Vidusskolas absolventiem - ko Tu darīši pēc vidusskolas beigšanas?

26.02.2009 14:08:09 aizsāka aniimy
51 komentārs Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
aniimy, 26.02.2009. 14:09:22
Komentāra reitings: 7.575

Ko tu darīsi pēc vidusskolas beigšanas? Vai tu iesi studēt, strādāt vai brauksi uz ārzemēm? Kā ekonomiskā situācija ietekmē tavu izvēli veidot karjeru? Izsaki savu viedokli un dalies savās domās www.lsa.lv

omiku, 26.02.2009. 14:51:24
Komentāra reitings: 2.529

es looti ceru, ka kriize nebuus jauniesos mazinaajusi veelmi maaciities!
pati plaanoju maaciities un protams arii straadaat, tagad gruuti iedomaaties studentu, kurs vareetu izdziivot nestraadaajot.
protams, ka ekonomiskaa situaacija ietekmee skolu izveeli, jo studiju maksas nepaartrauc paaugstinaat.
aarzemes, jaa iespeejams, bet uzskatu, ka labaak doties prom, kad esi jau nedaudz nostabileejies dziivee, jau ieguuta profesija, lai vareetu aarzemees ne tikai straadaat par melnstraadnieku, bet arii iespeeju robezaas maaciities!

rxx, 26.02.2009. 18:30:18
Komentāra reitings: 13.906

Paņemšu vienu gadu brīvu, kura laikā mēģināšu palaist vairākus nopietnus interneta projektus un kopā ar draugiem nodibināt uzņēmumu, mēģināšu izlasīt vairākas labas grāmatas, daudz izglītoties, padzīvot laukos, izdarīt kaut ko foršu, būt kaut nelielā saskaņā ar sevi.. :)

Augstskola? Skatīšos pēc vajadzībām, vēlmēm un iespējām.. :) Daudzi jau saka, ka pēc tam negribēsies mācīties un kko tādu, bet nu kamon, ja negribēsies mācīties, tad nafig to darīt... Ja būs tāda vēlēšanās vai vajadzība, tad arī iešu uz to augstskolu.

omiku, 26.02.2009. 18:55:35
Komentāra reitings: 5.561

nav taa ka peec akadeemiskaa negribas maaciities!
pasai man tag gadins briivs no skolas, un ziniet, taa gribas atpakal : )

dzēsts lietotājs, 26.02.2009. 19:03:23
Komentāra reitings: 1.967

Pēc vidusskolas došos uz RTU materiālķīmijas fakultāti//ķīmijas tehnologiem. Tikko būs iegūta augstākā izglītība, braukšu uz ārzemēm un strādāšu savā iecerētajā profesijā. Šis ir pagaidām vienīgais mērķis, uz ko es tiecos un ticu,ka viss arī izdosies. No LV ir jābrauc prom. Tas ir mans uzskats. Šeit palikt nav vērts.

save_ass, 27.02.2009. 09:09:42
Komentāra reitings: -11.115

vispār jau par šo jautājumu domāt vajadzēja pirms stāšanās vidusskolā, jo, kā zināms, vidusskola nav obligāta...

kikinja, 02.03.2009. 21:28:36
Komentāra reitings: 10.904

"vidusskola nav obligāta" - šo teicienu 10.klasē, manuprāt, atkārtoja ne viena vien skolotāja :D tgd tik 12tajā visas velk un pierunā , lai paliek tie, kam kaut mazākā šaubu ēna par to, vai vspār ir vērts beigt.

bet šis jautājums - ko darīsi pēc vsk? - uzdzen šermuļus tādēļ vien, ka to prasa visi. mācīšos, tur nav divu domu. bet par strādāšanu - nezinu. būtu jāmēģina, bet ir no citiem strādājošajiem dzirdēts, ka tas ir bezjēgā - mēģinot izdarīt visu labi, gadās neizdarīt neko vai izdarīt kko daļēji. bet jāmācās ir. un budžetā arī ir jātiek .

no lv negribas prom braukt, bet kas zina, kā vēl sanāks.

