KOJAS

18.06.2009 12:05:43 aizsāka k123
18 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
k123, 18.06.2009. 12:06:35
Komentāra reitings: 6.704

vai kāds varētu ieteikt kādas kopīgās kojas? kur tās atrodās? un aptuveno cenu?

_intuiicij_, 18.06.2009. 12:58:36
Komentāra reitings: 12.127

Parasti kojas pieder kādai skolai un tās ir pieejamas visiem, tikai parasti cilvēkiem, kas nemācās attiecīgajā skolā cena ir nedaudz paaugstināta.
Es, piemēram, studēju RSU, bet dzīvoju LU kojās, man bija jāmaksā 50 Ls mēnesī. Atrodas Iļģuciemā.
Protams, ir arī slavenā "Baltā kaza", kur ir visīstākā dzīves bohēma, bet toties lēti.
Tā kā jebkurš var tikt gandrīz jebkurās kojās, tikai jāpacenšas ;)

skabarga, 18.06.2009. 15:27:42
Komentāra reitings: 6.728

Rīgas Amatniecības vidusskolai arī ir kojas, atrodas Imantā, Jūrmalas gatvē 90 . Mēnesī 35Ls ;)

propangaze, 18.06.2009. 15:34:11
Komentāra reitings: -3.179

Ir arī NEkopīgās kojas? tas ir tik pat stūlbi kā teikt, piemēram,''gļēvs gļēvulis''!

wtf?, 18.06.2009. 19:58:08
Komentāra reitings: -5.284

stlbāk teikt ir ''izsalcis izsalkums''!

dzēsts lietotājs, 19.06.2009. 09:29:56
Komentāra reitings: 11.545

kojas jau ir dažādas..galvenais - ar ko vienā istabiņā tiec sadzīvot..ja normāļnie frīki -tad viss normāl&jautri..a ja kkādu supersportisti ašā mīļi nu tad ir kā ir :/

galvenais, lai tevi nemodina ar dziesmu ''ģeržis za ņebo''

k123, 20.06.2009. 11:39:31
Komentāra reitings: 7.714

Un kādas cenas ir tajā Baltajā kazā?

naa, 20.06.2009. 19:25:32
Komentāra reitings: 10.713

Ja nemaldos, tad 15 Ls/mēnesī.
(bet tur ir tādi skaisti joki, ka ziemā apkure pa dienu tiek atslēgta, lai nebūtu jāpaaukstina koju maksa. Lielu atšķirību nejūtot.)

audera, 09.09.2009. 17:57:05
Komentāra reitings: 3.984

Par `Balto Kazu` vēljoprojām neiebraucu- kāpēc ir tik traģiski dzīvot ar t.s. `sportistiem`? Paskaidrojiet lūdzu , ko vairāk kā- nu ir jau okej, ja zeķes nenoliec kur nevajag. Es tiešām neibraucu. sorry.

olgucz, 09.09.2009. 19:35:13
Komentāra reitings: 3.944

viens paziņa teica pirmkursniecēm 'kojas tevi pārmācīs'. es domāju, ka vēl joprojām šī tradīcija tiek ievērota. XD

skabarga, 10.09.2009. 06:10:28
Komentāra reitings: 11.304

Bohēmiskās kopmītnes «Baltā kaza»

Kopmītnes ir daudzu mītu, anekdošu un joku avots. Lai uzzinātu, kā īsti tur jaunieši dzīvo, devos uz četrām dažādām studentu dienesta viesnīcām.

Elīna Lazareva studē Mākslas akadēmijā mākslas zinātni un «Baltajā kazā» dzīvo jau ceturto gadu. Lai arī šīs oficiāli skaitās Rīgas dizaina un mākslas vidusskolas (lietišķo) kopmītnes, šeit dzīvo jaunieši arī no Mākslas akadēmijas, Mūzikas akadēmijas, Jāzepa Mediņa mūzikas skolas, Latvijas Kultūras koledžas un Kultūras akadēmijas. Topošie mūziķi, aktieri, mākslinieki un citi jaunie radošie gari bez bohēmiskas gaisotnes šeit neiztiek.

