Finanšu ministra Slaktera publiskā izgāšanās.

12.12.2008 18:08:46 aizsāka mcx
12 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
mcx, 12.12.2008. 18:09:13
Komentāra reitings: 3.935

08.decembris 2008 14:32, mango.lv

Interneta telpā izplatīts video ar Latvijas Republikas finanšu ministra un pārstāvja Starptautiskajā Valūtas fondā Ata Slaktera uzstāšanos ASV finanšu telekanālam Bloomberg TV , kas darba nedēļas sākumā daudziem sagādāja neviltotas jautrības brīžus. Šajā intervijā ministrs demonstrējis ne tikai savas nepilnīgās angļu valodas zināšanas, bet arī nekompetenci finanšu jautājumos.

Intervijas laikā ministram bija jāsniedz atbildes uz jautājumiem, kāda turpmāk būs turpmākā fiskālā politika, kādas ir prognozes attiecībā uz bezdarbu, kādiem pasākumiem nepieciešama Starptautiskā Valūtas fonda nauda, kā tiks stimulēta izaugsme un citi Latvijas valsts pilsoņiem svarīgi jautājumi.

Pamanāmākā pērle, kas pirmdienas pēcpusdienā jau daudzos birojos tika citēta un noteikti kļūs par daļu no latviešu mutvārdu folkloras, bija atbilde uz jautājumu, kas notika ar Latvijas ekonomiku. Slaktera versija bija lakoniska: "Nothing special," pēc kuras viņš nezināmu iemeslu dēļ pastāstīja, ka viņa meita dzīvo Londonā. Uz jautājumu par bezdarbu Latvijā viņš atbildēja vēl izvairīgāk: "My answer will be. But I will not say." (Mana atbilde būs, bet es to neteikšu.) Uzmanīgākiem klausītājiem garām nepaslīdēja arī ļoti daudznozīmīgā pārteikšanās, vārdu "es domāju" vietā sakot "es grimstu".

Sniedzot atbildi uz žurnālistes jautājumu par visnedrošāko sektoru Latvijas ekonomikā, Slakteris tik ilgi aizrunājas par bijušajām un esošajām ekonomiskajām krīzēm, ka vienā brīdī satraukti lūdz palīdzību aizkadrā sēdošajam tulkam: "Es aizmirsu, ko gribēju teikt. Kāds bija jautājums?"

Pēc jautājumu par turpmāko fiskālo politiku ministrs acīmredzot samulst un atzīst, ka viņam jāpadomā, bet pēc tam nāk klajā ar atbildi, ka "mēs samazināsim izdevumus, un turpināsim šo darbu." Ja patiešām tā ir nopietni domāta atbilde uz jautājumu par valdības pamatnostādņu un lēmumu kompleksu, kas nosaka, kā tiek veikti un segti valsts finanšu tēriņi, jāpiekrīt vairumam interneta komentētāju, ka citā valstī pēc šādas izrunāšanās ministrs publiski atvainotos un atkāptos no amata.

Pēdējās intervijas minūtēs jautāts, kā veicināt ekonomisko attīstību valstī, Slakteris atbild: "We will be pretty taupīgi." Acīmredzot, vārda "taupīgs" angliskā versija viņam izkritusi no prāta.


par shito labi izsmeejos :DDD

melomaans, 12.12.2008. 18:23:22
Komentāra reitings: 13.446

labrīt

mcx, 13.12.2008. 11:08:31
Komentāra reitings: 0.389

arlabunakti.

hepatits, 14.12.2008. 11:39:15
Komentāra reitings: 5.887

vai nebuutu jaaraud? - BUUTU!
.bet neraudiet. tā laika patēriņa vietā, iespējams, pareizāk būtu izskaidrojot sev esosho situaaciju, izdariit secinaajumus, kaadas ir patiesaas Slaktera, un ne tikai vinja, intereses darbojoties valsts mēroga [iespeejams plashaaku meerogu] finanshu vadiibas sisteemaa.

rxx, 14.12.2008. 15:58:34
Komentāra reitings: -5.453

Manuprāt, vienīgie, kas šeit saskata kaut ko ārkārtēju un rada baigo sensāciju esam mēs paši - latvieši. Tajā pasaulē taču visiem ir dziļi pofig par kaut kādu vienu interviju, kur kādam ir dranķīga anglenes izruna.

Par to vai viņš ir īstais ministrs, tagad nerunāsim, viņš ir ministrs un tas ir šobrīd jāpieņem. Principā notikušais ir uz FM Sab. attiec. nodaļas sirdsapziņas, jo tai vajadzēja šito lietu nedaudz piebremzēt.

Bet lietas būtību tas nemaina - nekas ārkārtējs nav noticis. Labākais, ka viens idiņš vēl bija sēdējis un tulkojis to interviju, baigais malacis, labāk varēja kaut ko tautai nozīmīgu izdarīt.

Ehh, krīze, krīze, bet to vien mākam, kā kašķēties.

save_ass, 14.12.2008. 18:06:26
Komentāra reitings: -1.976

Skatamies optimistiski - moš tik čakli strādā, ka nav bijis laika angļu valodu iemācīties...

save_ass, 14.12.2008. 18:09:11
Komentāra reitings: 3.339

btw - tieši tagad iet sižets par šo tēmu... Slakteris sākotnēji gatavojis interviju latviski, un tik vēlāk viss mainījies... nu kas TV3 šobrīd skatās, tie zinās.

rxx, 14.12.2008. 19:24:00
Komentāra reitings: 2.988

Saveass, cik tā vecuma civēki, kas ir auguši LPSR vispār prot normāli angliski runāt. Turklāt vārdu krājums viņam pat bija tīri ok, izruna švaka, bet viņš arī latviski dīvaini runā..

Nu jā, es arī NP redzēju. Nesastrādājās kā vajag un miers.

kampy, 14.12.2008. 21:51:18
Komentāra reitings: 4.843

kaut kur komentāros lasīju aizstāvibu par Slaktera angļu.val.
"ko jūs piesējāties? cilvēks ar 12 klašu izglītību tak nevar zināt angļu valodu superlabā līmenī.."
ceru, ka tas bija joks..

9inch, 16.12.2008. 16:38:02
Komentāra reitings: -0.472

mms://video.grafton.lv/tvnet_audio/Autors_nezinams_-_Atis.mp3

shadwgirll, 18.12.2008. 18:42:40
Komentāra reitings: -4.808

njaa bet tik un taa nožēlojami

dogs, 20.12.2008. 13:37:20
Komentāra reitings: 7.925

Štrunts par to, kāda Slakterim angļu valoda, bet lai atbildētu ar "nothing special" uz jautājumu, kā Latvija nonāca līdz šādam stāvoklim... nu es nezinu. Ja tagad pareizi atceros, tad jautājums bija aptuveni "how did Latvia get to this point?", kam sekoja "what point?" un minstināšanās, un tikai tad "nothing special". Tip "nesaprotu par ko jūs runājāt, ko jūs man te vispār piesējāties".

Lai gan, ja savādāk paskatās uz šo interviju, tad tas diezgan precīzi raksturo mūsu valdības attieksmi attiecībā pret valsts ekonomiku gadrīz pēdējo divu gadu laikā, kad ik pa laikam dažādas pasaules finansu organizācijas brīdināja par draudošo krīzi.


Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

Robertunsab

Анкеты девчат равным образом молодых людей он-лайн, в телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


ienāktreģistrēties