lieliskais kārlis, 02.03.2009. 23:04:17
Komentāra reitings: 12.653

RSU vai LU komunikāciju fakultātes. Pagaidām izskatās pēc RSU. Citā jomā, kas mani aizrautu, sevi neredzu.
Par maksām - RSU šogad necels, tāpēc es vēl salīdzinoši pa diezgan cilvēcīgu maksu mācīšos. Cerams, ka prakses laikā vai caur kontaktiem dabūšu darbu attiecīgajā jomā, lai varu arī paraleli strādāt.

with_sun, 03.03.2009. 08:15:37
Komentāra reitings: 4.588

man paveicas, jo man ir atsati naudas priekš mācībam.Un par naudam es vispar neraizejos. Vispar gribu apguut reliģijas, Latvijā vēl neatradu normalu vietu kur var macīties, varbūt tomer braukšu uz arzemem.

_intuiicij_, 04.03.2009. 09:28:53
Komentāra reitings: 16.592

lieliskais kārli, gribu pabrīdināt, ka ir iekš RSU ir diezgan apgrūtinoši apvienot mācības ar darbu.
Pati studē'ju komunikācijas fakultātē, ir diezgan daudz brīva laika, bet lekciju grafiks ir tāds-nekās un katru mēnesi mainās..
nenožēloju, ka nepaņēmu brīvu gadu,
jo es zinu, ka man jau tgd pēc pāris brīvām nedēļām, vairs īsti nevelk rakstīt tos kopīšus, bet nu vrb es vnk esmu par slinku.

Gribu teikt, ka skolotāji 12.klasē jūs velk pabeigt tikai mūsu pašu dēļ, jo citādāk sanāk pazaudēt 3 savus dzīves gadus.
Nevienam nespiež 12.klases 2.semestra beigās pamest skolu [tieši pirms eksāmeniem-lai jautrāk], tikai jēga no tā..?
neloģiski..

pest, 04.03.2009. 19:12:39
Komentāra reitings: 11.119

kāds nezina vai Latvijā ir iespējams mācīties astronomiju pēc vidusskolas beigšanas?

ompā_lompā, 04.03.2009. 20:00:15
Komentāra reitings: -11.701

meklē vietu, kurp doties?iesaku asteroīdu B 612....

kikinja, 04.03.2009. 20:46:22
Komentāra reitings: 0.474

_intuiicij_ , es jau to saprotu :) sapratu gan 10., gan tgd, vnkārši tā nedaudz ironiski - vspirms tāda vienaldzīga, pat nosodoša attiexme, bet 12tajā tik ļoti gādīga :) protams, ka tas ir kā pašu skolotāju, tā mūsu interesēs, bet vnkārši netīk tāda mētāšanās te no viena viedokļa pie cita. un tā gadu no gada ar katriem vidusskolas gaitu uzsācējiem.

tobis, 04.03.2009. 21:02:20
Komentāra reitings: 2.903

pest- esmu dzirdējusi, ka ir, bet kur tieši nepateikšu. turpini sērčot.Mana fizikas un matemātikas skolotāja ir ar tiesībām pasniegt astronomiju, tad jau noteikti ir arī kaut kur mācījusies.

deni2s, 04.03.2009. 21:48:37
Komentāra reitings: 11.223

Mācīties astronomiju un mācīties par astronomijas skolotāju - tās tomēr ir diezgan atšķirīgas lietas.

Pats pirms tam mācījos datoriķos un taga arī izglītības vadību + datorskolotājs, tāpēc to zinu.

rxx, 04.03.2009. 23:12:08
Komentāra reitings: -1.511

Tie skolu skolotāji, vismaz mūsdienās (nu jaunākā paaudze), lielākoties neko daudz nejēdz, principā zina no galvas grāmatu un vēl pāris lietiņas...