«Mēs varam rīkot tusiņus, bet, protams, līdz zināmai robežai, lai nesāktos demolēšana un ārdīšanās. Reiz puiši bija izdomājuši sasiet no palagiem virvi un vilkt iekšā viesus. Viņus gan vadība pieķēra, bet ārā neizmeta,» stāsta Elīna Lazareva.

Reklāma

Studentu viesnīcas augšējā stāvā ir lielas, gaišas telpas, kur mūziķi var spēlēt instrumentus un gleznot. Darbnīcas visbiežāk izmanto pūtēji, jo viņu instrumenti ir visskaļākie, kā arī tie, kas veic lielformāta gleznojumus.

«Ja citur studenti iet viens pie otra, lai aizņemtos sāli, tad «Baltajā kazā» parasti staigā pa istabiņām, meklējot priekšmetus uzstādījumiem — lai būtu kaut kas interesants, ko uzgleznot vai uzzīmēt. Ko tik te nevar atrast…» smejas Elīna.

Uzziņa

Maksa — Ls 12 mēnesī, atsevišķi vēl jāmaksā par katru elektroierīci (televizoru, ledusskapi utt.), kas atrodas istabiņā — Ls 5. Istabiņā kopā dzīvo trīs cilvēki. Pie ieejas administratorei jāuzrāda speciāla apliecība, taču tas attiecas tikai uz tiem, kurus viņa vēl nepazīst. Viesi drīkst nākt līdz pulksten 22, taču noteikums nav galēji stingrs. Ja viesis grib palikt pa nakti, jāraksta iesniegums. Katrā stāvā divas virtuves, kur atrodas divas plītis, divas izlietnes. Tāpat ir divas dušas un divas tualetes. Interneta gan nav. Koplietošanas telpas tīra apkopēja. No kopmītnēm līdz Mākslas akadēmijai kājām ir kādas 20 minūtes, līdz lietišķajiem — pāris minūtes.

skabarga, 10.09.2009. 06:11:03
Komentāra reitings: 6.885

Bēdīgās RTU kopmītnes Lilijas ielā

Aleksandra Ganža studē Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) Inženierekonomikas fakultātes 3. kursā. Tā kā pirmajos divos gados mācības notika Ventspilī, tad meitene šeit dzīvo tikai pirmo gadu. Šīs kojas atstāj diezgan bēdīgu iespaidu — it sevišķi tualetes un citas koplietošanas telpas. Taču notiek uzlabošanas darbi — nesen izremontētas dušas telpas pagrabstāvā.

Arī šeit ir speciālas telpas, kuras ir iesauktas par «gaismas kabatām» lielo logu dēļ. Tādas ir katrā stāvā un jebkurš no studentiem var palūgt atslēgas, lai te, piemēram, rasētu vai klusumā palasītu grāmatu.

Ēkas trešajā stāvā ir arī zāle, kur var rīkot dažādas svinības. Pārāk skaļi ballēties gan nevar — pēc vienpadsmitiem jāiestājas klusumam.

Aleksandra stāsta, ka dzīvošana kopmītnēs ir ideāls variants studentiem, jo tas atvieglo mācības. Ja nepieciešams padoms vai vēlies aizņemties pierakstus, viss ir pie rokas.

Lilijas ielas koju vizītkarte ir suns, kas dzīvo pirmajā stāvā pie ieejas. Ļoti mīļš vilku sugas draudziņš, kas pazīst visus iemītniekus. «Mēs par viņu rūpējamies, ja nepieciešams — pabarojam,» teic Aleksandra.

