Neziņā

29.11.2009 12:34:43 aizsāka karchiks
14 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
karchiks, 29.11.2009. 12:41:34
Komentāra reitings: 2.946

Šogad man ir jāpabeidz 9. klase un es nezinu, ko darīt tālāk, iet uz profeni/tehnikumu vai palikt vidusskolā? Skola, kurā mācos šobrīd, nekad mani nav saistījusi, tāpēc šaubos, ka varēšu pavilkt vēl 3 gadus, mācīties ar pilnīgu vienaldzību arī negribās. Pastāv iespēja, ka vasarā braukšu uz Angliju un palikšu tur, bet ja nu kas mainās un es palieku LV?! Īpašu talantu arī man nav, varbūt tikai dejošana, ar kuru es jau aizraujos 11 gadus, bet nedomāju, ka nākotnē dejošana man noderēs, tpc gaidu no jums ieteikumus!

dzēsts lietotājs, 29.11.2009. 13:55:02
Komentāra reitings: 1.471

nevari iet uz citu vidusskolu??

man liekas, ka nav jēgas iet uz profesionālo, ja nav ne īpašu talantu, ne konkrētu vēlmju nākotnei

export_ass, 29.11.2009. 21:42:27
Komentāra reitings: -2.889

heh..vari jau vsp nekur neiet tālāk mācīties..

rxx_, 30.11.2009. 01:32:17
Komentāra reitings: 2.966

Nu pēc 9. kl. jau tā kā vajadzētu tomēr kko padarīt... Pēc videnes gan var vismaz vienu brīvu gadiņu paņemt.

hepatits, 30.11.2009. 06:13:08
Komentāra reitings: 4.406

pēc 9. klases, ja tu esi 15 vai 16 gadus veca, vai šīs sistēmas radītos apstākļos ir saprātīgi skriet pasaulē?

piekrītu rxx, ka pēc videnes tas būtu skaidrāk pasakāms, ja ņem vērā tos kritērijus, ko minēji [nezinu ko, nav vēlmes ..]. tad var palauzt dzīvi [uzkrāt pieredzi] un nostabilizēt vērtības. un tad jau prātīgāk var vadīties.

pabeidz videni. [palasi grāmatas! ;D]
ja ir apvidū iespēja izvēlēties, tad ņem to kur visvairāk saista.
un pēc videnes, ja neko nerubīsi, zināsi, ka ir 3 gadi laika [man tā bija, nezinu kā tagad] lai varētu pretendēt konkursā ar CE kādā padziļinātā interešu izpētes programmā [universitātes, augstskolas].

man līdzīgs variants bija pēc 9tās klases, kad neko nezināju. un ja neko nezin, tad kaut kā ir jānoskaidro kaut kas ar ko varētu sākt uzzināt vairāk. un kas tev plašāku skatu uz pasaules virspusējiem kopā saistošiem procesies sniegs, ja ne videne? nesaku, ka tur taisnību stāsta, bet ir tāds ļurīgs atsperšanās punkts, kaus kaut kādā ziņā ir patiess.

melomaans, 30.11.2009. 09:27:02
Komentāra reitings: -0.013

Laikam tomēr jāpiekrīt abiem iepriekšējiem komentētājiem. No videnes šā vai tā neizbēgt, ne mūsu sistēmā.

BET - tas nenozīmē, ka obligāti uzreiz pēc 9. klases kaut kur jāskrien, ja dižas vēlmes nav. Paņem gadu vai divus brīvu, apkopo domas un tad jau redzēs.

Labāk ir izsvērti saprast, priekš kam man tas un kāpēc es to daru, nekā vēl "bērna prātā" tāpēc, ka man "liek", skriet kaut kur. Tam tāpat nebūs rezultāta.

kampy, 30.11.2009. 09:34:44
Komentāra reitings: 0

Don’t feel guilty if you don’t know what you want to do with your
life…the most interesting people I know didn’t know at 22 what they
wanted to do with their lives, some of the most interesting 40 year
olds I know still don’t. /Baz Luhrmann/

save_ass, 30.11.2009. 17:02:06
Komentāra reitings: 7.307

Līdz 18 gadiem jādara, ko vecāki liek, ja pašam galva nestrādā, jo kkad pienāk tā apziņa, ka reizēm tomēr vecāki zin labāk.

export_ass, 30.11.2009. 17:17:48
Komentāra reitings: -1.42

vispirms vispār izdomā, ko gribi darīt pēc devītās..nav tā, ka pilnīgi ne uz ko nevelk..neticās..

kad esi izdomājis - aizšauj kautvai uz to pašu skola nulciktur izstādi un pavazājies apkārt..painteresējies kas un kā u.t.t.
protams, pastāv ari internets..

nu ja galīgi nezini, kur doties turpmākajās zinībugaitās, tad uzjautā draugiem/klasesbiedriem ko šamie domā..iespējams, ka viņu variants derēs ari tev.

