Prāta Vētras koncerts 9. augusta vakarā Mežparkā

10.08.2008 00:00:56 aizsāka lieliskais kārlis
12 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
lieliskais kārlis, 10.08.2008. 00:08:24
Komentāra reitings: 8.277

Nu, šis tiek ierindots pie top koncertiem kādus esmu apmeklējis, un uzskatu, ka tādu nav bijis maz.
Skaņas kvalitāte bija ideāla, tiesa, nebiju klausījies jauno albumu, un nezināju vārdus jaunajām dziesmām, bet tas man netraucēja baudīt šo tik tiešām ideālo koncertu. Žēl, ka nenospēlēja tādas dziesmas kā "Maybe", "Spacemuminsh" vai "Visskumjākā parāde uz mūsu ielas", bet tik un tā koncerts bija neaizmirstams, un ar nepacietību gaidīšu DVD, jo pie dziesmas "Ir vieglāk" latvieši pierādīja, ka prot dziedāt un to visu vēl grandiozāku padarīja Mežparka fantastiskā akustiska, un, protams, Tele2 bumbas "Ziemas" laikā. Un vēl pozitīvāku visu padarīja to, ka publika pārsteidzoši atsaucīga un kulturāla - nebija čaļi trenņuškās, kas parasti spiežās cauri, un pats galvenais - varēja manīt, ka visiem noskaņojums bija labs, un es biju tajā skaitā.


Kā jums? Kas patika/nepatika?

rxx, 10.08.2008. 10:12:44
Komentāra reitings: 6.824

Pievienojos.

Patika:
- Spēks. Visu dziesmu laikā grupa uzstājās ar vēl neredzētu atdevi, kas tikai vēlreiz apliecina, ka tā ir krietni priekšā pārējai mūzikas ainai šajā valstī.
- Gustavs. Viņš tur tomēr baigi labi iederējās un likās tāds dikti draudzīgs.
- Jaunās dziesmas. Albumu biju noklausījies pilnībā tikai vienreiz un tās nezināju, taču enerģija, ko gurpa koncerta laikā tajās ielika, bija kaut kas fantastisks. Kā zīmīgākā jāizceļ "Vakardienas trakums".
- Skaņa. Lieliski.
- Gaisma. Arī.
- Scenogrāfija. Tostarp arī lielais balons skatuves centrā.
- Astro'n'out. Manuprāt, bija izvevēti labi. Radīja tādu sirsnīgu un jauku noskaņu.

Ne pārāk:
- Vaira Vīķe-Freiberga. Likās, ka jau paliek nedaudz par traku. Manuprāt, bijušais Valsts Prezidents tomēr ir tāds respektabls un augsti stāvošs cilvēks, kam diez vai vajadzētu piedalīties šādos koncertos un tautai diez vai vajadzētu viņu saukt "Vaira, Vaira!"... Bet, no otras puses, ovācijas viņai par godu bija fantastiskas un laikam tā ir tautas mīlestība. Tautai tas, acīmredzot, bija vajadzīgs. Lai jau tiek. :)
- Tās bumbas. Nu tas ir kaut kas debils.
- Repertuārs. Es būtu vēlējies vairāk veco dziesmu - Veronku, Viss ir tieši tā kā tu vēlies, Brīvdienas, Pusi no sirds utt. Bet var saparast arī tādu dziesmu izvēli, kādas bija vakar. Tā tomēr ir albuma tūre. Gan jau pēc gadiem būs arī kāds "vienkārši koncerts. :)


Bet visādi citādi tas tiešām bija Notikums. :) Un, turklāt, par lielisku cenu. :D

deni2s, 10.08.2008. 10:44:42
Komentāra reitings: 6.77

Nezinu kā Rīgā, bet Jelgavā šķita, ka viņi pārsvarā vecās dziesmas spēlēja - paši vēl pateica, ka jaunās dziesmas jau neviens tik ļoti negaida, kā tās vecās :)

rxx, 10.08.2008. 11:31:24
Komentāra reitings: -5.803

Kuras vecās?

adellada, 10.08.2008. 11:42:51
Komentāra reitings: 7.229

rxx - salīdzinot ar iepriekšējā albuma tūri, viņi tiešām spēlēja daudz vecās dziesmas[pat tad, ja tūre bija apvienota ar Veronikas albuma dziesmām]. Un jāpiekrīt pašiem prātniekiem, ka vecās dziesmas publika mīl labāk kā jaunās, līdz ko viņi sāka spēlēt vecās dziesmas skatītāji burtiski eksplodēja.

Manuprāt un tikai un vienīgi manuprāt, lieliskāku koncertu par Prāta Vētras koncertiem sniegt nevar neviens. Nezinu vai vēl kāda grupa spētu nospēlēt koncertu, kurā lielāko daļu es svētlaimīgi raudātu.
Tur bija viena no tām sajūtām, kad esi laimīgs dzīvodams Latvijā. Tur bija tā piepildījuma un laimes sajūta.

rxx, 10.08.2008. 11:54:20
Komentāra reitings: -2.926

Bet jāteic, ka jaunās jau arī ir ļoti ļoti labas un, kā jau teicu, tā ir albuma tūre un viss ir ok. Man patika, ar to pietiek. :)

Kāds nav kaut kur atradis vai nevarētu uzrekstīt dziesmu sarakstu, es tā nevisai atceros. :/

Ā, un vēl.. Šis koncerts no citiem atšķīras ar to, ka RK runāja no ļoooti daudz.. :D

lieliskais kārlis, 10.08.2008. 12:15:28
Komentāra reitings: 4.31

Jā, kontakts ar publiku tiešām bija lielisks, un, manuprāt, tieši Vaira uzkurināja publiku. Man, piemēram, bija patīkams pārsteigums, ka viņas uzkāpa uz skatuves.

dzēsts lietotājs, 10.08.2008. 15:34:48
Komentāra reitings: 1.457

Es arī pievienojos pulkam, kas apgalvo, ka koncerts bija lielisks.
Apbrīnoju Kauperu un pārējos, kuri tik aktīvi uzstājās bez nekādiem būtiskiem pārtraukumiem. Es, vienkārši stāvot kājās, īpaši neaizraujoties ar dejošanu un lēkāšanu, pēc koncerta jutos ļoti nogurusi. Kas, protams, bija patīkams nogurums :)
Nezinu, vai pieminēšanas vērti ir tramvaji, kuri pēc/pirms koncerta bija stāvus piebāzti un reizēm pat izraisīja smaidu, bet tas jau viss sekundāri.

deni2s, 10.08.2008. 15:58:51
Komentāra reitings: 1.457

http://www.nuucha.lv/2008/08/prata-vetra-tur-kaut-kam-ir-jabut-koncerta-atskats/
http://notikumi.delfi.lv/news/brainstorm/article.php?id=21602897
http://www.apollo.lv/portal/fun/articles/134101
http://www.diena.lv/lat/izklaide/muzika/muzikas_zinas/audio-recenzija-prata-vetra-nosledz-turi-mezaparka
http://www.tvnet.lv/izklaide/music/news/article.php?id=508834

adellada, 10.08.2008. 16:37:01
Komentāra reitings: -2.902

"Sāksim jau ar koncerta viesiem. Jau "iesildītāju" godā esošie "Astro'n'Out" piedāvāja vienkāršu, nepārspīlētu un - būšu prasts un teikšu "mīļu" ievadu garajam vakaram. Kad aptuveni stundu vēlāk uz grandiozās un fantastiskām gaismu spēlēm apmirdzētās skatuves dēļiem blakus "prātvētrniekiem" parādījās grupa "Bi 2″, klausītāji noelsās gandrīz vienbalsīgi, acīm redzot saprotot, ka šis nav nekāds "parastais vakars". Eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai īsteni tautiskā manierē apskaujot Renāru un neslēpjot savu smaidu par visaptverošo, skatītāju tūkstošu skandēto "Vaira, Vaira!", vakara aura, šķiet, sasniedza arī pašus skeptiskākos."

delfi.lv

Vienu brīdi pat prātā ienāca doma, ka šis varētu būt tāds kā PrātaVētras pēdējais koncerts.

rxx, 10.08.2008. 16:41:28
Komentāra reitings: 2.902

Nu, nu, pēdējais... Viņi atkal ir atpakaļ, ja 4K bija tāds atkopšanās albums, tad šis beidzot ir pa īstam. Un tas, ka šī, daudz kur kritizētā un SWH nespēlētā, albuma tūre savāc apmeklētāko koncertu šovasar un PV Latvijā vispār, manuprāt, liecina, ka viss notiek un tikai notiks.

snifs, 10.08.2008. 17:43:29
Komentāra reitings: 2.897

Jelgavas cukurs. Bet spēja atraisīt pat mani


Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hello, I'm in need of assistance regarding an issue on the site, could you please help me?

Stefan Fullerton

Здравейте, исках да знам цената ви.

RobertSax

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

RobertSax


ienāktreģistrēties