Laivošana

07.08.2009 17:02:52 aizsāka lc2
16 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
lc2, 07.08.2009. 17:03:03
Komentāra reitings: 5.592

Sveiki.
Pastāstiet no savas pieredzes - kuri maršruti ir interesantākie šādam pasākumam (1-2 dienas), kā arī, kur ir lētākās laivu nomas iespējas(+transportēšana)?
un varbūt kādi praktiskas dabas ieteikumi, ar ko jārēķinās dodoties izbraucienā ar laivu?
Paldies!

deni2s, 07.08.2009. 17:56:24
Komentāra reitings: 5.628

Pa Gauju līdz Cēsīm (kaut no Valmieras). Ja ar kanoe, var arī līdz Siguldai, bet tur straumes nav. Laivu nomas tajā maršrutā ir pa pilnam.

Praktiskas dabas ieteikums: visas mantas salikt necaurlaidīgos maisos (kaut vai miskastes maisos) un kārtīgi aizsiet, lai pie ūdens kaujām/lietus/zemūdens niršanas ar visu laivu mantas paliktu sausas.
Nevajag aizmirst tualetes papīru paņemt ;) Un sērkociņus.

lc2, 07.08.2009. 19:50:58
Komentāra reitings: 4.223

Paldies, deni2s.
starp citu, kuras laivas derētu labāk iesācējiem, piem., kanoe alba nebūs nestabila?

deni2s, 07.08.2009. 21:37:41
Komentāra reitings: 2.812

Ja gribās paairēties tad kanoe (nav nemaz tik nestabila), vienīgais, tur mazliet jāiemanās, kā pareizi airēt un stūrēt, jo airēšana pareizi notiek visu laiku pa vienu laivas sānu, lai nav jāpārceļ uz otru pusi. Ja to iemācās, tad esi kings pār visiem pārējiem, kas iesēdušies kanoe pirmo reizi ;)

Ja negribas airēties, tad plostojiet, lai no rīta būtu "Sveiki, Gauja!".

Smailītes man šķiet ir visnestabilākās, kaut arī varbūt visātrākās, bet tajās arī sauļoties tizli - būsi līdz pusei sarkans kā vārīta biete, bet kājas zaļas kā vardei :D Kajakam tā pati problēma, bet ar to varētu pa krācēm izārdīties (uz Gaujas gan tajā maršrutā nav nekādu īpašo, tikai Valmierā kaut kas bija).

Es ieteiktu kanoe, jo pat, ja nav plāna airēties, tad parasti to vienā brīdī sagribās izdarīt, lai apsteigtu citus/ātrāk pačolētu, kas aiz līkuma/vnk aiz nekā darīt :) Un var arī neairēties, bet iegulties laivā un sauļoties :) Vēl ir iespēja sasiet vairākas kanoe ar sāniem kopā, arī prikolīgi :)

deni2s, 07.08.2009. 21:42:39
Komentāra reitings: 3.812

Vēl viens ieteikums (pārbaudīts) - ja esat lielākā kompānijā, aizairējaties pirmie aiz kāda līkuma, lai pārējie no citām laivām neredz, ātri iestiepiet laivu krūmos, paslēpieties, kamēr visi paairējas garām, un tici man - pat gribot viņus nenoķersiet, cik ātri visi aizairēs jūs ķert priekšā :) Varat pēc tam makšķerniekiem prasīt - "Te sen paairējās garām tāds bariņš, kas pēc mums jautāja?"

Manā gadījumā, pārējie bija vienā dienā noairējuši divu dienu normu. Pēc tam gan tie pārējie nekad vairs nepiekrita ar mani kopā laivot.

rxx_, 07.08.2009. 21:44:31
Komentāra reitings: 2.809

Ehh, pamatskolas atmiņas.. :D Mēs ņēmām laivas kaut kādos Cīrulīšos, kas ja nemaldos bija Cēsīs un kaut kādā sakarā ar Žagarkalnu. Tur par tām laivām atbildēja tāds lisijs opis (aka lisijais) un gids (aka Bucis), kurš tad tika piekomandēts līdzi un pieskatīja tās stiklašķiedras laivas. Un arī mūsu skolotāju, kura mēģināja viņam visādi piekantēties, vispār tas bija diezgan smieklīgi un stulbi. Nu jā, trīs gadus mēs tur šitā izbraukājāmies, no 6. līdz 8. klasei, ik pavasari. Braucām 2x pa Gauju un 1x laikam pa Salacu, īstenībā nekas extreme nebija, ja būtu tagad jābrauc, iespējams, liktos garlaicīgi, a varbūt i nē. Ej nu saproti.

deni2s, 07.08.2009. 22:43:28
Komentāra reitings: 2.812

Vot jā, Cīrulīši ar ir laba vieta. Esam arī no tiem braukuši, tikai līdz viņiem vēl jātiek, kādi ~5km no Cēsīm laikam bija. Ar mašīnu var normāli tikt, sabiedriskā transporta gan nav. Ar kājām no stacijas varbūt 2-3h stundiņas ar smagām mugurenēm būs.

