Krivvalodīgie Latvijā.

25.06.2007 19:13:54 aizsāka dzēsts lietotājs
149 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 19:14:28
Komentāra reitings: 9.918

Pēdējā laikā arvien biežāk nākas saskarties ar to, ka Latvijā dzīvojošie krievvalodīgie nemāk valsts valodu. Kas vēl sliktāk, daļa pat kategoriski noliedz tās nepieciešamību.

Ieeju veikalā - pārdevēja, kas mani apkalo runā tikai krievu valodā, var sākties intresantās žestikulācijas, lai norādītu, kas tieši man nepieciešams.
Braucu sabiedriskajā transprotā - uz jautājumu no konduktores puses noskan pāris rūcoši izteikti krieviski vārdi.(varbūt viņa bija tikai grūta diena..)
Iegāju vecajā skolā - dežurantes parasti bija visai atsaucīgas, tapēc apvaicājos arī tai reizē, vai man nepieciešamā skolotāja vēl ir skolā, atbildi nesapratu un lūdzu pārtulkot latviski, tā vietā pretī saņēmu pārmetumus, ka bez krievu valodas es nekā nesasniegšu un kā tas vispār ir iespējams nezināt krievu valodu?!

Sēžot parkā pie Kongresu nama ar mani un manu draudzeni divi puiši /laikam lieki piebilst, ka krieviski runājoši/ centās iepazīties, ar viņiem tad pirmo reiz izvērtās diskusija par to vai latviešu valoda ir jāzin šait dzīvojot un viņi apgalvoja, ka ne un tas esot pilnīgi lieki, jo ar krievu valodu var iztikt un viņu tā pat visi zin. Tai brīdī es vēlējos kaut nesaprastu ne vārda no krievu valodas.

Pēc tā sāku ievērot, ka ir šādi cilvēki, kas tiešām tā uzskata..

Pēdējo reizi Jūramalā sēžot kādā kafejnīcā arī nācās dzirdēt, kā kāda krieviski runājoša sieviete stāstija par to cik bezjēdzīga te, Latvijā ir latviešu valoda un, ka krievu valodu vajadētu atzīt par Latvijas otru valsts valodu. Šī doma man neliekas tik nepeiņemama un absurda, bet tas, ka to saka cilvēks, kas noliedz jau esošo valsts valodu gan.

Vai sabiedrībā šādi uzskati jau tiek uztverti kā normas?

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 19:16:29
Komentāra reitings: -25.568

Es tekstu nelasiishu. tikai peec virsraksta komenteeshu.

IR NORMAALI KRIEVI LATVIJĀ!
Bet ari winjiem es noweel pazust centraljnikaa wai doties uz Maskavu. TE,LATVIJĀ krieviem NAV ko darīt!

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 19:19:48
Komentāra reitings: 15.39

Žēl, ka nelasīji, jo ar to nebiju domājusi, ka visiem krieviem būtu jāpazūd no Latvijas un tā pavisma noteikti neuzskatu.

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 19:24:06
Komentāra reitings: 20.648



es uzskatu, ka Latvijā dzīvojošajiem krieviem ir jāzin latviešu valoda.grbi dzīvot Latvijā - runā latviski.
un esmu kategriski pret to, ka krievu valodai būtu jābūt otrai oficiālajai Latvijas valodai.kādas muļķības?

es skolā vairākus gadus esmu "mācījusies" krievu valdodu, taču protu tikai lamāties un tad vēl nezinu visu vārdu nozīmi:) nu jā, nezinu vai tā ir skolotājas vaina vai kā, bet līdz četriniekam izvilku tikai ar mammas palīdzību.no viņas sapratu ļoti labi.

esmu Latviete, dzīvoju Latvijā un man ir tiesības veikalos, sabiedriskajā transportā uc ar apkalpojošo personālu sazināties latviski.

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 19:26:05
Komentāra reitings: -4.021

Izlasiiju. Komentaars tik un taa par un ap teemu. Uzskatus nemainu - negribi iedereeties? Fu$k_Off_from+LV!

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 19:29:06
Komentāra reitings: 4.657

Pilnīgi piekrītu Susim un Dzhimbo. Šeit, kur dzīvoju es - Rēzeknē, krievu valodu uz ielas dzird neapstrīdami biežāk kā latviešu. Principā man nav kaut kādu aizspriedumu pret krieviski runājošajiem, bet ļoti kaitina, ja mani, runājot latviski, nesaprot. Piemēram, pirms pāris dienām kāda pārdevēja nesaprata pilnīgi primitīvu jautājumu - vai kurpēm ir arī citi izmēri. Tajā mirklī man tas ļooooti sakrita uz nerviem un es aizgāju prom. Manis pēc, lai krievi savā starpā runā kā vien vēlas, bet es ne ar vienu Latvijas krievu nerunāšu krieviski.
Savukārt no otras puses - kamēr krievi nerunās latviski, darba tirgū mums, latviešiem, būs nedaudz lielākas iespējas - mazāk konkurentu.

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 19:32:41
Komentāra reitings: -1.967

es guleeju kkaadaa slimniicaa,laikam beernu,Riigaa,vieniibas gatvee. ar mani viena zeena mamma runaa krieviski,bet es vinjai visu laiku atbildeeju latviski. vinja mociijaas klausoties manii un meegjinot saprast LV. beigaas jau vinja ar nereaalaako akcentu,bet latviski saaka malt. TAd es nozheeloju,ka shii pa ruski nemalj,jo es no wnjias wersijas par LV valodu neko nesapratu :D

rxx, 25.06.2007. 19:34:02
Komentāra reitings: 11.102

Piekrītu problēmai. Man šķiet, ka visi tie normālie krievi jau sen runā latviski vai arī cenšas to darīt. Lai gan vispār manās acīs ar cenšanos arī drīz vien nepietiks, jo valstij tūlīt būs 20 gadu, bet atsevišķiem kadriem ar to nav pieticis. Un attaisnojuma tam nav. Tāpat nenormāli kretinē tā mūžigā atsaukšanās uz krievu kultūru. Bļāviens, kāda vēl kultūra? Vai tas ir kulturāls cilvēks, kurš neciena tās valsts valodu, kurā viņš dzīvo? Turklāt lielākā daļa no tiem durakiem neko vairāk kā Puškina un Čaikovska vārdus (dažreiz pat ne tos) nosaukt nevar. Turklāt kāds šiem te sociālisma celtniekiem un viņu bērniem sakars ar Puškinu, kurš dzīvoja pilnīgi citā valstī un pilnīgi citos laikos? Reālo krievu kultūru mēs varam novērot Maskavas Forštatē (un nu jau diemžēl arī Āgenskalnā un citos rajonos) ik vakaru.

Kā risināt problēmu? Jau sen vajadzēja aizklapēt visus krievu bērnudārzus! Ja sīkie bērnībā iemācīsies runāt latviski, tad tā arī runās. Skolas, ja jaut tik grūta ir šī valoda, var palikt krieviski.

EDIT: Jā, Rēzeknē un Latgalē vispār ir traki. Mans brālēns dzīvo Rēzeknē, vecmamma Viļānos. Stulbākais ir tas, ka arī daļa latviešu pierod pie krevu leksikas un tad arī katrs piektaisvārds ir kreivisks.

Otra lieta. Par veikaliem. Nu ir jāsāk beidzot sistemātiski sūdzēties Valsts Valodas centrā vai kas nu tur nodarbojas ar to, jo veiklaos un citu latviski ir jārunā, to nosaka likums. Kamēr būs daudz tādu, kas pieņems runāšanu krieviski vai neasaprašanu par normālu, nekas nemainīsies.

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 19:40:04
Komentāra reitings: -2.713

Ideja par bērnudārziem nav slikta, tikai šaubos vai kāds, ko tādu censtos realizēt kamēr šī problēma nebūs pamatīgi augusi..

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 19:41:04
Komentāra reitings: -4.473

HAHAHA,Riiga tak ir otra probleema - truukst beernudaarzu. Kam aizgaaja,apdomaajiet.

rxx, 25.06.2007. 19:52:33
Komentāra reitings: -0.841

Tas gan. Nu tad ir klaji jāmaina to programma un personāla attieksme. Taču nebrīnītos, ja atklātos, ka lielākā daļa krievu bērnudārzu personāla ir tādas duras, kas latviski, ja vispār, tad runā tikai pamatīgi laužoties.

Bet vispār vajadzētu beidzot normāli nokrāsot gantos bērnudārzus, gan tās debīlās mājiņas, jo krieviskās bezagumības strojums ap tām ir vienkārši kritisks!

keder, 25.06.2007. 19:52:39
Komentāra reitings: -1.123

vnk besī krievi kas dzīvo lv, bet nemāk latviski.
pfff.
tai pašā liepājā, tiešām priex bij dzirdēt ka kāds vēl runā latviski..
nožēlojami.. xD

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 19:56:09
Komentāra reitings: -7.934

- piekriitu abiem. bet es centiishos par sho teemu nedomaat - labaak pokru uzkapaashu :)

rxx, 25.06.2007. 19:57:09
Komentāra reitings: -0.287

Ienāca prātā ideja vienam web projektam pat to sūdzību un vispār latviskās runāšanas tēmu. Varētu tas realizēties kaut kur uz rudeni. Derētu daži brīvprātīgie, kas varētu nedaudz parakties pa likumiem un nopietni pastrādāt pie koncepcijas.

Ja kāds vēlas, dodiet ziņu reinis@hc.lv!

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 19:58:43
Komentāra reitings: 2.249

man piem.krievu valodu mācīja tikai no 6.klases.
nu nedzīvoju es tajos padomju laikos, kad krievu valoda Latvijā bij obligāta, tāpēc arī nemāku.6. klasē ir grūti sākt mācīties jaunu valodu, ja tas notiek tikai piespiedu kārtā.
gribēšana, tā ir cita lieta.

rxx, 25.06.2007. 20:01:35
Komentāra reitings: 4.257

Man ar mācīšanos skolā iet pagrūtāk, jo nevaru ciest skolotāju, kura ir pēdējā dura, jo latviski runāt nemāk. Es nerunāju pa runāšanu stundās, bet gan par runāšanu ārpus stundām.

Bet nu kreivu valodu es gribu iemācīties ļoti labi, kaut vai runāt. Gan tāpēc, ka bez tās darba tirgū necik tālu nevar tikt un arī tāpēc, ka jebkura valoda, ko cilvēks zina ir milzīga vērtība, kas var noderēt jebkurā dzīves jomā.

keder, 25.06.2007. 20:03:33
Komentāra reitings: 6.591

da pareiz ka es arī gribētu saprast krievu val.

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 20:03:45
Komentāra reitings: -3.889

...it iipashi,ja valoda pieder Lielaakajai valstij pasaulee. VAI TAA NAV SAVA VEIDA OKUPĀCIJA?

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 20:05:07
Komentāra reitings: 3.188

mūsu krievu valodas skolotāja arī neprot latviski.
cenšas - respect viņai, bet līdz ar to citiem ir grūti.arī man.daudzko nesaprotu utt.

un jā, es arī sākot no jūlija eju mācīties krievu val. pie privātskolotāja, jo saprotu, ka bez tās jau nevar, taču skolā censties iemācīties man vairs nav vērts.tas ir par grūtu.

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 20:05:38
Komentāra reitings: -14.171

...it iipashi,ja valoda pieder Lielaakajai valstij pasaulee. VAI TAA NAV SAVA VEIDA OKUPĀCIJA?

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 20:20:36
Komentāra reitings: 6.11

Man ar skolotāju bija tas pats, gandrīz ne vārda latviski nesaprata un nesaprot, bet kopīgu valodu atradām. Un, lai gan šo to varētu mainīt mācīšanas metodē, arī pie tādas vaismaz kaut ko varēja iemācīties. :)

Dzhimbo, ja nesaista to ar vēsturi tad par okupāciju to gluži nenosauktu, tas, ka krievu valoda tiek mācīta ir tikai labi un apsveicami, tas paver daudz plašākas iespējas un ne tikai Latvijā. Tikai neatbalstu, ja to vērtē augstāk kā kādu citu svešvalodu.

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 20:40:15
Komentāra reitings: -21.71

labak ieteikshu juums macities krievu valodu.

<b>un kapeec kr valoda nevar buut 2 valsts valoda? lielas pilseetas lielaka iedzivotaju dalja ir krievvalodigie. tas man liekas buutu pareizi.</b>

neluuri, 25.06.2007. 20:42:53
Komentāra reitings: 10.44

Tur jau tā lieta- paliks par otro valsts valodu un latv. valoda vispār iznīks.

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 20:47:51
Komentāra reitings: -8.606

un tapeec vajag diskrimineet gandriz puusi no lv iedzivotajiem?

adellada, 25.06.2007. 21:00:54
Komentāra reitings: 6.696

Es nesaprotu to, kāpēc latvieši apzinās to, ka katra jauna valoda ir noderīga, bet krievi ne un spītīgi pieturas pie tā, ka Latvijā latviski nerunās.

