Valodas cenzūra.

11.08.2006 10:38:21 aizsāka caps
47 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
caps, 11.08.2006. 10:38:31
Komentāra reitings: 1.282

šodien čatā pamanīju, ka hc.lv tiek cenzēta valoda(tie, kas bija online ar to noteikti pamanīja). :D
Domāju, kas ir tas ir tīri okei, bet vajadzētu arī kaut kādus ierobežojumus tai cenzūrai. Piemēram, ilgi aprunātais, vārds ''dir**'', manuprāt, bez problēmām varētu tikt atļauts.
Tas kļūst nedaudz smieklīgi, pat pa tv to vārdu nereti var dzirdēt, un netikai filmās pēc 11. :D

jānis, 11.08.2006. 10:47:53
Komentāra reitings: 1.282

Tjipa ja rāda pa TV tad uzeiz viss ok :D vo tas ir smieklīgi - šāda doma :D

caps, 11.08.2006. 10:51:34
Komentāra reitings: 1.282

Nē, tu pārprati manu dziļo domu! :D
Tas attiecīgais vārds, par kuru mēs tik ļoti diskutējām nav tik slikts lai viņu cenzētu. ļoti dziļā zemtekstā tas bija jāsaprot tā :D

deni2s, 11.08.2006. 11:02:25
Komentāra reitings: 1.282

caps, es domāju, ka tu šo vārdu varētu tā arī pats lietot šādi - "dir**" un visi saprastu un neviens tev nepiekasītos (vismaz es vairs nē, kaut arī esmu padzēsis vienu tavu komentāru šai sakarā). Kaut gan no otras puses, varētu jau atstāt tos komentārus, vai pat pārvietot uz kādu īpašu sadaļu, jo ar tādiem vārdiem tu tikai prezentē pats sevi un savu runas kultūru. Vienīgi negribētos, lai citi no tā ietekmētos.

dogs, 12.08.2006. 17:48:59
Komentāra reitings: 1.282

Es personiigi uzskatu ka cenzuura ir vardarbiiba, tikai citaadaa izpausmee. Un hc.lv jau nu ar cenzuuru nevajadzeetu nodarboties.

jānis, 12.08.2006. 18:34:35
Komentāra reitings: 1.282

Es nesaprotu kāpēc vispār jāspriež vai vajag vai nevajag cenzūru - vai tiešām mēs esam tik neaudzināti un nepieklājīgi cilvēki, ka nevaram iztikt bez rupjībām?

dogs, 12.08.2006. 20:09:24
Komentāra reitings: 2.282

Arii 'necenzeeti' vaardi ir izteiksmes liidzeklis un tas nedriikst tikt ierobezhots.

Piekriitu Denim ka lamaashanaas ir tas kaa cilveeks prezentee sevi. Lamaaties ar ir jaamaak, un ja labi maak lamaaties, ir pat prieks klausiities. =P

Rakstiit zvaigzniites lamuvaardu vietaa? Tas ir kaa nogriezt sev meeli bet liidz galam to neizdariit.

Par konkreeto vaardu "dirsa" mans vecaisteevs meedza teikt sekohoshus vaardus: "katlam ir dibens, lopam ir pakalja, bet cilveekam ir dirsa".

deni2s, 12.08.2006. 22:21:59
Komentāra reitings: 1.282

dogs, tad kad kāds lamāsies tā, ka būs prieks klausīties, tad apsolamies necenzēt, bet tikmēr lūdzu nepārvērtiet hc.lv par neveiksmīgu mēģinājumu poligonu, ja nevēlaties, lai hc.lv veidotājiem saglabātos vēlme turpināt attīstīt hc.lv. Vai vismaz palietojiet zvaigznītes :) - pret to mēs būsim iecietīgi un sapratīsim, ka cilvēks saprot, ka lietotais vārds nav literārs. (Diemžēl, pārāk bieži rupjie vārdi tiek lietoti bez jēgas, bez pamatojuma un pat bez saprašanas par to, ko šis vārds nozīmē. Šai sakarā jau sen nevaru saņemties uzrakstīt kādu rakstu, par šādiem lamuvārdiem, bet gan jau saņemšos :))

Lamuvārdi ir lai lamātos un rupji lamuvārdi ir lai lamātos rupji (ja tas ir nepieciešams). Nevis lai tos lietotu pavisam nevietā un bez īpašas vajadzības. Un hc.lv netiek cenzēts viedoklis, bet lamuvārdi, kuriem nav nekādas saturiskas vai viedokli veidojošas vērtības.

