Latvieteši.

16.11.2009 17:26:38 aizsāka bezliesmas.uguns
21 komentārs Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
bezliesmas.uguns, 16.11.2009. 17:28:00
Komentāra reitings: 4.838

protams manos spēkos nebija vienu vienīgu vārdu latvieši uzrakstīt pareizi, bet kam negadās..

tātad jautājuma būtībā - kādi jūsuprāt ir latvieši 21. gadsimtā?

kringlita, 16.11.2009. 17:30:12
Komentāra reitings: 1.976

Domaraksts jāraksta?

deni2s, 16.11.2009. 17:36:53
Komentāra reitings: 5.877

Manuprāt viņi/mēs tagad ir kā no laivas izmesti. Tikuši pie brīvības, bet izskatās, ka nav mācējuši to izmantot savā labā. Un tagad jūtam sekas, ka latvieši pārsvarā ir īgni un neapmierināti.

rxx_, 16.11.2009. 19:56:20
Komentāra reitings: 2.814

Lielāko daļu latviešu varētu raksturot teiciens "Var cilvēku izdzīt no ciema, bet ciemu no cilvēka - nekad"... Kā mēs bijām ciems PSRS nostūrī, tā tagad ar tādu pašu ciema domāšanu dzīvojam. Latvija ir vieni vienīgi lauki, jā arī Rīga, liels kolhozs.

Un no laivas neviens nav izmests, tikai paši sava stulbuma pēc izkrituši.

trrr., 16.11.2009. 20:13:51
Komentāra reitings: 5.623

zinat..piekrītu rxx..ja paši letiņ' būtu bijuši prātīgāki, tad nebūtu pieļāvuši visu šito, kas tagad notiek.

save_ass, 16.11.2009. 20:20:38
Komentāra reitings: 12.399

Sakarā ar iepriekšējiem dažiem (pagaidām 3)komentāriem vēlētos izcelt SAB direktora Jāņa Kažociņa viedokli

http://sab.gov.lv/index.php?lang=lv&nid=225

Kā arī vēlējos norādīt, ka iepriekšējos komentāros redzamā attieksme ir tā paša stulbuma, īgnuma un neapmierinātības izpausme, ko nosodām citos, un kā dēļ nekas nenotiek un viss turpina būt slikti.

Sāciet ar sevi.
Vai tikai paši ar nevelkat citus no laivas ārā.


playbass, 16.11.2009. 21:02:56
Komentāra reitings: -0.505

Visi Latvieši 21.gs jau sen ir Īrijā! :D

Ķuse, 16.11.2009. 21:12:24
Komentāra reitings: 18.581

Pārsvarā skaisti cilvēki.

dzēsts lietotājs, 16.11.2009. 22:28:00
Komentāra reitings: 5.823

nu man gan neliekas, ka nav nekādi īgņas.
jā, krīze, bet paskatieties uz kādu feinu notikumu, kaut kādu pasākumu vai balli, kur visi izklaidējas un priecājas tik un tā.
piemēram, izslavētās kāzas Latgalē
kur pūpēžu sindroms? nav.
nevajag balstīties uz stereotipiem tik daudz.

tātad: 21.gs latvietis - pesimistiski reālistiski domājošs (balstoties uz iepriekšējiem komentāriem), bet tajā pašā laikā prot pastāvēt par savu viedokli, nedzīvo saskaņā ar sevi (man šķiet), izvirza augstus mērķus un mēģina tos sasniegt

prātā ienāca piemērs par 3 tēva dēliem. mēs tā kā būtu tie gudrie, kuri beigās noglumē un nekur tālu netiek.

ā, 21.gs latvietim raksturīga neieinteresētība par latviešu nac. kultūru, toties tautu dejas dejo daudzi :D

tobis, 16.11.2009. 22:31:19
Komentāra reitings: 11.705

Man patīk mūsu ziemeļnieciskais kūtrums. Jā, varbūt dažreiz par daudz īdam, par daudz noklusējam un neko nedaram, bet tomēr, mēs netēlojam maija saulītes tad, kad viss ir pakaļ* un mums nav pārspīlēts temperments, kas mani šausmīgi tracina.