Atceros, no pagājušā gada, kad Vācijā biju, iepazinos tur ar diviem krievu puišiem, viens kopš 9gadu vecuma, otrs kopš 6 gadu vecuma dzīvo Vācijā. Es uzzināju, ka viņi ir krievi, tikai tāpēc, ka sulīgi krieviski lamājās, viņi pamanīja to, ka es saprotu un manāmi apstulba. Sākām runāties utt, viņi bija ļoti pārsteigti, ka es saprotu krieviski[nerunāsim vispār par to, cik ļoti viņi bija pārsteigti, kad uzzināja, ka es māku 4valodas], abi runāja ar mani krieviski, BET līdz ko pagriezās viens pret otru un kaut ko savā starpā runāja, tā abi runāja VĀCISKI. Es biju vnk šokēta o0. Kurš krievs Latvijā savā starpā sarunātos KRIEVISKI?! 2no 1887692krieviem, varbūt.
Izrādās, ka Vācijā viņi pat ģimenēs reti kad runā krieviski. Viņi ir atbraukuši uz šo valsti, lai dzīvotu labāk un līdz pēdējam pieņem tās valsts kultūru, viņiem pat ļaunākajos murgos nenāktu prātā uzspiest mācīt krievu valodu skolās.

Bet paši vācieši gan ir tādi, uz to pusi kā krievi, jo viņu valoda Eiropā tomēr ir populāra un līdz ar to viņi uzskata, ka lieliski iztiks i bez angļu, i franču valodas.
Un ir manāmi pārsteigti, ka mēs runājam četrās[ar dzimto valodu ieskaitot] un vairāk valodās (:

Es esmu ļoti bieži izgājusi ārā no veikala tikai tāpēc, ka man ir atbildēts spītīgi krieviski.
Pati krievu valodu iemācījos 4gadu vecumā, pagalmā, un runāju agrāk bez akcenta. Pārsteidzoši, ka arī man apkārt krievu bērni tad sāka runāt latviski, abpusēji izdevīgi, tā teikt. Diez, ja satiktu viņus tagad, cik no viņiem runātu latviski un cik spītīgi krieviski, tomēr.?

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 21:07:38
Komentāra reitings: 7.771

es pārsvarā runāju krieviski ar krievvalodīgajiem, kaut vai man saka, lai runāju latviski, bet tas vnk tā lai valodu kā tādu neaizmirstu. piemēram lietuvā vai igaunijā jaunieši, kas jaunāki par 20, vispār nerubī krievu valodu.

adellada, 25.06.2007. 21:15:31
Komentāra reitings: 5.923

Arī, jā, reizēm runāju krieviski, sevis dēļ. Kad gulēju Vaivaros, tad runāju krieviski, kad vajadzēja, sen nebiju tik ilgi un daudz krieviski runājusi, labs treniņš bija patiesībā.
Un par lietuviešiem un igauņiem vispār ir tā patraki, jo agrāk starp trim Baltijas valstīm krievu valoda bija tā, kad palīdzēja sazināties, tagad ir tā čābīgāk, īpaši vecajiem kontaktējoties ar jaunajiem.

Bet man ir viens draugs, krievs, pēc tautības gan laikam nav, par to neesmu interesējusies, bet viņš savos 18mit gados latviski runā bez jeb kāda akcenta. Apsveicami vnk.
Klasē arī meitene bija, Jūlija, no krievu ģiemenes, bet runā nu perfekti latviski (:

n, 25.06.2007. 21:43:34
Komentāra reitings: 3.35

Ha ! Ko lai varetu piebilst ..

To,ka krievi Lv jau sen loti cer,ka krievu valoda klus par 2. oficialo ( un te iederas pamatojums par to,ka gadiem ilgi Lv bija PSRS pasparne, un kas gan cits "cela , audzinaja un baroja " un vistieshakaja nozime ietekmeja jusu dzimteni ? Vesture ir , bija un bus vesture, un nav ko brekt,ka nav ko rakjaties pagatne! Starp citu, neaizmirstiet, ka latviesu un krievu ipatsvars LV teritorija tagad ir gandriz vienads )

Ja, patiesi, ar tiem veikaliem ir pasmagi. Mans iemilotais prikols ( un te, ka jus redzat ,ir neliters aizguvums no kr. val. ) veikalos gandriz vienmer runat ar pardevejam latviski, lai pakjircinatu vinju valodas sapratni,ka ari dotu iespeju treneties runat .

Lai gan daudzi krievvalodigie apzinas latv. val. nepieciesamibu un kaut kadas val.kategorijas iegusanu,primitivi,lai dabutu darbu, un attiecigi iztiku.

Kaut gan ir konservativi krievi despoti- aunapieres, kuri Latvija runas sava dzimtaja valoda, lai gan tomer ar latviesu ietiepibu un,pirmkart, nezeligo augstpratibu un gaisa paceltu degunu "mes tacu esam latviesi ", nevar neviens sacensties.

n, 25.06.2007. 21:46:32
Komentāra reitings: 10.315

Вопрос на засыпку .Jautajums jauniesiem latviesiem. Ka jus izskaidrosiet sadu paradibu: krievvalodigs berns, kas macas latv. skola un vinam latv. val. ir 6- 8 balles, bet vina kolegim- vienaudzim latvietim ,kuram ta ir dzimta valoda - knapi var izvilkt 4 ?

caps, 25.06.2007. 21:56:20
Komentāra reitings: 10.037

Nu gan.
''latviesu ietiepibu un,pirmkart, nezeligo augstpratibu un gaisa paceltu degunu "mes tacu esam latviesi ", nevar neviens sacensties. ''

Zini, brīžiem vajag apzināties, ka esi latvietis Latvijā. Uzvēršu otro - Latvijā. Ikdienā es diez ko patriotisks neesmu, bet brīdī, kad krievi sāk aurot, ka jūtas apspiesti Latvijā, jo, redz, krievu val. nav oficiālā, tiešām vajag to degunu pacelt uz augšu un pateikt - vecīt šeit nav krievija.

PSRS paspārni te nepiemini. Ar to tu tikai vari iebraukt vēl dziļākās auzās. :D Amerika ar tagad varētu dirst Irākai, ka viņi ir viņu paspārnē, ne? :)

n, 25.06.2007. 21:56:53
Komentāra reitings: -7.48

To Adellada> "Kurš krievs Latvijā savā starpā sarunātos KRIEVISKI?! "

Iedomajies es !!! Ta ir passaprotama paradiba starp krieviem, jo ta ir ertak, saprotamak,un, galvenokart, ierastak.
Ko tur teikt , " Умом — Россию не понять,
Аршином общим не измерить.
У ней особенная стать —
В Россию можно только верить. " ( Ф. Тютчев )



Vai ziniet, tas ir tik nozelojami, ka vismaz 2/5 latviesu ir rusofobi ...

Nu tad kapec nav lietuviesufobijas vai igaunjfobijas, blakus tautas tapat vien ir ,kaut gan " маленькой, но очень гордой стране на берегу Балтийского моря " ( с) saikne ar Krieviju vai krieviem, skjiet, muziem ilgi bus Aukstais kars.

n, 25.06.2007. 22:01:28
Komentāra reitings: -7.604

Vai tad kads izteiksies,ka krievi nav diskrimineti Latvija?

ha,ha,ha...

Patriotiskuma mani ir ne vairak ka 0,8 g ,bet tad , kad patiesi sak " braukt auguma savejiem" , tad sava krieviskaja, tacu LV piedzimusaja dvesele kaut kas sagazas, mutulo un opone..

caps, 25.06.2007. 22:07:42
Komentāra reitings: 15.001

Pagaidi, tavuprāt, Krievija tiešām cēla audzināja un baroja Latviju?

n, 25.06.2007. 22:13:32
Komentāra reitings: -19.338

Ne, pashi latvieshi uzcela un uzkopa sev tusinju vietu ! *angry*


Ka savadak,vai ir vel kadi varianti ???

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 22:24:24
Komentāra reitings: 3.46

''Nu tad kapec nav lietuviesufobijas vai igaunjfobijas[..]'' tapēc, ka kaut vai tai pašā veikalā ieejot pārdevējs nesāks ar Tevi runāt kādā no sīm valodām un neesmu manījusi, ka kāds censtos Latviju pārigauniskot vai pārlietuviskot.
Krievi tik un tā ir minoritāte šeit - Latvijā. Jā, lielākā minorītāte, bet tas nemaina lietas būtību.

Lai gan arī nejūtu nekādu lielum lielo un patriotisko mīlestību pret savu valsti jeb tēvzemi, dēvēt jau var dažādi. Bet tomēr daudz patīkamāk būtu, ja cilvēki censtos to latviskot nevis maz pamazām graut to, kas ir.

n, 25.06.2007. 22:25:38
Komentāra reitings: -15.686

To caps> "PSRS paspārni te nepiemini. Ar to tu tikai vari iebraukt vēl dziļākās auzās. :D"

hmm.. izskatas , ka jaunskungs nav dizi apmeklejis vestures stundas vai ari ir aprobezojies ar kadiem latviesu pienemumiem ( "aizsardzibas" stereotipiem ), lai gan ne mana ta ir padarisana, un ar shis topics ir karteja pamalsana, kas ne pie ka jedziga, nerunajot par " kadiem smadzenju sunu apmainas procesiem ", kas liks vismaz aizdomaties, nevar runat.

Nu iedomajieties sevi, latvieshus, Indija , piemeram. Ka zinams sanskrita un latv.val. ir arkartigi daudz "sakritibu" lvardos, un nu jus velaties pretendet nevis uz 3. skiras cilveku statusu , bet uz pieskaitamajiem. Tad nu iedomajies, kas ir ta piemineta APSPIESTIBA !

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 22:30:15
Komentāra reitings: -6.275

es vot citreiz jokojos visados forumos tip blablabla pacani s rajona un t.t. beet tiesham nav smiekliigi. tas ir riktiigs suuds ka cilveeki pat no visadiem alternativiem un hc jaunieshiem sak tadas temas. riktiigaka hujnja

n, 25.06.2007. 22:31:06
Komentāra reitings: -9.838

To susis >"Bet tomēr daudz patīkamāk būtu, ja cilvēki censtos to latviskot nevis maz pamazām graut to, kas ir. "

o, come on !!! laudis, vai latv. val. vismaz ir lamasanas SAVA valoda ( un ta attieciba~ ir 4% latv. izteicienu,parejais- krievu leksika latvju mele), un nesakiet, ka krievi meginajusi latv. ta rusificet .

Vai tad pasi to neparnjemat saskarsme ? Un par kadu tad augstpratibu un mums "krievisko nevajag" var iet runa?


caps, 25.06.2007. 22:31:45
Komentāra reitings: 8.3

Biju uzdrukājis tev komentu ar faktiem, lai pierādītu savu taisnību, bet balstoties uz tavu aprobežotību vai vienkārši nezināšanu, tad izmantoju iespēju ''labot pēdējo komentu'' , jo nesaredzu jēgu ar tevi ielaisties dziļākās diskusijās.
Prieks, ka tu runā latviski, ar to arī tevi apsveicu! :)

n, 25.06.2007. 22:40:33
Komentāra reitings: 0.534

Jauki,ja cilveks apzinas savu nekompetenci un lakoniski apcelj un ar klasisko "aprobezotibas pasutisanu " dod majienu uz to, kuram rakstits game over.


Nu vai ziniet, es respekteju so te zemes gabalu, ,kur dzivoju, cilvekus, un parsvara sabiedr. vietas izmantoju latv.val. ( vai tad no 2,5 gadiem lidz sodienai esot saskare ar jums neparzinashu to gandriz ideali ? (= ) "gandriz",jo nevienu valodu pilniba nevar zinat, jo ta visu laiku attistas

dzēsts lietotājs, 25.06.2007. 22:52:55
Komentāra reitings: 2.768

Xnefx, ļoti daudz ko varētu uzskatīt par bezjēdzību, bet ir interesanti lasīt dažādus viedokļus un idejas. Un lielākā daļa, ja ne viss, kas ir apspriežams, manās acīs, vairs nav bezjēdzīgs.

N, es ļoti reti lamājos un man arī nepatīk, ja citi to dara. Bet tā jau patiesībā būtu jauna tēma.