Diemžēl. Un arī par pedagoģiju un saskarsmi daudziem nojausma tur ir visai aptuvena...

hiza, 06.03.2009. 13:53:03
Komentāra reitings: 9.684

Skolotāji jūs pierunā palikt 12.klasē un pabeigt nevis tāpēc, ak viņiem interesē jūsu izčakarētie 3 vai cik tur gadi dzīvē, bet gan tāpēc, lai būtu normāli nokomlektētas klases un viņiem būtu kur strādāt. Vismaz neRīgas skolās šogad tas vēljoprojām ir aktuāli.

rxx, 06.03.2009. 14:14:01
Komentāra reitings: -1.736

Hiza, tas būtu normāli un loģiski, ka skolai būtu izdevīgi, ka tajā kāds mācās un jūtas tur labi, līdz ar to ir pilnas klases.

Bet manā skolā notiekošais liek secināt divus iespējamos variantus:
a) Skolai tomēr nav izdevīgi, ka kāds izmanto tās pakalpojumus.
b) Skolas vadība neko nejēdz no komunikācijas.

blūmī, 06.03.2009. 19:19:02
Komentāra reitings: -7.878

nākošgad vēl nomācīšos A līmeņus mikrobioloģijā, criminoloģijā, tiesu medicīnā, psiholoģijā un tad uz universitāti mācīties ģenētiku.

p.s. man šķiet diezgan nepārdomāti mācīties latvijā un tad braukt uz ārzemēm strādāt. katrā valstī ir savas prasības. ķīmija, piemēram(kāds tur kaut ko teica par ķīmiju)... jāzin formulu nosaukumi valsts valodā uz kuru brauc strādāt un jāprot rakstīt zinātniskas atskaites.ja visi runātu vienā valodā; valsts iekārtas, prasības un kārtība visur būtu tāda pati, tad mierīgi.



....bet nekur citur pasaulē nenotiek nekas tā kā latvijā.hehehe.

naa, 07.03.2009. 18:01:22
Komentāra reitings: -5.348

diezgan smieklīgi laikam, ka no klātesošajiem otreiz vidusskolā varu iestāties tikai es.. un tad domāt, gudrot, kāda velna pēc tad es mācījos 1. reiz vidusskolā, ja man beigšanas eksāmenu rezultāti būs derīgi tikai vēl vienu gadu?

lieliskais kārlis, 08.03.2009. 09:50:13
Komentāra reitings: 12.522

Īsti neiebraucu...

sun, 08.03.2009. 15:55:17
Komentāra reitings: -3.33

nu jau kādu laiku diezgan ērti studēju par valsts naudu, bet vēl joprojām tā īsti nezinu kas būšu kad izaugšu
man šķiet tā visa ķēpa starp to kas grib būt un kas grasās/var būt lielai daļai jauniešu čakarē prātu

akvīnas toms, 09.03.2009. 16:19:10
Komentāra reitings: 7.351

Es gan vēl aizvien nevaru izvēlēties. Man pat nav prātā nevienas idejas, kur tālāk iet. Pagaidām gan vēl 11. klase, laiks vēl ir, taču tik un tā esmu nedaudz noraizējies. Gribētos jau līdz 12. klases sākumam izdomāt līdz galam, lai konkrēti zinātu, kuriem mācību priekšmetiem pievērst lielāku uzmanību. Protams, gribas mācīties to, kas pašam patīk, un kur pēc augstskolas beigšanas man būs iespēja iegūt labi atalgotu darbu... Taču šobrīd Latvijā ar darbavietām... tāpat kā Vinnijam Pūkam ar bitēm.

pest, 09.03.2009. 19:07:51
Komentāra reitings: 10.704

uz to laiku, kad pabeigsi augstskolu krīze būs jau beigusies, tāpēc, manuprāt, par darba vietām nav ko uztraukties.. Un kā jau vēsturē ir pierādījies, ka pēc krīzēm parasti seko uzplaukums, iespējams tiksi tieši tajā vietā, kur visvairāk gribi. Tagad tik jāmācās..

keder, 09.03.2009. 19:21:22
Komentāra reitings: 0.135

līdz skolas beigšanai palikuši tikai 3 mēneši o.O
un nezinu vai ar nevaru izdomāt - kur ko tālāk.. negribās arī principa pēc iet, ka tik mācīties. mošk paņemt kādu gadu brīvu, kkur kkā pastrādāt vai ko tur, un tad pa to laiku vēl padomāt, izdomāt, kas tiešām interesē. bail tik no tā, ka baida - ja neturpinās mācības uzreiz, pēc tam būs grūti atsākt!?