Ja laba kompānija, es arī tagad brauktu. Lai gan tā būtu kāda reize 7. vismaz pa Gauju vien :D

deni2s, 07.08.2009. 22:45:56
Komentāra reitings: 2.812

Ak, jā, vēl iesaku iegādāties normālu karti, jo vietējiem tie attālumi parasti variējas - vienam ir 2 km (tas pa taisno, a pa upi izrādas kādi 15 km), citam "tepat blakus, pusceļš līdz tuvākajam veikalam" (kas var būt 5 km vismaz ;D).

rxx_, 07.08.2009. 22:52:43
Komentāra reitings: -0.085

Mēs no tās stacijas vai autoostas, kas nu viņa bija, braucām ar kaut kādu vietējo TAXI.

endo, 08.08.2009. 07:04:16
Komentāra reitings: 4.223

man pirms gadiem 2iem pie sirds gāja laivošana pa Ventu.
2as dienas.tikai viss ir atkarīgs no laikapstākļiem.
būtu bijis feināk ,ja nebūtu tās abas dienas gāzis lietus.
bet par spīti arī tam ,tas bija kautkas-into the wild ;D

dzēsts lietotājs, 08.08.2009. 09:15:25
Komentāra reitings: 2.776

Es domāju, ka pa Gauju ir ainaviskāk laivot nekā pa Ventu :) Pirms diviem gadiem braucu no Valmieras šķiet līdz Limbažiem? nū tur kur tā pābrauktuvi ar mašinām, kur velk ar to striķi, neatminos vairs. Bet bija dikti forši :)

rxx_, 08.08.2009. 09:40:43
Komentāra reitings: 2.809

Oho, Gauja Limbažos, tas taču ir bedoven notikums LV hidrogrāfijā! :D

_intuiicij_, 08.08.2009. 09:59:12
Komentāra reitings: 2.776

Kad biju pavisam maziņa, tad arī mēdzām laivot pa Ventu. Bija forši, bet jāzin tās vietiņas, kur tās krāces ir, lai foršāk :)
tā kā sen to neesmu darījusi, tad praktisku neko ieteikt nevaru, bet, ja vēlies plostot no valmieras, tad reku http://www.ezi.lv/?id=11

cik man zināms, tad viņi sastādā maršrutus arī un tamlīdzīgas fīčas. reiz tur īrējām velosipēdus diezgan paliela grupa un braucām uz Sietiņiezi pa baig' foršo taku - gar Gauju :)

deni2s, 08.08.2009. 12:34:20
Komentāra reitings: 1.365

Domāju, ka aicis domāja Līgatnes pārceltuvi, nevis Limbažus :)

Reku iedvesmai:
http://www.onkulis.com/2008/10/08/laivu-brauciens-pa-gauju-1-dala/
http://www.onkulis.com/2008/10/14/laivosana-pa-gauju-2-dala/
http://www.onkulis.com/2008/09/19/laivosana-pa-salacu/

dzēsts lietotājs, 08.08.2009. 12:50:04
Komentāra reitings: 4.277

Nu jā atvainojos par manu topogrāfisko kļūdu :)

lc2, 09.08.2009. 17:58:14
Komentāra reitings: 0

paldies par dalīšanos pieredzē un informācijā!
veicu izmēģinājuma braucienu pa Baltezeru - jāsecina, ka man kā ne visai sportiskai būtnei ātri vien parādījās tulznas, tādēļ nepieciešami ir arī kādi cimdi.
+/- devāt ieskatu kas un kā, tagad tikai jānoorganzējas :)


Reklāma
Padalies priekā
Hallo, ek wou jou prys ken.

RobertSax

Zdravo, htio sam znati vašu cijenu.

Robertunsab

Анкеты девушек равным образом юношей онлайн, в течение телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


ienāktreģistrēties