Patriotiem

16.06.2008 19:05:06 aizsāka dzēsts lietotājs
45 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
dzēsts lietotājs, 16.06.2008. 19:05:16
Komentāra reitings: 17.786

Sveiciens! Ļoti ceru, ka piekritīsi piedalīties interneta akcijā „Sargi savu valodu”, kuras ietvaros tiks virtuāli vākti paraksti par to, lai valsts finansētajās skolās mācības jau no pirmās klases notiktu tikai valsts valodā. Akcija simboliski sāksies 17. jūnijā (otrdiena) – Latvijas okupācijas gadadienā. Tevi lūdzu izdarīt vienu svarīgu lietu:

<>Ieiet lapā WWW.SARGIVALODU.LV (no 17. jūnija) un parakstīties.

Jau iepriekš saku paldies! Varbūt kopā izdosies spert vienu mazu, bet nozīmīgu soli pretim latviskākai Latvijai. Un šoreiz tas tiešām ir vienkārši.

save_ass, 16.06.2008. 19:12:03
Komentāra reitings: 10.433

Sākas rīt, bet 147 paraksti jau savākti xD

meitene, 16.06.2008. 19:16:00
Komentāra reitings: -9.138

Jā, es arī neizprotu..kā var būt jau savākti paraksti, ja balsošana vēl nav sākusies..?!

melomaans, 16.06.2008. 19:20:29
Komentāra reitings: 11.844

Parakstījos, reizē gan jāpiebilst, ka šādiem parakstiem nav juridiska spēka, tā kā reālus rezultātus diez vai varam gaidīt...

deni2s, 16.06.2008. 19:20:58
Komentāra reitings: 10.955

Man jau liekas, ka būtu tikai tīri forši, ja mācības varētu notikt arī citās noderīgās/izplatītās valodās - angļu, spāņu, vācu, krievu, franču... Ar pliku latviešu valodu īpaši pasaules tirgū konkurēt nevarēsim.

dzēsts lietotājs, 16.06.2008. 19:28:01
Komentāra reitings: 9.459

deni2s, te vairāk iet runa par to, ka sarunvalodai stundā starp skolēnu un skolotāju vajadzētu notikt latviski. Tas kādas valodas MĀCA, neattiecas uz šo balsošanu.

neviens, 16.06.2008. 19:32:48
Komentāra reitings: 12.555

vot vot..vēl dažā labā augstskolā (kaut gan nenāktos tā saukt) var atljauties vadīt lekcijas krievu val., un ne jau vieslektors, bet čuvaks, kas te mīt visu mūžu...

save_ass, 16.06.2008. 19:39:58
Komentāra reitings: 15.347

Nu mums augstskolā pateica, lai tie, kas lv valodu ne visai rubī, nesatraucas, jo 3. kursā tiem cilvēkiem ar valodu vai nu ies kā pa sviestu, vai arī vairs šeit viņi neatradīsies =D

neviens, 16.06.2008. 19:58:06
Komentāra reitings: 9.144

forši ne?sheit ir latvija..sheit ir dzimtene...NOT!

deni2s, 16.06.2008. 21:02:13
Komentāra reitings: 7.585

Nu jā, varbūt tāpēc mani uzskati nav tie populārākie, ka dzimtene man ir Igaunija, un abi mani vecāki runā atšķirīgās valodās. Lai gan līdz šim man tas ir nācis tikai par labu un esmu priecīgs par to :)

dzēsts lietotājs, 16.06.2008. 21:07:22
Komentāra reitings: 12.054

Krievu kopienas atrodas daudzās valstīs gan Eiropā,gan Amerikā,gan Austrālijā,bet nekur krievi pat neiedomājas pieprasīt valsts skolās ieviest krievu valodu.Kāpēc lai Latvijā būtu savādāk?

neviens, 16.06.2008. 21:13:07
Komentāra reitings: 11.451

deniss, nevajag jaukt piespiedu apgūšanu un valodas apgūšanu pēc paša brīvas gribas un iniciatīvas!mošs es krievu valodas vietā gribu spāņu, jo domāju iziet konkistadoru kursus nevis palikt par padomju atraugas atbalsi???

dzēsts lietotājs, 16.06.2008. 21:19:31
Komentāra reitings: 18.164

Ikdienas jāsastopas ar situācijām, kad sabiedriskās iestādēs runā tikai krievu valodā. Latvietim savā zemē brīžiem jājūtas kā tūristam, kam jālauza galva par to kā krieviski izskaidrot vajadzību. Tas ir apsurds, kam reiz jābeidzas. Ja reiz šie cilvēki labprātīgi neapgūst latviešu valodu, tad tas jāveic ar likuma palīdzību

rxx, 16.06.2008. 21:40:52
Komentāra reitings: 6.203

Malači, respekts no manis. Es arī gribēju ko tādu veidot, bet nu kkā gadījās un neizveidojās. Ja varu kā līdzēt web lietu sakarā, www @ reinis . eu ;)

walx, 17.06.2008. 08:13:29
Komentāra reitings: 24.54

piecus gadus straadaajot krievu kolektiivaa esmu apguvis valodu uz urraaa (iznemot rakstiibu) un aizbraucot uz Maskavu nebija jaajuutas kaa tuuristam un jaamuģī ar krieviem angliski, bet lielaakaa latvju progresiivaas jaunatnes daļa krieviski ne bū ne bee, man patīk tas ka es to valodu zinu, bet nu skolās jau nu gan vajadzetu mācīt latviski, bet krievu valodu pavisam tomer nelikvidet atstat kā izvēles priekšmetu...

neviens, 17.06.2008. 08:31:29
Komentāra reitings: 4.676

kā izvēles nevis OBLIGĀTU(ja godīgi neviens, ja nav stībelis, krievu valodu neizvēlēsies, ja ir iespējas izvēlēties ko progresīvāku)!man jau cepī, kad urlas pat vairs nevar dabūt dienisķi nostreļīto cīgu, jo vienkārši neviens vairs nesaprot, ko no viņa grib!

melomaans, 17.06.2008. 09:13:37
Komentāra reitings: 3.756

nu pagaidiet. Nevajag braukt arī otrā grāvī. Valodai pati par sevi ir neitrāla, krievu valodā ir pieejama dažāda informācija ,kas citās valodās vienkārši nav atrodama.
Respektīvi, šeit jautājums ir par principu. Neiet taču runa par valodas kā PRIEKŠMETA likvidēšanu, bet gan par MĀCĪBU valodu stundās (piem. matemātikā, ķīmijā,mūzikā utt.).

neviens, 17.06.2008. 09:23:59
Komentāra reitings: 4.77

tieši tā- fotomāksla krieviski kaut kā nepiedur!

adellada, 17.06.2008. 09:29:29
Komentāra reitings: 9.462

neviens, bet krievu valoda jau skolās arī ir kā izvēles priekšmets svešvalodu apguvē. [ar dažiem izņēmumiem, protams].

deni2s, 17.06.2008. 09:49:33
Komentāra reitings: 7.329

Izskatās, ka te visiem tieši krievu valoda ir tas sāpīgais jautājums :D Nu baigi kaitina tā krievu valoda, ne? :D Tak ļaujiet katram pašam izvēlēties, kādā valodā viņš grib mācīties un pieprasījums radīs piedāvājumu. Ja negribēs neviens mācīties krieviski, neviens tak ar varu nedzīs.

Un cik no jums, kas te čīkst, ka pārdevēji runā krieviski, esat aizgājuši un par to pačīkstējuši veikala vadībai? Paši jau to kultivējat ar savu pasivitāti. Ja veikala vadītājam šķiet ka viss ir ok, jo neviens nesūdzās, tad no viņa redzes punkta problēmu tak nav un viss ir ok. Un nākamo pārdevēju pieņems tieši tādu pašu.

neviens, 17.06.2008. 10:06:17
Komentāra reitings: 9.128

deniss, es jau minēju, ka šur tur diemzjēl (augstākās mācību iestādēs) shis nosacījums tiek veiksmīgi apiets, jo vadība paši slāvi un liek mīksto, lobējot savējos...

deni2s, 17.06.2008. 10:40:50
Komentāra reitings: 1.42

Konkrēti vari ko pateikt? Esmu mācījies 2 augstākajās iestādēs, nekur tā nav bijis.

tuunc?, 17.06.2008. 12:25:50
Komentāra reitings: 7.902

"neviens, ja nav stībelis, krievu valodu neizvēlēsies, ja ir iespējas izvēlēties ko progresīvāku"

Visbiežāk vidusskolās izvēle ir starp krievu un vācu valodām. Un domāju, ka visiem ir skaidrs, kura no šīm valodām Latvijā dzīvojot vajadzīga vairāk :D
Lai kā man arī nepatiktu krievu valoda, tomēr skolā izvēlējos tieši to, jo zinu, ka noderēs.

Ne pa tēmu - žēl tikai, ka ir tādi krievi, kas neiedomājas, ka viņiem tāpat Latvijā varētu noderēt latviešu valoda.

neviens, 17.06.2008. 14:59:14
Komentāra reitings: 1.922

piemēram SBA (kur tur baltu akadēmija?)...aa SSA (starptautiskā slāvu akadēmija) laikam fashisti buutu tapēc neliek to ''s''otru...

stach, 18.06.2008. 10:45:18
Komentāra reitings: -20.585

stulba teema!!!

dzēsts lietotājs, 18.06.2008. 10:59:26
Komentāra reitings: -15.008

jā, arī manu klasesbiedru un paralēlklasesbiedru vidū lielākā daļa izvelējās macīties krievu valodu.
un vispār, nodrāzta tēma, tik kuļ un kuļ turpu šurpu, fuj

neviens, 18.06.2008. 11:13:31
Komentāra reitings: 12.535

ne jau tēma stulba- režīms!

rxx, 18.06.2008. 19:00:18
Komentāra reitings: 11.623

Paklausies, Denis, man nav jāiet kaut kur sūdzēties kaut kādai vadībai, ka viņu dabinieki pārkāpj LR likumus, kuri viņiem ir saistoši. Tu domē, ka viņi idioti ir un to nezina, kā pie viņiem viss notiek. Idioti viņi varbūt arī ir, taču to, ka darbinieki nerunā latviski viņi zina pietiekoši labi.

Vispār šo tēmu mēs jau vienreiz izrunājām un nonācām pie nekāda secinājuma.

sinepe, 18.06.2008. 21:12:08
Komentāra reitings: -13.083

pirms likt cittautiešiem mācīties latviešu valodu, to būtu jāapgūst cilvēkiem, kas sevi sauc par latviešiem.
starp citu, šķiet, ka tie, kas nemāk latviski runāt,arī ir savā ziņā "padomju atraugas", jo tajos laikos viņiem bija ļauts nemācēt latviešu valodu. vai valsts organizē kādus bezmaksas latviešu valodas kursus, dod bezmaksas mācību līdzekļus, sagādā katrai skolai labus latviešu valodas skolotājus, gādā, lai matemātikas skolotājs bez maksas varētu labi pasniegt latviski? lai mana 74 gadus vecā krievu vecmāmiņa ar māju Baltkrievijas pierobežā un 60 Ls "lielo" pensiju varētu iet un viegli iemācīties/pārmācīties... m?

dzēsts lietotājs, 18.06.2008. 21:40:45
Komentāra reitings: 9.452

Zini, dārgā, sinepe, skarbi izklausīsies, bet tomēr patiesi - bija laiks, kad Latvija atguva savu neatkarību (nespriedīsim par to cik viņa ir nepieciešama un produktīva) un visiem te dzīvojošajiem krieviem bija tiesības izvēlēties - vai nu doties uz krieviju - savu dzimteni, vai palikt dzīvot šeit. Un ja reiz viņi ir izvēlējušies šo valsti par savām mājām, tad, lai to arī ciena, kaut minimāli - iemācoties valodu. Un, ja viņi jūtas kaut kādā mērā diskriminēti, vienmēr ir iespēja doties uz savu dzimto Krieviju, kur es šaubos, ka viņi ir vairāk vajadzīgi kā šeit. Atceros mātes stāstīto, ka Padomju laikos, skolās bija obligāta krievu valoda, še pat Latvijā. Tie bija, laiki, kad neviens šeit nepazina tādu jēdzienu kā demokrātija.

dzēsts lietotājs, 18.06.2008. 21:42:56
Komentāra reitings: 11.019

Turpinot iesākto, kāds piemērs no paša pieredzes...
Slēdzu līzinga līgumu kādam krieviski runājošam jaunietim. Sākumā sarunājāmies katrs savā dzimtajā valodā. Un šķita, ka lieliski saprotamies. Kad pēcāk, viņš paziņoja, ka nesaprot ne vārda un esot šeit ieradies no Krievijas un nesaprot, ko es runāju. Pajutāju pasi un pasē bija skaidrā latviešu valodā rakstīts - Latvijas pilsonis.

neviens, 19.06.2008. 05:04:57
Komentāra reitings: -2.135

es zinu ''Latvijas'' pilsoni Olģertu Revelinju, kas pa latviski ne bū ne bē...

sinepe, 19.06.2008. 09:50:30
Komentāra reitings: -14.461

nedārgais blot, nezinu,kā ir ar Tavu runu, bet komati Tev klibo :D
un vispār - kāpēc Tu man stāsti par padomju laikiem un krievu dzimteni? man ir draugi un radi krievi, kas ir dzimuši Latvijā, daudz maz prot latviešu valodu, taču ne perfekti, un, protams, savas apkārtnes dēļ to arī nelieto, bet Krievijā viņi nekad nav bijuši... un Tu nevari neko atbildēt uz manu, šķiet, retorisko jautājumu par to, kāpēc LV neorganizē bezmaksas kursus tiem, kas nevar sapirkt "Palīgā" vai savā cienījamā vecumā apmeklēt skolu.. man tomēr liekas, ka politiķiem ļoti izdevīga ir šī kareivīgā situācija valstī, kad ir sliktie un var kļūt par labo, patriotisko, kas šos sliktos nosoda, sūta uz Krieviju utt.

save_ass, 19.06.2008. 10:13:15
Komentāra reitings: 15.988

Uz Krieviju, kad apmaksāja visu ceļu utt., devās tikai pāris ģimenes, ja nemaldos.

sinepe - un vēlos redzēt to valsti, kurā iebraucot es varētu bez maksas mācīties turienes valodu(!)

Un vēl man kkā liekas, ka tā valdības un politiķu no*iršana jau iet pāri robežai - kaut viens tieciet tur augšā un izdariet kko pareizi, ja jau visu zinat...

dzēsts lietotājs, 19.06.2008. 15:20:30
Komentāra reitings: 12.394

Kādi vēl valodas kursi? Skolā neesmu apguvis krievu val., un nāku no pilsētas, kur krievu tautības cilvēki tiešām ir minoritāte un pārsvarā visi runā latviski(pat savā starpā). Tagad divu gadu laikā, kopš dzīvoju Rīgā, esmu perfekti apguvis krievu val. pašmācības ceļā, strādajot sabiedrisku darbu. Tad kur vispār logika?

sinepe, 21.06.2008. 12:43:46
Komentāra reitings: -10.763

"Akcijas "Sargi savu valodu" koordinators Raivis Dzintars". nē, es neparakstīšu to, ko vada cilvēks, kas gribētu repatriēt manu "okupanti" vecmāmiņu.
turklāt lielākā daļa no maniem kursabiedriem (Baltu filolo), uzskata, ka "Visu Latvijai" valodas līmenis neatbilst vidēji augstam līmenim. gribētu organizēt akciju "Latviskākus latviešus".

rxx, 21.06.2008. 13:28:49
Komentāra reitings: -10.795

Eu, čista VL?? Ņemu savus vārdus atpakaļ!!! Vot tā ir, ja neizlasa visu uzmanīgi, bļ.

sinepe, 22.06.2008. 05:33:12
Komentāra reitings: -9.479

blots tak nemaz neteica. laikam lai cilvēkus neatbaidītu :D

rxx, 22.06.2008. 12:04:09
Komentāra reitings: -12.292

Vo, vo...

melomaans, 22.06.2008. 14:32:51
Komentāra reitings: 8.578

rxx, varbūt tev vispirms derētu latviešu valodu iemācīties un tad bazūnēt pa pasauli? Mēs varam nepiekrist atsevišķām partijas nostādnēm vai cilvēku viedokļiem, taču šī parakstīšanās ir par konkrētu lietu. Un cik man zināms, Visu Latvijai nekad nav bijis par to, lai no Latvijas vajadzētu repatriēt konkrētas tautības cilvēkus, jautājums ir ir ticis pacelts tikai par Latvijai nelojāliem cilvēkiem (nevajag jaukt ar "Viedas" Aivaru Gardu, kas ir paudis daudz radikālākus uzskatus).

rxx, 22.06.2008. 19:38:49
Komentāra reitings: -2.976

Paklau, melomaan, ko tu te dirs? Tas, ka es savā leksikā lietoju dažus vārdus no kaimiņu valodas, manuprāt, nav nekas slikts, es tomēr latviski gan runāju, gan rakstu ļoti labi un to varu atļauties.