naa, 09.03.2009. 20:29:18
Komentāra reitings: 5.742

Kārli, ar to es gribēju apteikt, ka laikam vienīgi es varu būt tik ļoti "saprātīga"un pēc 12.klases beigšanas ģimnāzijā, iestājos vēlreiz vidusskolā (lai gan mūzikas vidusskolā), bet, tā kā valstī mums ir tādi likumi, ka vidusskolas centralizēto eksāmenu rezultāti ir derīgi vienīgi 2 gadus, tad man no šīs ģimnāzijas, kuru beidzu pirms gada, drīz vairs nebūs jēgas. še tev 3 gadi zemē nomesti

eemm, 11.03.2009. 14:44:12
Komentāra reitings: 2.13

Vispār jau vidusskolas centralizēto eksāmenu sertifikātam nav derīguma termiņa. :p

ed, 11.03.2009. 15:23:39
Komentāra reitings: 4.37

eemm, vai tad nebija kādi 3 gadi, nu jtip noliec un 3 gadu laikā vari iestāties kkādā augstskolā? jo šaubos , ka vienreiz noliekot eksāmenu, tas pierādā, ka tu kko zināsi uz mūžu.

bremze, 11.03.2009. 15:32:07
Komentāra reitings: -0.007

Tik un tā augstskola var noteikt, cik vecus sertifikātus viņi ņem vērā ;)

eemm, 11.03.2009. 16:06:40
Komentāra reitings: 3.12

ed, teorētiski Tavas zināšanas mūža gaitā var mainīties gan uz vienu, gan otru pusi, bet faktiski ir tā, ka to rādītājs ir CE rezultāti, kuriem nav noilguma. Augstskolām, kā jau bremze minēja, ir tiesības noteikt kādus ierobežojumus, bet, manuprāt, tas ir tādā gadījumā, ja mainās vērtēšanas sistēma vai citas formalitātes.

naa, 12.03.2009. 16:28:41
Komentāra reitings: -4.371

es tā neteiktu, ja nezinātu.. :p
diez vai vidusskolās šādas muļķības par eksāmenu derīguma termiņiem mums stāstītu.
nav tā, ka nevar iestāties augstskolās. vienkārši tad uz budžetu nav ko cerēt. (lai gan.. iespējams bremzei ir taisnība, jo es nezinu, vai tas ir visur vienādi)

hepatits, 12.03.2009. 18:53:12
Komentāra reitings: 4.826

pest, meklē, un kad atrodi, tad padalies!

(es meklētājā tikai 'astronomija' uzdrukāju)
http://www.hc.lv/dzivesveids/zalais/zinas/1339/ ;
http://www.lu.lv/zvd/2008/rudens/starpt_astron.html ;
un šis laikam vēl šo balt' dien' katru nedēļu notiekas --> http://www.lu.lv/calendar/main.php?view=event&eventid=1229423907126-0014 .

visticamāk, lai apgūtu šo zinātni, tev būs jāmācās fizmatos optika vai kas tamlīdzīgs un ar bakalaura iegūtajām vispārējām zināšanām [+ sākot ar 2. semestri tava interešu loka priekšmetu izvēle] varētu nodrošināt specifiskākas maģistra studijas kādās ārvalstu apmaiņas programmās vai pat stipendijas un budžeta iespējas maģistratūrā. Un mans iepriekšminētais ir tikai minējums atsaucoties uz pastāvošo situāciju, neņemot vērā ''draudus'' Latvijas izglītības sistēmai, kas ir visai reāli --> http://www.lu.lv/laikraksts/zinas/1151/index.html ;
http://www.lu.lv/video/rektors/20-02-2009_budzets.html .

kaut ko jau mūsējie horoskopu sastādītāji pēta debesīs, dzirdējis esmu. tik kur ieguvuši izglītību neesmu interesējies.

bremze, 12.03.2009. 19:36:14
Komentāra reitings: 3.889

"Centralizētā eksāmena sertifikātam nav ierobežots derīguma termiņš. Taču augstākās mācību iestādes var izvirzīt prasību, ka reflektanta sertifikātam jābūt izdotam noteiktā laika periodā - par to jāinteresējas katrā konkrētā augstskolā."