Mans darbā visu laiku ir saskarsme ar cilvēkiem, arī ārzemniekiem. Un mans secinājums ir tāds, ka latvieši ir forši, viņi ir īsti un nav augstprātīgi. Jā, es esmu tikai apkalpojošais personāls, bet tomēr, nāk pastāvīgie klienti un pasveicina, paprasa kā iet, atcerās, parunājas, uzaicina, pajokojas, paklusē, ja nav ko teikt. Tiesa gan, viņi gandrīz nekad neatstāj čajas, bet labāk tā, nekā bars karstasinīgu ārzemnieku (konkrēti neminēšu), kas piedzeras, uztaisa haju, paskatās uz tevi kā uz niecību (ja vispār paskatās), atstāj divīti (bez maz vai kā sāpju naudu) un aiziet neatvadījušies. Vai arī tā otra galējība, kad izliekas tik pārspīlēti laipni, tā, ka tas ne grama nenāk no sirds.

chevete, 17.11.2009. 09:12:19
Komentāra reitings: 6.766

Lai gan neesmu tīrākais latvieša asiņu paraugs, tomēr runājot par šo tēmu es lietotu vārdu "mēs" (esam tādi un šādi).
Īsi un konkrēti- mēs esam apjukuši.

hepatits, 17.11.2009. 09:18:29
Komentāra reitings: 2.468

es redzu jaunus, vecus un nenomirushus latvieshus.

tas ir, jau 21. gadsimta produkts, 21. gadsimta fishkas rubijoshs produkts (tas, kas arii ir speejiigs redzeet ne tikai sho laiku vien) un nenomiris produkts.

p.s. jaunajam nepiecieshams aatraak vecam kljuut, vecajam jaapaliidz jaunajam neizlaist vecuma posmu un jaaturpina skatiities uz nenomirusho, nenomirushajam, protams, neapzinaati jaaparaada jaunajam un vecajam, kas vinji vareetu gribeet nebuut.

deni2s, 17.11.2009. 10:40:55
Komentāra reitings: 6.84

Piekrītu tobim :) Man vakar viena meitene no Slovākijas, kura ir dzīvojusi arī ASV, Meksikā, Spānijā un tagad Īrijā, telefonsarunā pateica, ka viņai ļoti patīk latvieši. Kaut arī viņi nav smaidīgi, toties viņi ir patiesi. Un, ja viņiem pietuvosies, tad atklāsi, ka viņi ir ļoti sirsnīgi cilvēki, kaut arī svešiniekiem uz ielas viņi to neizrāda.

dzēsts lietotājs, 17.11.2009. 14:54:53
Komentāra reitings: 6.823

spāņi reiz izteicās, ka "latvieši ir ideāli cilvēki"

dogs, 18.11.2009. 23:48:19
Komentāra reitings: 9.778

Man tā liekas, ka krīze vairāk ir mūsu galvās. Jo kā zināms nekad nav tik slikti, lai nevarētu būt vēl sliktāk. Un vēl krīze ir valdībā. Ojā, mums ir absolūta politiskās uzticības krīze - visi, kas ir pie varas, ir slikti. Grib nogriezt līdzekļus maznodrošinātajiem - slikti. Grib pielikt nodokļus bagātajiem - atkal slikti.

Spriežot pēc visādiem interneta komentāriem par apkārt notiekošo, man rodas iespaids, ka vidējais interneta latvietis visu zina labāk, kaut bieži vien viņam nav ne mazākās sajēgas par ko ir runa. Un visi pārējie ir lohi. Šoreiz piekritīšu Reinim - jā, mums bieži vien ir tāda provinciāla domāšana.

Man patīk Ķuses domu gājiens - jā, latvieši ir skaisti cilvēki =) (bet arī citu tautību cilvēkiem nav ne vainas).

xnemiersx, 20.11.2009. 08:01:42
Komentāra reitings: 11.226

vispār man nepatīk dalīt cilvēkus pēc tautībām, bet jāatzīst, ka var iedalīt latviešos, un visos pārējos :)
nepiekritīšu par to, ka latvija būtu bijusi psrs province - vairāk tomēr progresīvākā daļa (ja neskaita maskavu un spb). bet, salīdzinot ar rietumu cilvēkiem, psrs ir darījis savu ar mūsējo prātiem un raksturiem. te, itālijā, piemēram, vienā maršrutā braukā zemās grīdas tramvaji, citā joprojām ripinās tādi, kas pārsvarā uztaisīti no koka. lielai daļai no autobraucējiem auto ir lētāki par viņu dzīvokļa mēneša īres maksu, bet ir arī tādi, kas pašiko (un te nešiko ar 20gadīgiem mersedesiem). gandrīz neviens veikals te nav vaļā svētdienās, jo cilvēki māk arī atvēlēt laiku atpūtai... ar to es gribēju teikt, ka brīvības gaiss pēc psrs gadiem mūsējiem ir smagi iedevis galvā, un sabiedrība ir adaptējusi patērētāju kultūru tik krasi, kā nekur citur.. ar visām no tā izrietošajām sekām.
bet tagad par pozitīvo - jāpiekrīt, ka latvieši kopumā ir atklāti un sirsnīgi cilvēki. varbūt ne tik ļoti kā dažās citās austrumeiropas valstīs, toties ar savu neuzbāzīguma devu, pie kuras ir ļoti pierasts.

