Pret vardarbību skolās!!!

14.05.2008 09:21:21 aizsāka linda
20 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
linda, 14.05.2008. 09:23:05
Komentāra reitings: 5.64

Pēdējā laikā aizvien biežāk uzzinām, ka bērni un jaunieši skolās nereti cieš no vienaudžu nesaudzīgas izturēšanās un ilgstošas ņirgāšanās. Tāpēc Tiesībsargs uzsācis darbu, lai palīdzētu ar to cīnīties un darītu visu, lai ikviens skolā justos droši. Tāpēc Tiesībsargs aicina skolēnus, skolotājus un vecākus dalīties pieredzē par dažāda veida vardarbību skolās un tās iemesliem. Tiesībsargs aicina sūtīt informāciju uz e-pasta adresi tiesibsargs@tiesibsargs.lv vai uz adresi Rīgā, Baznīcas ielā 25, LV-1010. Informācija var būt anonīma, taču būtu vēlams norādīt skolu un bērna vai jaunieša vecumu, kuru skāris konkrētais gadījums.

dzēsts lietotājs, 14.05.2008. 19:50:08
Komentāra reitings: 5.826

sheit jau tas bija rakstiits..
http://www.hc.lv/dzivesveids/sabiedriba/zinas/visi-kopa-pret-vardarbibu-skolas/

lieliskais kārlis, 14.05.2008. 20:17:47
Komentāra reitings: 17.307

Ak jel, nu, kā var nesaprast, ka tas nav novēršams. labi, es nerunāju par kko tik pretīgu ZVĢ gadījumu, kur arī itkā prese no mušas uzpūta dinozauru, bet nu... tas jau ir no laika gala, ka katrā mazajā klasē ir "krutais bariņš" kuru roklai'zas kļūst par izsūtāmajiem un apņirgāšanās objektiem, un tie, kuri nav ar mieru, tie tiek nolikti vēl vairāk. Es arī esmu bijis kkam līdzīgam par upuri, bet nu, es uzskatu, ka nekādi Tiesībsargu grupiņa nemainīs idiotus, kuram tas ir no bagātajiem tētiņiem un māmiņām, bet nu, lai jau jums veicas.

neviens, 14.05.2008. 21:06:14
Komentāra reitings: -4.49

kārli, tevi matu dēļ apbižoja?

lieliskais kārlis, 14.05.2008. 21:24:57
Komentāra reitings: 17.549

Jā, Mārtiņ, arī, jo mūsdienu jaunatne, es pat neteiktu cieš, es nezinu īsto vārdu, no stereotipiskiem uzskatiem, aprobežotu skatu uz dzīvi, degradācijas un nepieļauj nekādas novirzes no normas, un pasaki, kā to var labot!? Tas ir atkarīgs no tā, kā sīci audzina, nevis no tā, ka pienāks klāt amatpersona no cilvēktiesībsargājošām oganizācijām un pateiks, ka tas ir slikti.

linda, 15.05.2008. 07:39:40
Komentāra reitings: 2.991

Bet neiet runa pateikt, ka tas ir slikti, bet gan reāla rīcība, ir iespēja papildināt vai grozīt likuma pantus, kas var samzaināt šo vardarbību skolās.

neviens, 15.05.2008. 08:33:43
Komentāra reitings: -1.348

skolā man reiz iespēra pa pēcpusi-trauma uz mūžu no spērieniem pa pēcpusi...

lieliskais kārlis, 15.05.2008. 10:00:38
Komentāra reitings: 6.284

Linda, un kā izpaudīsies šī "samazināšana"?

linda, 15.05.2008. 10:53:08
Komentāra reitings: 4.472

Palielino atbildības un kontroles mehānismu..

neviens, 15.05.2008. 11:07:21
Komentāra reitings: -6.238

jauns Ļeņins ir dzimis!

linda, 15.05.2008. 11:36:27
Komentāra reitings: 3.071

Nu nevajag dramatizēt, tas viss notiek likumu ietvaros

hepatits, 15.05.2008. 12:06:08
Komentāra reitings: 20.557

nevajag PRET! vajag PAR!

teiksim "Par Miilestiibu Skolaas"!

un pirmais likums taadai atrakcijai buutu jaapienjem kaa vienkaarsha sasveicinaashanaas skoleenu viduu, nevis noboliishanaas vai kaadu klusinju pieziimju iztekshana un pasmiineeshana aizklaajot seju ar savu plaukstu!

A: "Chau!"
B: "Chau!"

:)

audziniet labestiibu

kas_te, 15.05.2008. 12:16:14
Komentāra reitings: 13.727

Pieņemsim, ka es esmu iesūnojis urla. Es nemāku latviešu valodu, es nezinu, kas ir Konstitūcija utt. Brīvajā laikā man patīk iet uz Rīgas skolām tuvākajā apkaimē un ar čomiem komunistiski padauzīt kādam purnu. Vai mani no manām izklaidēm/dienas normas/ šaurajiem uzskatiem attur izmaiņas likumā?
--
Pilnīgi piekrītu Kārlim, jo degradācija ir manāma 100 km rādiusā.
Tam ir jānāk no ģimenes - ja vismaz viens no vecākiem vai vecākais brālis/māsa labi audzina bērnībā, par draņķi izaugt ir pagrūti. Bet, ja vecāki un brāļi/māsas paši ir ar aizspriedumiem pret visu jauno, alternatīvo un sabiedrībā nesaprasto, agrāk vai vēlāk bērns to pieņems kā vienīgo patiesību, centīsies savus uzskatus paust radikāli (paskaties apkārt!).

