Kaitina.

09.08.2008 10:04:20 aizsāka lizard
39 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
lizard, 09.08.2008. 10:04:25
Komentāra reitings: 12.025

http://mod.la.lv/main1.php?dat=2008-08-09&id=200808080829950&type=la

deni2s, 09.08.2008. 10:38:21
Komentāra reitings: 9.199

Visādi kretīni gadās. Nav ko tagad dažu tādu dēļ uzkurināties.

rxx, 09.08.2008. 10:50:18
Komentāra reitings: 9.691

Njā... Uzņēmumam nevajadzīgas problēmas.

Vispār Narvesenam jau ir problēmas ar personālu un tēlu kā tādu, to bojā gan nobesījušās studentes, kas tur mēģina strādāt, gan vecas tantiņas, kuru kiosks strādā ar Narvesen zīmolu uz franšīzes līguma pamata.

Bet nu gadījums arī klaji provokatīvs un juristiem nāksies pacīnīties, es, protams, esmu Narvesen un visas tautas pusē. :) Dīvaini ir tas, ka tāda respektabala iestāde ar lielisku reputāciju kā Hansabanka atļauj saviem kredītu konsultantiem uzmesties par advokātiem visādās lietās, kas, kā skaidri redzams, tiek caltas tikai ar vienu mērķi - pazemot latviešus.

Normāli būtu, ja tur ar podziņu zem galda tiktu momentā izsaukta apsardze, kas to čalīti sašņorētu un izmestu ārā. Un arī Narvesen varēja šo lietu risināt kaut kā citādāk, piemēram, nevazājot incidentā iesaistīto pārdevēju pa presi, bet atbildot sab. att. nodaļas vārdā un punkts. Lai tas kredītu čalis sūdzas kur grib, tiesā, domājams, prasību varētu noraidīt pierādījumu trūkuma dēļ vai arī sekmīgi uzvarēt.

Nē, Denis, vajag uzkurināties, citādi šitādi kretīniski gadījumi kļūs par sistēmu.

deni2s, 09.08.2008. 11:14:53
Komentāra reitings: 4.576

Reini, nu tā uzkurināšanās ir izdevīga galēji noskaņotajiem (vienalga kura gala). A medijiem jau tik to vien vajag, kā pacelt ažiotāžu. Nav ko no mušas izpūst ziloni un veidot vētru ūdensglāzē. Te ir skaidrs, ka abi bija vainīgi - arī pārdevēja nekādā gadījumā nedrīkstēja apvainot klientu un paļauties uz provokāciju. Viņai ir jābūt profesionālei. Un nekādas atrunas par zemo algu. Nezinu, kā citur, bet vismaz Kanādā par tādu izgājienu pārdevēja tiktu uz vietas atlaista, bet klients ietupināts. Nesapratu, kur bija apsargs? "Izgājis pačurāt?" atkal?

rxx, 09.08.2008. 11:21:43
Komentāra reitings: 5.361

Denis, visās iestādēs apsardze 24/7 nesēž. Nez, es neticu pārdevējas vainai šeit... Nu tev, paskatoties uz to "advokātu", viss nekļūst skaidrs? Man kļūst.

deni2s, 09.08.2008. 11:39:06
Komentāra reitings: 4.773

Kas tur ko neticēt, viņa pati atzina, ka nosauca to džeku par okupantu. Ar to pietiek. Turklāt tas džeks pārstāv tikai sevi, bet pārdevēja pārstāv savu uzņēmumu. Neizklausās forši, ka "Narvesens" visus krievvalodīgos par okupantiem uzskata, vai ne? Protams, ja džeks tiesā paziņos, ka viņš ir visu krievvalodīgo pārstāvis un tādā garā (gan jau tā arī būs, tāpat kā Gruzija pateica, ka Krievija uzbrūk ASV, jo Krievija uzbrūkot Gruzijai uzbrūk brīvībai, bet uz brīvību ASV ir patents), tad būs sarežģītāk.

IMHO Narvesenam vajadzēja atlaist pārdevēju par neprofesionalitāti un uzņēmuma prestiža graušanu un principu nodošanu, tā arī paziņojot presei, vienlaicīgi iesūdzot tiesā to džeku. Bet viņi to nevar atļauties, jo vismaz 50% no viņu pārdevēju ir neprofesionāli un tieši tāpat ļautos provokācijām.