Un krievvalodīgie, Latvijā noteikti nav ar zemāku statusu vismaz ne tie, kas ir pilsoņi.
Nezinu vai apsēstība, man vairāk izskatās pēc spītības un slinkuma.
Un, ja es nokļūtu Indijā, tad ar lielu interesi mācītos tās kultūru un arī valodu. /varbūt tā domāju tikai šobrīd, bet tam es tiešām ticu/
Un par tādiem cilvēkiem kā Tu šeit nebiju domājusi, apsveicama ir Tava attieksme pret valsti. :)Manā skatījumā tādai vajadzētu būt normai, bet kur normu ir nospraudusi sabiedrība gan es tā īsti nespēju saprast.

blūmī, 25.06.2007. 22:58:33
Komentāra reitings: -3.641

lasīju, lasīju. visu cītīgi izlasīju.
paši pamanat, cik daudz krievu tautības vādu izmantojat savā leksikā?
lielākā daļa gan nē, bet kāda 1/3 no visa gan. :)
tad kāda jēga runāt par citiem?
JĀSĀK NO SEVIS.

caps, 25.06.2007. 23:17:56
Komentāra reitings: 7.992

Es nezinu - smieties vai raudāt. Par cik man nāk miegs, tad iešu gulēt, bet pirms runā par rusificēšanu, tad pacenties atcerēties devītās klases, pirmā pusgada vēstures vielu, kad māca par Latvijas tautisko atmodu 19. gs. 2. pusē un to, kas ir ''Manaseina revīzijas'' ;) Varu pateikt priekšā - pēc Manaseina revīzijas krievu valoda tika noteikta par oficiālo un vienīgo legālo valodu Latvijas teritorijā.
Vecīt, ja tu okupāciju sauc par celšanu, barošanu un audzināšanu, tad pārdomā vēlreiz manu priekšpēdējo komentu.

deni2s, 26.06.2007. 01:29:00
Komentāra reitings: 17.834

Man kā puskrievam/puslatvietim liekas interesanta diskusija, jo īpaši tāpēc, ka ir nācies kaunēties un lepoties gan par to, ka esmu latvietis, gan par to, ka esmu krievs. Vēsturi mēs katrs varam interpretēt dažādi, taču tā ir pagātne. Tagad man ir daudzi labi draugi, kuri ir vienkārši superīgi cilvēki - gan latvieši gan krievi. Un runāju gan ar latviešiem, gan krieviem abās valodās, jo reizēm domu vieglāk izteikt ir latviski un reizēm krieviski. Jebkurā gadījumā, domāju, ka ieguvēji ir tie, kas zina abas valodas. Un jo mazāk kasīsimies dēļ valodas, jo mazāk radīsim pretestību pret sevi un savu valodu no pretējās puses. Uzdi&$ot otrai pusi virsū mēs tikai vēl vairāk zaudējam savu cieņu otras puses acīs. Kā saka, strīdā uzvarētāju nav, ir tikai zaudētāji.

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 05:27:51
Komentāra reitings: -9.822

Tā arī saka?

piparbodīte, 26.06.2007. 06:25:44
Komentāra reitings: 1.915

Man ir pazīstami diezgan daudz krievi, kas māk vai vismaz tiešām cenšas runāt latviski, es uzskatu, ka tā tam ir jābūt, jo ir jāzin tās valsts valoda, kurā dzīvo. Tracina tie, kas principā negrib mācīties latviski un brēc par savu šausmīgo apspiestību (Kurš tad viņus apspiež, ja ne viņi paši sevi).
Kā bija viens atgadījums, kad no darba vajadzēja kopistiski doties uz drošības instruktāžu vai kaut ko tamlīdzīgu, atnāk firmas īpašnieks un sāk bliezt vaļā krieviski. Tad man tiešām gribējās pateikt, ka PSRS jau sen ir sabrukusi. Saprastu, ja cilvēks būtu tikko no kautkurienes iebraucis, bet viņš taču visu laiku dzīvo Latvijā un pa trīsdesmit čertdesmit gadiem nevar iemācīties valsts valodu.
Pret krieviem kā tādiem man nav nekādu iebildumu, jo inteliģentā daļa reizēm pat ir gudrāki, nekā dažs labs latvietis, taču tracina tā bļaustīgā un kategoriskā daļa (Tā daļa mani tracina arī latviešos).

n, 26.06.2007. 10:09:30
Komentāra reitings: -6.168

To caps>
Ehhh... nu ja, ir ari ietiepigie patrioti,kuri ari ar pistoli pie deninjiem nepiedos kriviem 1) okupaciju 2) izsutisanu ( isti nezinu, varbut kaut ko vel )

Bet vismaz kaut ko pozitivu no ta visa varat izvilkt ? 1) tukstosiem darba vietu 2) celtas ekas un dalitas dzivesvietas,kaut gan ar rindas kartibu 3) un ,bez saubam, kulturas dzive .


P.S. Vai drikstu palugt sava adrese nesanjemt vulgari familiaro uzrunu "vecit " ? Vai no burta n var spriest ar manu dzimumu?

n, 26.06.2007. 10:15:04
Komentāra reitings: -3.582

Tiesi sados stridigas diskusijas tas apsleptais nacionalisms ari uzrodas.

Padomajiet, vai ta lejot dubljus uz savas valsts minoritasu parstavjiem, vai jus cienat pasi sevi ???

Un,ja vien sis zemes gabals pie Baltijas juras velas izaugsmes, popularites zinja lidzinaties pasaules valstim , vai tad pats labakais nebutu dzivot saticiba un miera, pardon par banalitati, bez iedzivotaju skirosanas, diskriminacijas, raknjasanas pagatne ?

Lai jums visiem jauka diena un nekad nepiedzivots kauns un bailes [sakumskolas klases],ka neesi tads,kadi ir parejie tik tadelj, ,ka tavs uzvards neskan parak latvisks un ,ka nezini isti ka pareizi gramatiski runat!

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 10:15:54
Komentāra reitings: 11.987

paga, paga nebūtu bijusi okupācija, tad LV būtu apmēram tik pat attīstīta kā zviedrija, un šeit jau nu neviens man nevar nepiekrist. pie kam PSRS nebija komunisms, tas bij vnk terrors pret cilvēkiem!

n, 26.06.2007. 10:26:16
Komentāra reitings: -6.046

Nu ja, lielais sistemas aparats izmantoja skudrinjas- niecigos cilvecinjus, bet absoluti neko tur nevareja darit, tik varens tas bija.


Tad nu priecajaties,ka paslaik nedzivojiet Kjina, kur veljoprojam saglabajies komunisms, lai gan ar PSRS tas nav merojams.

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 10:47:37
Komentāra reitings: 10.972

ar ķīnu tas pats, to tikai nosacīti var saukt par komunismu.

caps, 26.06.2007. 10:55:57
Komentāra reitings: 15.796

Ak, jā, pareizi, okupācija un masu represijas, brutālu atšķiršanu no ārpasaules un valodas, līdz ar to himnas, daudzu grāmatu un visa kas pie tā pieder aizliegšanu var piedot tā vienkārši pāris gadu laikā, iedomājoties - aj, tas tāds nieks vien bija. Uzcelsim valsti no jauna.
Pastāsti cik tev radinieki nomira sibīrijā no tā, ka nakts vidū pie viņiem iebrāzās džeki ar pistolēm, pateica, ka viņiem vairs NEKAS nepieder, iemeta lopu vagonos un aizsūtīja dirst. Tur palika pie 50 000 latviešu. Nzinu, varbūt tikai es tāds emocionāls, bet man tas tomēr liekas pietiekams fakts, lai to nesauktu par Latvijas audzināšanu, barošanu un ko tur vēl.
ā, pareizi. Vēl ir Abrene. Atnāca, apšāva, savāca.
Par to visu saticību, mieru un pārējo es tev piekrītu, bet Krievijas komunistisko teroru saukt par Latvijas izaudzināšanu, celšanu un barošanu ir vairāk kā naivi un, ko tur liegties, piedod, bet idiotiski, debīli, stulbi un kretīniski.

Kultūras dzīve? Es ceru, ka šeit nevienu neuzskati par idiotu :)
Interisanti, pirms visiem Krievijas uzbrukumiem Latvija bija augoša un plaukstoša valsts. Ļoti augstu attīstīta. Kāda velna pēc Krieviem vajadzēja pēkšņi sākt te visus ''audzināt, celt un barot''?

Kā jau Krams teica ''nebūtu bijusi okupācija, tad LV būtu apmēram tik pat attīstīta kā zviedrija.'' Nevis būtu, bet būtu joprojām. Vienu brīdi bija arī.

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 11:08:42
Komentāra reitings: -5.371

Nesākšu jums stāstīt par to,ka Rīga bij viena no lielākajām tirdniecības pilsētām eiropā. Pat Sengrieķi nosaukuši kādu zvaignzi par Rīgu pat tad,kad mēs itkā vēl neesot burtus pazinuši. Mēs bijām vareni arii pirms muusu eeras! neticiet taam nolaapiitajaam krievu veestures graamataam!

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 11:18:21
Komentāra reitings: 4.653

piekrītu den2isam, ka reizēm krieviski izteikties vieglāk, nekā latviski.vnk labāk izklausās.

xnefx - tieši tas, ka Rīgā ir tik daudz krievu, kas paši pastāv par sevi un savu valodu, man riebjas.labi, ok, lai dzīvo, prom nedzenu, taču nevajag tā slavināt sevi un savu valodu un sarežģīt dzīvi tādiem kā man, kas krievu val. tik labi nesaprot.

man ir viena krievu draudzene, kura ar mani runā latviski, bet es kā latviete ar viņu cenšos krieviski runāt.ir forši tādā veidā mācīties:)

n, 26.06.2007. 11:31:05
Komentāra reitings: -7.425

To caps >

Atbildot uz personisko jautajumu ( bet neparstastot ciltskoka vesturi ), - manas mates un teva radi nak no Baltkrievijas, tak što - necik.

Ēēēmmm.. man rados nav latviesu, ja vien tas nav skaidrs, tadelj nevaru personiski so teroru izteloties.

n, 26.06.2007. 11:33:52
Komentāra reitings: -7.013

Hmmm.. vai nav laba doma sho boditi slegt?
Shis sarunas neko nedos, katra puse paliek pie sava un vai verts vel vairak uzkurinat sho nekad nezudoso naidu, a ?

rxx, 26.06.2007. 11:35:25
Komentāra reitings: 16.295

Tieši tā, Caps!

Kas attiecas uz to trenēšnos neaizmirst krievu valodu, tad ar to arī vajadzētu uzmanīties. Tā te puse tautas trenējas vienā laidā, kamēr latviski vispār vairs nerunās, ļaujot krieviem saprast, ka viss ir ok un viņi tev var runāt kā grib.

Viens te kaut ko iepukstējās, ka mēs diskriminējot pausi valsts. Klau! Šīs valsts nosaukums ir Latvija un oficiālā valoda ir latviešu. Ja tu cilvēks nespēj pieņemt šīs te divas visai vienkāršās patiesības, tātad esi tām par stulbu, tad tev laikam nav varinatu....

Nu un kas, ka LT un EE jaunieši nerunā krieviski? Cik man ir nācies sastapties ar visu vecumu igauņiem, ticiet man - pietiekami, tad tie, kas nerunā krieviski, ļoti labi runā angliski, ko nevarētu teikt par latviešiem, jo te angliski normāli runā tikai retais.

Un kāpēc igaunijā tomēr vairāk vai mazāk visās sabiedriskās iestādēs (varbūt nedaudz izņemot Narvas rajonu) cilvēki defaultā tomēr runā igauniski? Tāpēc, ka tur tauta masveidā netrenējais neaizmirst krievu valodu!

Paklau, Blūmi, tu pati apjēdz, ko tu runā??? 1/3 krievu vārdu nav ne manā, ne daudzu citu šeit esošo cilvēku leksikā! Taču to diemžēl nevar teikt par visiem latviešiem. Mani brālēni no latgales runā diezgan piesārņoti un tas jau nu ir dižās krievu "kultūras" nopelns!

Jā, krievu valoda tiešām tiek uzspiesta daudzās dzīves jomās, taču es cenšos vienmār runāt latviski izņemot gadījumus, kad runāt krieviski man ir ekonomiski izdevīgi, tā diemžēlk dažreiz gadās.

Lūk, bija gadījums, nāk man pa Barona ielu pretī kaut kādā veca vecene un prasa:
"Izviņiķe, molodoj čelovek, a gģe vagzal?"
Es kaut kā jutu, ka viņa tomēr nav iebraucēja no Krievijas vai Baltkrievijas, tāpēc runāju latviski. Saku:
"Ejiet taisni uz priekšu un Merķeļa ielā pa labi!"
Viņa:
"Šot, što.." un paliek nikna.
Es:
"Latviski iemācies runāt!"

Skarbi. Jā, vajadzēja vecam cilvēkam palīdzēt, teiks līdzjūtīgie un "elementāri pieklājīgie". Nē! Ja cilvēks savu 80 gadu laikā nav spējis iegaumēt vismaz virzienus un vārdu "iela", tad viņš cieņu manās acīs neigūs nekad! Otrkārt, kamēr visa tauta būs tik "līdzjūtīga" un šādās situācijās tomēr runās krieviski, viņi nasapratīs, ka tomēr vajadzētu latviski iemācīties.

Mums kopā ir jārada apstākļi, kad runāšana krieviski cilvēkam liek justies kā iebraucējam navis kā savējam.



