Visus astoņpadsmitgadīgos pilsoņus bez viņu piekrišanas ieskaitīs bruņoto spēku rezervē

30.10.2007 21:27:40 aizsāka dogs
44 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
dogs, 30.10.2007. 21:28:02
Komentāra reitings: 9.729

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/article.php?id=520252

psc kkāds

čalis, 30.10.2007. 21:36:22
Komentāra reitings: 4.387

Nu jā, nez priekš kam tad mūs,pilsoņus, lieki traucēt- ierakstam un miers!

UK gaidi vēl ciemiņus!

dzēsts lietotājs, 30.10.2007. 21:55:31
Komentāra reitings: -4.188

naf.. pirms tam jau nebija nekadu shaubu, ka braukshu no LV prom..

malachi.. mhm, aida latves miljotaji!

deni2s, 30.10.2007. 22:13:41
Komentāra reitings: 10.283

Ja iedziļinās rakstā, tad nav ko satraukties un tas velns nav nemaz tik melns.
Daži būtiskākie citāti:
"Mačis jau iepriekš solīja, ka neviens rezervists lieki netikšot traucēts. Rezervistu nepieciešamība būšot vien valsts galējas krīzes gadījumā, kad bruņotie spēki un rezerves karavīri vairs netiks galā ar situāciju. Mačis smejot teica: "Nevienu rezervistu pie lielgabala neliksim." AM amatpersona cer, ka Latvijai šāds laiks nekad nebūs jāpiedzīvo, tomēr jābūt morāli un juridiski gataviem šādām krīzes situācijām.
...
Mūsdienās skaidrojums, kas ir mobilizācija, arī NATO valstīs, ir līdzīgs tam, kas bija jau 19.gadsimta otrajā pusē un 20.gadsimtā. Mačis skaidroja, ka tie ir pasākumi, ar kuru palīdzību bruņotos spēkus vai to daļu sagatavo karam vai citai valsts līmeņa ārkārtējai situācijai. Tie ietver personālsastāva sapulcināšanu un organizāciju, apgādes un materiālu nodrošinājumu aktīvajam karadienestam. 20.gadsimta 90.gadu sākumā - aukstā kara beigās, kad mazinājās globāla kara draudi, izzuda nepieciešamība veidot skaitliski lielus bruņotos spēkus.
...
Atbilstoši jaunajai drošības situācijai Mobilizācijas likumā ir skaidrots arī termins "mobilizācija" - tie ir mērķtiecīgi plānoti un sagatavoti valsts militārās un civilās aizsardzības pasākumi valsts apdraudējuma novēršanai vai tā seku likvidācijai, izmantojot noteiktus cilvēku, materiālos un finanšu resursus. Līdz ar to šis termins vairs nevar asociēties ar aukstā kara laika izpratni par apdraudējumu.
...
Saskaņā ar Koncepciju par NBS rezervi aktīvajam dienestam derīgie Latvijas pilsoņi iedalāmi rezerves karavīros, kas dienestam rezervē tiek ieskaitīti pēc atvaļināšanas no profesionālā dienesta, un rezervistos. Rezervisti saskaņā ar likuma grozījumiem ir visi militārajam dienestam derīgi Latvijas pilsoņi, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu.

Mačis informēja, ka sagatavoti grozījumi Militārā dienesta likumā, kas paredz, ka rezerves karavīri pilda dienestu rezervē - ievēro militārās uzskaites noteikumus, piedalās militārās mācībās, saglabā un pilnveido kaujas iemaņas un sagatavotību noteiktās militārās specialitātēs uzdevumu izpildei kara laikā kādā no NBS vienībām.

Rezerves karavīru var iesaukt uz kārtējām vai pārbaudes militārajām mācībām NBS vienībās, kuru laikā viņš pilda aktīvo dienestu karavīra statusā, un mācību laiks tiek ieskaitīts viņa izdienas stāžā. Cilvēkiem, kas stājas profesionālajā militārajā dienestā, vajadzēs rēķināties, ka pēc atvaļināšanās no aktīvā dienesta viņiem būs jāturpina militārais dienests rezervē.

