojumu, kāpēc nē. Un būtībā nav lielas jēgas par to diskutēt, kamēr nebūs cilvēku, kas vispār būtu ar mieru kko darīt lietas labā.

Par to plašumu un informācijas daudzumu - tas arī ir diezgan diskutabli. Ja gribi taisīt peta.lv, tad info no petas mājaslapas būs daudz, bet ja taisīt tikai konkrēti par problēmām Latvijā, tad ir kā ir ar to informācijas daudzumu.

bomzite, 30.04.2006. 18:00:12
Komentāra reitings: 0

"Ja atrastos cilveki, kuri veletos aktivi darboties shaja joma.." <-- es labpraat..
tikai kaa..?

dzēsts lietotājs, 30.04.2006. 18:12:40
Komentāra reitings: 0

es nesaku ka NE :) bet ja pie jums saktu veidoties stipra dzivnieku tiesibu baze, tad jau jus pashi redezetu ka vajadzigs atsevisks portals. Sha vai ta - pareizi sakat - "kamēr nebūs cilvēku, kas vispār būtu ar mieru kko darīt lietas labā".
neiet runa per petas lietuvisku/latvisku versiju. pie mums ir citas problemas. man jau ari sakuma likas ka nav nekadas ipashas, savadakas problemas pie "mums" - bet vinas ir. un ir loti daudz. gan realaja dzive, gad juridiskaja joma.
tas, ka hc.lv nav hardcore portals es jau ari pati saprotu :) bet tomer tas ir un paliks "jauniesu" portals. sha vai ta, rakstiju te mekledama aktivus cilvekus :)

varu tikai atkartot galveno musu saita ideju - savienot cik vien iespejams lielaku domu biedru grupu. ta ka lv ir lt kaiminvalsts ar lidzigam problemam, varetu uzsakt ko kopa. tas ari vis :)

jānis, 30.04.2006. 18:45:12
Komentāra reitings: 0

Eu pievērsiet uzmanību Bomzītei viņa tak pieteicās!! :D

dzēsts lietotājs, 30.04.2006. 19:02:19
Komentāra reitings: 0

tas par ko runaju es - tika uzrakstits tur auksha :)))) viss kas ir vajadzigs - "tikai" savakt, sagatavot informaciju lv valoda un visu laiku to atjaunot.. "tikai" :)))

bet ja tu esi viena - tas bus neviegls darbs, un varbut patiesham, sakums varetu but tepat ;)
visam savs laiks :)

dzēsts lietotājs, 01.05.2006. 06:42:42
Komentāra reitings: 0

deni2s - es lūk tieši neredzu jēgu visu pabāzt zem hc.lv - ja būtu aplūkojis lietuvas saitu - var labi redzēt, ka tas ir pietiekami plašs, lai būtu autonoms.

deni2s, 01.05.2006. 09:45:43
Komentāra reitings: 0

Kad būs darītāji, tad arī domās. Lietuvas saitu 8 cilvēki veido.

dzēsts lietotājs, 01.05.2006. 10:40:10
Komentāra reitings: 0

Informaciju sakam apstradat 3 cilveki. bet stradajam no jauna gada, un vel joprojam daudz kas nav padarits :(
Tagad musu pamazam ir vairak :)

deni2s, 01.05.2006. 11:10:21
Komentāra reitings: 0

Papētīju vairāk to lt saitu. Nu nav nemaz un tik daudz tur tās informācijas.

Pie sliktajām kompānijām pierakstītas McDonald's un Procter&Gamble - tas ir viss? Neviena Hessburgera?Nevienas Lietuviešu kompānijas? Nevienas labās kompānijas? No malas izskatās diezgan neobjektīvi. Esmu mazliet saguris no petas agresīvās reklāmas, tāpēc šis man liekas kkas līdzīgs, kas neizraisa lielu uzticību, liidziigi petai - visi fano, neviens nekā reāli nedara, tikai apķēpā māju sienas ar "peta.org". Esmu ļoti cinisks šorīt :)

Varbūt bija vērts uzreiz taisīt saitu baltic-animal-rights.com un likt tur visu iekšā 5 valodās - en, ru, lv, lt, ee?

ie va, jautājums konkrēti tev - cik veci ir tie lt saita veidotāji un kādā jomā mācās/strādā? Kā arī - kādi ir jūsu sasniegtie reālie rezultāti? Kādi konkrēti izglābti dzīvnieki, utt? Domāju, ka lv vislabāk šajā jomā darbojas www.dzd.lv - varbūt jums ir vērts sakontaktēties ar tās patversmes direktori Solvitu Vību, ja gribat lv ko uzsākt. Noteikti, ka viņa būtu ieinteresēta, kā arī tur atrastos cilvēki, kas ne tikai runā, bet arī dara.