EDIT: Nē, neviens te neko neslēgs un nekāda naida nav, tikai fakti!

foreverholly, 26.06.2007. 11:39:59
Komentāra reitings: 6.292

Aplausi un liels Dziesmusvētku vilnis to rxx ;)
Šīs diskusijas sākumā kāds visnotaļ vaids personāžs uzsvēra, lai tikai vēsture netiek aizmirsta šī konflikta (atzīsim) ietvaros. Taču... pats viņš savos spriedumos un apgaismojumos no šīs zinātnes stāv visai patālu. Kā fascinējošu uztveru faktu tāpat vienkārši uztvert, ka Latvijā ir vajadzīgas 2 valsts valodas, nemaz nerunājot par pilnīgi bezjēdzīgo un absurdo salīdzinājumu ar Indiju. Klaji vēstot te savu viedokli ir nereāli palikt objektīvam – tas ir dabiski, taču vai ir prāta darbs apkaunot (jāatzīst gan) pašam sevi kā pašsaprotamu raksturojot smieklu gabalu par „celšanu, augšanu un barošanu”? Šeit gan varētu atkal (it kā subjektīvi) likt pretī to, ka tieši Vidzemes govis, Zemgales tīrumi un Kurzemes krasti baroja „māti Krieviju” kara laikā. Vai visiem zināms šis fakts par tukšajiem vagoniem, kas nāca no Krievzemes ar uzrakstiem „Latvijas bada cietējiem” , patiesībā atstājot mūsu klētis tukšas, ar cerību remdēt savu rijīgo (gan tiešā, gan pārnestā nozīmē) valdību, jo pat tur pārtika un cilvēcība pienācās tikai varasvīriem, viņu pakalpiņiem un citiem „haosa ķēniņiem”, kuri patiesībā bija nodevēji un „štukači”.
Nerunājot par to, ir taču galu galā daudzi, kas NE – AT – ZĪST 1940.gada okupāciju, bet tik vien kā nevainīgu inkorporāciju. To tā kā būtu par traku, mums te tagad apspriest. Okupāciju, pakļaušanu, vardarbības un netaisnības no Austrumu gala Latvija piedzīvojusi daudz – 1771., (jā, arī Manaseina revīzijas – krievu valdība bija tika pārliecināta, ka visi latvieši prot viņu valodu, ka tā vienkārši arī nolēma, ka visiem ubn visur jārunā krieviski. Neapskaužama situācija. ākamā Iarākas paaudze tādā gadījumā perfekti pārvaldītu American English) 1919. (jā, protams, nav miera arī tad, kad Latvijas valsts ar sviedriem un asinīm, lai gan slideni, tomēr uz niecīga pamata jau stāv), 1940. un tagad strīdi par Abreni. Man uzskatīt, ka Abrenes jautājums tas pats vien ir. Vecāka gada gājuma cilvēkiem, kuri piedzīvojuši divas brīvvalstis un dzirdējuši savu vecmāmiņu stāstus par krievu nežēlību Latvijas laukos, liktos tīri pašsaprotama arī tagadēja okupācija. Zinu, daudziem tas šķiet nereāli - ES, ANO NATO, beeet visa tā zeme, kas nepieder mums, valoda, ko ar varu uzspiež liek aizdomāties par ko pilnīgi citu, citu, citu.

foreverholly, 26.06.2007. 11:40:31
Komentāra reitings: 9.712

Zināšanai – man nav nekas pret krieviem – neesmu tik aprobežota, lai izrādītu nepatiku pret kādu tikai tautības vai vārda dēļ. Konkrēti šo zvērību pirmsākumi ir meklējami jau tajā laikā, kad Krievijā karoja huņņi. Tas bija zvērīgi un antihumāni. Pat tajos laikos. Bet Krievijā pēc šiem likumiem dzīvoja vēl 19. un 20.gs un ne jau krievi. Arī Ļeņins un Staļina tētis taču nebija... Maskavā viņi pat bija ļoti maz, taču KRIEVUS, kas bija aiz Urāliem nicināja, iespējams, tāpat kā latviešus.
Ja kādam ir šaubas par to, ko kāds cilvēks spēj izdarīt otram cilvēkam, lieti var noderēt grāmata „Staļiniskais terors”. Tajā aprakstīts VDK darbs un tas, ko var nodarīt cilvēka ķermenim, taču pateicoties 50 gadu ilgai „barošanai” ir sekmīgi izdevies veidot arī mirušo paaudzi, kas daudzi vēl joprojām nedomā. Vardarbība pret psihi.
Dievs, svētī Latviju!

rxx, 26.06.2007. 11:53:15
Komentāra reitings: 4.674

Paldies! :)

Jā, n, kurš te lej dubļus? Es nē, un, cik redzu, tad neviens cits arī it kā nē. Tu jau ir tā problēma, ka tie, kas te kliedz, ka viņus diskriminē sirgst ar diļu paranoju, kas izpaužas tā, ka līdz ko tiek pacelts šis jautājums, tā pēc katra teikuma seko arguments "mēs visu uzcēlām, dižais sociālisms, mūš diskriminē, mūs aplej dar dubļiem, lieciet mūs mazos nabadziņus mierā"! Taču es esmu ievērojis vienu lietu - gandrīz vienmēr šāda čīsktēšana ir raksturīga tiem, kam ar latviešu valodu ir problēmas... Citi kaut kā parasti norobežojas no šādām diskusijām.

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 12:26:46
Komentāra reitings: 9.987

Krievvalodīgo problēma ir tāda, ka viņi nespēj pieņemt faktu, ka šī vairs nav Padomju Savienība. Daudzi no viņiem uzskata, ka Latvija tika izveidota 1991. gadā, latviešu un krievu kopējiem pūliņiem, nevis tā atguva savu neatkarību. Tāpē viņiem šķiet, ka būtu pilnīgi normāli, ja viss būtu arī krievu valodā. Jā, vēl arī tas, ka krievvalodīgo ir tik daudz.

rxx, 26.06.2007. 12:47:47
Komentāra reitings: -0.477

Domāju, ka ktm skaidri un gaiši definēja problēmu.

foreverholly, 26.06.2007. 13:33:24
Komentāra reitings: -5.282

Arī, protams, fakts un labi, ka pieminēji, taču saknes tam visam noteikti meklējamas dziļāk.
Nezināšana muļkim var kalpot par attaisnojumu.

rxx, 26.06.2007. 13:35:10
Komentāra reitings: 3.437

Jā, taču ne vienmēr tā ir nezināšana, manuprāt biežāk tā ir nevēlēšanās zināt.

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 14:12:08
Komentāra reitings: 1.699

nez par ko taada breeka, es zinu gan latvieshu valodu gan lieliski parvaldu krievu valodu, un man nesagaadaa sarunaaties ar minoritaateem nekadas probleemas. patiesiibaa ir pat vieglaak dziivot.
ir jau forshi piebreekt pilnu foorumu un vaariities savaa sulaa par to kas labs un kas slikts. tik un taa shajaa valstii minoritaates nesaaks runaat latviski vismaz vel paris paaudzes. man skjiet ka ar to vienkarsi ir jasamierinaas.
p.s.

valoda ir tikai sazinjas liidzeklis.

n, 26.06.2007. 14:17:59
Komentāra reitings: -1.323

Neesmu no chikstoshajiem , nedz no kliedzejiem. Ka ari neesmu no 30- vai 40gadnieku paaudzes, kas pasi to kaut cik izjuta.

Esmu gluzi 1 ( ! ) oponents saja diskusija, kas skatas uz problemu no cita skatu punkta.

Bet par savu latv. valodas prasmi, skjiet, uzrakstiju agrakos komentos.

rxx, 26.06.2007. 14:35:20
Komentāra reitings: 5.626

Brēka ir par to, ka netiek ievērotas manas un pārējo tiesības sabiedriskās iestādēs saņemt pakalpojums Valsts valodā. Vēlāk tika mēgināts noskaidrot šīs problēmas cēloņus, kas arī lieliski tika izdarīts. Tālāk cilvēki dalījās savā pieredzē.

Otra brēkas daļa ir par to, ka no sītā visa haja cieš latviešu valoda un atsevišķos reģinos latviešu valoda ir nenormāli rusificējusies.

Protams, var te teikt, man pofig kas un kā, kā gribu tā runāju. Man gan tas nepatīk un es gribu, lai mani bērni runā normālā latviešu valodā.

foreverholly, 26.06.2007. 15:14:52
Komentāra reitings: -0.302

Greizi saprasts, dafni.
Cīņa (nu tomēr) ir par, kā jau rxx teica "sabiedriskās iestādēs saņemt pakalpojums Valsts valodā"
Kā arī pret absurdiem suņu murgiem atzīt krievu val. par 2. oficiālo.

dafnis komentēja 26.06.2007. 17:12:08
"tik un taa shajaa valstii minoritaates nesaaks runaat latviski vismaz vel paris paaudzes. man skjiet ka ar to vienkarsi ir jasamierinaas."

Neprasi neiespējamo. Latvietis nesamierinās ar tādām lietām.

rxx, 26.06.2007. 15:46:59
Komentāra reitings: 2.218

Jo vairāk samierināsimies, jo lielākos sū*os iebrauksim. Un, ja tā turpināsies, tad arī tās nākamās paaudzes latviski nesāks runāt! Ko darīt? Palasiet manus iepriekšējso komentārus...

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 16:16:56
Komentāra reitings: 7.224

Es kkā neidalu vot viņš ir krievalodīgais un viņš ir latviešu valodīgais, tas pats cilvēks vien ir, kautkā jau man ar viņu (ja vajadzēs) vajag kominucēties, ja krieviski nu tad krieviski, ja latviski tad latviski, problēmu nesaskatu, protams nepatīk, ka cilvēki brēc par viņu apspiešanu , kgan viņi paši apspiež sevi, takš visas durvis vienmēr ir vaļā.

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 16:20:02
Komentāra reitings: -0.009

pis end respekt pacani.
davaite sledzam sho temu.
nekas labs no ta nesanax.. tikai k-kads sieg heil

rxx, 26.06.2007. 16:25:32
Komentāra reitings: 1.751

Nav runa par kontaktēšanos starp draugiem vai kaut kā tā, bet par kontaktēšanos puslīdz oficiālā līmenī, kas ir gan veikals, gan jebkura cita sabiedriska vieta.

Un tur strādājošajiem nav tiesību nemācēt runāt latviski!

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 16:29:52
Komentāra reitings: -5.609

a piemeeram ir tiesiibas nemaaceet runaat krieviski. vot k-kada kafeiniica atnak.. tu tur maxa naudu un gribi lai tevi normali apkalpo... un gribi runata sava valoda.. a tur stav k-kads jeblans ar patriotisko mordu it ka ne ko nesaprot

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 16:33:27
Komentāra reitings: -9.608

a piemeeram ir tiesiibas nemaaceet runaat krieviski. vot k-kada kafeiniica atnak.. tu tur maxa naudu un gribi lai tevi normali apkalpo... un gribi runata sava valoda.. a tur stav k-kads jeblans ar patriotisko mordu it ka ne ko nesaprot

foreverholly, 26.06.2007. 16:35:09
Komentāra reitings: 8.643

Arī ķīnietis maksā naudu, ierodoties Latvijas kafejnīcā.

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 16:36:34
Komentāra reitings: -12.269

beet krievu valodu maca skolaa. un krievvalodiigie ir gandriz puuse no lv. un krievvalodigie sheit strada un maxa nodokljus

rxx, 26.06.2007. 16:37:36
Komentāra reitings: 2.559

Iemācies normāli rakstīt, citiem būs vieglāk saprast Tavu domu.

Protams, ka apkalpojošajam personālam ir tiesības nemācēt runāt krieviski! Arī es visādās vietās maksāju par kaut ko naudu, bet tur nepieprasu, lai ar mani runā igauniski, kaut arī ļoti labi pats runāju igauniski un man tā valoda tiešām patīk. :)

Mul väga meeldik võimalus ka Riias eesti keeles rääkida, sellepärast, et eesti keel on päris ilus keel, ja mul ta on väga armas! ;)

Latvijā ir viena valsts valoda, kura ir jāprot vismaz visiem, kas te grib strādāt ar cilvēkiem, tā ir latviešu valoda. Personāls jau drīkst runāt arī jebkurā citā valodā, bet latviski viņam ir jārunā obligāti.

rxx, 26.06.2007. 16:38:59
Komentāra reitings: 0.22

Igauņu valodu arī māca skolā! ;) Nu un ka puse? Tas tikai nozīmē to, ka ir laiks cīnīties par latviešu valodas esksistenci, jo pretējā gadījumā tā izmirs visai ātri.