Savukārt rezervisti ir reģistrēti un atrodas rezervē - miera laikā ievēro militārās uzskaites noteikumus, bet mobilizācijas gadījumā var tikt iesaukti aktīvajā dienestā."

dzēsts lietotājs, 31.10.2007. 01:00:54
Komentāra reitings: 4.235

mērgļu bars! bez manas piekrišanas viņi var tikai manu sūdu apēst. kārtējais cilvēktiesību pārkāpums. baigi jau nu vaig, zin tulīt 3.p.k sāksies...

jānis, 31.10.2007. 07:00:35
Komentāra reitings: 4.739

Normāli :D Izlemj kaut ko un viss, neviens neuzzin šo cilvēku domas, kurus tad iesauks.
Neviens neizlems manā vietā mani kaut kur iesaukt!

kampy, 31.10.2007. 09:01:55
Komentāra reitings: 7.045

vajag piespiedu pasaukshanu/ieaukshanu uz tusinju. ar briivpraatiigajiem nepietiek!

laupītājs, 31.10.2007. 09:51:03
Komentāra reitings: 13.814

Gatavs dezertēt.

dzēsts lietotājs, 31.10.2007. 10:46:09
Komentāra reitings: -6.085

fū, labi, ka tikai astoņpadsmitgadīgos-es jau sabijos!

dogs, 31.10.2007. 11:05:12
Komentāra reitings: 9.641

Nesapriecājies par ātru, Joan - "Rezervisti saskaņā ar likuma grozījumiem ir visi militārajam dienestam derīgi Latvijas pilsoņi, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu."

Tas nozīmē to, ka kādā jaukā dienā pie tevis var atnākt foršie onkuļi no NBS un tevi savākt, neprasot tev, vēlies tu to vai nē. Un reizē ar tevi viņi var savākt arī tavu kaimiņu Vasju, kas iet uz pensionāru piketiem pie kauna staba un naktīs sapņo par vareno un plašo. Tā lūk.

Šie likuma grozījumi būtībā nozīmē to, ka jebkurš Latvijas iedzīvotājs, kas vecāks par 18 gadiem, tiek iesaukts Zemessardzē. Ne jau protams tā konkrēti, bet pašlaik Zemessardzei ir tieši tādas pašas funkcijas - sēdēt rezervistos.

deni2s, 31.10.2007. 11:51:21
Komentāra reitings: 12.745

"Jaukā diena" šai gadījumā ir kara stāvoklis. Un ja tāds būs, tad arī labprāt iešu karot par LV. Sava valsts jāaizstāv, tāpat kā aizstāvētu savu māju pret laupītājiem.

dzēsts lietotājs, 31.10.2007. 12:07:30
Komentāra reitings: 3.853

dieni2s, tomēr ne tik jauka diena var arī kkad ātrāk pienākt - ''Rezerves karavīru var iesaukt uz kārtējām vai pārbaudes militārajām mācībām NBS vienībās, kuru laikā viņš pilda aktīvo dienestu karavīra statusā, un mācību laiks tiek ieskaitīts viņa izdienas stāžā.''
bet ja tās mācības notiek ilgāku laiku, nekā vienu dienu, tas nozīmē, ka 50% noteīkti pazaudēs darbu. protams ir daudz un dažādi veidi kā no viņiem atpi****, tomēr tas ir lieks čakars.

minna, 31.10.2007. 12:21:44
Komentāra reitings: -7.751

Meitenes arī?

dzēsts lietotājs, 31.10.2007. 12:37:36
Komentāra reitings: -1.682

es par kalvīti neatdotu pat tik, cik melns aiz naga, un vispār tā iesaukšana vairāk ir tendēta uz to, lai butu idioti, kas piesedz kalvīša (vai kāda cita līdziga tirliņa) pakaļu, ja pēksņi, nedod dievs, saakas valsts apsvērums un līdz šim pakļautie spēki (iespējams pat militāras struktūrvienības) vairs nav tik pakļāvīgi, tad protams noder lielgabalgaļa (mī un zjē-tie paši rezervnieki), lai kaut kā tomēr noturētu (vismaz aizkavētu vai glābtu no iznīcības) valdošu eliti...
P.S. iesaku pa svētdienām aiziet uz šautuvi , lai truli neiešautu paši sev kājā.