Vēl kāpēc es iesaku lietot zvaigznītes - atcerēsimies, ka šis ir jauniešu portāls un to apmeklē arī mazi bērni. Nebūs labi, ja šie bērni pārsteigs savus vecākus pēc hc.lv apmeklējuma ar jaunu vārdu krājumu, par kuru viņiem nav ne mazākās jēgas.

Katrā gadījumā, runājot par šo tēmu, vēlos tikai izteikt atzinību pilnīgi visiem hc.lv lietotājiem, kuri ir izteikuši komentāros un forumā savu viedokli, par augsto diskusiju kultūru, kura ir izveidojusies hc.lv. Patīkami redzēt gan konstruktīvus un argumentētus viedokļus, gan arī to, kā tiek uztverti pilnīgi pretēji viedokļi - ar cieņu pret viedokļa paudēju, nevis ar nepamatota naida izpaušanu pret viedokli. (Šī foruma tēma ir uzskatāms piemērs tam.)
Negadās bieži vērot citos līdzīga tipa portālos tik augstu diskusiju kultūru (citos portālos ir pat speciāls foruma moderātors, kas nodarbojas tikai ar to, ka cenzē forumu). Līdz ar to mums - hc.lv portāla veidotājiem - paliek vairāk laika citām lietām, tai skaitā arī portāla attīstīšanai. Un cenzūra hc.lv ir īpašs gadījums - līdz šim, gada laikā šādus gadījumus var uz rokas pirkstiem saskaitīt! Paldies jums par to!

Atcerējos, ko šai sakarā par lamāšanos teica mans kolēģis: "kad no rīta ieslēdzat radio, jūs tak nedzirdat "...turpināsim mūsu raidījumu ar situāciju uz ielām. Šorīt tika sabraukti četri pidari un divi lohi..."" :)

caps, 13.08.2006. 09:23:29
Komentāra reitings: 1.282

Lamāšanās tā ka prieks klausīties? :D Vuj pipar jods, tas izklausās daudzsološi!

Bet ja teikumā ir iesaistīts vārds ''dirst'' un tam ir saturiskas vai viedokli veidojošas vērtības? Tas koments tāpat tiktu dzēsts. Un dažkārt ar vārdu '''melot'' nevar apzīmēt to, ko var ar jau augstāk minēto vārdu.

Kas attiecās uz maziem bērniem. Vispirms ir jautājums - cik mazs ir mazs? Un ja tu domā, ka viņi nezin lamuvārdus... Reiz skolā, viens pirmklasnieks sita otru pirmklasnieku. :D Pienāca skolas direktore un dialogs bija tāds:
-Edij, ko Tu dari??
-Pašlā dir** tu job**a k**e

Tālāka saruna risinājās kopā ar viņa vecākiem direktores kabinetā, bet nu puika tāds tīri pieklājīgs un normāls izskatījās.

Un kā lai lamājas neizmantojot kādu rupjāku vārdu? Reizēm apstākļi paši no sevis piespiež pateikt ko nedaudz vairāk nekā ''beidz melot.''

Pilnīgi piekrītu Tev Deni2s tevis paustajā viedoklī, ka pārāk bieži rupjie vārdi tiek lietoti bez jēgas, bez pamatojuma un pat bez saprašanas par to, ko šis vārds nozīmē.
Bet nereti tie tiek lietoti ar jēgu, ar pamatojumu un ar saprašanu ko šie vārdi nozīmē.

Vai tādā gadījumā ar koments tiek cenzēts vai dzēsts?

Un nez kuru forumu tu domāji ar priekšpēdējā rindkopā minēto? :DD

jānis, 13.08.2006. 09:41:51
Komentāra reitings: 1.282

Neizprotu caps kāpēc tev tik nežēlīgi vajag šos vārdus lietot?? Tu mani vnk pārsteidz ar savu cīnīšanos par to lai atlautu te lietot lamu vārdus - tas ir smieklīgi!! Žēl an tevis ka tu savas domas, viedokli nevari izteikt normāli!!

deni2s, 13.08.2006. 10:33:24
Komentāra reitings: 0

Caps, pieļauju, ja šis vārds tiktu lietots ar jēgu un pamatojumu, iespējams, ka komentārs netiktu dzēsts. (http://www.google.com/search?sourceid=navclient-ff&ie=UTF-8&rlz=1B2GGGL_enLV176&q=site%3Ahc.lv+dirst) Bet nu šīs dilemmas priekšā hc.lv man nācies stāvēt pārāk reti (par laimi), lai par to īpaši uztrauktos. Kā jau minēju hc.lv lamuvārdi ir drīzāk kā izņēmums.