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 16:40:39
Komentāra reitings: -7.252

normali raxtu. ja nesaproti tad nezinu ko tev ieteikt.
lab.
tevi dzive iemacis. zubi vibjut gde njibudj ;)
peace

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 16:40:55
Komentāra reitings: 3.349

ar problēmām ir jāsadzīvo, ARĪ "viņi" (kas?) ir cilvēki, nav tik vienkārši atrast darbu, kad visiem tas patiks un visi būs laimīgi, klaigājot forumā tas ir slikti, tas ir slikti nekas nemainīsies.

caps, 26.06.2007. 16:42:21
Komentāra reitings: 4.528

N, tas personiskais jautājums bija vairāk domāts kā sarkasms ;)
Protams, ka tas tevi neskāra, tur jau tā lieta kāpēc tu uzskati, ka tas būtu tā vienkārši jāaizmirst.

foreverholly, 26.06.2007. 16:44:18
Komentāra reitings: 1.92

Tiesības cerēt, ka mainīsies, tomēr paliek...

lieliskais kārlis, 26.06.2007. 16:44:54
Komentāra reitings: -5.407

Bļin, neizlasīju visus komentārus un apstājos pie adelladas komenta.

Par tiem veikaliem, jāatzīst, ka man nav nācies būt tādā veikalā, kur neviens pats pārdevējs neprastu, kaut vai elementāru latviešu valodu. Runājot par vāciešiem, jā, taisnība, viņi tiešām spītīgilaikam nezin angļu valodu, jo pašlaik strādāju viesnīcā, kur lielākā daļa viesu ir tieši no tās pašas fāterlandes un daudzi nezin neviena paša vārda vāciski un ir bijis problemātisiki izpildīt viņu vēlmes, jo es patiešām nesaprotu, ko viņi man saka.
Par krieviem, nu tur tiešām nav nekāds cits izskaidrojams kā stūrgalvīgi. Neteiksim, ka idioti, jo ne jau visi cenšas te panākt savu, bet gan vnk ņem un runā latviski. Pēc vēstures spriežot krievi jau no sākta gala nav bijuši apmierināti ar kko un cenšas savas teritorijas paplašināt un es domāju, ka arī tgd tas notiek. Vnk negrib būt latvieši un viss, bet, redz, arī no LAtvijas negrib prom.
Dīvaini, bet nu, šis ir viens no tematiem par kuru varam diskutēt ilgi, jo ilgi, bet pie risinājuma nonākt būs grūti, jo krievu ir daudz šeit, un neviens jau nešķiros, kurš grib runāt un kurš ne, un izsūtīšana netiks un nevajag ar', es labāk samierinos ar tām visām reformām un visiem pārējiem sūdiem nekā zaudēju daudz labu sportistu, jo liels daudzums labu sportistu Latvijā ir krievu.
Un runājot par kontaktēšanos oficiālā līmenī, nekur, es uzsveru nekur neviens krievs netiks pieņemts normālā darba vietā, ja viņs vismaz sarunvalodas līmenī nezinās Latviešu valodu.

rxx, 26.06.2007. 16:46:31
Komentāra reitings: 1.562

Viss sākas ar forumiem.. ;)

Starp citu Krievijas vēstniecība piedāvā iespēju tiem, kam te nepatīk, doties šamējiem palīgā uz Kaļiņingradu rināt arī tur sāpīgo demogrāfijas problēmu. Pirmie drosimieki jau pirms dažiem mēnešiem devās pirmajā braucienā.

rxx, 26.06.2007. 16:49:59
Komentāra reitings: 9.794

Tos hokeja izlases krievus vispār nevajadzētu laist mūsu kreklā uz laukuma. Bļāviens, kas tu esi par Latvijas izlases dalībnieku, ja tu pat himnu nemāki nodziedāt??? Un te ir galīgi vienalga, cik vārtus, kurš ir iemetis. Visādi ākstīties var klusbos, bet Valsts izlase pārstāv VALSTI!

Nav jācer, ir jādara. Gan jau, ka kaut kas sekos.. :)

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 16:50:46
Komentāra reitings: 4.796

aha aizbrauks visi - paliksim te kāds miljoniņš - tad redzēsim, kas ir dzīvīte - durtiņas vaļā afrīkai, āzijai utt. tad atkal brēksim tas nemāk runāt, tas nemāk, ritenis tik griezīsies uz riņķi un griezīsies..

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 16:52:09
Komentāra reitings: 6.796

rxx - tu tāds nacionālistisks - ja viņam pasē rakstīts LATVIETIS, tad viņš tas arī ir, tu tur nenoteiksi, vai viņš ir tiesīgs vai nav.!!!

rxx, 26.06.2007. 16:56:03
Komentāra reitings: 1.682

Labāk visi runāsim un lamāsimies krieviski un būsim paši ar sevi apmeirināti. Priekš kam latviešu valoda vispā vajadzīga, ne?

Pasē ir dvas lietas, tautība un pilsonība. Pilsonības mūsu valstī visādiem sportsmeniem dala pa labi un pa kreisi. Spēlēšana valsts izlasē ir gods, tas ir jānopelna.

A obligāto runāšanu latviski sabiedriskās iestādēs nosaka Valsts valodas likums.

foreverholly, 26.06.2007. 16:58:36
Komentāra reitings: 11.468

Runājot par Āfriku... tepat nesenā pagātnē bija tas notikums, kad, ja nemaldos, Cēsu pusē bija bēgļi no Sudānas. Viņi esot iemācījušies sarunāties latviski. Ātri. Viņiem to gluži vienkārši vajadzēja.

rxx, 26.06.2007. 17:00:31
Komentāra reitings: 3.464

Jā viņi tiešam pusgada laikā iemācījās runāt latviski labāk par vienu otru "krievvalodīgo". Pats esmu dzirdējis. Tā ir vienkārša cieņa pret valsti un zemi, kura tev dod patvērumu.

lieliskais kārlis, 26.06.2007. 17:03:07
Komentāra reitings: -0.15

es ieskau beigt šo tematu kamēr vēl kāds nav kādu izaicinājis uz kautiņu.

rxx, viņi, sportisti, izdara pietiekami daudz, lai būtu nopelnījuši pilsonību un godu, aizstāvēt Latvijas valsti. Labi, piekrītu, man arī nepatīk, kad Latvijai tiek kāda augsta vieta, kur jāskandina himna un mūsējiem visiem mutes ciet. Bet nu, vismaz prieks, ka viņi prot latviski runāt.

rxx, 26.06.2007. 17:05:42
Komentāra reitings: 3.816

Viņi visi neprot latviski runāt. Nu jā, valstij jau svarīgāks ir cipars uz tablo nevis savs lepnums.

foreverholly, 26.06.2007. 17:13:03
Komentāra reitings: -0.887

Arī cipars uz tablo ceļ valsts lepnumu... bet nu jā - nacionālās pašapziņas celšanās, iespējams ietekmētu arī jaunatnes darbspēju.
Ai, utopija.

Tomēr jācer.

lieliskais kārlis, 26.06.2007. 17:17:44
Komentāra reitings: 1.034

nesaprotu, ko es tādu pateicu...

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 17:21:49
Komentāra reitings: 0.114

Kas zin, varbūt sportisti tiiiiik noguruši, ka nespēj tērēt enerģiju himnas dziedāšanai! ;) Patiesībā, neteiktu, ka citu valstu sportisti arī himnas dziedātu. Turklāt ja runā par sportistiem - liela daļa kaut vai to pašu hokejistu taču parasti spēlē ārzemju klubos - cik tad viņiem tā latv. val. vajadzīga? Lai gan tas neattaisno faktu, ka cilvēks, kam pasē rakstīts "Latvietis", nezin valsts valodu vai himnu.

rxx, 26.06.2007. 17:26:04
Komentāra reitings: -1.125

Tas, ka ir pilsoņa pase, neko neozīmē. Tās te vienu laiku dalīja uz visām pusēm un visādiem sportistiem dala vēl tagad...

dogs, 26.06.2007. 17:29:01
Komentāra reitings: 7.362

Kādu laiku atpakaļ sēdēju Casablankā ar paziņām, runājāmies par šo un to, līdz mums piebiedrojās vēl viens džeks. Acīmredzami ne latvietis, jo sasveicinājās angliski. Un tad es uz mirkli apstulbu, jo viņš sāka runāt skaidrā latviešu valodā (nu ar tikko manāmu akcentu, bet ne vairāk kā ārzemju latviešiem). Uzdrošinājos pajautāt - viņš Latvijā dzīvo divus mēnešus. Un praktiski perfekti runā latviski.

Secinājumus izdariet paši.

n: tev iesaku noskatīties Pablo Francisco Bits & Pieces ;D

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 17:50:45
Komentāra reitings: 1.686

da vpizdu kkādus lepnumus, esmu lepns par sevi nevis par savu valsti!!

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 18:05:23
Komentāra reitings: -3.662

aij, komentu daudz , negribaas visus lasiit, bet teikshu atklaati, pret taadiem, kas shitaa pret latvieshu valodu izturaas un vēl iedrošinās te dzīvojot to nezināt esmu kategoriska un lai tikai man kaads uz ielas pameegjina pateikt ko taadu . Protams, es kad vajag runaaju krieviski, tas mani nesatrauc un tik traki neuztveru, jo ir cilveeki kam gruuti iemaaciities latviski runaat un arii izteikties gruuti utt, pati dazhreiz lietoju kaadus specifiskaakus vaardus krievu val, jo latvieshu taadu vnk nav, luuk, bet tas ka latvijaa latvieshu valoda nav jāzina, ka tā ir bezjēdzīga utt , sore par emocijām, bet nu tādus vaardus savaa tuvumā es diez vai kaadam tik mieriigi ljautu runāt. esmu par lat val pilnveidoshanu. Un kategorisku iztureeshanos pret krievvalodiigaam paardeveejaam kas nu ne vaarda nejeedz latviski. Riebjas. Krievijā nedzīvo a citur burtiski d*rš

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 18:30:23
Komentāra reitings: 2.783

aj man te viss kkas gļūčī šaj portālā --- krievalodīgais nerunā latviski tā ir viņa problēma -----

tā lūk.

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 18:31:33
Komentāra reitings: 2.258

aj forši es te viskko sarakstiju viss pazuda. pirmspēdējo manu komentāru neņem vērā. negribu atkāroties.

dzēsts lietotājs, 26.06.2007. 19:27:22
Komentāra reitings: 5.41

Tas atgādina sievas un vīra šķiršanās procesu.. katra puse atrod pāri nodarīto, nelīgst mieru, kasās utt.

Tas, manuprāt, ir bezgalīgs jautājums, kur nonākšana pie kompromisa nebūs tik ātra. Abas valstis, kurām ir kopīga vēsture, kopīgi notikumi, ir pietiekami spēcīgas kā individualitātes.
Latvija ar spilgtām lepnuma iezīmēm, Krievija - imperiālisma, varaskāres un vēlmes aplicināt savu varenību pilna.
Ja pielīdzina abas valstis cilvēkiem, tad, protams, divas spilgtas personības savā starpā strīdēsies un konfliktēs.

Bet, ja atgriežās, pie foruma temata, tad nesaprotu jauniešus, kas kategoriski atsakās mācīties latviešu valodu. Saprotu vecus cilvēkus, kas visu mūžu ir runājuši krieviski, vecākam cilvēkam tik tiešām ir grūtāk apgūt citu valdou, bet spēka pilni jaunieši, kas atsakās mācīties ir vai nu nožēlojami, vai nevēlami valsts attīstībai.
Piemēram, Roberto (:D), kurš arī īsā laikā apguva lv valodu, kādēļ gan vietējie krievu puiši un meitenes to nevarētu?

deni2s, 26.06.2007. 19:50:16
Komentāra reitings: 0.217

Rxx, man sāk likties, ka tu te kautkādu nacionālo naidu sāc kurināt. "Iemācies normāli rakstīt, citiem būs vieglāk saprast Tavu domu. " - šis bija stabili uzbrauciens naida kurināšanai. Kāda velna pēc tu sev profilā bildē Mildu ieliki? Kāds vairāk Latviju iemīlēs no tā? Drīzāk otrādi. Tajā pašā laikā tu nod^*s Latvijas hokejistus. Nospēlēt labu spēli izlasē ir 100x vairāk piepūles jāpieliek, nekā nodziedot himnu, arī jēgas ir stipri vairāk. Un ko tu te panāci forumā ar savu klaigāšanu? Kāds mainīja domas? Ja mainīja, tad tikai uz negatīvo pusi. Un kā krievu tautības pārstāvis, es tev ieteiktu iedziļināties problēmā, pirms te klaigāt, ka "durvis vienmēr vaļā" un tādā garā. Es nenoliedzu problēmas būtību, ka daudzi nerunā valsts valodā, bet man šķiet ir muļķīgi visiem krievvalodīgajiem braukt augumā dēļ tā, ko nez kurā gadsimtā nez kurš ir sadarījis, kas te tiek aizsākts. Nevajag tak pārspīlēt. Arī es esmu piedzimis Baltijā, arī mana māte un mans tēvs ir piedzimis tepat un man, tāpat kā jebkuram te dzimušam ir tikpat lielas tiesības te dzīvot un nekur nebraukt prom, kā jebkuram citam latvietim. Un neskatoties uz to, ka PSRS režīma dēļ, manam vectēvam nācās dzīvot Latvijā. Nu nebija ne man, ne manam tēvam, ne manam vecamtēvam domas te neko okupēt, goda vārds! Vienkārši apbrīnoju cilvēkus, kuri mētājas ar savu "viedokli" par PSRS, kurš ir mākslīgi veidots, jo šie cilvēki ir pārāk jauni, lai būtu reāli dzīvojuši PSRS. Varbūt nevajag ņemt talkā argumentus, par kuriem tikai grāmatās esat lasījuši.

