Akadēmiskā mūzika

11.05.2009 20:21:41 aizsāka deemoss
25 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
deemoss, 11.05.2009. 20:22:58
Komentāra reitings: 4.823

Sveiki, vēlējos painteresēties, kur internetā var atrast kāda veida biogrāfiju par akadēmisko mūziku, ko tā sevī ietver utt uc ? ļoti vajag un google jau ir izmeklēta :( nekā neatradu, nepieciešams skolai...

raspizdjejs, 11.05.2009. 21:30:06
Komentāra reitings: 6.671

pamēģini paguglēt angliski.

raspizdjejs, 11.05.2009. 22:38:45
Komentāra reitings: 6.272

man te pašu ienteresēja bik un es pagūglējoties šo atradu... http://www.naxos.com/education/brief_history.asp
P.S. biogrāfija tendēta vairāk uz dzīvu personu, par mūziku runājot, pareizāk būt lietot terminu ''vēsture''.

dzēsts lietotājs, 12.05.2009. 06:51:24
Komentāra reitings: -11.21

Skatoties, ko tu domā ar "akadēmisku mūziku". Priekš katra tas var būt kaut kas pilnīgi savādāks. Man, piemēram, akadēmiskā mūzika asociējas uzreiz ar kaut ko intelektuālu: progresīvu, postīgu, tehnisku un eksperimentālu.

raspizdjejs, 12.05.2009. 08:41:45
Komentāra reitings: 9.567

te ir problēmas ar terminiem- tas ar viss. Pie velna, kurā mūzikas skolā var apgūt postroku???

mcx, 12.05.2009. 11:00:42
Komentāra reitings: 6.699

postroku latvijā var apgūt tikai vienā skolā - dzīves skolā :D

raspizdjejs, 12.05.2009. 16:46:59
Komentāra reitings: 1.498

tas bija retorisks jautājums.

lieliskais kārlis, 12.05.2009. 20:58:31
Komentāra reitings: 4.832

Manuprāt, viņa nosauktie mūzikas stili nav apgūstami. Katrs cilvēkus tos izprot citādāk.
Bet akadēmiskās mūzikas jēdziens gan, manuprāt, ir visiem viens. Tiesa, labāk skaļi neteikšu, varbūt izgāžos...

raspizdjejs, 12.05.2009. 21:02:12
Komentāra reitings: 1.957

progresīva, postīga, tehniska un eksperimentāl var būt arī kalsiskā stilā ieturēta mūzika...

lieliskais kārlis, 12.05.2009. 22:24:12
Komentāra reitings: 0.94

Tad jau tā, manuprat, vairs nebūs klasiska. Ne tā?

raspizdjejs, 12.05.2009. 23:07:27
Komentāra reitings: -5.263

Nospēlē uz elektriskās gichas Vivaldī gadalaikus savā aranžējumā.

lieliskais kārlis, 13.05.2009. 04:37:45
Komentāra reitings: 7.666

Nu tad tā vairs nebūs klasiska. Klasiska ir tad, kad to arī izpilda klasiski. Ja Gustavo dziesmas izpildīs Skyforger, tad tas arī vēljoprojām skaitīsies hip-hops?

raspizdjejs, 13.05.2009. 08:54:37
Komentāra reitings: -9.191

nevajag jaukt žandrus ar laikmetiem, ok?Ja Gustāvo Skyforger dziesmas izpildīs repa aranzējumā (hiphops nav tikai mūzikas stils), tad tas joprojām skaitīsies reps nevis metāls.

mcx, 13.05.2009. 09:07:04
Komentāra reitings: 6.829

tā bija retoriska atbilde...

raspizdjejs - tu esi patupāks vai kā ??? klasiskā mūzika ir tā, kas skaitās visi tie bēthoveni, vivalži, mozarti u.t.t.
akadēmiskā mūzika ir to pašu instrumentu izmantošana, lai radītu klasiskās mūzikas skanējumu mūsdienās + tu vel esi konkrēts offtopika mīļotājs..

deemoss - šim ganjau esi uzdūries, tomēr : http://en.wikipedia.org/wiki/Music_history

raspizdjejs, 13.05.2009. 09:46:34
Komentāra reitings: -2.974

Kā tu vispār vari nodalīt klasisko no akadēmiskā?manā izpratnē to nevar...Incanti, tad kādus skaņudarbus māca mūzikas skolās, ja nevien tos pašu vecmeistaru skaņudarbus?Liekas , ka Tavā grupā neviens mūzikas skolas audzēknis nav spēlējis- tušē!Kurš te galu galā patupāks!
P.S. normālās iestādēs wikipedija neskaitās akceptēts info avots.

mcx, 13.05.2009. 09:56:25
Komentāra reitings: 3.389

raspizdjais - padomā pats..ja tu nespēj izšķir to, ka piemēram bēthovena "mēnesnīcas sonāte" ir klasiskā mūzika, bet R.Zaļupes gabals "austrumu fantāzija" ir akadēmiskā mūzika - tvaja probļema čuvak ;)

un esmu spēlējis ari ar mūzikas skolas absolventiem..teikšu atklāti - ar viņiem ir neinteresanti spēlēt tikai tapēc, ka visas tās skaņas un akordu birumus var dzirdēt dajebkurā dziesmā, kas skan pa rādiõ..tik bikiņ citā izpildijumā, totoes tiem, kas mācijušies spēlēt dzīves skolā ir krietni interesantākas fiškas un ar viņiem krietni interesantāk saspēlēt. varbūt zini tādu reinīti no koru kariem - bijušais grupasbiedrs..mācās baseni spēlēt.

par wikipedia - tas ir tikai pašiniciatīvas avots un atkarīgs tikai no lietotāja - cik precīzu informāciju tu tur liec...un tas, ka kautkāda *&%^^%$*%^& iestāde neuztver to par nopietnu informācijas avotu - birokrātijas problēma.

tušē nav, bet vārdus par patupāku gan paņemu atpakaļ ;)

raspizdjejs, 13.05.2009. 12:18:43
Komentāra reitings: 1.469

Tu gribi teikt, ka klasiskā mūzika nav akadēmiskā mūzika vai???Es neteiktu, ka akadēmiķii un pašmācībnieki ir kāds par otru labāks, jo vieniem ir laba mūzikas teorijas bāze, bet otriem orģināla pieeja. Vidusceļš ir , kad izmantojot teorijas bāzi realizē savas orgjinālās idejas (tavs pats pieminetais Zaļupe).Tava paša fakultāte vikipēdiju neuztver par nopietnu informācijas avotu.

mcx, 13.05.2009. 15:53:10
Komentāra reitings: 3.265

raspizdjejs - nemācos es tur vairs, jo nemāca tur domāt elastīgi + finansējums aptrūkās..bet šajā topikā vsp neiet runa par skolām.

un kā jau pateicu - klasiskā mūzika ir tas, kas tika radīts gadsimtiem atpakaļ..a tas, kas ir tagad saucās akadēmiskā mūzika - tu terminus nezini ?? :DDDD [/me atrēc]

ok..ja ir mūzikas pamati iekšā - skats uz mūzikas radīšan' ir pavisam cits, tur grūti nepiekrist, tomēr - KĀ JAU TEICU, tiem, kam ir dzīves skolas pieredze neierobežo sevi ar to, ko mēdz darīt mūzikas skolas pabeigušie..

nu starp citu - ir ari pasaules līmeņa mūziķi, kuriem ir dzīves skola, bez muzikas skolas..un nekāda vaina...

un vaitad manā iepriekšējā komentā bija kautkas par to, ka kāds ir labāks ?? teicu, ka ar viņiem nav tik interesanti kā ar pašmācībniekiem..laikam tev tavas acis kko ne īpaš' pareiz' rāda :/

raspizdjejs, 13.05.2009. 19:11:44
Komentāra reitings: 1.943

Par skolām nav runa???tad tieši šīs tēmas svarīgāko AKADĒMISKO jautājumu esi palaidis garām. Nav vaina dzīves skolai, bet tikai gudrākie izmanto to, ko sen jau ir atklājuši citi, pieliekot no sevis jauno. Tev ir slkti akadēmiķi trāpijušies..tādu absolūto dzirdi kā dažiem chella lietpratējiem starp pašmācibniekiem nekad nav gadījies manīt, un tas ir tāds bonuss mūziķim, ka maz neliekas.
P.S. ne jau ar vai par acīm spriežu.

mcx, 13.05.2009. 19:24:20
Komentāra reitings: -0.505

raspizdjejs - da ko tu vari liet - nezinu kas tu esi un no kurienes tu esi, bet fakts kā tāds, ka laikam veljoprojām esi cirmenis, jo to dzirdi var uzdzīt, tāpat kā var uzdzīt metranoma izjūtu...un tas, ka ir pāris ģēniji, kas spēj tām akadēmiskajām zināšanām pielikt odziņu, nenozīmē to, ka visi, kas ir beiguši mūzikas skolas un akadēmijas ir ģeniāli..viņiem vairāk galviņā sakāpis + tu mani ar savu cietpaurību jau sāc kaitināt :D :D :D :D :D

un es ar nejau pēc acīm spriežu, to, ko saku..pārbaudīts ir, ka dzīves skolas čaļi ari var pēc dzirdes noskaņot savu instrumentu..a tas, ka tu esi iepēries savā muļļā liecina tikai par to, ka nedomā elastīgi..tas nozīme, ka esi cirmanis :DDDDDDDD

raspizdjejs, 13.05.2009. 20:11:33
Komentāra reitings: -2.392

opā, davai uzdzen sev absolūto dzirdi- es iepūtīšu svilpē, bet tu pasacīsi, kas pa noti, un no manis kaste alus!Ritma izjūtu salīdzināt ar absolūto dzirdi nevajadzētu- tās ir pavisam dažādas lietas- varbūt jauc ar muzikālo dzirdi?m?Cik nu sakāpis, katrs , kas to(mūzikas skolu) ir beidzis tomēr var lepoties ar labiem muzikāliem skiliem (grib vai negrib), kaut vai lai novērtētu dzjekus, kas pat īsti nejēdz gičas noskanjot, bet sauc sevi par mūziķiem un greizi tik turpina zāģēt tālāk. Vienā tonalitātē E(mi) iemācīties var pat totālākais cirmenis- tas nav nekāds muzikalitātes rādītājs. Elastīgi nedomā tu, jo mēģini man ieskaidrot, ka fundamentālām mūzikas teorijas zināšanām nav nekādas jēgas!Sakāpis galviņā te ir dažam labam citam...

mcx, 14.05.2009. 10:54:07
Komentāra reitings: -1.928

raspizdjejs - mazo cirmanīt, ej, paaudzies, jo tas, ka tu, iespējams esi beidzis kautkādu superlauku muziceni nenozīmē to, ka vari saukties par mūziķi..un elastīgi nedomātu, jo tavs mazais cirmeņa nervu ganglijs vnk nespēj sagremot to, ka klasiskā mūzika nav akadēmiskā mūzika..kautvai tapēc, ka akadēmiskās mūzikas pamati ir klasiskā mūzika, tomēr, lai beigtu to mūzikas akadēmiju nepietiek nospēlēt hvzkuruturpēcskaita mocarta simfoniju rukšķinot paduses...

saku kā ir - visus skilu svar uzkačāt, tici vai netici, bet jebkurš, kas vēlas attīstīties, bet nav ticis snobiskajās mācību iestādēs to dara pats, ja, protams, ir drosme un vēlēšanās...

un runa, pacančik, neiet p[ar fundamentālām mūzikas zināsanām šajā topikā :PPP

ja nemaldos runa gāja [šas apstīšos topika augšā..] par akadēmiskās mūzikas biogrāfiju..

kr4 - tev kā cirmenītim maziņam, tiko taj sešstūrīti iedēstītam skaidroju bērnu valodā - klasiskā mūzika ir laika gaitā zināmi skaņdarbi no pasaulslaveniem autoriem, kas nonākuši līdz mūsdienām, bet akadēmiskā mūzika ir tas, ko konzervatorijas audzēkņi rada mūsdienās...kautgan es nez vai šitāds cirmenīts sapratīs vārdu konservatorija...

/mačī man mīnusus !!!!!! jē, dari tā, dari tā vel, õ jā !!! JĀĀĀ !!!

raspizdjejs, 14.05.2009. 12:48:05
Komentāra reitings: 0.38

es tev neesu nekāds pacanchiks no rajona- zarubi na nasu!Izcils mūziķis piekto smfoniju pratīs nospēlēt arī paduses rukšķinot! Tad jau jebkura izglītības iespēja ir snobiska, ja jau kāds pasaka, kas tieši un kā tev ir jāmācās. Attīstīties jau var, bet nedomāju ,ka tie n-tie gadi vienam izgudrojot velosipēdu no jauna, ir tas labākais variants, ja to visu var krietni vien uztveramākā veidā samācīties no ctiem daudz zinošākiem cilvēkiem. Par ko tad es tev klāstu, ka tas viss ir nesaraujams savā starpā nevis pilnībā nodalāmas lietas (akadēmiskā un klasiskā mūzika)- vsmaz beidzot dapjorla. (kaut gan nakamajās rindkopās atkal apgāz pats savu hipotēzi). Un akadēmiskas zināšanas = fundamentālas zināšanas kaut palecies vai pietupies.

mcx, 14.05.2009. 13:55:27
Komentāra reitings: -3.557

nu zini - kamēŗ tu kko nepierādīsi - būsi pacančiks...

raspizdjejs, 14.05.2009. 20:14:22
Komentāra reitings: 2.905

Kas man Tev ir jāpierāda?Visu jau klasiķi ir pierādijuši, kas ir mūzika un kas ir kvass-v glaz!


Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Salam, qiymətinizi bilmək istədim.

RobertSax

Hello, I'm in need of assistance regarding an issue on the site, could you please help me?

Stefan

Здравейте, исках да знам цената ви.

RobertSax


ienāktreģistrēties