Nesen bijām narvītī iegājuši. Tur piedzēries vīrietis "mēģināja" nopirkt kafiju. Tak tā vietā, lai apsargs viņu izvadītu pa taisno ārā, viņi ar pārdevēju ap viņu 15 minūtes auklējās.

Nevar visu iedalīt "labajos" un "sliktajos". Ne vienmēr viss ir balts vai melns. "Advokāts" vispār klauns kaut kāds :D

rxx, 09.08.2008. 11:58:35
Komentāra reitings: 6.788

>> IMHO Narvesenam vajadzēja atlaist pārdevēju par neprofesionalitāti un uzņēmuma prestiža graušanu un principu nodošanu, tā arī paziņojot presei, vienlaicīgi iesūdzot tiesā to džeku.

Jā, tas būtu pareizais variants.

spontanuss, 09.08.2008. 12:20:23
Komentāra reitings: 7.545

Nu pārdevējas vaina bija tajā, ka viņa uzreiz viņu nosauca par okupantu! Piekrītu Denisam, pārdevēja nebija profesionāla! Iespējams viņa pateica, ka zinot angļu, vācu un latviešu valodu, un tajā brīdī pircējs uzkūries, jo zinot krievvaodīgo latviešu temperementu, ka viņi uzreiz apvainojas, jo domā, ka pārdevējs zin krievu valodu, bet atsakās runāt! Iespējams sāk viņu apvainot, protams pārdevējai tas nav jāklausās, bet viņa nedrīkst uzreiz bļaut pretī un aizvainot ar to pašu, jo kā teica Deniss, viņa pārstāv uzņēmumu! Tas viss bija jādara formālā un tolerantā veidā! Visstulbākais, kas man liekas tajā visā, ka parasti lielākie sprēgātāji ir tie latvieši, kas nezin krievvalodu un krievvalodīgie, kas nezin latviešu! Abas puses vienmēr atrod attaisnojumus tam, ka nezin un nevar iemācīties! Vieni, ka Latvijā nacionālā valoda ir latviešu, krievvalodīgie jūtas apspiesti un nerespektēti! Vot tas ir tas pats stulbākais! Abas puses vienkārši attaisno savu nezināšanu un negribēšanu! Kāpēc daudziem citiem tādas problēmas nesagādā grūtības!? Man teiksim kursā ir ļoti daudz krievvalodīgo un viņi runā latviski, citreiz runājam krieviski un nekādu problēmu! Tāpat Latvijā 30% iedzīvotāju runā krieviski, kas man grūti iemācīties valodu, lai viņus saprastu!? Un ar tādu pašu attieksmi ar lielākā daļa krievvalodīgo domā! Tā man liekas ir pareizā ievirze!
"Nevis uzreiz Latvijā runā latviešu valodā!''
''Kā jūs mani uzrunājat, iemācieties latviešu valodu!"
''Pačimu mnje nada znjat, fa6ist!''

rxx, 09.08.2008. 12:36:37
Komentāra reitings: 6.94

Vo, vo, kamēr mēs visās iepsējamās sitācijās meģināsim runāt krieviski, tikmēr latviešu valodas nezināšana būs visai ierasta un normāla paradība. Es negribu, lai maniem bērniem būtu piespiedu kārtā jāizvēlas kāda svešvaloda, ko apgūt. Šai izvēlei jābūt brīvprātīgai.

Pirms kādas pusotras nedēļas iepirku auto, čalis, kas tirgoja, bija krievs, bet riktīgi foršs cilvēks, Latvijas pilsonis, latviski runāja lieliski. Ejam iekš CSDD pārrakstīt autiņu, un tur tas reģistrators, izlasījis dokumentos viņa vārdu, nezin kāpēc sāk runāt kreviski... Nu hanuj tas vajadzīgs? Viņš protams atbildēja latviski un viss bija ok. Bet nu nav pareizi tas, ka pat valsts iestādēs ir šāda attieksme pret valsts valodu.

spontanuss, 09.08.2008. 12:49:55
Komentāra reitings: 3.828

Es teiksim nesaprotu, kas tad tur slikts zināt krievu valodu!? rxx es nerunāju par mācīšanos piespiedu kārtā, es runāju par attieksmi kā tādu! Teiksim sarunavlodā! Kāpēc varam iemācīties citas valodas un runāt tajās, ja mums kāds paprasa padomu kā nokļut tur vai tur, labākās vietas, kur pavadīt laiku! Es protams atbalstu, ka mācīties vajag valsts valodā, t.i. latviešu, bet to darīt tikai ar tiem, kas mācīsies 1. klasē! Jo tad visvieglāk iemācīties, lai pēc tam varētu mācīties eksaktās zinātnes! Jo savādāk ķīmiju, fiziku, kuru mācījies krievu valodā, reorganizēt uz latviešu ir neiespējami, vajag jau biškucīt maigāk! Protams tie spēcīgākie, kas gribēs kaut ko klupdami, krisdami sasniegt pāries to kalnu, bet pārējie... neņemos spriest!