dzēsts lietotājs, 01.05.2006. 12:18:14
Komentāra reitings: 0

vispirms - ir ari visas labas kompanijas ;)) apskaties vairak :))) nu bet tas ir piedodams, LT valodinu jus tacu nesaprotat. par LT kompanijam nav nekadas oficialas pieejamas informacijas.
ja kas interese ir jazvana pasham, bet atbildes - migla. Mes sadarbojamies ar LGGD (nezinu ka pareizi iztulkot, bet vini nodarbojas tiesi ar ar patversmem, savalas dzivnieku problemam un juridiskaja sfera www.lggd.lt) un, ka jau mineju - zalajiem.
pie mums ir divi cilveki, kuru izglitiba atbilst temai - vienam ir divi augstie biologija, vins darbojas anti-medniecibas sfera zalajos un meitene kura sogad beigs magistru dabas aizsardziba. Es pati esu no citas operas - maksla un dizains :) vel pie projekta strada medike, prakse - pari 20 gadiem.. plus viens aktivists informatikis - 24 gadi..un vel viens puika, kurs vispar nekad nav lietuva, bet dara loti daudz - http://www.veganas.tk/ , viss kas notiek lietuva sakas ar vina iniciativu. tatad. vel ir skola ejosie jauniesi. par citiem, kuru ir vairak, izglitibu neka daudz nezinu, jo neesmu satikusi tos cilvekus.

"mes" nesam neko daudz noveikushi. Dazhas akcijas pret kazokiem, anti- mcdonald day fun, piecu dienu akcija rudeni, un tagad vel bus akcija ar lekcijam/filmam divas LT pilsetas. sobrid daudz darba ar cirkiem, jo ir pamatojums domam, ka pie mums nopietni tiek parkapta CITES konvencija. tiesi TAGAD Vilna notiek akcija pie polu cirka ar egzotiskajie retajiem dzivniekem. vasara tiek planots liels projekts dzivnieku patversmju situacijai labot - jo tur situacija ir tragiska. ik 2 nedelas iziet zalo avize, kura ir musu "lappuse" ar informaciju par dzivnieku tiesibam.. tadi tad tie musu mazi darbini :/

sienas nekepajam, plus, jus nevarat objektivi novertet tekstus tos neizlasijis.
sha vai ta, paldies un uz redzeshanos :)
meginasim kontaktet ar noraditam personam.

dzēsts lietotājs, 01.05.2006. 12:27:08
Komentāra reitings: 0

tadas organizacijas ka www.dzd.lv ir vairakas. ja jus interesejaties par animal rights teoriju, tad jums butu skaidrs, ka vinu merki ir savadaki neka musejie. Kamer nemainisies dzivieka status cilveku galvas, tikmer patversmes bus patversmes, medibas bus medibas, uz nogalinasha bus nogalinasha - vairak vai mazak humaniska veida. merkis ir izglitot cilvekus un dot viniem cik vien iespejams skaidru, ojektivu informaciju. sobrid jutu shadu tadu valodas barjeru, jo nevaru gludi izskaidrot visu, ko veletos :}}}

aa vel pie mums ir divas aktivas zhurnalistes, marketinga un tiesas lietu studenti :)

deni2s, 01.05.2006. 12:49:57
Komentāra reitings: 0

Ja tu painteresētos vairāk par dzd.lv, tad saprastu, ka viņu mērķi nav īpaši savādāki kā "jūsējie". Kaut gan no otras puses...kamēr "jūsējie" skalo smadzenes, tikmēr viņi reāli palīdz dzīvniekiem. Nevajag jau uzskatīt, ka visi, kas nav ar jums, ir pret jums.

Starp citu, mans tēvs lika mednieka eksāmenu un es tur palasījos diezgan daudz viņu tos likumus tai sakarā. Izskatījās ļoti humāni un atbalstāmi. Tiek izšauti slimie dzīvnieki, lai viņi nemocītos un tādā garā. Mulķīgi, ka cilvēki, kuri par medībām ir tikai dzirdējuši, skaļi bļauj, cik tās ir nehumānas. Bet tas jau ir temats citai bezgalīgai diskusijai.

