Kur šogad svīnēt Līgo???

13.06.2009 21:19:48 aizsāka vadims
20 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
dzēsts lietotājs, 13.06.2009. 22:01:44
Komentāra reitings: 0.483

atbilde kā parasti - pālī jeb alkahola reibumā..kā nekā tak nacionālie nodzeršanās svētki Līgo !

lai jums labi līgojas.

endo, 13.06.2009. 22:06:39
Komentāra reitings: 11.806

es SAVU tradīciju šogad turpināšu.
respektīvi bez alus un gaļas :)
jā esmu gatavs mīnusu mīnām :D
kur?tur kur dzied latvju dziesmas.

l.z, 14.06.2009. 10:26:38
Komentāra reitings: 3.905

bez gaļas es saprastu, ja grasies svinēt t.s īstās latviešu tradīcijās,bet no alus kādēļ atsakies? princips? pacelt vienu kausu apiņu,manuprāt, piederas.
Būtu interesanti nosvinēt Jāņus balstoties uz senajām tradīcijām, tik to kompāniju pagrūtāk atrast.

wtf?, 14.06.2009. 10:58:09
Komentāra reitings: 7.147

viņam ticība neļauj!

bremze, 14.06.2009. 13:40:36
Komentāra reitings: -5.437

Šogad pirmo reizi gribu Jāņos piedzerties.

ed, 14.06.2009. 16:54:59
Komentāra reitings: 17.833

Galvenais, prasa kur, bet visi tikai runā, vai dzert, nedzert..

Bet tā vispār pats jautājums man šķiet jocīgs, jo vieta, man liekas, diži nav "no svara", ja tev ir laba kompānija. Un ar to kompāniju vispār derētu apspriest svinēšanas vietu.

bremze, 14.06.2009. 17:29:08
Komentāra reitings: -4.051

Bet ja nav ar ko svinēt? Tad vieta un dzeršana/nedzeršana ir no svara.

dzēsts lietotājs, 14.06.2009. 17:49:16
Komentāra reitings: 8.7

Svinēt Talsos vai Liepājā.
Nedzert, bet ar jauku kompāniju pavadīt jautri laiku! :)

kampy, 14.06.2009. 18:43:47
Komentāra reitings: 4.17

ir alus ir varianti, bet ja nopietni- viens variants ir Ventspilī pašmāju burziņā, vai kaut kur uz Limbažu pusi, pa Gauju ar laivām. Gan jau piedāvājumi vēl radīsies un viss tiks izlemts pēdējā brīdī, bet Rīga tā noteikti nebūs. tb ka tik tuvāk pļavām, mežiem, papardēm un ugunskuriem.

tobis, 14.06.2009. 18:44:23
Komentāra reitings: 12.369

Man vienmēr ir bijuši dikti jauki Jāņi.

Parasti ar ģimeni pirtiņā, kopā ar pašu sieto sieru, brūvēto alu. Un visa tā vainagu pīšana, jāņtārpiņu meklēšana, dziesmu dziedāšana, atmiņu, leģendu stāstīšana, lekšana ugunskurā. Vienmēr viss sanāk tā skaisti un līdz rītam, kad tādam pusreibušai jāiet slaukt vecmāmiņas govs, jo vecmāmiņa ir piedzērusies. :D

Vienu gadu tā nesanāca, tad ar 4 draudzenēm paņēmām alus kasti un visu jāņu nakti gājām ap ezeru, vienkārši gājām un dzērām alu. Mērķis bija aiziet uz zaļumballi ezera otrā pusē, bet tik tālu netikām :D

Vissuperīgākie Jāņi bija draudzenes mammas kāzās. Viņa precējās pēc senajām latviešu paražām un līdz ar to arī Jāņi bija dikti latviskā garā. Mēs bijām uzaicināti kā muzikanti un tad gāja vaļā danči, dziesmas, rotaļas. Tad vēl visādas ugunsplosta palaišanas, pirtēšanās, ēšanas , dzeršanas, visādu ārstniceības augu izzināšana un tad vēl man iedeva tādu pudelīti "mīlestības dzēriena" , kas jāizdzer uz diviem un tad jāiet meklēt papardes zieds. (tipa visādu zālīšu novārijumi un sulas, kas uzlabo potenci. :D)

Pagāšie Jāņi sanāca Londonā. Līgo vakarā sapīpējāmies jāņu zāli un dziedājām līgo dziesmas viesnīcas numurā, bet Jāņu dienā kaifojām Radiohead koncertā.

un vispār ES ĀTRĀK GRIBU JĀŅUS. atcerējos un šausmīgi sakārojās.

šogad laikam atkal sanāks ārzemēs, ja stopēšanas maratons ievilksies, bet centīšos atgriezties laicīgi.

/būtu interesanti uzzināt arī par Jūsu Jāņu piedzīvojumiem un paražām. :)

P.S. mazliet žēl, ka daudziem galvenais jautājums ir "piedzerties vai nepiedzerties Līgo vakarā"

kampy, 14.06.2009. 18:54:31
Komentāra reitings: 7.002

Man liekas, ka atkārtošos, bet- Līgo/Jāņi ir mani mīļakie un arī vienīgie svētki, kurus no sirds atbalstu.

Viss, kas vajadzīgs- draugi, ugunskurs un vismaz viens Jānis. (nez kapēc par līgām bik kaut kā tiek piemirsts) un tād vien ritīg latvieš šlāger!

dzēsts lietotājs, 15.06.2009. 09:16:00
Komentāra reitings: 7.255

damn - es uzrakstu, kur svinēšu [alkahola reibumā] un visi sasviež mīnusus...

vaitad tiešām pati vieta, kur svinēt ir tik svarīga ?? man kautkā šķita, ka svarīgāk ir atmosfēra, apkārtesošie draugi un kopīgais mutulis galvā..bet laikam jau nē..

zaabis, 15.06.2009. 11:51:39
Komentāra reitings: 5.595

Man liekas, ka piederu tai paaudzei, kas īsti nez, kā ir pareizi pēc paražām jāsvin Jāņi, bet mani Jāņi ir forši nosvinēti, ja esmu kopā ar draugiem, pie kāda ezera, kur var iekurināt ugusnkuru, cept gaļu, spēlēt ģitāru, dzert alu un vienkārši labi pavadīt laiku.. vienkāršas lietas rada lielāku prieku.
Nu ja tu Jāņu noskaņu vari iegūt sēžot pie vietējā veikala uz bluķīša, sūcot alu un klausoties pēdējā laika popmūzikas gabalus, tad tiešām vietai nav nozīmes. Kaut gan tas vairāk atgādina ikdienas skatu..

hyper, 15.06.2009. 13:39:40
Komentāra reitings: -5.774

ar draugiem, protams! un tad jau vienalga kurā vietā... :D ja nav draugu, tad fiksi iesaku atrast ;) jāņi jau pavisam drīz... :D

lab, vēl jau pastāv iespēja uz kkādiem lielajiem masu pasākumiem-centrā vai hvz kur iet. ;D

rxx_, 15.06.2009. 13:43:08
Komentāra reitings: 4.305

atkal tās stulbās jāņu avārijdziesmas pa radio, zb.

lieliskais kārlis, 15.06.2009. 14:56:26
Komentāra reitings: 5.275

Man atkal tieši otrādi liekas, ka varbūt bez alus varētu iztikt, bet bez gaļas... Es nevarētu ne bez viena, ne otra.

Kas to lai jel zina. BEt variatni ir.

cipcipa, 15.06.2009. 15:46:13
Komentāra reitings: 8.58

Jauki nosvinēt var Zosēnos.
Liela zaļumballe, daudz ugunskuru, šādas tādas, visādas latviešu paražas - dziesmas ap lilo ugunskuru, degoša rata ripināšana no kalna...
Un blakām mežiņš papardeszieda meklētājie, nu tas tur katru gadu uzziedot. :D

chevete, 16.06.2009. 05:35:16
Komentāra reitings: 4.292

Vasaras saulgrieži, pēc latviešu tradīcijām, vispār ir 21.
bet vispār šogad negribas svinēt.

anne*, 16.06.2009. 08:25:37
Komentāra reitings: 1.365

Vēl nezinu kur, bet ceru ka pie ugunskura un ar dziesmām. Aliņu arī kādu, bet ne pāli... Apsveru iespēju svinēt kopā ar radiņiem - pārmaiņas pēc.
izklausās ka Zosēnos labi Jāņi būs ;)

dzēsts lietotājs, 16.06.2009. 11:59:01
Komentāra reitings: 2.865

es dzīvoju tuvu gaujai (ne velti uz Gaujas ielas), tāpēc nekad nekur citur Jāņos neesmu bijusi, kā tikai Gaujas-malā.
Pilsēta, kurā dzīvoju, ir salīdzinoši maza, tāpēc vairums iedzīvotāju ir tieši tur. Ir placis, paliels, kura vidū ir milzīgs ugunskurs, vairāku metru augstumā un platumā, un katru gadu to aizdedzina kāds no manas pilsētas Jāņiem - gan lielie Jāņu tēvi, gan arī tādi, kas par Jāņu Tēviem vēl tikai aug:) un tad apkārt ir daudzi mazi ugunskuriņi, ap kuriem sapulcējušies pa kompānijām - radi, draugi utt. Sēž uz sedziņām, ēd līdzpaņemtos pīrāgus, cep gaļu, dzer alu (cits arī ko stiprāku) un bauda mūziku, kura nāk no 3x3 metru estrādītes:D, uz kuras spēlē kāda grupa, visas Jāņu zinģes un vecās labās latviešu dziesmas. tā, lai var dejot.
Protams, neizpaliek arī peldēšanās Gaujā, lai cik auksts ūdens arī nebūtu. un tad jau to lēkšanu par ugunskuriem vai kādu citu veco tradīciju paši savā starpā uz vietas noorganizē.
Tur ir visi - mana ģimene, radi, draugi, paziņas - vairāk man nemaz nevajag! :)

vienīgi šogad skumji, krīze tak. un neviens no pilsētas galvām neko neplāno rīkot, neskatoties uz to, ka jau n-tos gadus, paaudžu paaudzēm visi te ir svinējuši. bet mēs nesēžam rokas klēpī salikuši - puisis, kas uzņemsies atbildību, ir atrasts; mūzika noorganizēta (kaut arī ne-dzīvā); ar domi viss ir saskaņots un mums - svētki būs! (:


Reklāma
Padalies priekā
Hola, volia saber el seu preu.

RobertSax

Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

Robertunsab


ienāktreģistrēties