deni2s, 31.10.2007. 13:27:34
Komentāra reitings: 4.059

Nihilists, palasi uzmanīgāk - rezerves karavīrs nav tas pats, kas rezervists.

dzēsts lietotājs, 31.10.2007. 13:32:18
Komentāra reitings: 4.485

Kam viņi gatavojas?
Ne jau bez iemesla ir šāds paziņojums.Tas jau noteikti ir tikai priekškars kkam, kas briest, tad jau neiesauktu rezervistos tos, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu.

dzēsts lietotājs, 31.10.2007. 15:13:59
Komentāra reitings: 16.284

bet emo iesauc rezervistos?butu normāli noraudāt visus pretiniekus;D

save_ass, 31.10.2007. 16:38:31
Komentāra reitings: 6.029






Vispār par šito jau teica ka tā būs tad, kad speciālais vēl tikai brieda...

rxx, 31.10.2007. 17:26:09
Komentāra reitings: 3.402

Nu idiotisms tas ir, es kādu brīdi padomātu (15min) un visticamāk savāktu ātri paraplas un notītos pāri robežai, tas ir pusotras stundas brauciens uz dienvidiem, vai divu stundu uz ziemeļim (ko visitcamāk izvēlētos), robežas no pirmā janvāra būs vaļā un diez vai viņi tur ķerstīs mani vienu pa Igauniju vai vēl nez kurieni, ņemot vērā, ka tādu gudrinieku, kuriem ka tik pašaudīties Latvijā pietiek. Nu jā, Interpols jau mani nemeklēs.. :)

Jā, un vispār bija runa tikai par vīriešu ieskaitīšanu tajā rezervē. Kāpēc tā? Vartēšanās pa dubļiem ar katru karu kļūst arvien mazāka, kāpēc arī sievietes nevarētu kaut ko darīt???

dzēsts lietotājs, 31.10.2007. 17:36:07
Komentāra reitings: 4.677

Davai! Es esmu ar mieru vārtīties pa dubļiem,tikai karā mani nesūtiet! Varbūt par māsiņu noderētu;)

dzēsts lietotājs, 31.10.2007. 17:44:04
Komentāra reitings: 2.427

Sviests. es nav nekāds nacionālists un patriots par savu valsti - tad kāda sūda pēc man būtu jākaro "PAR" to, kas man nemaz nepatīk un vispār esmu pret jebkādiem ieročiem utml - tagad taču ir visādas cilvēktiesības uttl un itkā jau vairs ar neesam tā saucamā 3 pasaules valsts-tad kā gan viņi atbrauks un mani savāks pildīt "savas" valsts pienākumu>JA ES TO NEGRBIU(un ja nav gribēšanas tad kāda jēga no manis?KARĀ!! karš jau vispār neko neatrisina-sen pierādīts fakts)-tie cūkas sēž savos krēslos un izlemj šitādas fiškas-a viņi paši ņemtu to ieroci rokās un dotos karot? viņiiem jau būtu avio biļete uz šveici.

cepums, 31.10.2007. 17:54:19
Komentāra reitings: 3.392

Citāts no tvnet.lv komentāriem, kam es pilnīgi piekrītu:

"ja vajadzēs Dzimtenei, ņemšu stroķi un iešu. Un man nospļauties par tiem gudriniekiem, dīvānu patriotiem, tādus aizmugures žurkas neviens normāls civlēks par pilnu neņem. Un neņems. Un tiem vecākiem, kuri nemāk ieskaidrot bērnam, kas ir Dzimtene un kas ir politika, labāk iet vēlreiz skolā. Resns taukmūlis politiķis nav mana Dzimtene. Resns taukmūlis politiķis ir aizmugures žurka. neviens normāls cilvēks tādu par pilnu neņem! Un neņems."
[Esse]

rxx, 31.10.2007. 18:05:33
Komentāra reitings: 4.983

Nu bet to, kas dzimetenei kurā brīdī ir vajadzīgs, atļaušos izlemt es pats, nevis ļaušu to darīt visādime NBS, LZS, u.c. organizāciju idiotiem.