Un jāatzīst, ka di**t laikam jau ir viens no maigākajiem rupjajiem lamuvārdiem. Varbūt varam to lietot šādi: Ej tak tu dirst.com ;) Vai arī aicināt apmeklēt šo lapu: http://www.lleo.aha.ru/na/lv . Tas katrā ziņā ir daudz interesantāk, nekā darīt to tradicionāli.

Priekšpēdējā rindkopā es domāju dažādu portālu forumus (apollo.lv, delfi.lv un daudzs citus u.c.). Tu noteikti padomāji citu portālu, bet nu tur, spriežot pēc Googles rezultātiem un lamuvārdiem moderatori nav bijuši līmenī :)

dzēsts lietotājs, 14.08.2006. 05:53:11
Komentāra reitings: 0

Riktigs mats uzlabo ratio :D

m2acis, 14.08.2006. 06:30:17
Komentāra reitings: 0

Šitas ir riktīgi elegants variants :D http://www.lleo.aha.ru/na/lv

darmans, 14.08.2006. 06:51:55
Komentāra reitings: 1.282

Artemijam taisnība nafig tev Caps vajag šeit visu piedrazot ar savu nekulturālo valodu?!!!
Apbrīnoju, ka šeit spēj cillvēki izteikties bez lamu vārdiem, tiešām prieks šeit atrasties! ;)

caps, 14.08.2006. 21:29:40
Komentāra reitings: 0

Labi darman! :D Ko tu saproti ar vārdu ''visu'' ? un ko tu saproti ar vārdu ''piedrazot''? :D Varbūt vēl varētu uzstādīt noteikumu, kurš aizliedz iet ar kādu pretrunā un sākt cenzēt tādus vārdus kā ''muļķis'' ''stulbenis'' un tml.. ?
Es šo tēmu nesāku lai atbrīvotu no cenzūras tieši to konkrēto vārdu, bet lai saprastu, kur ir tās cenzūras normas, un, manuprāt, viņas ir nedaudz par zemu. ;)

PALDIES! :))))

darmans, 15.08.2006. 06:20:41
Komentāra reitings: 0

Tu brauc caps auzās, beidz taisīt histēriju un atkal pārspīlēt ka tagad arī vajadzēšos aizliegt visiem šeit strīdēties un pat vārdus muļķis, stulbenis u.t.t. - nomierinies!
Pie tam Tu no mana pirmā tiekuma spēji izvilkt tikai vārdus "Visu" un "Piedrazot" bet vārdu salikumu "nekulturālo valodu" laikam nepamanīji! Nepiekasies pie vārdiem, un pasaki saviem senčiem, lai tev pamāca ko nozīmē kulturāli uzvesties un runāt! Tad varbūt neradīsies tev šādi jautājumi! common vecīt kam tev vajag tās cenzūru normas - izsakies bez rujpjībām un būs ok ;)

jānis, 15.08.2006. 06:38:38
Komentāra reitings: 1.282

Darmanam taisnība, kāpēc viss jāsarežģī ja ir tik vienkārši - izskakies normāli u tad mums šeit pat nevajadzētu tērēt laiku un apspriest visiem sen jau pašiem par sevi saprotamas lietas.

xnemiersx, 15.08.2006. 10:39:59
Komentāra reitings: 1.282

es iisteniibaa arii esmu pret cenzuuru. ne jau taapeec, ka man ljoti gribeetos shajaa lapaa publiski lamaaties, bet taapeec, ka taa lamaashanaas tak nevienam paari nenodara. vai tomeer nodara? ja jau grib - lai lamaajaas, kaapeec ierobezhot? kaapeec jaateelo kaut kaadi sasodiiti kulturaali ljaudis un veel jaauzspiezh to citiem? blje!

jānis, 15.08.2006. 10:51:33
Komentāra reitings: 1.282

Es piemēram netēloju, esmu kulturās un ar to lepojos!
Ar to lamāšanos varētu būt portālos tā - kā piem. uz ielām samētāti papīri - kādam tie ir jānovāc, citādāk visi dzīvotu vienā lielā miskatē, tas pats būtu arī šeit manuprāt ar lamuvārdiem!

xnemiersx, 15.08.2006. 10:52:55
Komentāra reitings: 1.282

nu pag, taa arii nesapratu - vai kaadam nokriit gabals no taa, ka kaads cits nolamaajas? un ar ko atskjiras kulturaalums no taa teeloshanas?

jānis, 15.08.2006. 10:57:26
Komentāra reitings: 1.282

Varu atbildēt ar pretjautājumu - Vai kādam nokritīs gabals, ja es nolikšu kaku uz ielas? Tas būs smuki?