http://isec.gov.lv/main/faq.shtml =>Par eksāmeniem un citiem pārbaudes darbiem

Šķiet,ka vismaz LU nav šādu ierobežojumu.

naa, 12.03.2009. 22:42:00
Komentāra reitings: 0.005

nu tad manā vecajā viduskolā stāstablēņas.
paldies,bremze.tagad miers.

xnemiersx, 13.03.2009. 16:39:36
Komentāra reitings: 7.298

horoskopu sastādīšanai ar astronomiju ir ļoti attāls sakars :D
pest, sazinies ar šito tipu: http://www.lu.lv/kontakti/persona.html?id=962 , viņš ir ļoti sakarīgs onka, gan jau izstāstīs kas un kā ir ar astronomijas mācīšnos, latvijā un ne tikai ;)

ruu, 13.03.2009. 17:03:35
Komentāra reitings: 2.172

naa, kādas vēl blēņas. Man gribētos zināt, kas tev to teica, jo ir aizdomas :D

tobis, 13.03.2009. 19:19:45
Komentāra reitings: 9.191

Par to Astronomiju, jā, ar horoskopiem tiešām tur ir tāla sakarība. :D
Horoskopus sastāda astrologi, nevis astronomi. "Nomi" ir kaut kas nopietnāks, par "logiem". astronomija ir zināten par zvaigznēm un Visumu, astroloģija likumsakarības un bla bla par zvaigznēm attiecībā uz cilvēkiem. Ja gribi būt atrologs, izej 3 mēnešu kursus un sastādi horoskopus visiem garāmejošajiem. :D "Tu šodien ēdīsi, tā teica Merkūrs. Marts- pārosies vienā laidā. Nebrauc ar mašīnu, nedzer ūdeni, jo tas ness līdzi negācijas, lieli greizie rati sašķiebsies, urīnceļu traucējumi."

spontanuss, 13.03.2009. 20:17:12
Komentāra reitings: 8.307

Starp citu Blūmī elementu periodiskā tabula tak ir standartizēta! Elementu nosaukumi ir kādā valodā, a!? Un formulu pieraksti ir tādi paši un nemainās ne ķīmijā, ne fizikā, ne matemātikā neatkarīgi no Valsts un izcelsmes. Un tas jau ir tas galvenais. Atskaites iemācīsies rakstīt, kad pilnībā apgūsi tās svešzemes valodu. Bet domājams, ka tā pat var iztikt arī ar angļu!

hepatits, 14.03.2009. 11:11:39
Komentāra reitings: 6.309

Liels paldies jums, xnemiersx un tobi, par manu zināšanu precizēšanu.
Ar mērķi papildināt tās, uzdūros informācijai (Alma Mater, 2009. gada pavasara izdevums, 13. lpp. - http://www.lu.lv/materiali/laikraksts/resursi/am-pavasaris2009.pdf ) par xnemiersx pieminēto pētnieku Ilgoni Vilku, kur viņš daudz ko pavēstīja arī man, kas ir ASTRONOMIJA.

> LU Astronomijas institūts: www.astr.lu.lv
> Starptautiskais Astronomijas gads: sag2009.starspace.lv
> jaunumi astronomijā: www.starspace.lv

pest, 14.03.2009. 11:24:10
Komentāra reitings: 3.846

Es tagad vēl tikai 10. klasē, vēl japameklē, kas ir tuvāk sirdij un tad jāmēģina sadabūt rokās.