cepums, 31.10.2007. 18:20:13
Komentāra reitings: 3.28

tas būs tad kad tas būs NEPIECIEŠAMS. Un lai nu ko, bet TO tomēr var nokoriģēt valdība, lai kāda viņa mums būtu. Tas ir katra vīrieša gods. Kā Tu to domāji - vienu rītu iet un teikt, viss es tagad esmu izlēmis aizstāvēt Latviju un dodiet man šaujamo?

dzēsts lietotājs, 31.10.2007. 18:28:01
Komentāra reitings: -3.591

šaujiet, ja gribiet!tikai vienu lūdzu-SHAUJIET MAN GARAAM!!
P.S. man ir alerģija no lodēm.

rxx, 31.10.2007. 18:34:04
Komentāra reitings: -0.72

Apmēram tā.. :) Ja viņiem kaut kas būs vajadzīgs, ņems mani pretī, ja nē, nu tad prom. :)

Nu es gan neuzskatu, ka tas ir vīrieša gods. Pietiekoši daudz mums visādu cīnītāju ir, kuriem sajēgas par jebko citu ir necik, bet kauties ir gatavi jebkurā brīdī. Es valstij ar savu galvu varu dot daudz vairāk labuma, kā ar rokām, kājām vai zobiem.

Dabīgi, ka to noteiks valsts (man gan liekas, ka Nacionālā Drošības padome, neivs valdība, bet pārliecināts neesmu), bet nu man tomēr būs izvēle (iespējams, nelikumīga un grūta), ko darīt.

cepums, 31.10.2007. 18:58:22
Komentāra reitings: 0.09

Pareizi, pareizi, un ko Tu darīsi tad, kad Tev būs jāaizstāv sava ģimene? Gaidīsi, kad atnāks cīnītājs, kuram sajēgas par jebko citu ir necik, bet kauties ir gatavs jebkurā brīdī?

rxx, 31.10.2007. 19:01:18
Komentāra reitings: 2.313

Tad tu saki, ka man vajadzētu beigt domāt un iet kauties?

Nu diez vai.. ;)

cepums, 31.10.2007. 19:02:07
Komentāra reitings: -2.933

Ja situācija prasīs, tad jā! Kas tu esi vecis vai neesi?

rxx, 31.10.2007. 19:14:57
Komentāra reitings: 4.389

Eu, es nediskutēšu tālak par to. Līdzīgās diskursijās esmu pārliecinājies, ka no tā ir maz jēgas.. ;)

dzēsts lietotājs, 31.10.2007. 20:00:12
Komentāra reitings: 0.942

give me gun and licence to kill. count me in. I love the smell of napalm in the morning.

šitais jau atgādina oskara kalpaka variantu :DD
70% no "rezervistiem" ir nelietojami, diez vai spētu izturēt kādu līķi acu priekšā, vai arī būtu pārāk nobijušies, lai mirtu no smagas svina intoksikācijas organismā.

bet kā mūsu mīļais Plato ir teicis: "only the dead have seen the end of war".
vai arī now your soul may belong to jesus, but your ass belongs to the marine corps :)

dzēsts lietotājs, 01.11.2007. 08:22:41
Komentāra reitings: 5.628

Ar lepnumu sirdī iešu aizstāvēt katru savas zemes āri, ja mani sauks. Tik žēl, ka sieviešus neņem vērā. ;)

modul, 01.11.2007. 08:41:44
Komentāra reitings: -7.782

neredzu iemeslau, kāpēc lai es ietu un aizstāvētu šo S*DA valsti. ja tie lielie "gudrinieki" (aigars un viņa draugi) novedīs šo S*DA valsti līdz tādm stāvoklim, kad visiem rokās būs jānem šaujamais un jāiet aizstāvēt ši S*DA valsts (kas jau pamazām notiek), tad lai pašiarī domā ko darīt!

sarkans, 01.11.2007. 10:50:26
Komentāra reitings: 6.005

Mēs mirsim! Panika!!!