No ārpuses jau valsts cenšas visu saglābt, izskatās jau tīri jauki tie likumi. Bet kā mēdz teikt - “You can’t judge a book by its cover”, un šī nu ir tā reize, kad sakāmvārds trāpa ja ne desmitniekā, tad uz 7 pavelk noteikti. Kā potēts ābols - skaists, nomazgāts un no iekšpuses ķimikāliju saēsts.

linda, 15.05.2008. 12:20:22
Komentāra reitings: 3.921

Tad jūsu prāt labāk ir nedrīt neko, nekā vismaz mēģināt kaut ko sakārtot...

lieliskais kārlis, 15.05.2008. 13:29:44
Komentāra reitings: 7.667

Nezinu, šajā gadījumā mūsu galvās, manuprāt, strādā egoistiskā puse, proti - mūs tas neskar, mums vienalga. Es saku, apsveicami, ka kko darat lietas labā un varbūt jums arī izdosies, bet nu, jāskatās uz to ir reālistiski, kastem bija taisnībam par slāvu tautību pārstāvjiem, prtoams, es šajā gadījumā nerunāju par visiem, bet lielāko daļu, pelēko masu jeb vnk sarunvalodā saucamajiem urlām, ko jūs ar viņiem taisaties darīt? nezinu, mērķis ir labs, bet sasniegt to pašreizējā situācija ir praktiski neiespējami.

tuunc?, 15.05.2008. 14:31:46
Komentāra reitings: 7.195

Es šaubos, linda, ka te likums kaut ko mainīs! Attiecīgā vecumā, t.i. pamatskolā, bērni vienmēr dalās bariņos, vienmēr kādu apsmej. Es nezinu - tas laikam vecums tāds??
Protams, apsveicami, ka par šo tēmu runā, ka ir vēlme to ierobežot. Jāpiekrīt jau augstāk minētajam, ka tas vairāk atkarīgs no ģimenes, no audzināšanas...

kas_te, 15.05.2008. 17:09:45
Komentāra reitings: 7.387

Es mazliet iestarpināšu - ar vecumu tā tendence samazinās, taču arī nopietnās firmās ir darbinieku, par kuriem vnk ņirgājas un iekausta, Saeimā ar.

deni2s, 15.05.2008. 17:59:04
Komentāra reitings: 12.631

Esmu pārliecināts, ka ir metodes, ar kurām novērst jauniešu uzmanību no vardarbības un prieks, ka cilvēki par to domā. Tas, ka daudzi uzskata, ka tas atkarīgs tikai no audzināšanas ģimenē, nenozīmē, ka tā tas arī ir. Vajag tikai zināt īstās metodes.

Piemēram šodien uzzināju darbā pavisam jaunas lietas - mums ir liela, plaša telpa 3-5 gadu veciem bērniem ar rotaļlietām. Atnāca viena sieviete un pateica, ka tā telpa rosina uz aktīvu darbību - skriešanu, bļaušanu utt. Mēs sakām - jā bet mēs tak nevaram aizliegt bērniem darīt to, ko viņi dabīgi vēlās. Izrādās ir risinājums: sadalīt plašo telpu ar mēbelēm pa zonām - tādām kā bērnu "istabiņām", kur katrā no tām var darīt ko citu. Lielisks risinājums, neviens netiek apspiests un visiem labi. Un nezinātājs nekad mūžā neiedomātos, ka kkas "skaistajā, plašajā telpā" nav labi.

Lai profesionāļi spriež, vai tur var ko mainīt vai nevar ar to vardarbību skolās. Tas, ka "tā tas ir bijis vienmēr", nenozīmē automātiski, ka tas ir normāli un "tur neko nevar mainīt". Neesiet tak tādi pesimisti!

dzēsts lietotājs, 19.05.2008. 06:43:10
Komentāra reitings: 5.819

pret un par.
ir jāzina jau no mazām dienām - kas ir morālā vardarbība...un ne tikai morālā...

rxx, 19.05.2008. 14:33:18
Komentāra reitings: 4.396

Reāls ierosinājums Tiesībsarga birojam (reālāk tas, protams, attiektos uz IZM, bet tie pamuļķi čista neko neadarīs) - uztaisiet savā lapā formu, kur ziņot par skolotājiem-idiotiem un skolām, kas nemāk darīt savu darbu! Trīs lauki - skola, skolotājs un ziņojums. Viss! Un lai tā lieta iet. Jūsu mājaslapas cilvēkam šis dabiņš neprasīs vairāk par stundu, bet efekts būs satriecošs. Un nevajag teikt, ka sūdzēties var pa telefonu vai rakstīt e-pastu, nu tas nekam neder. Ieviesiet vienkāršu un "anonīmu" formu.

Ko darīt ar rezultātiem? Nezinu. Par to jums maksā algas, nevis man.

Jauku dieniņu un daudz naudīgu projektu! ;)


Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hej, jeg ønskede at kende din pris.

RobertSax

Theme site super 000*** ru.hc.lv

xouzkzRezm

Theme site super 000*** hc.lv

ZrRfZZYXLU


ienāktreģistrēties