xnemiersx, 09.08.2008. 12:59:30
Komentāra reitings: 21.813

tas viss ir sūds, cik esmu bijis valstīs, kuru valodu nezinu, vienmēr ir iespējams sazināties ikdienas situācijās, veikalos utt., kaut vai ar žestiem. kas grib kasīties, tas kasīsies, nebūs šis iemesls, būs cits.

spontanuss, 09.08.2008. 13:06:25
Komentāra reitings: -3.034

xnemiersx arī piekrītu! Lieku pluss! Vēl jau nepieminēju, ka piekrītu DEnisam par to, ka vajadzētu pārdevēju atlaist un tos otrus iesūdzēt tiesā! :D

lizard, 09.08.2008. 17:25:50
Komentāra reitings: 3.17

Šajā valstī, šķiet, viss ir d...ā.

Visvairāk šajā gadījuma kaitina tas, ka viens krievs netiek apkalpots savā dzimtajā valodā, un taisa lielo problēmu, a varbūt latviešiem arī vajadzētu sūdzēt visus tos veikalus, kuros pārdevējes laipni tevi pasūta krievu valodā.

Šis gadījums jau vairāk ož pēc reketa - vispirms prasīja 10k ls, tad piecus, visbeidzot divus.
Njā, tā čaļa bilde runā pati par sevi. ;D

nef, 10.08.2008. 06:09:36
Komentāra reitings: 3.241

"Uz vīrieša krekla bijis uzraksts "Rossija". "Jau ienākot veikalā, viņa izturēšanās veids bija agresīvs," stāsta Dace. Vīrietis acīmredzot vēlējās pirkt "Zelta zivtiņas" atjaunošanas karti par Ls 2,95" :))))))))))))))))

nef, 10.08.2008. 06:11:15
Komentāra reitings: 19.512

man liekas provokaacija ir tas raxts. vareja uzraxtit ka vinjsh bijis ne tikai "rossija" kreklaa bet arii ar laci un balalaiku)))

afra, 10.08.2008. 07:45:35 (fiksēts pārkāpums)
Komentāra reitings: 7.731

nef :DDD
buutiibaa mani arii kaitina, tikai kas cits. Latvju tautumeitas "varoniiba."
es neuzskatu, ka buutu jaakaunas zinaat kaadu valodu. un taja briidii kadpirceeja uzvediiba saaka kljuut nepieklaajiiga vajadzeeja vienkarshi pasaukt apsargu.[ pati ari kadreiz esmu stradajusi par pardeveeju,taka nevajag gudri dirst]
shaja gadijumaa es uzskatu ir vainiigas abas puses, tachu man ir zinams gadijums, kad cilveks vienkarshi pirka alu un tas vinjam netika paardots, jo redziet vinjsh runaa krieviski. nu blj kada velna pec , lai vinjhs runa latviski, ja ir parasts tuurists? britu priekshaa lekaa ka cirka puudelji. kapeec tada diskriminacija?

rxx, 10.08.2008. 09:39:24
Komentāra reitings: 10.464

>> Šis gadījums jau vairāk ož pēc reketa - vispirms prasīja 10k ls, tad piecus, visbeidzot divus.

Tas nav rekets, tas ir idiotisms. Čaļi no tukša gaisa izdomāja kaut kādu summu, tad saprata, ka ir tomēr par traku... Utt.

dzēsts lietotājs, 10.08.2008. 12:46:34
Komentāra reitings: 11.079

esmu par Daci!

olgucz, 10.08.2008. 13:11:11
Komentāra reitings: 6.971

mans tēvs mēdz teikt: 'muļķis muļķim muļķības nepiedod'..
un tiesas prāva ir uzpūsta.

lizard, 10.08.2008. 13:57:01
Komentāra reitings: 2.473

Nedomāju, ka viņi ir muļķi, bet gan izspiedēji.