Tēlot tu vari visu, bet ja esi kulturāls tad esi kulturāls, kāpēc kaut kas jātēlo?? Pietam jēdzieni kulturāls un tēlošana nav salīdzināmas lietas.

xnemiersx, 15.08.2006. 11:06:57
Komentāra reitings: 1.282

nenokritiis gabals. ej un liec!:) un jaa, ja jau tu esi kulturaals un neteelo, tad kaapeec tu gribi lai es teeloju kulturaalu, ja reiz pateisiibaa taads neesmu?

xnemiersx, 15.08.2006. 11:11:39
Komentāra reitings: 1.282

PS. pie tam, ja jau runaajam par kultuuru, tad, ja taa tiiri objektiivi paskataas uz HC (sub)kultuuru, tad ir skaidrs viens, ka lamuvaardi nav pretrunaa ar to. liidz ar to, varbuut tiiri aiz respekta pret no taas aizguuto portaala nosaukumu vareetu to bezjeedziigo cenzuuru nerealizeet?

jānis, 15.08.2006. 11:20:25
Komentāra reitings: 1.282

Ir likumi kuri aizliedz man likt kaku uz ielas, ir likumi kuri aizliedz lietot lamu vārdus!
Ja nepamanīji pārmaiņas tad atgādināšu ka HC.LV vairs sen nav tikai HC (sub) kultūras portāls!

xnemiersx, 15.08.2006. 11:34:03
Komentāra reitings: 0

nu ok. njemieties vien ar savu snobisko kultuuru, netrauceeshu vairs:)

dogs, 15.08.2006. 11:41:28
Komentāra reitings: 1.282

Bet varbūt tomēr vajadzētu?

Lamāšanās un cenzūra pieder pie padarīšanas, kas saucas "izteiksmes brīvība", savukārt kakas nolikšana uz ielas ir vai nu
1) Nepieciešamība (ņemot vērā lielo sabiedrisko tualešu daudzumu Rīgā un citās pilsētās)
vai arī
2) Absolūtas necieņas izrādīšana pret ielu.

Lai gan arī kakas nolikšana uz ielas var būt līdzeklis, kā izpaust savus uzskatus. Bet domu sapratu (=

PS. Nezinu kā ar to lamāšanos, bet cenzūra gan ir pretrunā ar hc.

jānis, 15.08.2006. 11:42:18
Komentāra reitings: 0

Snobikso kultūru?! labāk neizteikšos... klusēšana zelts!!

caps, 15.08.2006. 11:50:09
Komentāra reitings: 1.282

Hmm.. darman. :D
Es netaisu histēriju, bet izsaku savu viedokli. Pēc tevis ŗakstītā varētu spriest, ka tu pats jau sāc iebraukt stresā. :D
man nav nekādu problēmu! :D Ko tu domāji ar ''pasaki saviem senčiem, lai tev pamāca ko nozīmē kulturāli uzvesties un runāt''? Kurš kulturāls cilvēks vecākus sauc par senčiem? mhmm :DDD
BET! Pēc dabas es esmu ļoti kulturāls, pieklājīgs un godīgs cilvēks. ļoti reti, kad lamājos. Bet atlika man vienreiz pieminēt kādu biš stingrāku vārdu par ''melot'' tā uzreiz koments dzēsts un man sāk piekasīties par nekulturālu valodu. Nu ziniet. Ja tās cenzūras normas ir TIK augstas, tad tas varētu būt biš pa traku.
bet būtībā man vienalga.

Starpcitu darman - vārds, kuru mēs visi šeit apspriežam, ir tikpat rupjšs kā tevis pieminētais ''nafig''

caps, 15.08.2006. 11:51:18
Komentāra reitings: 0

kakāt uz ielas būtu neētiski

darmans, 16.08.2006. 06:33:10
Komentāra reitings: 0

Nomierinājos :) Vārds "nafig" nav lamu vārds, un tavai zināšanai kulturāli cilvēki lieto vārdu "senči" daaaa :DDD
"es esmu ļoti kulturāls, pieklājīgs un godīgs cilvēks. ļoti reti, kad lamājos" ja jau tā tad mēs te velti laiku tērējam, ja esi tik kulturāls kā saki tad jau šeit lamuvārdus nelietosi un būs ok - ja tu apgalvo ka esi kulturāls.
Pietam pievienojos Artemija pēdējam komentāram vispār - "Klusēšana zelts!" ;)