Novēlu jums nenonivilēt vārdu salikumu "animal rights", kā tas notiek te lv, kur tas bieži vien skaitās vienkārši stilīgi, kaut arī zināšanu par to nav nekādu. Brīžam tas jau sāk atgādināt reliģisku fanātismu.

dzēsts lietotājs, 01.05.2006. 13:17:18
Komentāra reitings: 0

ak zhe...
deni2s, piedod, bet tev tiesham trukst informacijas.
mes neuzkatam ka vini ir PRET mums. Mes pasi sadarbojamies ar tadam organizacijam LT, vini mums sniedz daudz padomu, jo viniem ir daudgadiga prakse, a mes pashi - diezgan nepieredzejusi birokratija u.t.t. tacu, ka jau minets - vinu merkis ir viens, musu - otrs. Vini palidz tiem, kuri cietushi shas sistemas del, mes - izglitojam, informejam un velamies lai cilveki neatbalstitu bezpratigu industriju. ja tev liekas ka ta ir smadzenu skaloshana... tad varu piebilst tikai to, ka viss kas ir apkart mums ir smadzenu skaloshana, sakot ar skolu un beidzot televiziju.

par medniekem. NE NE NE un velreiz NE. Situacija tur ir tragiska un nehumaniska. Piemeram Lietuva tiek mediti vilki, kurus vispar vajadzetu likt sarkanaja gramata, jo to ir palicis labi ja simts (pec dazhiem datiem - 50) - tacu tas netiek darits.. un zini kadel? tadel, ka puse no medniekem sezh saima un tads trofejs ka vilks viniem ir SUPER. Pilu mednieciba ar ir kaut kas nenormals, jo tad visi shauj uz visiem kas kustas debesis. neviens neskatas, ai ta pile ir no retajam vai iznikstoshajam sugam - who cares? un bez tam - sakontrolet nav iespejams. Es pat nerunaju par starptautisko situaciju, piemeram, ja tu esi mednieks, un velies sava kolekcija dabut Marco Polo auna ragus - tev shis prieks maksa 50000 litus (ar celojumu un garantiju - ka ragus tu dabusi). Dzivnieks tiek medits kalnos un ir loti liels un smags, tatad vinu noshauj, nofotografejas, savac ragus, izgriezh dalu muguras shahlikai un kermeni atstaj. Tas, ka tiek reguleta populacija - neviens mednieks neviena seminara vairs neuzdroshinas ko tadu teikt. tas ir absurds - palasi jaunako biologu informaciju par populacijas reguleshanas metodem... Slimigus dzivniekus neviens nemedi.. un vispar - ja runat par filosofiju un etiku - cilveks ir vienigais kas medi tad, kad nav izalscis.

jo vairak satiekos ar cilvekiem, kuri daudz gadus strada shaja sfera, jo vairak saprotu, ka musu idealismam naks nopietni parbaudijumi, un, patiesiba, vienigais veids ka kaut ko var mainit - ir rakstit un stastit cilvekiem par to, kas notiek shas mass-industry del un kada nozime ir but veganam.


dzēsts lietotājs, 01.05.2006. 13:20:16
Komentāra reitings: 0

starp citu - pie vilku problemas intensivi tiek stradats jau piecus gadus - diena no dienas - bet nekas neiet uz priekshu - viena vieniga iemesla del, kurs ir minets :( mednieku ir loti daudz, un tie ir bagati cilveki. Es nerunaju par mezga sargiem, kuri tiesham zin, ko un kad vajag shaut.

dzēsts lietotājs, 01.05.2006. 13:20:35
Komentāra reitings: 0

sorry - mezha

dzēsts lietotājs, 01.05.2006. 13:33:15
Komentāra reitings: 0

vispar jau es nevelos par neko te diskutet - man tas karsto dikusiju periods un lamashanas interneta bija tad, kad man bija 15 gadu un kad tik tiesham, tas informacijas truka un viss balstijas vienigi uz etiku un idealismu. tagad ir pietiekami gramatas un objektivas informacijas kuru sniedz pashi dzivnieku tiesibu parkapeji. viss :}

deni2s, 01.05.2006. 14:12:39
Komentāra reitings: 0

Gribēju teikt, ka dzd.lv arī nodarbojas ar izglītošanu un informēšanu - tātad mērķis tomēr sakrīt.

Žēl, ka jums LT ir tik lielas problēmas ar to medniecību. Medības nav sliktas, ir sliktas nelikumīgas medības (tie laikam ir tie gadījumi, par kuriem tu runā). Tāpēc, ka viens cilvēks ir slikts, tas nenozīmē, ka jāizšauj visi, vai ne? Tāpēc nu nevajag visus pēc viena mēra skatīt. "Medības" nav problēma. Problēma ir nelikumīgas medības. Tāpat kā zāles nevar aizliegt tāpēc, ka narkomāni tās izmanto. Nevar sniegt tādu maldinošu un neobjektīvu informāciju. Vai jaunības maksimālisms?

Ja gribat, lai jūs nopietni uztver, tad jums ir jāpārdomā rūpīgi savi izteicieni, lai tie neizklausītos vienpusīgi un subjektīvi, lai nebūtu "medības ir sliktas, bet Es nerunaju par mezha sargiem, kuri tiesham zin, ko un kad vajag shaut". Ja runā par medībām, tad runā par visiem, nevis tikai par tiem, par kuriem ir izdevīgi runāt.

Vai pati esi piedalījusies medībās?

dzēsts lietotājs, 01.05.2006. 17:05:24
Komentāra reitings: 0

tas, ko es aprakstiju - notiek pilnigi legali. nelegalie - ja.. tei ir atseviska tema..)
Zinatnieku, biologu, zalo un dzivnieku aizsargzibas organizaciju viedoklis par to medniekus neintrese, dazreiz izdodas izkarot lai tiktu izdots mazak licenziju vai tamlidzigi, bet, atkartoju - tas nav darams populacijas reguleshanas del - tas ir populars sporta veids, ar kuru aizrautigi nodarbojas cilveki.

pati medibas piedalijusies neesmu. es pat filmas ar tadam scenam skatities nevaru :) esmu redzejusi medniekus, noshautus dzivniekus. gan lietuva, gan latvija. Sporta veida medibas, paldies dievam, piedalijusies ari neesmu - bet par to var sadabut pietiekami daudz info no pashiem medniekiem - vini dizhojas par saviem laimestiem un ar prieku dalas pieredze un publice fotografijas ;)

es neredzu nekadu attaisnojumu medibam. dzivnieku populacijas problemas atradas tieshi cilveka ietekmes del. un tas, atkartoju, nav regulejamas ar shautenem un cilpam.

tatad jums liekas ka medibas nav sliktas? hm. tad sanak kad jusu personalais viedoklis ir vispar PRET dzivieku tiesibam. Jo animal rights, ka zinams, apzime "iedzimtas tiesibas" (piedodiet ja tas nav pareizs termins lv valoda).
vispar, tagad man paliek diezgan neskaidra jusu pozicija visa shaja lieta. ka tad tur ir?m?

p.s. ir zinami tris dzvivnieku aizsardzibas organizaciju tipi. vini visi ir vajadzigi un vinu merki tomer atskiras. kaut gan biezhi vien tie sadarbojas, un tas, protams, ir loti labi. mes sevi skiram pie tresa tipa. dzd.lv - pec vinu saita spriezhot - pirmajam. bet tas, atkartoju, nebut nenozime ka shas organizacijas stridas :)))

dzēsts lietotājs, 01.05.2006. 17:39:13
Komentāra reitings: 0

aaa vai jus jautajat tapec, ka jums liekas ka mana info ir nereala propaganda? ja ta, tad varu jus nomierinat - ta nav propaganda no petas vai tamlidzigi, par marco polo auniem - tas vis ir no loti informativas publikacijas lt dienas avize "Lietuvos Rytas", kuru ir rakstijis pats shadu medibu organizetajs - ja gribas varu atsutit noskanetu, ar visam foto un smaidoshiem medniekem ;)))
par vilkiem un pilem - tas viss ari ir no pimam lupam. pie mums pat premjers medi, un visiem par to prieks.

deni2s, 01.05.2006. 18:23:57
Komentāra reitings: 0

"tatad jums liekas ka medibas nav sliktas? hm. tad sanak kad jusu personalais viedoklis ir vispar PRET dzivieku tiesibam."

Nevajag jau uzreiz galējībās nonākt. Ne viss ir tikai melns vai balts. Bet nu manis pēc vari tā domāt.

Medības jau izsenis ir karaļu un bagāto cilvēku izklaide. Grūti ir lauzt tādas tradīcijas. Varbūt ir vērts sākt ar to pašu premjeru? Iedomājies kādu rezonansi sabiedrībā tas izsauktu, ja pēkšņi premjers paziņotu, ka nevēlas vairāk medīt, jo tas aizskar dzīvnieku tiesības!

dzēsts lietotājs, 01.05.2006. 18:28:15
Komentāra reitings: 0

tadas pashas, kadas bija Anglija, kad tika aizliegtas medibas ;)

ne galejibas, mani vienkarshi interese jusu "pozicija" :))

deni2s, 01.05.2006. 18:41:11
Komentāra reitings: 0

Konkrēti mana (nevis "mūsu") "pozīcija":

"mazāk stilošanas un fanātisma, vairāk darba un realitātes :)"
Un arī "5 min plānošanas aizstāj 1h darba" :)

Un, ka es ne pārāk ienīstu dzīvniekus, pierādījums darbos varbūt varētu būt šīs akcijas sarīkošanā: http://www.hc.lv/hclv/atbalstam/dzd/pr/

dzēsts lietotājs, 01.05.2006. 18:58:38
Komentāra reitings: 0

"jus" tas ir "tu" - ieradums sarunajoties ar nepazistamiem cilvekiem.
skaidraks nepalika :)


Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Здравейте, исках да знам цената ви.

RobertSax

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

RobertSax

Aloha, makemake wau eʻike i kāu kumukūʻai.

Robertunsab


ienāktreģistrēties