Uzziņa

Maksa no šā gada septembra būs Ls 16 mēnesī. Katrā istabiņā dzīvo trīs cilvēki. Katram kopmītņu iedzīvotājam ir plastikāta kartītes, kuras tiek izmantotas kā atslēgas. Viesiem jāuzrāda personu apliecinoši dokumenti. Katrā stāvā ir divas tualetes un divas virtuves. Katrā virtuvē ir divas plītis, galds, divas izlietnes un krēsli. Pagrabstāvā atrodas divas dušas telpas (atsevišķi puišiem un meitenēm) ar vairāk kabīnēm. Koplietošanas telpas tīra apkopēja. Ir interneta pieslēgums — par to jāmaksā četri lati mēnesī. Attālums līdz mācību iestādei — jābrauc 20 minūtes ar tramvaju.

čalis, 10.09.2009. 20:14:09
Komentāra reitings: 6.924

Dzīvoju LU kojās Rēznas ielā....mēneša maksa ir 37lati.
Ja internets neniķotos, tad būtu pavisam jauki...
istabiņās ir 3 gultas, bet tas nenozīmē, ka arī trijatā būs jādzīvo, ir varianti, kad dzīvo viens pats, jo "it kā" nav kas dzīvo...
+Katrā istabā ir leduskapis...katrā stāva, koridoru galos ir virtuves, virtuvē 2 plītis, 4 izlietnes un garš galds, blakus virtuvei ir WC.
Dušas pagrabstāvā.

naa, 12.09.2009. 08:55:30
Komentāra reitings: 6.368

(Skabarga, ja tu tik oficiāli to visu pasniedz, tad labojums - Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola jeb JMRMV, nevis skola.)
.
Tātad. es dzīvoju Baltajā Kazā jau 2.nedēļu laikam. katrā ziņā laiks tur skrien vēja spārniem. Kojās tik tiešām ir tā sava bohēma un īpašā aura. Tiek rīkoti gan kopīgas ēšanas pasākumi virtuvēs, gan kino vakari istabiņās, gan kāršu vakari. Gaitenī nemitīgi kāds dzied vai arī ir izklāti papīri un notiek zīmēšana.
Sabiedrība - ārkārtīgi ģeniāla. ja cilvēks ir tendēts uz mākslām, tad šeit ir īstā vieta, kur pavadīt atlikušo dienas daļu. Ja pagājušajā gadā es dzīvoju dzīvoklī un īdēju, ka man nav ko darīt, jo māsa visu laiku dirnēja pie kompja, bet es pārrados desmitos no skolas un īdēju, ka neiešu tak gulēt tik agri, tad tagad par to var neuztraukties. It kā cilvēku daudz, darīt būs vienmēr ko un apkārt vienmēr kāds būs, bet nav tā nospiedošā sajūta, ka tev nav pašam savas personīgās telpas.
Man, piemēram, ir gaiteņa galā radiators, kur es eju tarkšķēt pa telefonu. tur tā feini var atspiesties un runāt..un runāt..
Bet jā, uzdzīve te arī ir manāma. naktī pirms pirmā septembra ballīte bija nonstopā. Vēl nemitīgi "brēc" dūmu signalizācija (kas atgādina manas skolas zvanu), jo kāds kaut ko piededzina vai arī pīpē istabiņā.
Par labierīcībām - nu nav tās pašas labākās, bet to taču visu var pieciest. Man pat sanāca vienā vakarā iet ar svecīti uz dušu, jo tur gaisma bija pazudusi, bet nu nekas - romaņķika. hehe
Bet varu atkārtot kāda (arī Kazā dzīvojoša )cilvēka vārdus - kur es biju ātrāk? kāpēc jau pirms gada nenācu te dzīvot?