Tā kā ar krievu valodu man, atšķirībā no citiem te, problēmu nav, tad, ja kāds ar mani uzsāk sarunu krieviski, es to uztveru kā labu iespēju parunāties arī krieviski. Un man parasti pat prātā neienāk kasīties par latviešu valodu - to es tāpat neslikti pārvaldu.

rxx, 26.06.2007. 20:50:55
Komentāra reitings: 4.588

Deni2s,

1. Man Milda patīk.
2. Himna ir viens no valsts simboliem, tas ir jāciena un tās laikā nevajag košļāt košļeni vai zobu aizsargu un domāt, ka tā uz tevi neattiecas, jo esi iemetis "golu".
3. Nekurinu naidu, vnk izstāstu kas un kā ir un kā tam vajadzētu būt. Pamatjautājums bija par to, ka mums ir tiesības tik apkalpotiem latviski, ka būtu smuki zināt valsts valodu, ja cilvēks šajā valstī dzīvo vairākus gadus vai pat visu mūžu un ka latviešu valodai ir jābūt vienīgajai Valsts valodai.
4. Es tikai informēju par vēstniecības iepējām un nevienu konkrēti nekur nesūtīju.
5. Normāli rakstīt es būtu ieteicis jebkuram, jo man krīt uz nerviem tas, ka cilvēki neamāk garumzīmes lietot, par komatiem nemaz nerunājot.
5. Ko tie pārējie ieguva te klaigājot? To pašu neko, ko es.
6. Palasi uzmanīgi tekstu, ES nevienam kreivvalodīgajam neesmu uzbraucis par jebko citu, kas nebūtu runāšana latviski.

Nu norāvi man un vēl citiem boldus nost, lai nav tik smuki. Laimīgs?

Man gan ienāk prātā kasīties, jo man rūp latviešu valodas nākotne.

blūmī, 26.06.2007. 22:01:53
Komentāra reitings: 0.874

par to kasīšanos...
man tiešām nepatīk, ja es, ieejot, piemēram, veikalā kko konkrēti pajautāju un man atbild krieviski. un vēl labāk - ja nesaprot par ko iet runa.

hiza, 03.07.2007. 12:34:28
Komentāra reitings: 5.815

Es domāju, ka nevajadzētu gan valstī divas valodas. Es, piemēram, mācījos mazpilsētā. Svešvalodas apguvu divas - angļu un vācu. Tā izglītības sistēma pieļāva, ka neizvēlos krievu valodu. Tā kā nedzīvoju Rīgā, tag man visur apkārt visi runāja tikai latviski. Aizgāju uz augstskolu, studēju tādā specialitātē,kur svešvaloda arī bija tikai angļu un ar specifiskiem terminiem konkrētajā jomā. Tagad pastāstiet, kapēc man būtu lielpilsētas veikalā vai vēl kur citur jāsaprot krievu valodu. Un pats trakākais ir tas, ka lielākoties darbu arī nevar dabūt, ja labi nezin krievu valodu. Kur tad paliek tādi cilvēki kā es? Kur ir viņu tiesības dzīvot savā valstī un runāt savā dzimtajā valodā. Vispār esmu ļoti apbēdināta sakarā ar šo visu. :(

rxx, 03.07.2007. 15:56:24
Komentāra reitings: 1.526

Tas par to darbu ir kretīniskākais šis problēmas simptoms. Bet nu to jau tā kā vajadzēja zināt un vai nu atrast iespēju kaut kā to valodi iemācīties vai nu tagad domāt, ko darīt...

Dabīgi, ka ir tiesības runāt mūsu valodā, bet viens otrs (patīt uz augšu!) tikai veicina negatīvo procesu, jo it kā "trenējas" neaizmirst krieveni...

dzēsts lietotājs, 03.07.2007. 16:46:20
Komentāra reitings: 6.739

Lai nu kā, valodu zināšanas nekad par ļaunu nenāk - tostarp arī krievu valodas - , un ir pilnīgi saprotams, ka cilvēks izmanto iespēju saglabāt, atsvaidzināt savas zināšanas tajā pašā krievu valodā, runājot ar kādu šīs tautības pārstāvi. Izņemot gadījumus, kad šos "treniņus" veic valsts iestādēs, veikalos u.tt. - tas nu tiešām latvietim Latvijā nav vajadzīgs.

Ja manā draugu un paziņu lokā būtu kāds sakarīgs krievvalodīgais (no kuriem mistiskā kārtā, dzīvojot Rēzeknē, kur krievu mēle plaukst un zeļ, esmu spējusi izvairīties), domāju, ka arī šad tad parunātu ar viņu krieviski - tieši tādēļ, lai uzlabotu savas zināšanas. BET - tas nenozīmē, ka es sāktu runāt krieviski, piem., veikalos vai tad, ja man uz ielas kāds paprasītu, cik pulkstenis. To nu tiešām navajadzētu veicināt.

Es skolā mācos krievu valodu, bet labuma no tā nav nekāda. Mums to nepasniedz kā svešvalodu. Šķiet, ka skolotāji pieņem, ka mēs jau visu zinām. Krievu valoda tiek mācīta līdzīgi kā latviešu, nevis, piemēram, angļu vai vācu. Līdz ar to, ja tu neesi iemācījies šo valodu jau iepriekš, stundās nav ko darīt, jo tāpat neko nesapratīsi. Es šobrīd ļoti nožēloju, ka izvēlējos krievu val., nevis vācu, jo krievu valodas stundas man 4 gadu laikā nav devušas absolūti neko, zinu tik, cik iemācījos 5-6 gadu vecumā pagalmā.

dzēsts lietotājs, 03.07.2007. 17:20:02
Komentāra reitings: 1.197

skolā mācījos angļu un vācu valodu. no vienas puses nožēloju, jo krievu valoda Latvijā, īpaši Rīgā, bieži noder vairāk nekā latviešu. saprotu tikai aptuvenu nozīmi tam, ko man kāds krieviski saka, bet labprāt gribētos to mainīt, jo bez krievu valodas te tiešām nevar, nenoliedzami. tā palēnām mācos...

veikalos būtu jāzin latviešu valoda, bet Rīgā bieži ir tā (pārsvarā mazākos veikalos), ka pārdevējs vai nu nesaprot latviešu valodu, vai vnk spītīgi atsakās runāt tajā.
kkas te teica, ka bez latviešu valodas zināšanām darbu dabūt nevar. tā nu gan nav. tie veikaliņi pieder krieviem, tur strādā krievi, un viņiem ir vienalga, ka es kā muļķe cenšos ieskaidrot, ko gribu.
man nav jāsamierinās ar to, ka, pārdevējai uzprasot kko sīkāk par preci, mani vnk sāk ignorēt.
es taču Vācijā arī runāju vāciski, lai mani saprastu. bet kas notiek te...

par vāciešiem - adellada un kārlis laikam bija tie, kas apgalvoja, ka viņi spītīgi nemācās angļu valodu. no pieredzes saku - pat vecāka gadu gājuma vācieši ļoti labi vai vismaz normālā līmenī saprot un prot runāt angliski. varbūt jums gadījies saskarties ar tādiem atsevišķiem, kas nemāk.

nekad jau te nebūs tāda bezizejas situācija krieviem, ka bez latviešu valodas nevarēs... biežāk jau latviešiem bez krievu valodas zināšanām ir tā. bet kamēr latvieši spītīgi runās latviski ar krievvalodīgajiem, tikmēr tas pats būs no viņu puses. kgan tā arī varētu dažs aizdomāties, ka valsts valoda tomēr būtu jāzin. mazliet sāpīgi jau ir, ka staigājot pa Rīgu, visapkārt pārsvarā dzirdi krievu valodu.
nav arī vērts kko mēģināt ieskaidrot tiem, kas atsakās mācīties latviešu valodu, jo Latvijā pagaidām lieliski var iztikt bez šīm zināšanām...
un par tiem vecajiem krieviem man jāsaka, ka viņi vnk ir stūrgalvīgi. neticu, ka viņi nemāk paprasīt 'cik pulkstens?' vai līdzīgus elementārus jautājumus. viņi vnk dzīvo pagātnē.
par sportistiem nemaz neizteikšos - marazms.

rxx, 21.07.2007. 16:54:08
Komentāra reitings: 0

Paplēsīšu vaļā šo brūci! :D

http://www.tvnet.lv/zinas/krievija/article.php?id=506642

adellada, 21.07.2007. 17:10:40
Komentāra reitings: 0

nu bet sen bija laiks atgriezties!

Tikai cik daudzi brauks, jo ja parasti krieviem pasaka, ka ja tevi neapmierina dzīve Latvijā brauc atpakaļ, viņi parasti atrūc - nē, es labāk palieku te. Lūk. Bet latviešu valodu vienalga nemācās.

dzēsts lietotājs, 21.07.2007. 19:47:47
Komentāra reitings: 1.524

lidzigi ka deni2s naku no jauktas gimenes.. Mammas iniciativas del (mamma nak no Krievijas!) saku iet latvieshu bernudarza. Tur mammai tika uzdots jautajums - ka jus varat atdot bernu latvieshu bernudarza, ja pati runajat krievu valoda.. wtf? kursh te klaiga, ka vajag popularizet latvieshu valodu?.. Esmu lepna, ka neesmu tira latviete, esmu lepna par to, ka ideali parzinu abas valodas un abas valodas runaju absoluti bez akcenta. Es VIENMER "pareju" taja valoda, kada cilveks ar mani sak runat.. butu ta krievu, latv vai anglu valoda, ja ta ir valoda, kuru es nesaprotu, ir vel zimju valoda!? ne? To manuprat sauc par cita cilveka.. ka Personibas, cienishanu. Un neviens man neieskaidros pretejo, ka pajautajot, pieklajigi un ar cienoshu attieksmi jebkuram latvija dzivojosham krievval. vai vins nevaretu pacensties runat ar jums latv val, jo jums ta butu vinu vieglak saprast, vins nemeginatu to darit, lai cik vinam tas varetu but gruti..

es pilniba nesaprotu no ka baidas latvieshi? kapec citas valstis, lai cik tur paraleli valsts valodai daudzi nerunatu anglu valoda neviens neklaiga, ka luk musu mantojums, valoda, un tauta ka tada varetu pazust? vini nez kapec ir droshi parliecinati par saviem tautieshiem neskatoties ne uz ko. Nenemshu par piemeru vel tadas valstis kur ir DIVAS pilsonibas!

Uzskatu ari, ka katrs iedzivotajs, pilsonis, iebraucejs utt ir tik lojals un pretimnakoshs (te ietilpst velme macities valsts valodu, sava veida patriotisma veidosh. utt) cik pretimnakosha un lojala pret vinu ir pasha valsts. ..Ja jau mes esam ES un tik citigi visu no tas parnemam, tad kapec mes nevaram macities no citam valstim attieksme pret visiem Latvija dzivojoshajiem cilvekiem? Jautashu vel . Kapec citas valstis tie pashi naturalizacijas un valsts valodas kursi ir Valsts apmaksats pasakums??! Laikam jau tapec, ka valsts rupejas par saviem nakamajiem pilsoniem. Nav padomats, ka iespejam daudziem iebraucejiem no Krievijas varbut nemaz nepietiek finanshu lai iegutu kkadu valsts valodas limeni? Macities jau protams var ari uz ielas, ka daudzi varetu iebilst, bet es te runaju par pareizu un kvalitativu valsts valodas apguvi, lai velak Kads vinam nevaretu seja iesmeret to, ka vins nezin valsts valodu..

gribetu dzirdet rxx argumentus uz manis uzrakstito

rxx, 21.07.2007. 23:47:54
Komentāra reitings: 6.549

Ņu man jau dikti prieks, ka mani grib dzirdēt. :)

Tava mamma ir baigais malacis, ka izvēlējās tev latviešu bērnudārzu, no manis respekts viņai. ;)

Ja kāds cilvēks izvēlas dzīvot valstī, kurā galvenā ir ne tā nācija, kuru viņš pārstāv, tad viņa pienākums ir pieņemt šīs nācijas tradīcijas, tostarp - valodu, un turēt tās godā, nevis uzstādīt savus noteikumus.

Par ko ir jābaidās? Jābaidās ir par to, ka pārāk daudz vietās ir pārāk daudz daudz cilvēku, kuriem pirmā valoda, kurā runā, ir krievu. Un ir ļoti daudz cilvēku, ka līdzīgi kā tu "pārslēdzas" uz to krievu valodu, jo tajā runājot ir vieglāk saprasties...