Ķuse, 20.11.2009. 12:05:29
Komentāra reitings: 7.307

xnemiersx komentārs man atgādināja to nedēļu, kad padzīvojos divās Vācijas ģimenēs. Tajās ģimenēs pēc pieciem visi bija mājās un neviens nenesa darbu līdzi. Vakars tika veltīts tikai ģimenei. Latvijā pārsvarā, ja kāds no darba ir tik ātri mājās, tad ir noslēpies pie rakstāmgalda aiz papīra kaudzes vai strīdas ar dzīvesbiedru par ar darbu saistītām lietām. No tā lielākoties var secināt, ka tur ir labāks dzīves līmenis, kas tā arī ir. Bet, neskatoties uz to, tur reti kuram sestklasniekam bija mobilais telefons (viena sestās klases meitene brīnījās, ka man manos toreiz 16 jau ir tāds, pie tam diez gan stilīgs tam laikam), bet Latvijā jau bērnu dārzā dažiem tāds ir. Tur mums uz skolu bija jābrauc ar divriteņiem, gan es, gan meitene, kuras klasē es "gāju", izmantojām vismaz 20 gadus vecus divriteņus, pie skolas riteņu stāvlaukumā pārsvarā bija veci modeļi, tādi, kuriem ir vairāki ātrumi, bija tikai retajam. Latvijā vecs divritenis tajā laikā pārsvarā tika uzskatīts par kaut ko apkaunojošu, tad jau labāk iet kājām, nevis ar tādu grabažu. Bet tie cilvēki, kurus man tur nācās satikt, noteikti varēja atļauties stilīgākos divriteņus, katram pa diviem mobilajiem.
No tā laikam par latviešiem var secināt, ka mums pārsvarā vajag visur iederēties, būt stilīgam, pirkt dārgas lietas, jaunas lietas, lai gan tās nemaz nav nepieciešamas. Un tad nu šausmīgi jāpārdzīvo, ka nevar atļauties kaut ko. Iesaku ņemt piemēru no vāciešiem - nedaudz pazemināt to savu latiņu, pārdomāt, vai tiešām jauns telefons ir nepieciešams, jo vecajam nav "tačskrīna"! Es, protams, nesaku, ka jāatsakās no komforta un ekstrām, bet esmu pārliecināta, ka lielai daļai no Jums mājās noteikti ir kāda lieka greznība.

Ļoti atvainojos, ka nenoformulēju domu īsāk.

kampy, 20.11.2009. 12:19:36
Komentāra reitings: 3.94

Latvieši 21ajā gadsimtā? Manuprāt, laikā, kad visiem vajadzētu turēties kopā, vienam otru atbalstīt un palīdzēt- latvietis izraus otram kumosu no mutes un vēl niknāk trolejbusā uzkāps "netīšām" uz kājas. Es nerunāju par labdarības utt pasākumiem, bet par reālu ikdienu uz ielas, veikalā, pagalmā vai jebkur citur, kur neesi viens pats.

PS: par ķuses greznību runājot, iespējams, daudziem par prieku- es esmu devusi svinīgu zvērestu diviem Kārļiem, ka vairs nekad neiegādāšos neko, kam ir kāds sakars ar Hello Kitty simboliku. Nav ko kaitināt mazas skaudīgas meitenītes.
PS2: dāvanas ar kaķi gan joprojām pieņemu :)

Ķuse, 20.11.2009. 12:24:18
Komentāra reitings: -1.04

Kampy, banānu ar kaķi? :)

kampy, 20.11.2009. 13:27:21
Komentāra reitings: 0.96

man ir uzdāvināts ar kitty: banāns, apenes, propellers ar konfekti/vibratoru, fotoaparāts (spēļu), mobilais (spēļu), kosmētikas maciņš, somiņa, kinderola kitty, pūšamais ņamī sīrups, pins, kartiņa.. ļoti ilgojos pēc kitijas portatīvā dāvanā, jo tāds man vēl nav :)

Ķuse, 20.11.2009. 13:48:19
Komentāra reitings: 3.377

Valdis saka, ka labprāt nokrāsotu mūsu kaķi rozā un Tev uzdāvinātu.


Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Aloha, makemake wau eʻike i kāu kumukūʻai.

Robertunsab

Labdien! Mēs dodam jums promo kodu - ZBXM777 Aktivizējiet to savā personīgajā kontā pēc reģistrēšanās www.cexasia.pro Un Jūs saņemsiet līdz 1000USDT par savu depozītu. Laimīgu tirdzniecību!

Robertswedo

Моментальные он-лайн подписка в течение телеграм канале @mylovetut

Coreybrere


ienāktreģistrēties