dzēsts lietotājs, 17.03.2009. 07:17:58
Komentāra reitings: 0.467

Njā,skatos,ka Jums visiem +/- ir savi plāni. Man arī, taču tik grūti izvēlēties starp divām lietām, starp diviem pavisiem dažādiem ceļiem. No vienas puses, šogad pabeigšu RTK telekomunikācijas (profesionālā videne) ,tad domāju stāties LLU IT datorzinātnēs, taču no otras puses - mani ļoti saista mūzika un viss ,kas ar to saistīts...dažreiz domāju par to,ka varētu mest pie malas iecerēto un atdot sevi mūzikai , sākt pamatīgāk apgūt mūzikas zinātnes,kāds noteikti teiks,ka tas ir muļķīgi un 4 vējā palaisti gadi...Taisnība,dzīve nav tik gara ,lai varētu atļauties 4 gadus..... mūzikas skolas izglītības man nav diemžēl,taču ir liels gribasspēks...bet ja jāsāk domāt par to,ka ar mūziku būs jāpelna maizei,tad nu tas Latvijā ir grūti,kaut gan mūzika ir dzīvesveids un dvēseles lieta.....vabūt Jūs varat dot kādu padomu? kādu ieteikumu?

xnemiersx, 17.03.2009. 10:43:19
Komentāra reitings: 6.346

manuprāt, ja neesi gājis mūzikas skolā, nopelnīt ar mūziku droši vien varētu tikai spēlējot šlāgerus kāzās/bērēs/zaļumballēs :)
protams, dzīvē var sanākt visādi, un varbūt kļūsi bar baigo rokstāru, bet tāda iespēja ir viens pret daudz. tā ka, ja tev ir tāds gribasspēks, tad prātīgākais būtu - profesionāli attīstīties savā nozarē, lai tu varētu atļauties strādāt maz, un daudz laika un līdzekļu veltīt savam hobijam - mūzikai ;)

dzēsts lietotājs, 17.03.2009. 11:09:59
Komentāra reitings: -0.006

Tā arī būs jādara :)
Paldies par padomu,es arī tādu galējo variantu biju iedomājies :)

ennbrith, 21.03.2009. 17:50:46
Komentāra reitings: 2.898

šaubos vai ar mūziku vien Latvijā var izdzīvot, to drīzāk var saukt par hobiju, atpūtu pēc darba, iespējams, papildus ienakumi!

ruu, 22.03.2009. 16:00:45
Komentāra reitings: 5.066

Var ar mūziku nopelnīt Latvijā, strādājot profesionāli, tas ir, katru dienu darbojoties savā lauciņā, nevvis tikai piektdienās, sestdienās. Bet ar ballēm nedēļas nogalēs ir kā ir, tas gan kā hobijs vairāk, jo tas jau nav regulārs ikdienas darbs.

omg, 22.03.2009. 16:03:54
Komentāra reitings: 2.425

drīzāk papildus izdevumi...

ruu, 22.03.2009. 16:21:46
Komentāra reitings: -2.207

kāpēc papildus izdevumi?

omg, 22.03.2009. 17:50:03
Komentāra reitings: 5.773

Par visu ir jāmaksā (isntrumenti un to apkope,/ telpu īre/ transports) un maksāt tev neviens īsti negrib, jo dc++ mūzika taču ir par velti...

rxx, 22.03.2009. 18:26:34
Komentāra reitings: -6.557

Nu, nu ruu, kā tad nav darbs? Laukos, nu par Latgali točna zinu, ka ir cilvēki, kas no spēlēšanas ballēs un tamlīdzīgos pasākumos vien dzīvo.

omg, 22.03.2009. 18:34:48
Komentāra reitings: 7.236

ja, runa par pasūtijuma mūziku, tad savādāk- es nedaudz pārpratu.

hepatits, 04.05.2009. 00:07:45
Komentāra reitings: -0.018

re, cik uzskataami šī vidusskola apkopojusi savā mājas lapā skolēniem tālākās (profesionālās un ausgstākās) izglītības iespējas latvijā --> http://www.talsu2vsk.lv/html/noderigi_skolas.html

un.. --> http://www.advanced-higher-education.com/


Reklāma
Padalies priekā
Aloha, makemake wau eʻike i kāu kumukūʻai.

Robertunsab

Labdien! Mēs dodam jums promo kodu - ZBXM777 Aktivizējiet to savā personīgajā kontā pēc reģistrēšanās www.cexasia.pro Un Jūs saņemsiet līdz 1000USDT par savu depozītu. Laimīgu tirdzniecību!

Robertswedo

Моментальные он-лайн подписка в течение телеграм канале @mylovetut

Coreybrere


ienāktreģistrēties