Kāpēc pasaulē izmirst valodas? Tāpēc, ka tajās runāt nav ērti. Un, ja Latvijā turpinās plaukt tendence, ka krieviski runāt ir ērtāk, līdz valodas izmiršanai nebūs tālu...

Ar dubultpilsonību tam nav absolūti nekāda sakara. Šīs te tevis pieminētās valstis ir gan lielākas par Latviju (tātad vairāk konkrētajā valodā runājošu cilvēku), gan arī tās nav atradušās Padomju okupācijā, kas bija pamatīgs trieciens valodai un kultūrai. Atceries šos divus faktorus un mēģini atrast vēl valsti, kas atbilstu šiem diviem faktoriem un vēl trešajam - daudzi sākot sarunu runā krieviski (vai kādā citā valodā) un kuras pamatvaloda nebūtu uz izmiršanu... Nu es te tuvākajā apkārtnē nevienu nevaru iedomāties...

Tavam jautājumam par ES ir otra puse, kuru tu nepieminēji - kāpēc gan latvijas iedzīvotāji nevar mācīties pareizo attieksmi pret savu valsti? Dzīvo ar postpadomju attieksmi (valsts - bandīti, zagļi, krāpnieki), bet grib Eiropas attieksmi pret sevi... Nu tā nevar.

Kas ir valsts? Valsts tie ir cilvēki - es, tu, deni2s un pārējie. Kādi esam mēs, tāda arī ir valsts, jo mēs dzīvojam iekārtā, ko sauc parlamentāra republika, kas savukārt nozīmē, ka valsti pārvalda tauta, tātad mēs. Un, ja kaut kas nav kārtībā ar "valsti", tad kaut kas nav kārtībā ar tautu. Jā, nav kārtībā, piekrītu. Kāmēr lielākā tautas daļa mēģinās tramvajos braukt pa zaķi, tikmēr tautai nevar prasīt, lai tās priekšstāvji būtu godīgi.

rxx, 21.07.2007. 23:48:34
Komentāra reitings: 5.623

Par naturalizāciju jautājums ir interesants. Jā, iespējams, bezmaksas programma šajā jautājumā nedaudz palīdzētu. Taču, ja tu man jautā, vai es gribu, lai mana nodokļu nauda tiktu izlietota šim mērķim, mana attbilde ir kategorisks NĒ. Kāpēc? Tāpēc, ka es neuzskatu par vajadzīgu uz mana rēķina apmācīt imigrantus. Piemēram, lai saņemtu autovadītāja apliecību arī ir jāmaksā... Negribas man maksāt, bet ir jāmaksā. Un arī pilsonība ir statuss (un gods), par kuru kaut kā ir jāmaksā, nevis kaut kāda lieta, kas būtu jāizdala visiem kas vēlas, kā tādi Krišnas rīsi.

Turklāt tik traki jau nav, iespējas mācīties ir! Jāsāk mācīties uz ielas, kad ar to būs tikts pietiekoši tālu, tad var aiziet arī līdz bibliotēkai, kur mācību grāmatas ir pieejamas bez maksas.

Tālāk atliek vien aiziet līdz Naturaizācijas pārvaldei un nokārtot eksāmenu. Īsi apskatot viņu lapu es neatrdu informāciju, ka par to būtu jāmaksā.

Nu jā, un tad ir jāpraksta šāds Solījums par uzticību Latvijas Republikai, iegūstot Latvijas pilsonību:

"Es, (vārds, uzvārds), dzimis (dzimusi) (dzimšanas vieta, datums), apsolu būt uzticīgs (uzticīga) vienīgi Latvijas Republikai. Apņemos godprātīgi pildīt Latvijas Republikas Satversmi un likumus,
visiem spēkiem aizsargāt tos. Es apņemos, nežēlojot savu dzīvību, aizstāvēt Latvijas valsts
neatkarību, godīgi dzīvot un strādāt, lai vairotu Latvijas valsts un tautas labklājību."

Retoriskais jautājums, cik liela daļa imigranu var godprātīgi zem tā parakstīties, īpaši zem pēdējā teikuma, paliek atklāts...

Un nobeigumā es vēlētos citēt kādu slavenu cilvēku, kura teiktajam piekrītu arī es. Tad nu tā:
“Neprasiet - ko valsts var dot jums, vaicājiet sev - ko jūs varat dot savai valstij”


P.S. Re, pat nesagāja vienā komentārā.. :)

dzēsts lietotājs, 22.07.2007. 03:35:55
Komentāra reitings: 1.46

ka valsti pārvalda tauta, tātad mēs. Un, ja kaut kas nav kārtībā ar "valsti", tad kaut kas nav kārtībā ar tautu..

Taču, ja tu man jautā, vai es gribu, lai mana nodokļu nauda tiktu izlietota šim mērķim, mana attbilde ir kategorisks NĒ. Kāpēc? Tāpēc, ka es neuzskatu par vajadzīgu uz mana rēķina apmācīt imigrantus.

:)



btw par naturalizacijas likshamu ir jamaksa

nu negribas man nopietni diskutet par sho temu.. Tas, ka krievu tautibas cilveks nezin latv val - ta ir un bus vina problema.. un jebkura gadijuma ta nezinashana vinam ik pa laikam atspelejas..
un ne jau atkal pashi krievi vainigi pie ta visa, kas bija ar vinu valsti un no ka mes joprojam 'ciesham' tur problema bija вверхах

un Ir musu starpa gan norm latvieshi, kuri bez problemam sak runat krieviski, un respektivi ir ari norm krievi, kuriem latv val nesagada nekadas problemas.

jebkura gadijuma,lai nu ka mes diskutetu, es tomer pilniba atbalstu to domu, ka stajoties darba
!obligatam! punktam vajadzetu but valsts valodas parzinashana! un kur nu vel ja darbs ir saistits pa tiesho ar cilveku kontaktu (pardev, sab. attiec., skolotaji utt utt)

un nobeigumam ko es varu dot savai valstij? savu darba speku un savas zinashanas darba tirgu.. BET attiecigi sheit (salidzinajuma ar arzemem) nav izaugsmes iespeju (maz) un tavs darbs netiek pienacigi atalgots. Tamdel domajot par sevi (labi zinams fakts, ka ja pats par sevi nepadomasi...) es izvelos braukt uz arzemem, kur man tiek (no valsts) dotas lielakas iespejas.

Latvija vienalga ir un bus mana dzimta zeme..


rxx, paldies par viedokli :)

rxx, 22.07.2007. 07:34:39
Komentāra reitings: 4.054

"btw par naturalizacijas likshamu ir jamaksa "

Cik?

"Tas, ka krievu tautibas cilveks nezin latv val - ta ir un bus vina problema.. "

Tā kļūst arī par valsts problēmu, jo pārāk daudzi visādīgi trenējas un pārslēdzas.

"un Ir musu starpa gan norm latvieshi, kuri bez problemam sak runat krieviski, un respektivi ir ari norm krievi, kuriem latv val nesagada nekadas problemas. "

Par to jau neviens nestrīdas.

"es izvelos braukt uz arzemem, kur man tiek (no valsts) dotas lielakas iespejas."

Nu gan jau mēs kaut kā arī bez tevis. ;)

"rxx, paldies par viedokli :)"

Enjoy!

dzēsts lietotājs, 22.07.2007. 08:20:18
Komentāra reitings: 5.385

Mans tēvs ierodoties Lv, valodu iemacijas 3 men laika tikai lasot avizes!
Tad vēl, ja viņš būtu palicis Lv es līdz saviem 3 gadiem zinātu Lv un Ru val!
Pašai nesen bija tīri interesants gadījums ar krivvalod;igi runājošu Latvijā dzīvojošu sievieti. Darbā zvans, sieviete kko krieviski saka, es pa pusei kko tomēr saprotu. Un tad viņa sāka pupas bērt tā, ka es pa visu biroju jautāju:`vai man kāds lūdzu nevar patulkot?Es tur pusi nesaprotu` un tad atnaca sieviete iztuljkoja. Nākoša dienā manai mammai tiek paziņots, ka man steidzīgi ir jāmācas kr val, jo dzīvē tas tiešām ir ļoti nepieciešams. Tā jau ir, bet ja viņi vēlās, lai mēs viņiem piekāpjamies, tad nāciet mums arī pretī!

princesiite, 22.07.2007. 09:49:23
Komentāra reitings: -13.302

Nu jā es piekriitu, kas apgalvo ka krieviem nav jāpazūd no latvijas, vinjiem vnk., ir jāmāk un jāzin Latviešu valoda..
Ir jau aizgājis tik tālu ka Latvijā ir (varteikt) krieviem sava pilsēta- Daugavpils.. tā ir taisnība, pasakiet vēl ka ne, D-pilii ir 95% krievu (ģeogrāfijā stāstīja) :D

cappy, 22.07.2007. 12:59:17
Komentāra reitings: 0.328

Piekrītu gandrīz visā, ko saka rxx ( negribas meklēt tagad, kas man tur nepatika ).
Bet vispār ir tā, ka krievi nesaprot latviešus un latvieši krievus.( situāciju)
Ja ievērojāt tad tie, kas tagad tipa aizstāv krievus, paši ir krievi. Tie, kas vairāk vai mazāk zin abas valodas, tiem ir vairak vai mazāk vng. Latvieši tomēr par savu, bet viņiem arī ir taisnība, jo TOMER TU DZĪVO LATVIJĀ! Tālāk seciniet paši...

rxx, 23.07.2007. 05:21:37
Komentāra reitings: 1.237

Ice fruit taisnība! ;D

dzēsts lietotājs, 23.07.2007. 07:52:49
Komentāra reitings: 0.494

jā.... taisnība jau ir, ka valsts valoda ir jāprot, ja tajā grib dzīot :) es piem. nevaru iedomāties situāciju, kas pārceļoties uz dzīvi francijā es spītīgi abonētu latvijas avīzes un skatītos tikai latviešu kanālus satelītā :) bet viņi tā dara!!!! man tētim pat viens kolēģis darbā parasti ir apģērbies pēc maskavas laika ziņām :D :D :D :D un saulainā dienā ir paņēmis lietussargu, jo pa maskavu teica, ka līss :D :D :D
bet uz ielas gan, ja mani uzrunā krieviski, cenšos atbildēt krieviski vai arī, ja nemāku apjautājos, kādā vēl valodā konkrētais cilvēks runā. reizēm atbildu angliski, ja krieviski nemāku izteikties, jo kā ganes varu zināt, ka viņs tikko nav iebraucis no krievijas vai ukrainas, gruzijas vai kādas citas krievvalodīgās valsts (kaut vai lietuvas).
Piem, ja jums uz ielas pajautātu ceļu angļu valodā jūs taču arī angliski atbildētu! Kāpēc tad pret krievvalodīgajiem jāizturas citādi? Kā jūs zināt, ka viņš nav tūrists vai iebraucis darba darīšanās?

dzēsts lietotājs, 23.07.2007. 07:55:25
Komentāra reitings: 5.682

ar kolēģiem gan runāju spītīgi tikai latviski, jo zinu, ka viņi ir latvijas pastāvīgie iedzīvotāji...

rxx, 23.07.2007. 08:05:00
Komentāra reitings: 3.885

>>> Kā jūs zināt, ka viņš nav tūrists vai iebraucis darba darīšanās?

Es nezinu, man vienmēr izdodas to nekļūdīgi noteikt. Iebraucējs vienmēr uzvedas citādāk. Man vienreiz krieviski prasīja, kur ir Pelmeņi :D un tā kā tie bija iebraucēji, tad atbildēju mkreviski un viss ok. Bet to, vai cilvēks ir vietējsi vai nav, nu to gan var, ja ne radzēt, tad just.

Man patika tas par krieviski runājošo valsti Lietuvu! :DDD

dzēsts lietotājs, 23.07.2007. 08:09:49
Komentāra reitings: 4.303

he he.... vienkārši daudzi lietuvieši (ir īpaši ap 30-40 gadiem) latvijā iebraukuši labprātāk sarunājas krieviski, jo angļu valodas zināšanas viņiem nav tik labas (kā nekā tādi paši padomju produkti vien ir)
arī ar vecāka gadagājuma igauņu kolēģiem runāju krieviski, jo tā viņiem ir vieglāk (ar jaunajiem - angliski)

rxx, 23.07.2007. 10:45:28
Komentāra reitings: 0.939

Ar igauņiem vajag runāt igauniski, kā es! ;D

mouse, 23.07.2007. 10:52:39
Komentāra reitings: 5.545

Tikko atbraucu no Liepajas FF. Es esmu krievs bet lielaka dala festivalaa bija latvieshi. Es vispar nedomaju par sho problemu. Dazhreiz es runaju latviski, dazhreiz krieviski, kad nezinaju vardus latvieshu valoda un cilveks nasaprata krieviski, tad runaju anglu valoda. kur ir problema es nesapratu? Jo vairak valodas jus zinat, jo labak. Valoda ir domata lai cilvekiem butu iespeja communicate.
P.S. es domaju ka neviens sheit nevar diskutet par vesturi, jo neviens nezin tieshi ka tur bija. Skatoties tv un apmeklejot vestures stundas jus to neuzzinasiet.
P.P.S. Sorry par gramatiskam kludam.