rxx, 10.08.2008. 14:02:24
Komentāra reitings: 7.09

Tad padomā vēlreiz. :D

dzēsts lietotājs, 10.08.2008. 14:19:11
Komentāra reitings: 9.117

runājot par šo "pārdevējs-pircējs" tēmu -
bija gadījums, kad topo centrā pirktais mp3 salūza pēc pāris mēnešiem.garantija bij, tad nu nesu, lai labo. tā vietā pēc aptuveni nedēļas viņi man zvana un sak, ka mp3 nav iespējams salabot tā vietā piedāvājot man kaut kādu reāli sūdu, kuram nav ne batarejas (baterejas? baterijas?), nedz arī ekrāniņa, kas toties bij manam iepriekšējam. kad jautāju, cik šis "jaunais mp3" maksā salīdzinot ar manu veco, pārdēvēja ar nenormālāko akcentu (respektīvi, krievu tautības, pārstāve, bet tas šoreiz nav tik svarīgi) teica, ka jaunais maksā par 40ls vairāk nekā iepriekšējais. kad mēģināju sarunāt tikšanos ar veikala vadītāju, jo šī prece mani galīgi neapmierina, sākas diršanās uz pilnu klapi. lielāks skandāls sākās tad, kad tai pašā veikalā plauktā ieraudzīju jauno mp3, kas maksā par aptuveni 25ls lētāk nekā vecais. uzstājīgi teicu, lai sauc uz veikalu vadītāju utt. beigu beigās pārdevēja pazvanīja savai "draudzenītei", abas līksmi runājās krievu valodā un, kad es iestarpināju, lai brauc uz veikalu, jo picējam ir problēmas, jaukā krievu pārdevēja klausulē ar dusmu pilnu intonāciju pateica -ja seičas etoj suke vjebu.ona mņe uže zadalbala.
žēl, ka nebija ne kameras, ne diktafona, nekā. kā velāk runāju ar paziņām, varēja sākt pamatīgu skandālu, bet nu, tas veikals tagad ir bankrotējis un jau vairāk kā divus mēnešus stāv tukšas telpas. JES!

rxx, 10.08.2008. 14:23:03
Komentāra reitings: 4.798

A vajag palasīt likumdošanu pirms tam, tur ir skaidri rakstīts, kad var naudu atpakaļ dabūt. Man šitā noveicās, jo es dabūju naudu pilnā apmērā par nedarbojošos mp3, kas nomira 4mēn. pēc iegādes. Pa to laiku cenas jau bija kritušās un es citā veikalā nopikru labāku mp3. :D

Kristīn, nu tādi VIŅI ir, diemžēl.

snifs, 10.08.2008. 17:59:55
Komentāra reitings: -3.82

manuprāt, muļķīgi, ka kameras neieraksta balsis

rxx, 10.08.2008. 18:16:04
Komentāra reitings: 5.288

Tagad davai padomā vēlreiz, cik liela jēga no tā būtu, cik tas izmaksātu, kāda tehnika būtu nepieciešama.

miks-mikuss, 10.08.2008. 18:56:53
Komentāra reitings: 9.115

Var būt ne gluži pa tēmu, bet pašam ir gadijies n-tās reizes aptiekās saskarties ar rupju un neizpalīdzīgu krievalodīgo aptiekāri, kas liek noprast, ka kamēr runāju dzimtajā valodā - pat nepapūlēsies pameklēt man vajadzīgos medikamentus kur nu vēl dot padomu, vai meiģināt sarunāt medikamentu pasūtīšanu no bāzes. Profesionāli ?
Jā, es aptiekas apmeklēju bieži ^^

rxx, 10.08.2008. 18:58:55
Komentāra reitings: 3.307

Uzsūti kaut kādu inspekciju lai kārtīgi izvāverē to duru!

miks-mikuss, 10.08.2008. 19:20:24
Komentāra reitings: -3.922

Reāli ticības ka ar kautko tādu var ko panākt - nav.

tuunc?, 10.08.2008. 20:17:10
Komentāra reitings: 3.272

mani vairāk uztrauc tas, ka pārdevēja Latvijā var ar klientu nerunāt latviski. jā, man tā ir gadījies, pie tam vairākas reizes, kad pārdevēja nekādi nesaprot, ko es viņai jautāju. maļ visu laiku kaut ko krieviski. es viņai atbildu latviski, bet viņa nesaprot. ko viņa saka, es saprotu, bet pašai krieviski kaut ko atbildēt ir grūti. turklāt neuzskatu, ka man tas būtu jādara, iepērkoties veikalā Latvijā.

