Pirātisms un Valsts Policijas "cīņa" ar to

24.07.2008 13:06:06 aizsāka rxx
19 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
rxx, 24.07.2008. 13:06:33
Komentāra reitings: 11.341

http://www.tvnet.lv/onlinetv/lnt/balss/article.php?id=315156

Diezgan interesants raksts. Viedokļi?

melomaans, 24.07.2008. 13:38:55
Komentāra reitings: 12.858

Lai pieprasītu ielaist kādu savā īpašumā, ir jābūt ļoti labam pamatojumam - tāpat vien orderi nedod.
Respektīvi, nevar no zila gaisa vienkārši ierasties un likt ielaist, lai nočekotu tavu datoru. Tas ir cilvēktiesību pārkāpums.
Kas attiecas uz pašu problēmu - maksāt ir vērts vienīgi par vinilu, vai arī ļoti glīti iepakotu disku ar dažādiem bonusiem (piem. autogrāfu, dziesmu grāmatiņu , etc.). Nevar prasīt samaksu par zemas kvalitātes (salīdzinoši) audio ierakstu virtuālā formātā, kuram nav reālas materiālās izmaksas.
Mūziķi pelna ar koncertiem, autortiesībām un ja albums ir ejošs, arī no fiziski izdotajiem ierakstiem.
Protams, ir cilvēki, kam patīk iepirkt mūziku arī digitālā veidā - no problemo, tikai nesāciet dzīt sviestu par to, ka tagad sāksies "pirātisma" apkarošana - industrijai ir jāiet līdzi laikam. Kādreiz kopēja kasetes un neviens neko neteica.
...

kas_te, 24.07.2008. 14:03:14
Komentāra reitings: -2.441

Nū...
1. Nepietiek mentu.
2. Mentiem pašiem pie kājas tā nelegālā padarīšana.
3. Mēs visi esam cilvēki, daži tikai sāk to aizmirst un uzklūp citiem kā zemāk stāvošiem.

ja pie manām durvīm piezvanīs ments un liks uzrādīt kompi, tā būs pēdējā reize, kad viņš spiedīs zvana pogu!

biiifiii, 24.07.2008. 16:27:22
Komentāra reitings: 15.034

Ziņkārīgais Vakar 21:25
Apakšbikses nepārbaudīs? Man no tā visvairāk bail, jo manējās uzšuva Zinas tante un viņai nav šuvējas sertifikāta...


Ideāls komentārs Tvnet`ā šajā sakarā :D

dzēsts lietotājs, 24.07.2008. 21:11:44
Komentāra reitings: 7.183

nu ko es varu teikt! mēs dzīvojām bedrē, dzīvojam bedrē un ilgi vel dzīvosim bedrē! tā būtu kārtējā policijas patvaļa, man dirst gribas no mūsu valstsvīru debīlajām idejām. ar kādām tiesībām gan ments drīkstētu nākt manā privātīpašumā? uz aizdomu pamata, ka man varētu būt zagta mūzika? pfff! kārtējais idiotisma kalngals! un brīnās kāpēc tik daudz cilvēku pamet šo bedri, atgriežoties tikai pa retam satikt tuviniekus...

rxx, 24.07.2008. 21:24:17
Komentāra reitings: 11.425

>> ja pie manām durvīm piezvanīs ments un liks uzrādīt kompi, tā būs pēdējā reize, kad viņš spiedīs zvana pogu!


:D

melomaans, 24.07.2008. 21:55:08
Komentāra reitings: 2.837

Šizatrons, nemet visu vienā maisā. Lielbritānijā, piemēram, šodien interneta provaideri kopā ar "mūzikas industriju" nolēmuši, ka turpmāk iekasēs nodokli par to, ka tu lādē no interneta mūziku, kā arī sūtīs "draudu vēstules", ja būs aizdomas par kaut ko tādu... Smalki gan nepētīju, tikai pa ausu galam tādu lietu šodien internetā lasīju. Tas nozīmē, ka Latvijā, pagaidām situācija vēl ir dauz maz ok. Galu galā, neba kāds patiešām sāks apstaigāt dzīvokļus, tas ir viens liels fufelis un populisms. Dažreiz ir labi, ka valsts institūcijām patīk brūķēt muti, bet ar tiem darbiem tā pašvakāk...

dzēsts lietotājs, 24.07.2008. 22:08:52
Komentāra reitings: 5.462

tas jau ir savādāk! ja viņi spēj kontrolēt/pārbaudīt, ka tu lādē mūziku, nelienot tavā mājā, tad ok. lai gan arī tas ir koks ar diviem galiem. jo ja es velku kādu underground ragga jungle, ko pats tas dj uzmetis lādēšanai un viš ne kapeiku no tā nodokļa nedabuj, tad tā ir kārtēja zagšana tikai ar mainītām lomām. bet es jau vispār te cepjos par to, ka tas ir pilnīgs absurds, ja tagad kaut kāds sranijs ments līdīs ne pa tēmu manā mājā, salauzīs kompi, piebradās grīdu ar savām sūdainajām kājām un nedod dievs vel kaut ko nozags!

caps, 24.07.2008. 22:32:33
Komentāra reitings: 8.8

Nē nu, protams, no mūziķu viedokļa jau nav kruta, disku nopērk Valters un Ēriks, kuri to ieliek DC vai vēlsazinkur un ar to visa tirāža beidzas. Turklāt orģinālie diski ir daudz stilīgāki par parastajiem, bet nu pārbaudīs datorus?!? Te nākas piekrist komentam par apakšbiksēm.

melomān,
''maksāt ir vērts vienīgi par (..) ļoti glīti iepakotu disku ar dažādiem bonusiem''
Dziesmu saraksts ir pašsaprotama lieta, bet neviens tev pārsteigumu pakas ar dažādiem bonusiem, piemēram, personīgu tikšanos ar Dimu Bilanu, līdzi diskam nedos. Neko vairāk par plastmasas vāciņiem, papīru un dziesmu ripuli tu diez vai dabūsi. ;)

rxx, 24.07.2008. 23:06:29
Komentāra reitings: 10.285

Nu legāls CD ir skaists rituāls. Es viņu kārtīgi aplūkoju, tad smuki izņemu no plēvītes, aplūkoju vēlreiz, atveru vāciņu, apskatu disku, izņemu to no vāciņa, ielieku to mājās vai auto atskaņotājā (abi, par laimi, nespēlē mp3), nospiežu play un sāku šķirstīt grāmatiņu.

Tad ir reāla sajūta, ka par kaut ko ir samaksāts, tās dziesmas ir nopirktas un ir diskā, es to ielieku atskaņotājā un tas skan, izņemu - neskan. Ir kontrole, ir cieņa un respekts. Bet ar failiem ir tā - nekā, tie nez no kurienes parādās, kad apnīk - tiek izdzēsti. Nav nekāda kontakta ar to mūziku, viss kļūst bezpersonisks līdz ārprātam.

Un vēl viena lieta - man baigi svarīgi ir iegūt nevis vienu vai otru dziesmu, bet visu konkrēta mākslinieka albumu. Mp3 un patiesībā arī diski ir radījuši cilvēkiem iespēju ļoti vienkārši noraut vienu dziesmu un pārlēkt uz nākamo, kas arī ir liels mīnuss. Ar kasetēm ir liels čakars, ar platēm vēl lielāks, tas disciplinē, tas ir labi. Albums ir svarīgs kā kopīgs mākslas darbs. Es ticu, ka mākslinieks ir nopietni domājis, kāpēc izvietot dziesmas tieši tā secībā, kādā tās ir. Turklāt bieži vien labākās dziesmas nav tās populārākas, velkot kaut ko atsevišķi to var palaist garām.

Secinājums - mūzika ir jābauda no albumiem. Cilvēki, kas ir rakstījuši albumus tos ir paredzējuši tieši šim nolūkam, nevis tāpēc, lai jūs iepumpētu atsevišķus failus savos drazainajos ķīnīzeru pleijerīšos un sēžot stundās un sabiedriskajā transportā beztolkā spaidītu podziņu next.

dzēsts lietotājs, 25.07.2008. 03:29:38
Komentāra reitings: 4.087

>>
ja pie manām durvīm piezvanīs ments un liks uzrādīt kompi, tā būs pēdējā reize, kad viņš spiedīs zvana pogu!

es esmu vnk uz dirsas. :D !

dzēsts lietotājs, 25.07.2008. 05:14:02
Komentāra reitings: 8.242

ka parasti mūsu mazā banānu republikaizceļas ar kārtējo idiotismu.

tapēc man vecajā darbavietā mūzons glabājās uz CD nevis uz cietā diska :)

un par pirātismu esmu par, jo vienaldzīgas man pašlaik ir visas šīs te autortiesības..nav man naudas, lai mūsu mazajā banānu republikā maksātu padsmit un vairāk naudiņas par datu nesēju, kas satur mūziku, ko vēlos noklausīties...

lizard, 25.07.2008. 09:48:04
Komentāra reitings: 8.683

Mūzika un filmas vēl tā, bet ja uz datora tev glabājas uzinstalēts fotošops (cena ~500ls), windows vista, office,vēl kāda video apstrādes programma, lai nenonāktu līdz tiesai, ir jāmaksā soda nauda trīskāršā programmas vērtībā.
Bet vispār tas ir cilvēktiesību pārkāpums - kā jau TVNET komentāros rakstīja - ja nu uz cietā diska glabājas privātas fotogrāfijas, valsti par to var iesūdzēt tiesā.
Bet ,manuprāt, tas ir liels fufelis - ja tā notiks, sāks lietot bezmaksas programmas, mūzikai last.fm, pandora.com utt.

P.S Labāk lai valsts rūpējas par to, ka katrā pilsētā ir pa savam veikalam, kur plašā klāstā pieejami mūzikas CD, filmas utt. Nu negribu es braukt 100km, lai nopirktu jaunu filmu, vai albumu.

kas_te, 25.07.2008. 09:56:45
Komentāra reitings: -1.939

Domāju, ka nelielu pārbaudi var, reāli VAR īstenot ar PC. Bet ko kčortamaķerei šie domā darīt ar ķepļepiem? Pasitu savu kompi padusee un beegu! :D Idiotisms.
ASV darbojas uz konstitūcijas pamata, ko radīja 1978. gadā. Viņiem ir fat-foods un citas extras, bet vismaz kompjos neviens nelien. Latvieši ir baigi stilīgie, katru gadu likumus maina un pielāgo... atkal Idiotisms.

melomaans, 25.07.2008. 10:09:52
Komentāra reitings: 0.047

kas_te, Satversmi, parlaimi, tik viegli mainītn evar.

spontanuss, 25.07.2008. 10:45:30
Komentāra reitings: -2.758

Tieši tā melomān! Kaste tikko pateica baigi muļķīgu frāzi! Piedod, bet konstitūcija ir likumu likums, uz kura balstās un tiek pieņemti likumi! Pie mums tā skaitās satversme! Un starp citu Amerikā mūzonu pērk 80 % legāli! Viņiem tas vienkārši ir ieaudzināts, ne tā kā pie mums! Un tieši tā ka teica rxx tam ir reliģisks process!

spontanuss, 25.07.2008. 10:47:21
Komentāra reitings: -5.674

Un konstitūcija netika pieņemta 1978.! Varbūt tasbija kaut kāds labojums!

chevete, 25.07.2008. 13:35:14
Komentāra reitings: -3.298

nākamais ierosinājums būs pērkot dažādus datu nesējus reģistrēt pircēju vai?
pilsonis jānis bērziņš iegādājies ārējo cietni- davaj jāiet no viņa piedzīt lai parāda.
nekur taalu taa nenonaaks- taa visa ir biedēeshana par daudz robu te un citur lai mainiitu kko.

friiks, 25.07.2008. 21:17:05
Komentāra reitings: 2.965

Vienmēr tak visā var vainot e-bay! - "Nopirku cieto e-bay un tas jau bij pilns ar nelegālu mūziku.."

Nu un jā, ja reāli gribētu nopirkt visus mūzikas ierakstus ko vēlos..
Es laikam izvēlētos mūziku neklausīties - man maciņš to gluži vienkārši neatļautu.
AAAh, tad būtu morāle - ej strādāt, varēsi mūziku dabūt (un būsi stilīgs ar disku atskaņotāju pie sāniem "mazs, kompakts un viegls"!)


Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
European glory, and even after

BlackVuehuz

Howdy, howdy ,howdy!

Copperlot

Theme site super 000*** rus.hc.lv

QedjwnVhYY


ienāktreģistrēties