caps, 16.08.2006. 09:28:08
Komentāra reitings: 0

Diezvai tu runājot ar kādu prezidentu vai kādu baigo sabiedrības krējuma pārstāvi teiktu ''nafig mani senči neatbrauca.'' Tātad puis' tas nav kulturāli! :DD
Arī kulturāli cilvēki mēdz palamāties. ;)

jānis, 16.08.2006. 09:35:46
Komentāra reitings: 1.282

Nu te varētu piekasīties tikai vārdam "nafig", bet vārdam "senči" neko nevar piekasīties, normāls latviešu vārds!
Piem. mana vēstures skolotāja arī lietoja šo vārdu stāstot par viņas senajiem senču rakstiem. ;)

caps, 16.08.2006. 09:37:20
Komentāra reitings: 0

Bet vecākus saukt par senčiem gan nav kulturāli!

jānis, 16.08.2006. 09:39:18
Komentāra reitings: 0

Kas tad tik nekulturāls tur ir?! :DDD

caps, 16.08.2006. 09:58:30
Komentāra reitings: 0

tas vienkārši nav ētiski :DDDD

jānis, 16.08.2006. 10:02:36
Komentāra reitings: 0

Tā nav argumentēta atbilde!

caps, 16.08.2006. 10:06:39
Komentāra reitings: 0

Tātad - 综合互 jo 联网公司,提供 un 新闻、军事、体育、科技、娱乐、教育等资讯内容 - tāpēc, tas vienkārši nav ētiski。

jānis, 16.08.2006. 10:09:24
Komentāra reitings: 0

aaa, bet piedod, tā nav atbilde.

caps, 16.08.2006. 10:12:22
Komentāra reitings: 0

Varbūt tas liks tev aizdomāties:
موقع للأخبار بالعربية، يضم بثا إذاعيا مباشرا وأقوال الصحف.

Lainukā, ar vārdu senči saprot vecvecvecvectēvus no galīgi seniem laikiem, nevis tagadējos vecākus. Par senčiem vecākus mēdz dēvēt tikai sarunvalodā, tāpēc tas nav kulturāli. =P~
:D

deni2s, 16.08.2006. 10:23:42
Komentāra reitings: 1.282

Beidziet tak taisīt vētru ūdensglāzē! Te kāds šausmīgi ir cietis no "briesmīgās cenzūras" hc.lv, ka tā satraucaties? Vai vienkārši pa ausu galam padzirdējāt, ka kaut kas ir izcenzēts un esat līdz sirds dziļumiem sašutuši? Davai, piesakās visi cietušie, kuru viedoklis tika nežēlīgi un nepamatoti izcenzēts :D

caps, 16.08.2006. 10:26:44
Komentāra reitings: 0

deni2s - šodien slikts garīgais? :D tēma par cenzēšanu ir beigta ;) tagad mēs diskutējam vai lietot vārdu ''senči'' attiecībā uz vecākiem ir kulturāli! :)

dzēsts lietotājs, 16.08.2006. 10:32:23
Komentāra reitings: 0

sen

jānis, 16.08.2006. 10:45:42
Komentāra reitings: 0

man jau apnika Caps, ja nevari kokrēti sniegt atbildi ar konkrētiem argumentiem tad labāk varbūt būtu paklusējis.

caps, 16.08.2006. 10:53:28
Komentāra reitings: 1.282

artemij - saskaņā ar tildes datorvārdnīcu ar vārdu senči saprot ''sentēvi'' un tie nav vecāki!!'Un par senčiem vecākus sauc tikai sarunvalodā. Būtībā sarunvalodā vardu ''senči'' lieto ar nepareizu nozīmi.

jānis, 16.08.2006. 10:56:12
Komentāra reitings: 0

Un tad tas nav kulturāli ja? :DDD

caps, 16.08.2006. 10:59:40
Komentāra reitings: 0

Nu ja nekulturāli ir ēst salātus ar nepareizo dakšiņu, tad par nepareizu vārdu lietojumu nemaz nevar būt ne runas!

jānis, 16.08.2006. 11:00:09
Komentāra reitings: 0

What ever...


Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Прывітанне, я хацеў даведацца Ваш прайс.

RobertSax

Kaixo, zure prezioa jakin nahi nuen.

Robertunsab

Лето в Мурманске: туры и экскурсии для любителей северной природы мурманск экскурсии летом <a href=murmansk-ecskursii-letom.ru>murmansk-ecskursii-letom.ru</a> .

murmansk_tury_bxoa


ienāktreģistrēties