piparbodīte, 01.11.2007. 12:08:36
Komentāra reitings: 0.966

Tas ir diezgan stulbi, jo ir cilvēki, kuriem tiešām ir iemesli turp neiet, piemēram, veselības problēmas vai kaut kas tāds.

dzēsts lietotājs, 01.11.2007. 13:19:48
Komentāra reitings: 0.264

man taja dienā djeelas-sorry nebūšu!

rolyix, 01.11.2007. 18:03:17
Komentāra reitings: 1.613

neuzskatu, ka kāda nogalināšana atrisinās problēmas.

dzēsts lietotājs, 01.11.2007. 19:18:13
Komentāra reitings: 6.936

a nevar kkadigi atteikties no pilsoniibas vai kko tadu zamuķīt? :D

rxx, 01.11.2007. 19:55:09
Komentāra reitings: 0.964

Dabīgi, ka var. Galvenais iepriekš izdomāt dažas shēmas kā rīkoties, atkarībā no apstakļiem... Laika domāt tad nebūs.

tobis, 01.11.2007. 20:48:49
Komentāra reitings: -0.964

piparbodīte: indvaliidus jau neviens nesauks!

Par LV celties un krist, krist un celties.
I visus pilngadigos emo, i visus reperus!
Tagad jau varam teikt ko gribam, bet pareizi jau ir, ka jabūt rezerves plānam.
Un es nedomāju ka kāds idijots sūtīs vienkārši nogalināt. mūsdienās karo briesmīgi, bet tomēr ar stratēģiju un ņemot vērā, ka Latvija karu vēl ilgi nepiedzīvos, ja vien kāds NLO neuzbruks, tad jau vispār pēc tiem entajiem gadu simtiem ar lāzerstariem varēsiet izmēģināt šaut. (bet nevar jau zināt kādiem pēkšņi kašķi vajag celt)

Tagad jau varam izteikt savas pretenzijas vai bravurīgi teikt, ka ies un cīnīsies par LV, bet tad, kad būs jāiet.... (ja būs jaiet)

lieliskais kārlis, 01.11.2007. 22:57:59
Komentāra reitings: -1.098

Hmm, no sākuma es neticē'ju šīm "blēņām", bet nu, manam čomama bija taisnība. Es nekad neesmu atbalstījis agresiju, neesmu bijis nacionālists vai patriots, bet lai zaudētu savu dzīvību dēļ Latvijas, kura man nekad neko nav devusi? Paldies par kūkām. es dzīvoju demokrātiskā valstī un viņi nedrīkst mani piespiest darīt to, ko es negribu, lai iesauc brīvprātīgos, nav jau vairs obligātais dienests. es šo te neatbalstu.

dzēsts lietotājs, 02.11.2007. 12:19:45
Komentāra reitings: 5.059

kārtējais pierādījums tam, ka, ja sitīs latvieti un latvietis stāvēs blakus, tad vienkārši noskatīsies kā piekauj, nekā ies aizstāvēt, vot šajā ziņā latvieši ir tādi lohi. (upura lomā var būt kautvai amerikānis vai čukča, it just doesn`t matter)

dzēsts lietotājs, 02.11.2007. 12:36:20
Komentāra reitings: 7.871

boy_with_no_arms, reiz gāju palīgā, tikai beigās sanāca, ka tas mēris paņēma pēdu un 2 pret 1 rezultāts bij - lauzti sejas kauli.. paldies! bij mācība - nelien kur nevajag. tā kā tagad lielāko ties man ir uzdirst par lietām, kas mani neskar tiešā veidā! tapec tiešām neredzu vaidzību tērēt savu laiku, riskēt ar dzīvību, tikai dēļ pāris idiotu sataisītājām figņām.

dzēsts lietotājs, 02.11.2007. 13:12:58
Komentāra reitings: -6.47

nu tajā teikumā bija ķipa morāle, nevis tieša doma :P


Reklāma
Padalies priekā
Здравейте, исках да знам цената ви.

RobertSax

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

RobertSax

Aloha, makemake wau eʻike i kāu kumukūʻai.

Robertunsab


ienāktreģistrēties