vislielākās grūtības sagādāja reiz paskaidrot krievvalodīgai pārdevējai, shto takoje "saspraužamā adata", jo vienkārši nezināju, kā tas ir krieviski. beigu beigās atmetu ar roku un aizgāju.

tuunc?, 10.08.2008. 20:19:51
Komentāra reitings: -1.047

miks-mikuss, man arī ir gadījies ar vienu šādu jauku aptiekāri kontaktēties :D

dzēsts lietotājs, 10.08.2008. 20:54:23
Komentāra reitings: 5.301

nesaprotu kā var pieņemt veikalā pārdevēju,kas neprot latviešu valodu.
bet ko gan mēs "maziņie" latvieši varam padarīt krieviem?

afra, 11.08.2008. 04:31:41
Komentāra reitings: 4.765

kā var pieņemt darbā ar cilvēkiem personu, kas to vienkārši nespēj veikt ? Reizēm gribas pateikt, "es neesmu vainīga , ka jums šeit jastrādā"

rxx, 11.08.2008. 06:12:01
Komentāra reitings: 10.071

1. VIŅI ņem darbā savējos.
2. Darbaspēka trūkums.

>> bet ko gan mēs "maziņie" latvieši varam padarīt krieviem?

Tieši tā, kamēr te visi visās iespējamās situācijās centīsies pielāgoties VIŅIEM, tikmēr nemainīsies NEKAS.

kampy, 11.08.2008. 06:50:50
Komentāra reitings: 11.394

ļoti cienu krievus, kas dzīvojot Latvijā sarunājas latviski pat savā starpā, un pat pēc pamudinājuma: "viss kārtībā, jūs varat sarunāties arī krieviski savā starpā" atbild, ka viņiem tas nav nepieciešams, jo viņi dzīvo Latvijā. Mana pieredze strādājot telefonintervijās gan bija ļoti pozitīva- krievu tautības cilvēki 99% automātiski pārgāja uz latviešu valodu (daži pat tā mežģīja mēļus, ka man metās žēl, bet viņi centās, kaut gan pēc teorijas (darba devēju uzdevuma) man bija jārunā ar kreivvalodīgajiem krievu valodā) un tie, kas nemācēja atvainojās un palūdza vai es tomēr nevarētu runāt krieviski.

dzēsts lietotājs, 11.08.2008. 15:15:55
Komentāra reitings: 7.675

kampy, tādus krievu tautības cilvēkus es arī cienu. :)
lai vai ar kādu akcentu runātu un ar pāris kļūdām,vismaz cenšas.

scolaire, 13.08.2008. 18:31:41
Komentāra reitings: 7.755

Fakts kā tāds, ka cilvēks visu mūžu nodzivojis Latvijā, bet atsakās runāt latviski, mani kaitina.

rxx, 11.11.2008. 22:00:45
Komentāra reitings: 1.814

Jāpielej eļļu ugunij. :D

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/article.php?id=569291

Lai gan šis lēmums, varbūt, nav īsti pareizs un argumentēts, man tomēr prieks.. :)

dzēsts lietotājs, 15.11.2008. 17:36:29
Komentāra reitings: -0.753

tc Orogo Narvesenā, tajā, kas ir pa vidu, ir tāds foršs puika, gaišiem matiem, gaišu bārdiņu. Tas gan ir kolosāls puisis, ja būsiet sastapuši, noteikti zināsiet, par ko ir runa :)

nu tas tā, lai nerodas priekšstats, ka Narvesenā tik slikts personāls. un starp citu, arī krieviski runā:D

rxx, 15.11.2008. 21:46:43
Komentāra reitings: 3.192

Vishārkorīgākais laikam ir Narvesen veikals centrā, pretim bijušajam Interpegro. Tiem, kas dzemdēti pēc neatkarības atjaunošanas, paskaidroju - tas ir kad nāk no Studentu kluba uz Origo, tad pie ieejas tunelī. Nu lūk, tajā kioskā strādā tikai kaut kādi ar melniem matiem un pīrsingiem, daudz laika pavada smēķējot pie pašas ieejas kopā ar saviem subkultūras biedriem, tā, ka iekšā ieiet nav iespējams. Pašā veikalā protams ir mūžīgs bardaks un netīra grīda.

Paldies par uzmanību, esmu runājis.


Reklāma
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties