Mana megarecepte - lēti un garšīgi

21.03.2009 15:03:25 aizsāka deni2s
55 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
deni2s, 21.03.2009. 15:21:43
Komentāra reitings: 3.436

Izlēmu padalīties ar vienu savu recepti, par kuru pats esmu sajūsmā, jo ir vienkārši un ātri (~30 min) pagatavot, neizmaksā pārāk dārgi un sanāk ļoti garšīgi.

Makaroni ar ceptu zivi un baltvīnu.

Sastāvdaļas:
Mazliet eļļas, saldēta pangansijas (tāda zivs) fileja, citronpipari, mazliet sāls, makaroni, baltvīns un ķiploki (nav obligāti).

Tātad vienlaicīgi cenšamies sagatavot makaronus un uzcept zivi.

Makaronus gatavoju tā (parastais veids) - uzvāru katliņā ūdeni, pieberu sāli, cik vajag, kādu ēdamkaroti eļļas klāt, lai nesalīp makaroni. Ieberu katliņā makaronus (parasti garos spageti salaužu vismaz 3 daļās pirms iebēršanas, lai ērtāk ēst), un tad vāru uz mazas uguns cik nu uz makaronu paciņas norādīts, un pēc tad nokāšu.

Zivi gatavoju tā: Uzkarsē pannu, pielej mazliet eļļas (mazliet, jo zivs pati par sevi ir taukaina). Uzmetu pa virsu saldētu (neatsaldēt!) pangansijas fileju, kārtīgi pieberu ar citronpipariem un piesedzu ar vāku. Cepju uz vidējas uguns. Tur gan vairāk sanāk kā sutināšana, jo fileja ir saldēta ledus kārtiņā, tāpēc ledus kūst, un fileja tā mīksti izsūt. Ja ir vēlme, var piemest pannā klāt dažas notīrītas daiviņas ķiploku, lai sūt un piedod ķiploku asumiņu zivij. Pēc kādām 10 minūtēm apgriežu riņķī fileju, pieberu otru pusi ar citronpipariem un cepju līdzīgā veidā vēl ~10 min. Pēc tam var apskatītes, varbūt vēl vajag pāris reizes apgriezt riņķī fileju. Kad ir gatava, filejai vajadzētu būt mīkstai, sulīgai, baltai, varbūt sāni var būt mazliet brūni.

Pasniedz makaronus ar cepto zivs fileju (un ceptajiem ķiplokiem, ja bija pievienoti), makaroniem var uzbērt pa virsu vēl mazliet citronpiparus (pēc garšas). Klāt ļoti labi iet atdzesēts baltvīns (ideāli Chablis, Petit Chablis), bet praktiski der jebkurš sausais baltvīns.

Pirkstiņus var nolaizīt ;) Iesaku!

oskarsss, 21.03.2009. 15:52:56
Komentāra reitings: 0.797

nu ko, nākamreiz kad būs mana kārta gatavot ēst neaprobežošos tikai ar ceptiem pelmeņiem, bet izmēģināšu šito ^__^

endo, 21.03.2009. 17:55:30
Komentāra reitings: 11.538

paldies deni2s .
diemžēl 2us produktus nelietoju uzturā
tas ir zivis un baltvīnu.
es iesaku zirņu kotletes.
1. 1 kg pelēkie zirņi
2. 2 gab.sīpoli
3. 1 galv.ķiploki
4. 2-3 olas
5. 2-3 ēdamkarotes milti
6. 2-3 ēdamkarotes krējums

Izvārīt zirņus,samalt ar sīpoliem un ķiplokiem.Pievienot olas,miltus un krējumu.No šīs masas izveidot kotletes un cept.
Mērcei var izmantot 1 daļu tomātu mērci un 2 daļas majonēzi.
Go vegetarian go go!

mcx, 22.03.2009. 11:32:28
Komentāra reitings: 15.53

kas nu kuram, bet man jau patīk recepte, kurai nav nosaukuma - jeb vienam ko uzēst :)

1.sacepu kartupeļus
2.iecapu tur desu [redēs dajebkura, kas tev garšo]
3.iecepu tur 2 olas
4.labi pasāliju[man daudz vajag] un piesviežu klāt dajebkuras garšvielas, kas patīk :)
5.uzliek uz šķīvj un ēd' :D

tobis, 22.03.2009. 11:54:07
Komentāra reitings: 4.856

mcx, jā, tas ir labais! Mūsmājās to sauc par "Kartupeļstūķi" :D

skakri, 22.03.2009. 12:25:32
Komentāra reitings: 27.227

Mana recepte:
"Desumaizes"
3 rip. desas,
2 šķ. baltmaizes,
2 naž. asm. sviesta,
1 met. naz.
1 kok. dēl.
Uz 1 kok. dēl. uzliek 2 šķ. baltmaizes, uz 1 met. naz. ar 2 naž. asm. sviesta ieziež iepriekšminētās 2 šķ. baltmaizes, ar 1 met. naz. sagriež 3 rip. desas (vienu pārgriez uz pusēm (apmēram)) un uzklāj tās uz baltmaizes šķ.
Dekorē, uzliekot uz šķīvja.

omg, 22.03.2009. 15:21:38
Komentāra reitings: 6.886

Man ieintrigjēja skakri ecepte- būs šodien jāpamēģina?Kādu vīnu būtu ieteicams piedzert klāt šīm ekselentajām maizītēm?

dunja, 23.03.2009. 10:25:07
Komentāra reitings: 2.359

"Kartupeļstūķi" - ārprātā mīļš nosaukums. Šim stūķim vēl var piecept mazliet biezpiena.

vēl kāds rīta ņammājamais:

2 olas
4 šķēles sēklu maizītes
3 līdz 4 ēdamkarotes cukura
mazliet piena vai ūdens
krējums
tuč eļļas

sakarsē pannu un uzlej mazliet eļļas. kamēr karsējas - sakul olas, pievieno cukuru un pienu. samērcē maizes šķēlītes olās un krāmē uz pannas. Nevajag pārcept, lai ir mīkstas un sulīgas, bet ne jēlas. Man ļoti garšo ar krējumu, bet piedevas var izvēlēties pēc patikas!

skanaus!

dzēsts lietotājs, 23.03.2009. 10:28:25
Komentāra reitings: 18.891

Taj lielajā zupas karotē ieber cukuru, iepilini mazliet ūdeni taj karotē kurā jau ir cukurs un uzliec uz uguns un vāri kamēr masa - cukurs ar ūdeni paliek brūngans tāds un tad ieliec karoti žigli aukstā ūdenī. Rezultāts -> cukurgailīts :)

dzēsts lietotājs, 23.03.2009. 11:16:35
Komentāra reitings: 1.469

Opā, paldies liels visiem :) Tagad varēšu studenta dzīvi nodzīvot labi un lēti paēdis :) Tiešām noderīgas receptes :)

omiku, 23.03.2009. 12:34:27
Komentāra reitings: 0.946

cukurgailīši, njamm!
mans bērnibas dienu lielākais gardums, tikai mammucis vienmēr bārās par to ka karotes paliek melnas.

dunja, 23.03.2009. 13:13:45
Komentāra reitings: -0.434

cukurgailīši ir labu labie, bet vēl labāk, ja to visu vāra alumīnija bļodiņā, tad var savārīt cik grib un viņš nav ciets, bet tāds kā biezs cukursīrups (lick)

tobis, 23.03.2009. 14:14:05
Komentāra reitings: 4.807

mana recepte ir "rīsustūķis"
sastāvdaļas:
cūkgaļas šķiņķis (karbinādes gabals bez treknumiem)
skābais krējums
konservēti ananāsi (gabaliņos)
rīsi
dilles, karijs (vai karija mērce), sāls.

Kamēr vārās rīsi, pannā pagatavoju mērci. Sagrieztu šķiņķi (tādās kā garās, kurbiskās strēmelēs, jo tā smukāk) uzmet uz sakarsētas pannas, kur ir mazliet (!) eļļas, apcep līdz minimālam brūnumam, (nevajag lai paliek kraukšķi), tad no ananāsu konserviem pielej marinādi un pasautē kādu minūti uz mazas uguns, pieliek skābo krējumu, visu samaisa, mazliet uzkarsē (joprojām uz mazās uguns), tad piemet ananāsu gabalus un kariju un sāli. Uzber dilles (var arī kaltētās). Uzliek uz šķīvja rīsus, pa vidu izveidojot bedrīti, kur pa vidu ievieto mērci. un ņamma gatava.

un vēl es vienreiz idomāju, ka baigi garšīgi pie jaunajiem kartupeļiem ir ķiploku-karija-krējuma mērce. (krējums+ķiploki+karijs+sāls+pipari)

bet vispār, karijs vispār man baigi patīk, visur gāžu klāt un pat parasti makaroni ar majonēzi sāk garšot lieliski.

xnemiersx, 23.03.2009. 14:43:30
Komentāra reitings: 6.376

Makaroni ar pupiņām (Versija vulgaris):
400g Makaroni "Optima līnija"
400g Konservētas pupiņas tomātu mērcē "Optima līnija"
Garčviela "Vegeta"
Uzvāra 2L ūdens, pieber sāli, un pievieno makaronus. Vāra 8 minūtes, pēc tam ūdeni nolej. Pievieno pupiņas tomātu mērcē un garšvielu "Vegeta" pēc garšas
Makaroni ar pupiņām (Versija nevulgaris):
500g Makaroni "Pasata Zara"
400g Konservētas pupiņas tomātu mērcē "Heinz"
1 Ķiploks
Piedeva vistas ēdieniem "Santa maria"
Spilvas tomātu mērce
Uzvāra 2L ūdens, pieber sāli, un pievieno makaronus. Vāra 8 minūtes, pēc tam ūdeni nolej. Kamēr makaroni vārās, uz pannas eļļā nedaudz apcep vidēji smalki sagrieztu ķiploku. Tad pievieno pupiņas tomātu mērcē, un turpina karsēt laiku pa laikam apmaisot.
Kad makaroni ir izvārīti un ūdens noliets, arī makaronus apcep (uz citas pannas), pievienojot garšvielas un nedaudz tomātu mērci. Pasniedz samaisītus ar iepriekš sagatavotajām pupiņām vai arī atsevišķi.

xnemiersx, 23.03.2009. 15:01:17
Komentāra reitings: 5.374

btw no endo zirņu kotlešu receptes var svītrot olas un krējumu, sanāks vegāniski. lai turētos kopā, var nākties pielikt nedaudz vairāk miltu.

endo, 23.03.2009. 15:20:00
Komentāra reitings: 6.375

xnemiersx var arī tā - pa vegānisko ,bet tikai milti neko nedos-viņas jūk ārā-ir provēts.

xnemiersx, 23.03.2009. 16:06:53
Komentāra reitings: 6.787

man gan turās kopā. laikam tev ir slikta aura :D
vēl pelēko zirņu vietā var lietot griķus un/vai sojas granulas.

omg, 23.03.2009. 18:14:08
Komentāra reitings: 4.471

nevis slikta aura, bet trīcošas rokas svētdienas rītā;D

xmaroonx, 23.03.2009. 19:48:29
Komentāra reitings: 7.796

Ātrā tomātu zupa.

2l ūdens
2 kartupeļi
1 bundžiņa tomātu savā sulā
150 tomātu pastas
3 daivņas ķiploku
sāls, pipari, baziliks, oregano

Sagriežam smalki kartupeļus, metam katlā ar ūdeni, vāram kamēr mīksti. Pievienojam tomātus, pastu un sasmalcinātus ķiplokus. Garšvielas pēc vēlmes vairāk vai mazāk. Vāram 10-15 min. Gatavs. Pasniedzam ar rupjmaizes vai baltmaizes grauzdiņiem.

P.S. Zupa garšo labāk nākamajā dienā ka d ir atdzesēta un sildāta no jauna.

warning_flammable, 24.03.2009. 12:05:43
Komentāra reitings: 12.836

Krīzes diēta.
Sasaldē cīsiņu, sarīvē uz rīves, uzsmērē uz maizes majonēzi un uzber
rīvētu cīsiņu. Garšīgi un praktiski, un galvenais - daudz: ar vienu
cīsiņu pietiek 5-10 sviestmaizēm;
Ja bads neļauj gulēt - ātri iztukšot divas glāzes vārīta ūdens un
likties gulēt. Smadzenes uzreiz nesapratīs, ka kuņģis ir apmānīts;
Ja rupjmaizi ierīvē ar ķiploku, tad tā smaržo pēc desas;
Ja jūs sasaldējat olu, sagriežat to uz pusēm un lieciet cept uz
pannas, tiks iegūtas 2 vēršacis;
Vienu un to pašu tēju var ievārīt septiņas reizes. Astotajā reizē
tējas biezumi uzpeld, lai paskatītos uz jums;

omg, 24.03.2009. 12:14:07
Komentāra reitings: 7.381

Tā krīzes diēta liek domāt par revolveri nevis maltīti:(
Ja maizi sasaldē un sarīvē, nesanāk savdabīgi kelogi?Ja rupmaizi ierīvē ar ķiploku, tā smaržo pēc rupmaizes, kas ierīvēta ar ķiploku nevis pēc desas.

xnemiersx, 24.03.2009. 12:33:30
Komentāra reitings: 9.727

maize galīgi nav krīzes ēdiens, vismaz Ls 0.80/kg ;)
ja par minimālām izmaksām runājam, tad lētākais ir vai nu lētie makaroni, vai arī centrāltirgū pirkti kartupeļi (Ls 0.16/kg), kāposti, šķeltie zirņi, putraimi... starp citu no tā visa (izņemot makaronus) var savārīt uzturvērtības ziņā diezgan pilnvērtīgu zupu.
kad piedalījos food not bombs akcijās, no šādām sastāvdaļām savārījām viru un ar 10-15 latu izmaksām sanāca pabarot cilvēkus 40. tagad droši vien tas izmaksātu x1.5

deni2s, 24.03.2009. 13:19:41
Komentāra reitings: 4.9

Tagad vēl notiek tās akcijas? Varbūt vajadzētu te saorganizēties? Ja būtu cilvēki, kas to uzņemtos darīt, pieļauju, ka varētu to diezgan regulāri darīt.

xnemiersx, 24.03.2009. 13:51:06
Komentāra reitings: 9.782

hz vai notiek, kaut kad pretspara puikas bija izdomājuši teoriju, kāpēc food not bombs nav kruta, tā nu laikam tā kompānija vairs neko tādu nedara.
principā tur jau neko daudz nevajag - lielu katlu un foršu kompāniju ;)

dzēsts lietotājs, 24.03.2009. 17:29:44
Komentāra reitings: 11.192

es arī būtu par tādu akciju.

tobis, 24.03.2009. 17:35:05
Komentāra reitings: 3.967

http://mixthatdrink.com/vodka-gummi-bears/

šņabja-gumijas lāči.

playbass, 24.03.2009. 17:58:13
Komentāra reitings: 5.259

Jā Food Not Bombs bija labas akcijas, ja tagad notiktu tadas tad ar piedaliitos.
Cik zinu Krievijā regulāri tadas ir.

dzēsts lietotājs, 24.03.2009. 18:20:34
Komentāra reitings: 4.973

Eh katrā ziņā, lai tik nenotiek zem šī portāla lozunga.

deni2s, 24.03.2009. 20:15:18
Komentāra reitings: 3.88

Man kāds cilvēks nesen pievērsa uzmanību ironiskam faktam - ka aicis ar saviem komentāriem, lai kādi tie būtu, tomēr arī ir daļa no šī portāla identitātes :)

Par tēmu - ja cilvēkiem gribās ēst, tad vairs nav nozīmes, zem kāda lozunga tas notiek, ka tik notiek.

ed, 24.03.2009. 20:53:15
Komentāra reitings: 8.06

Kam vispār to lozungu vajag? Vienkārši pietiks ar "food not bombs".

deni2s, 24.03.2009. 21:15:46
Komentāra reitings: 0.94

Tieši tā, pilnīgi piekrītu. Ir kāds uzņēmīgs cilvēks te, kas ir gatavs to lietu aizsākt un kam ir pieejams liels katls un vieta, kur savārīt visu, kā arī plāns, kā to visu izdalīt?

omiku, 24.03.2009. 21:28:45
Komentāra reitings: 1.984

mhm, Rīga ir pilna ar maziem klusiem parciņiem, kā jūs domājat ja to visu tā pa zolīdo uztaisa smuku ugunskura vietu, uzstelle katlu, ar labu domu, pabarot cilvēciņus, vai to var uzskkatīt par kāda veida pārkāpumu?
man vnk baigi iepatikās ši doma.cik zinu tos mega lielos katlus var aizņemties no armijas bataljoniem.

dzēsts lietotājs, 24.03.2009. 21:55:20
Komentāra reitings: 0.583

es te vnk aizdomājos, ja denis kko ieminējas, tad jau būtu baigi forši viņam mazliet izmest "reklāmu" un jā "food not bombs" jau nu točna būtu vnk super barot cilvēkus no armijas bataljona katliem, tas neiet kopā..

omiku, 24.03.2009. 23:08:50
Komentāra reitings: 0.923

nu kopā neiet, tur tiesa!
bet es nezinu kur vēl var dabūt tos milzīgos katlus, gan jau ka e-baja, taadus nepasuutit.
centos palīdzet, kā nu varēju, jo doma patiešām atbaltāma.

deni2s, 24.03.2009. 23:15:16
Komentāra reitings: 2.657

omiku, Rīgas parkā tev neviens ugunskura vietu rīkot neļaus taisīt, neesi naiva. Tāpat arī "aizņemties" mega lielo katlu no armijas bataljoniem ar diez vai tev izdosies. Viņiem ir citas funkcijas, nevis ar labdarību nodarboties.

Ja kādam būtu virtuve un katls un plāns, kā to visu izdalīt pa zolīdo cilvēkiem, tad man bija doma, ka varbūt no hc.lv ienākumiem būtu iespējams iegādāties produktus, un tā, manuprāt, būtu superīga lieta, kur efektīvi izmantot hc.lv ienākumus, vienlaicīgi atbalstot jauniešu iniciatīvu palīdzēt tiem, kas cieš trūkumu.

Katrā ziņā, ja kāds ir gatavs tās lietas reāli darīt, tad es noteikti rosinātu hc.lv veidotāju vidū apspriest iespēju rast līdzekļus šai akcijai. (Cik sarežģīti pateicu, pašam pilnīgi prieks :D)

Nav jau obligāti uzreiz miljons jāpabaro, var (un vajadzētu) sākt ar mazumiņu, bet šajās lietās ir būtiskāk, lai tās notiek regulāri, nevis vienreiz gadā uz Ziemassvētkiem.

omiku, 25.03.2009. 01:10:49
Komentāra reitings: -7.246

nu piedodiet par manu naivumu.ko tur padarīt ja es [laikam/iespējams] dzīvoju sapņu pasaulītē, un vēl joprojām ticu, ka ir iespējams cilvēkiem "pievērt" acis uz nelielu likuma pārkāpumu, ja tas tiek darīts labu mērķu vārdā.

rxx, 25.03.2009. 04:44:39
Komentāra reitings: 2.976

>> "food not bombs" jau nu točna būtu vnk super barot cilvēkus no armijas bataljona katliem, tas neiet kopā..

Nu jā, te ir baigi būtiski izmeklēt un noskaidrot katra pasākumā izmantojamā priekšmeta vēsturi, jo nedrīkst pieļaut to, ka kāds no tiem varētu būt "sasmērējies" pacifisma ideju priekšā. :P

xnemiersx, 25.03.2009. 09:16:58
Komentāra reitings: 9.574

man šķiet, ka pat būtu baigi kruta - no armijas savākt katlu, lai taisītu ēst akcijai "food not bombs". attiecīgi tas tiek lietots bezpajumtnieku, nevis armijas barošanai, tas tikai pasvītro ideju.
ar ugunskuru un parku ir daudzi mīnusi - tai skaitā tas, ka uz ugunskura jau tā ir štruntīgi gatavot, kur nu vēl milzīgā katlā. tur vairāk piedegs nekā izvārīsies, un kurš pēc tam to nokvēpušo katlu mazgās? tā ka vajag vrituvi un gāzes plīti.
par acu pievēršanu uz nelieliem likumu pārkāpumiem, tieši FNB sakarā ir pieredze, ka nevar gan, pat tieši otrādi. pirmo reizi dalījām pie dailes teātra tajā skvēriņā, un kaut kas izsauca policiju. prom aizdzīt neaizdzina, bet teica, lai vairāk tur nerādamies, pamatojot to ar "tur dailes teātrī ir marijas naumovas deju pulciņš, uz kuru vecāki ved bērnus, bet jūs te bomžus barojat"

omiku, 25.03.2009. 10:22:11
Komentāra reitings: 2.187

un kas tiem bērneļim notika? viņi ieraudzīja skaudro realitāti, kāmēr viņi var atļauties iet dejot pie M. Naumovas, citiem taij pašā laikā nav ko ēst.
aijj, man vienmēr ir tracinājis tas, ka sabiedrība nosoda tos, kas ceņšas palīdzēt un darīt labu!

p.s. Deniss manuprāt hc vajag kulinārijas sadaļu! :)

deni2s, 25.03.2009. 11:25:30
Komentāra reitings: 3.438

Patiesībā ar to publisko ēdināšanu jābūt visuzmanīgākajiem. Negribētos būt vainīgam pie desmitiem cilvēku nāves. Ne par velti publiskajām ēdināšanas iestādēm ir tik stingras sanitārās normas. Tā tomēr ir liela atbildība. Kamēr viss ir kārtībā viss ir forši, bet tikko kkas notiek, tā var iedzīvoties lielās nepatikšanās.

xnemiersx, 25.03.2009. 12:07:53
Komentāra reitings: 3.936

fnb katls jau nav maxxximas virtuve, kur ir daudz ēdienu, viss notiek 24/7 un ir grūti izsekot, lai kaut kas nenostāv sagatavots par ilgu - mūsu gadījumā noindēt cilvēkus ir tāds pats risks kā saindēties ar paša vārītiem kartupeļiem. pie tam, 90% saindēšanās ar ēdienu ir ar dzīvnieku izcelsmes produktiem. tāpēc, ja neliek klāt kaut kādus lētos gaļas atgriezumus vai tamlīdzīgus sū**s, tad ar dārzeņiem, putraimiem un zirņiem gribot nevienu nesaindēsi!

chevete, 25.03.2009. 12:12:14
Komentāra reitings: 7.846

katli. jābūt tak kādam labam čomam kas mācās kādās skolās kur saistība ar ēstgatavošanas mākslām. sēņošanas čempionātā, kurš notika pagāšajā rudenī, bij atbraukuši studenti no llu pārtikas tehnologfakultātes ar milziigiem katliem un baroja sēņotājus ar foršu zupu. un jā vārija uz uguns, nekas traks nenotika. vēlak lielos katlus ar pāri palikušo zupu aizveda uz kojām un dalija visiem burciņās :) esot ēduši vēl diezgan pēc tam.
žēl, ka man nebij burciņas līdz, noteikti būtu izmantojusi katla esamību kojās.

dzēsts lietotājs, 25.03.2009. 12:51:12
Komentāra reitings: 3.889

"Food Not Bombs" ideja ir tikai atbalstāma, bet jebkurā gadījumā ne saistībā ar kādu noteiktu publisku zīmolu (piemērams - šajā gadījumā šo jauniešu kultūras portālu), jo minētais jebkurā gadījumā iezīmētu reklāmas aģitācijas "pazīmes", kurām šeit vieta tiešām bezgala lieka.

http://en.wikipedia.org/wiki/Food_Not_Bombs

Turklāt visai apstrīdama ir doma par akcijas noteiktu regularitāti, jo šādi gribot vai negribot minētajiem bezpajumtniekiem iestrādātu pieradumu, ka, piemērams, reizi mēnesī viņus noteiktā vietā un laikā pabaros, attālinot nepieciešamību pēc nepieciešamības atgriezties citā dzīves ritmā. Minētais ar domu par to, ka mēs esam atbildīgi par tiem, ko pieradinām.

Runājot par pārtikas pagatvošanas procesu, nav nepieciešams ne teatrāls ugunskurs kādā no Rīgas pilsētas parkiem, kurš tikai piesaistītu lieku pašvaldības policijas (viņu attieksme šādām akcijām visbiežāk ir klaji negatīva) uzmanību, ne armijas katli - visas nepieciešamības pamatā aprobežojas pie draudzīgas "grupas" iniciatīvas, virtuves, katla un vienkāršiem pārtikas produktiem (piemērams, idejas pamatā visbiežāk izmantotie un piekoptie - dārzeņi), kuru iegādei nav nepieciešami lielumlielie personīgie izdevumi, ņemot vērā, ka reizums tos iespējams pat sarunāt un iegūt no "lauku draugiem un radiem".

Realizācija iespējams salīdzinoši vienkārši, apzinot bezpajumtnieku pulcešanās vietas - piemērams, Centrāltirgus apkārtne. Akcijas dienā apstaigāt attiecīgos cilvēkus un paziņot par minēto iespēju, bet sarunā protams psiholoģiski neaizvainojot viņus un nenostādot sevi kā ko augstāku; iespējams izmantot arī skrejlapiņas. Pašu procesu iespējams papildināt ar kādu akustisku priekšnesumu vai ko tādu.

kampy, 25.03.2009. 15:45:04
Komentāra reitings: -2.398

"...bezpajumtniekiem iestrādātu pieradumu, ka, piemērams, reizi mēnesī viņus noteiktā vietā un laikā pabaros, attālinot nepieciešamību pēc nepieciešamības atgriezties citā dzīves ritmā."

visam piekrītu, bet ne tam, ka bezpajumtniekam pietiktu ar maltīti reizi mēnesī (cik gan lēta būtu dzīve, ja varētu/pietiktu paēst tikai reizi mēnesī), lai tas viņam ļautu neizvēlēties citus sev pārtikas/dzīves maiņas/darba vai tml iespējas.

xnemiersx, 25.03.2009. 16:19:44
Komentāra reitings: 9.269

nu.. taisnību sakot viņiem jau tā ir bezmaz saraksts, kur var iet pēc paikas - no rīta tur, pa dienu šeit, vakarā vēl kaut kur. ir tak daudz visādi, kas katru dienu dod ēst - krišnas, baznīcas kaut kādas utt.
tāpēc arī man, piemēram, nedaudz apnika tās akcijas - ne tur kādu baigi izglābj no bada nāves, ne kāds lāga paldies pasaka... protams, ir pateicīgi cilvēki, bet ir arī tādi, kas bezmaz pārmet, ka akcija nav katru nedēļu :)

dzēsts lietotājs, 25.03.2009. 16:22:01
Komentāra reitings: -1.526

Tu kaut kur redzēji apgalvojumu, ka cilvēkam pietiktu ar vienu ēdienreizi mēnesī? Tas vienkārši bija tikai piemērs apgalvojumam, ka akcija nedrīkst notikt ar noteiktu laika intervāla regularitāti.

deni2s, 25.03.2009. 16:31:45
Komentāra reitings: 2.018

Izskatās ka arī zīmols "Food Not Bombs" uzliek savus ierobežojumus. Tikpat labi varam izdomāt kādu citu nosaukumu un daudz nedomāt par ierobežojumiem. Piemēram "zaļie gurķi" vai whatever. Varbūt nav tik stilīgi angliski kā FNB, bet tam nav nozīmes tak.

Un varbūt nevajag baidīties no atbildības, ka kāds tiek pieradināts. Nu nepatīk man tie Ziemassvētku labdari, kas vienreiz gadā savu sirdsapziņu ar kādu ziedojumu nomierina un jūtas bezgala lepni. Skaidrs, ka labāk būtu piedāvāt tiem cilvēkiem darbu pārtikas vietā, bet... Bet gudri d*rst nav malku cirst. Būtu labāk kāds (es) šajā laikā nopircis kādam paēst, un esmu pārliecināts, ka tam būtu lielāka jēga nekā tagad gudri spriedelēt par katliem, zīmoliem un bla bla bla.

xnemiersx - arī ar mājās gatavotiem kartupeļiem var saindēties. Tikai atšķirība vai tu saindē pats sevi vai vēl n-tos cilvēkus, kuriem varbūt tā imūnsistēma nemaz nav tik stipra dzīvojot sliktākos apstākļos.