oddish, 30.11.2009. 18:48:50
Komentāra reitings: 2.924

es pēc devītās izvēlējos profesionālo izglītību.
tagad mācos RTK par datorsistēmu tehniķi. un jā, ir tīri labi.
ir vieglāk nekā vidusskolā, tikai mācīties vajag tik un tā, lai parādi nekrājās.

n, 30.11.2009. 19:11:10
Komentāra reitings: -4.383

Aizpildi prof.orientācijas testu- noskaidrosi darbošanās kādā jomā tev ir patīkamāka/pieņemamāka.
Atceros vidusskolā (pamatskolā?) pie mums viesojās pārstāves no organizācijas, kas saistīta ar to karjeras padarīšanu, bet nosaukumu, protams, piemirsu.
Tad pēc tā testa, kas uzrāda jomas, tika piedāvātas brošūriņas ar atbilstošām māc.iestādēm, kur to varētu apgūt.

annii, 30.11.2009. 19:57:52
Komentāra reitings: 1.441

es iesaku iet uz kadu profeni- tur vismaz maksaa par macisanos :DD
pati nozeloju ka izveleju macities vienkarsu ''pliku'' videni :/

kikinja, 02.12.2009. 02:51:30
Komentāra reitings: -0.069

vidusskolai nav ne vainas. it sevišķi, ja tiešām nezini, ko vēlies. es vidusskolā pa pilnam izbaudīju visu, ko piedāvāja ārpusskolas nodarbības - uzveidoju mācību firmu, piedalījos dažādos konkursos, tādējādi paplašinot ne tikai paziņu loku, bet pakrāju pieredzīti. un kā jau iepriekš komentos tika teikts - "pabeidz videni. [palasi grāmatas! ;D] " tas atgādināja manas literatūras stundas, kurās skolotāja neko aizraujošu nestāstīja :D

skabarga, 02.12.2009. 03:29:42
Komentāra reitings: 2.387

Ja es būtu aizgājusi uz parastu videni es sajuktu prātā, vai arī visticamāk, mani izmestu par bastošanu.
Man, piemēram, galīgi nesaista sausā grāmatu iekalšana.
Es pēc 9.klases atnācu uz RAV (Rīgas Amatniecības vidusskola), nav jau nekāda zelta bedre, bet kā annii teica, jā te pat maksā par to, ka ej uz skolu un neesi nesekmīgs, mēnesī ap 50ls ;D un neba tev talants dižs vajadzīgs, lai tiktu iekšā, vai mācītos. Nav jau mākslinieku skola, bet gan amatnieku. Ja neies tev zīmēšanā, neprasīs no tevis zelta kalnus, bet gan pašu pamatu, ko paši arī iemāca tā, ka ieejot operā mierīgi no galvas varēsi noskatīt katras kolonnas kompozīciju ;D
Arī vidusskolas priekšmetus vieglāk mācīties, mazāk stundu kā vidusskolai, un māca tikai svarīgāko, stundas lekciju tipa 80min viena un nekādas mācību grāmatas ;D tikai tik, cik vesturē kko palasīt, bet man arī tā nebija.
Un kā pati pagājšgad pārliecinājos un pat pabrīnījos eksāmenu rezultāti līdzvērtīgi tiem, kas kārtoja parastajās videnēs, ar visu samazināto stundu skaitu un bez nekādas papildus mācīšanās, tikai tik, cik skolotāja stundā pastāsta.
Mājasdarbi? Nu par tiem tā, ka pārsvarā jau tie būs skiču tapināšana utt., un patstāvīgie darbi, uz referāta pusi un daudz prezentāciju!
Tā kā, ja nav vēlmes pavadīt katru mīļu brīdi pie grāmatām, tad iesaku profesionālo skolu, kaut vai tikai tapēc, ka mācīties te interesantāk un patstāvīgāk!
Un ja arī beidzot skolu, tomēr, izdomā, ka nu galīgi nepavelk tā profesija, nekas! Par skādi taču nenāks, ka mācēsi burku uzzīmēt, vai arī 3diennaktīs padarīt pusgada iekavētos darbus ( disciplīnu te neiemācīties, bet varoņdarbi pirms skatēm tādi, ka varētu ginesa rekordiem pieskatīt)!
p.s. paložņā pa skolu mājaslapām, vai arī dr.lv bezmazvai katrai skolai ir domubiedru grupa, tur feini, var papētīt, kas pa cilvēkiem un kas skolā notiek. :)

Lai veicas!


Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

RobertSax

Вызвать сантехника на дом: без лишних хлопот и переплат вызвать сантехника спб <a href=spb-vizov-santekhnika.ru>spb-vizov-santekhnika.ru</a> .

santehnik_miEi

xxx

Tiffany


ienāktreģistrēties