reigans, 12.09.2009. 09:15:40
Komentāra reitings: 4.456

eu.. tie tach ir mani vaardi!!! ;)

sancis_patakuku, 12.09.2009. 12:25:47
Komentāra reitings: 4.416

"Maksa — Ls 12 mēnesī, atsevišķi vēl jāmaksā par katru elektroierīci (televizoru, ledusskapi utt.), kas atrodas istabiņā — Ls 5." <--nu,tas par Balto Kazu - eem..pirmaa dzirdeeshana par to piemaksu,lai gan dziivoju tur jau 3 gadus! tagad ir 15 Ls meenesii un viss ir iekljauts summaa.
bet taas kojas tocna ir rokenrols.ienaac dushaa un tur kaads svaigi pakakaajis. vai pievemta tualete no durviim liidz podam.
tusini katru vakaru ir normala paraadiiba. ja suudzeesies - tuseesies veel skaljaak un tieshi pie tavaam durviim :D

puslaiks, 13.09.2009. 09:27:53
Komentāra reitings: 8.373

Dzīvoju Buļļu kojās. Nu jau 3. gads būs. Jāsaka,ka man ļoti ļoti patīk šeit. Pirmkārt jau tādēļ,ka tieku iekšā un ārā visu diennakti,kad vien ienāk prātā,nevis kā citur,kad pēc 23:00 tas sagādā problēmas. Arī istabas mums pārbauda pāris reizes gadā,tāpēc arī tas manā uztverē ir plusiņš kārtīgs,jo citās kojās bez maz katru dienu komene staigā pa istabām un skatās,vai viss ir kārtībā un savādāk čiki piki, esam paši savu istabu pavēlnieki. Pēdējā laikā arī visai kluss mums te viss palicies,jo lielākie hārkoristi ir pārcēlušies uz dzīvokļiem vai kur nu katrs, tādēļ pat ik pa laikam pārāk garlaicīgi paliek,jo nav vairs tādu grautiņu,kā kādreiz. Piemēram, pagājšgad mums bija "kristāla nakts",kad čaļi izdomāja ar pudelēm(lieki teikt,ka stikla) uzspēlēt boulingu gaitenī. Skaņas efekti bija fantastiski,līdz mūsu sargs Raimonds Pauls (iesaukts līdzības pēc) atnāca, ieslēdza ugunsdzēsības sirēnu un boulingistus iztramdīja. Pēc tam gan viņiem bišku bij ziepes,bet tas tā :) arī tādi cilvēki pazuduši (iespējams tas bija bēdīgi slavenais Van der Arājs),kuri kārtīgā uimī braukājas ar ričuku pa gaiteni (lieki atkal teikt,ka pilnīgi kails),vai,piemēram, čaļi,kuri bija kko zaļganu iepīpējuši,vai savādāk iejutušies Zvaigžņu karu vīriņos un ar gaitenī dabūtām tām garājām dienasgaismas lampām cīnījās kā ar tiem gaismas zobeniem (šī arī ir viena no koju leģendām,tādēļ nemāku teikt vai 100% patiesa). Ar labierīcībām mums te viss kārtībā, gaiteņa katrā galā tualetes, virtuves. Vienā galā tualetes gan tādas visai pašvakas,toties virtuves tur labākas, pa duškabīnei katrā stāvā + vēl var iet uz pagrabstāva dušām,kur izskatās kā padomju laikos viss tāds smuki noflīzēts un lala,bet man tur patīk un arī ūdens siltais ir visu laiku,nevis kā vienās LU kojās kkur Juglā,kur ūdens bija tik kkādās noteiktās dienās.arī ar internetu nav problēmas,tik žēl,ka dc mums nedarbojas :)

pluskiic, 09.12.2010. 18:47:34
Komentāra reitings: 0

ir iespejams iret kadas kojas ja neesi students?piemeram taja pasa "Baltaja kaza"


Reklāma
Padalies priekā
Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

RobertSax

Вызвать сантехника на дом: без лишних хлопот и переплат вызвать сантехника спб <a href=spb-vizov-santekhnika.ru>spb-vizov-santekhnika.ru</a> .

santehnik_miEi

xxx

Tiffany


ienāktreģistrēties