dzēsts lietotājs, 25.03.2009. 17:09:17
Komentāra reitings: 6.786

nu jā tapēc jau arī saucas "food not bombs" ķip mēs ar ēdienu nevis ieročus, bet ķip ēdiet no mūsu ieročiem ēdienu - kkā tā, nejau par izcelsmi da vai sazin, ko.. ķip čillī picā pērc veģetāru picu, bet viņa ir bijusi griezta ar to pašu nazi ar kuru tiek grieztas pārējās picas - pasvītro, pofig ķip.
Un vispār kapēc jābaro kāds nabadzīgais vai kāds ķip ar to parādit ō jā tu esi nabadzīgais es te nāku tevi glābt ar ēdienu (tas protams arī ir forši), bet kapēc nevar vnk piedāvāt paēst jebkuram, tad arī nebūs ik mēneša problēmas, neieis sistēmā kkādā, vnk akcija - ēdiens nevis ieročus un viss, nevis kādai noteiktai sociālai grupai - vai ne tā tur tā fiška?

tobis, 25.03.2009. 18:19:34
Komentāra reitings: 8.189

Jā, man liekas, ka tam visam pasākumam jēga jau ir pasmaidīt un darīt kaut ko pozitīvu, nevis pierīties un pabarot visus trūcīgos. Pie tam, grūti ir arī netrūcīgajiem, viduvējiem ļautiņiem, kuri priecāsies, ja kāds padomā arī par viņiem un vispār cilvēkiem solidarizēties šajos nervu laikos, lai uzvārītu zupu- forši taču.
/varu atvest maisu kartupeļu. :)

deni2s, 25.03.2009. 22:36:56
Komentāra reitings: 2.379

Kā būtu ja mēs solidarizētos, un iesākumam vnk visi paši salasītos kopā un tādā bariņā kaut vai paši sev sagatavotu vien' vakar' vakariņas? Un tad varētu padomāt pie viena par tālāku plānu ;) Ko sakat?

Paši redzētu, cik ļoti spējam solidarizēties, uz ko esam spējīgi un būtu iespējas savas (kulinārijas un ne tikai) kļūdas izbaudīt sākumā uz sevis :D

kampy, 26.03.2009. 09:22:12
Komentāra reitings: 1.004

es esmu tikai PAR denisa ideju. /me ielikt listē

xnemiersx, 26.03.2009. 09:25:40
Komentāra reitings: 7.236

ja nebūs nekas cits darāms, varētu pievienoties, varbūt vēl kādu paķertu līdz. bet vispār labs jautājums, vai kāds no te runātājiem arī ir gatavs ko reāli darīt, vai visi tikai izsaka savu viedo viedokli, jo galvenais jau ir cilvēki. tādas tehniskas niances kā virtuve, katls, trauki utt. ir ļoti viegli atrisināmas, ja ir vēlēšanās.
PS. varbūt pielikt pie pasākumiem, tur katrs sevi var ielikt listē jā/varbūt/nē? tad nevajadzēs piedrazot pavārmākslas topiku ar saviem jā.. bet tomēr nē.. bet tomēr jā.. fnb sakarā ;) un būs skaidrs, ar cik cilvēkiem rēķināties.

omg, 26.03.2009. 12:42:27
Komentāra reitings: 3.877

nemieram ir riktīgs revolucionāra gars...

kampy, 27.03.2009. 07:35:11
Komentāra reitings: 4.835

scusa, sniedzu savu piekrišanu, atvainojos, ka piedrazoju forumu, bet man gan likās, ka deni2s gribēja zināt vai kāds atbalstītu šo ideju.
ps: nezinu kā citi, bet ja es saku "jā", tad tas nozīmē ne tikai idejas akceptu, bet arī manu palīdzīgo roku, katlu, kartupeli utt

omg, 27.03.2009. 09:17:31
Komentāra reitings: 6.278

kampy, pa priekšu sāc ar savu kaķu regulāru pabarošanu un tad revolucionārē...


Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Моментальные он-лайн подписка в течение телеграм канале @mylovetut

Coreybrere

Моментальный он-лайн рука на телеграм канале @mylovetut

Coreysmeag

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

RobertSax


ienāktreģistrēties