Grazie!

:*

dzēsts lietotājs, 24.07.2007. 08:16:37
Komentāra reitings: 7.313

es vēl nemāku igauņu valodu.. baigi sarežģitā... gan jau iemācīšos ;)

dzēsts lietotājs, 24.07.2007. 16:29:09
Komentāra reitings: -3.289

provinciālā Latvija

rxx, 24.07.2007. 16:55:26
Komentāra reitings: 2.395

Mouse, tu iebrauc baigās pretrunās. Mums latviešiem kreivu valoda it kā būtu jāzina, jo ir labi prast komunicēt, bet pārējie var nemācēt runāt latvsiki... Stulbums kkāds.

Vai nu tu kaut ko sajauci, vai arī tavi uzskati ir.......

mouse, 24.07.2007. 21:01:06
Komentāra reitings: 2.37

Es uzskatu ka katram ir jazin pec iespejam vairak valodas. Un es uzskatu ka tas ir nenormali dzivot latvija un nezinat latvieshu valodu. Bet latvieshiem zinat krievu valodu ari ir izdevigi. Nu man ta liekas. Nav nozime kada valoda tu runa, galvenais ko tu gribi pateikt.

rxx, 24.07.2007. 22:49:08
Komentāra reitings: 4.071

Tas tā ir gadījumā, kad tu runā ar draugiem, vai stāsti pasaulei kaut kādas savas idejas.

Bet, ja cilvēks strādā sabideriskā vietā, kur viņs drabs ir saistīts ar cilvēkiem, tad jāstrādā un jārunā ir valsts valodā! Viss.

Neviens te nerunā par kaut kādu saziņu ar draugiem vai rediem, bet par to, ka Latvijā dzīvojot un Latvijā strādājot latviski ir jāprot runāt. Dabīgi, ka man ir pilnīgi vienalga, kādā valodā kurš ar kuru runā sadzīvē.

Krievu vaoldu zināt ir gan izdevīgi, bet es dikti pirecātos par situāciju, kad bez tās varētu iztikt.

dzēsts lietotājs, 25.07.2007. 06:35:58
Komentāra reitings: 4.054

nu jā.... vot tas, ka veikalos pārdevēji nemāk latviešu valodu - vnk parodija...
bija tāds gadījums :D :D :D: vajadzēja nopirkt gludeklim vadu (jo vecais sadega), nu es tiešēm nemācēju krieviski izskaidrot, kādu vadu un ko man vispār vajag, jo vispār maz ko no tādām lietām saprotu, vnk draugst teica, kas jānopērk un aizgāju un paprasīju.... tas pārdevējs vispār neko nesaprata paprasīja vai es nemākot krieviski un pēc tam vispār izlikās, ka mani nav jāapkalpo.... gribējās jau rakstīt sūdzību veikala administrācijai, bet tad nolēmu, ko nu es kā veca īgņa tadag kasīšos pa sīkumiem un bojāšu garīgo.. veiglāk bija aizsūtīt otriz pēc vada puiku ;)

dzēsts lietotājs, 25.07.2007. 06:39:01
Komentāra reitings: 4.054

jā starp citu - ne mums vienīgajiem tādas problēmas - man piem. viena draudzene īriete stāstīja, ka īrijā vispār reti rukš vairs prot vietējo valodu, visi angliski runā un daudziem tas tiešām nepatīk...
tagad viņiem skolās pašu valou māca kā svešvalodu, pārējās mācību stundas notiek angliski. augstskolās, ja eksāmenus raksti velsiešu valodā vari badūt par vienu balli augstāku atzīmi :) cerams, ka mēs līdz tādam līmenin nenonāksim...

mouse, 25.07.2007. 09:44:37
Komentāra reitings: 0.328

rxx, es piekritu tev! Obsaluti soglasen ;) Bet man liekas ka riga jau nav tik daudz cilveku cik ir darbu vietu, tapec ari uz darbu nem tadus, kuri nezin latvieshu valodu vispar. Nu ta ir, daudz aizbrauca to the U.K.

rxx, 25.07.2007. 10:00:23
Komentāra reitings: -0.484

Super! :)

dzēsts lietotājs, 01.08.2007. 09:18:23
Komentāra reitings: 1.335

Es arī nelasīju visus komentārus, bet man šķiet, ka lielākā daļa no krievu tautības cilvēkiem tikai prasa zināt mūsu valodu un respektēt Latviju un latviešuš. Man ir ļoti daudz draugu kuriem ir krievu tautība, bet viņi neviens nekad nau ar manīm runājuši krieviski manā klātbūtnē vai arī klaji nogaņījuši Latviju. (piedodiet, ja atkārtojos)
Daži ir ļoti spītīgi un speciāli runā krieviski.
Man skolā bija projekts un bija jāaptaujā cilvēki no ielas Un mēs kaut ko prasījām vienai tantiņai. Viņa mums atbildēja krieviski, ka itkā neko nesaprot un es atvainojos un gāju prom, jo nemāku krievu valodu, un viņa man teica (latviski) kā es vispār nemākot krievu valodu. Ja jau viņa mācēja ltviski, tad kādēļ viņa teica ka neko neaprot? Manas tiesības ir runāt latviski Latvijā.

rxx, 01.08.2007. 09:20:53
Komentāra reitings: 2.74

>> un viņa man teica (latviski) kā es vispār nemākot krievu valodu. Ja jau viņa mācēja ltviski, tad kādēļ viņa teica ka neko neaprot? Manas tiesības ir runāt latviski Latvijā.

Vajadzēja viņu v i s m a z klaji nolamāt. Tā besī šitādas, bet daudz viņu.

dzēsts lietotājs, 01.08.2007. 11:26:04
Komentāra reitings: -1.041

shogad zveeraa karoch. sezhu pie telti ar savu draudzeni (vinja latviete) un runaju ar lietuvieshu darugiem. atnaca k-kadi :)) un grib tos lietuvieshus razvjesti uz alu... vinji domaja ka tie ir no anglija.. un runaja ar vinjiem angliski.. veelaak kad uzzinaja ka tie ir no lietuvas turpinaja runat angliski.. mana draudzene pateica ka vinji saprot krieviski un var ar vinjiem runat krieviski.. a tas maitas atbildeja "krievi smird" ..ka es nobljavos uz vinjiem.. suki blja.. vot kapeec tadi kroplji ir?

dzēsts lietotājs, 01.08.2007. 13:53:15
Komentāra reitings: 2.837

Nē, krievi nesmird. Ar viņiem viss ir kārtībā, bet vienkārši man nepatīk, ka nerespektē Latviešus (protams ne visi).

rxx, tā vietā viņa kārtīgi nolamāja mani...

rxx, 01.08.2007. 16:16:19
Komentāra reitings: 2.602

>> rxx, tā vietā viņa kārtīgi nolamāja mani...

Bet ir jācīnās! Tāda veca tantiņa neko tev nevar izdarīt...

dzēsts lietotājs, 01.08.2007. 18:11:15
Komentāra reitings: 2.465

par to latv. val. nezināšanu- tā toč dažreiz ir parodija. kkad sen atpakaļ biju Daugavpilī, a tur kafenē pusi no ēdienkartes nevarēja nemaz saprast. ne tā īsti krievu, ne latviešu valoda :D
nu paiet kāds laiciņš kamēr iebrauc, kas tie tādi girki īsti ir !! :D [girki=griķi]

hepatits, 22.05.2009. 10:36:22
Komentāra reitings: 2.926

ēm.. kaut kā nepatīk man šī akcija --> http://www.braucmajas.lv/

"Ja šī nav jūsu valsts un jūsu zeme, tad brauciet mājās!"
Principā jau šī zeme ir nevienam, respektīvi, kaut kam tā noteikti nepieder. Tā vienkārši ir. Tas ka it kā gudrākais par visiem - cilvēks - ir sevi postulējis par tādu gan attiecinot uz citām dzīvām radībām, gan pats savā paurī iekalis to, nenozīmē, ka tā ir.

lieliskais kārlis, 22.05.2009. 12:24:21
Komentāra reitings: 5.769

Tā aptauja nemainīs neko. Vispār viss šis, ko kāds mēģina darīt, neko nemainīs. Šajā gadījumā jālieto vārds "urla", jo pārsvarā tieši viņi ir tie, kas mūsu valstī cenšas sprēgāt un mainīt kko. Inteleģentie krievi pat never muti vaļā, jo apzinās, kur dzīvo un kāpēc. Šai diskusijai tāpat kā tai aptaujai nav nekādas jēgas - nu būs krievi mūsu valstī un būs minoritāšu sadursmes, nekas to nespēs mainīt. Mums ir jāsamierinas un viss. Vienīgais, kas skumdina, ir tas, ka tie cilvēki, kuri patiešām prot runāt mūsu valodā pareizi, paliek arvien mazāk un mazāk...

rxx_, 22.05.2009. 20:15:01
Komentāra reitings: -0.087

Vo, vo, Kārli, tā arī ir, pašiem latviešiem būtu smagi jāpiedomā pie savas valodas (īpaši rakstiskās), bet tas nenozīmē, ka šī pavediena pamatproblēma ir mazāk aktuāla.

P.S. Kā balsosim vēlēšanās? :)

halcyon, 22.05.2009. 22:44:51
Komentāra reitings: -1.35

nekā.

save_ass, 23.05.2009. 15:49:32
Komentāra reitings: 2.952

aizklāti

hepatits, 24.05.2009. 05:25:15
Komentāra reitings: 0

http://www.boot.lv/forums/index.php?act=attach&type=post&id=13575

man paliek bailiigi! shis labi neatsauksies. cilveeks ir simbolu uztveroshs.

kampy, 24.05.2009. 08:33:06
Komentāra reitings: 9.75

1) bērnību pavadīju dauzoties ar krievvalodīgajiem rajona pacaniem (paldies viņiem, ka iemācīja man krievu valodu. Ja man būtu tikai skolas krievu valodas zināšanas, tad es nemācētu pateikt neko vairāk kā keder krieviski, tb "daj pivo" un "išo pivo")

2) kad uznāk dusma uz krievu "urlām"- mierinu sevi ar domu, ka ir tikpat stulbu latviešu, cik stulbu krievu. Viss ir līdzsvarā.

3) slaveno vārdu "b***" reizēm latvieši lieto 5 x vairāk nekā krievi

4) pazīstu vairākus krievus. Par divu no tiem tautību atklāju pēc vairākiem mēnešiem. runā perfekti latviski, pēc iesaukām jau vārds nav noteicošais, stāv un krīt par Latviju (nu kādreiz kritām, nu jau lielākajai daļai Latvija ir ekvivalents sūdu bedrei) tāpat kā es. kā man zināt krievs vai latvietis?
5) darbā krievu tautības kolēģi- kolosāli cilvēki. vai tas bij latvietis, kas skrienot pie manis gribot apķert, nolikās uz "jebļa"? nē.

6) uzskatu, ka esmu ieguvēja zinot vairākas valodas, un nesūdzos par iespēju atsvaidzināt savas zināšanas aprunājoties ar valodās nabadzīgāku pārdevēju veikalā.

7) precēt krievu laikam negribētu, jo biedē tas iesēdies stereotips par krievu vīriešiem pēc kāzām, bet tas ir tikai mūsu galvās. ja Dmitrijs tomēr pārdomās un mīlēs mani, tad ar ko viņš sliktāks par Jāni, Pēteri vai Mārtiņu?

Secinājums: it kā man krievi nepatīk, bet apskatot šo problēmu tās būtībā- izrādās man nav nekādu iemeslu būt naidīgai pret krievvalodīgajiem.

PS: darbā sanāk saskarties gan ar letiņiem, gan krieviem. teikšu kā ir: neviens krievvalodīgais mani telefoniski nav pasūtījis dir** tā kā to dara katrs trešais latvietis.

hepatits, 02.06.2009. 09:59:27
Komentāra reitings: -1.461

Kāpēc lai sekojošam čalim - Aleksandram Kuzminam --> http://www.pctvl.lv/?cv_id=42&lang=lv&mode=people&submode=rd - būtu nepieciešamība iesniegt sekojošu lēmumprojektu - "Par Rīgas domes Valsts valodas dienesta likvidāciju" --> http://www.nra.lv/zinas/23723-pctvl-rosina-likvidet-rigas-domes-valsts-valodas-dienestu.htm ???

Pat šīs tēmas aizsācējam šī iestāde būtu noderīga!


Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

Robertunsab

Анкеты девчат равным образом молодых людей он-лайн, в телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


ienāktreģistrēties