Vispār tava nostāja ir ļoti dīvaina, jo es pamatā esmu par šo ideju, un te ir arī pa kādam pretiniekam, taču tu brauc virsū tieši man.

Kāpēc es mainīju savu viedokli? Tāpēc, ka es neatbalstu ne VL, ne R. Dz. un nevēlos, lai es būtu piedalījies "akcijā", kuras "rezultātus" viņš/i pēc tam izmantos savā vēlēšanu kampaņā. Kā jau tu pats teici, šādai akcijai nav juridiska spēka, tādat te notiek bļaušana idejas vārdā, tas ir labi, taču es neatbalstu un neatbalstīšu galvenos bļāvējus, tāpēc liecies mierā.

http://nacionalisti.info/viewpage.php?page_id=4

zvirbulis, 24.06.2008. 15:36:57
Komentāra reitings: -5.767

''Save ass'' par piemēru varu pateikt ka Anglijā un Īrijā imigrantiem angļu valodas kursi ir bezmaksas :) , ja nemaldos arī Francijā ir līdzīgi.
Un vispār es gribēju pateikt ka šīs tēmas nosaukums ir diezgan sekls ,jo ir liela atšķirība starp šo teēmu un patriotismu.
Es neesmu patriote,bet piekrītu ka latviešu val vajag valsts skolās vairāk.

save_ass, 24.06.2008. 16:30:33
Komentāra reitings: 1.387

Nu Angliju un Īriju tad ar to arī apsveicu, kaut uzskatu (ES) to abu valstu nostāju attiecībā uz minoritātēm utt. par pārāk pretimnākošu, īpaši attiecībā uz reliģijas lietām...

Kas attiecas uz Franciju - tas ir visai iespējams, ka tur arī tā ir, taču Francija ir īpašs gadījums, un tur šāda iespēja būtu jāvērtē savādāk - Francijas likums nav ieļauts tāds jēdziens, kā minoritāte, līdz ar to minoritāšu tiesības atkrīt utt.. Tas valstij ietaupa daudz naudas, taču arī raisa negācijas no cilvēku puses, kam cituviet šis statuss tiktu piešķirts. Līdz ar to šādi bezmaksas valodas kursi būtu kaut neliels kompromiss no valsts puses, bet ne kas ļoti apsveicams. Un piemēru no Francijas, es šaubos, vai Latvijā daudzi gribētu...

moneta, 24.06.2008. 18:39:14
Komentāra reitings: 7.075

Pat ja Latvijā ieviestu tādas bezmaksas valsts valodas apmācības ,ļoti šaubos, ka būtu daudz cilvēku, kas vēlētos apgūt latviešu valodu. Manuprāt, ja ir vēlēšanās, valodu ļoti viegli var apgūt cenšoties komunicēt šajā valodā. Grūtākais ir radīt šo vēlēšanos, jo pagaidām Latvijā mazākumtautību pārstāvji vienkārši neizjūt nepieciešamību pēc latviešu valodas.

zhurka, 24.06.2008. 20:24:54
Komentāra reitings: 10.004

nu es nezinu. nekādi kursi nav vajadzīgi. jau 9 mēnešus dzīvoju Francijā un runāju franciski tekoši. turklāt esmu satikusi vairākus krievus un viņi te nerunā krieviski kā vien savā starpā, tā ka. Latvijā viņi vienkārši pārāk izlaisti


Reklāma
Padalies priekā
Kaixo, zure prezioa jakin nahi nuen.

Robertunsab

Лето в Мурманске: туры и экскурсии для любителей северной природы мурманск экскурсии летом <a href=murmansk-ecskursii-letom.ru>murmansk-ecskursii-letom.ru</a> .

murmansk_tury_bxoa

I blog often and I truly thank you for your information. This great article has truly peaked my interest. I will book mark your website and keep checking for new details about once per week. I opted in for your Feed too.Strategi Hack Slot

Cruz


ienāktreģistrēties