Hāārdkors

26.07.2006 06:22:14 aizsāka dzēsts lietotājs
56 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
dzēsts lietotājs, 26.07.2006. 06:26:41
Komentāra reitings: -7.978

Kāds klausās hardcore punk? Un vēl es gribēju pateikt, ka panki un hārdkoristi ir aizkavējušies bērnībā. Tāpēc, ka viena meitene teica, ka hc vairs neklausās un ar hc vairs nedraudzējas, jo ir pieaugusi beidzot. Man negribējās piekrist, tā kā mēs visi zinām, ka hc - tas ir dzīvesveids un dzīvesziņa. Tomēr protests pret sabiedrību, kas izpaužas sabiedrības lamāšanā, tomēr ir kaut kur nepieaudzis. Kādas ir jūsu domas?

jānis, 26.07.2006. 06:36:43
Komentāra reitings: 13.973

Man personīgi hardcore ir tikai mūzikas stils, nekas vairāk.
Nepatīk visādas masu idejas... vēlos būt brīvs no citu uzskatiem, domām, idejām...
bet tas nenozīmē, ka esmu pret kādām idejām vai tīcībām, lai jau ņemās, vnk negribu būt viens no tiem kuri aizstāv šīs idejas un tur sludina - tas ir labi tas ir slikti... es ļauju dzīvot visiem, lai visi ļauj dzīvot man!

dzēsts lietotājs, 26.07.2006. 06:41:06
Komentāra reitings: -1.804

Bet ko tu domā par pašu hardcore skaņu, konkrēti par kliedzošo, dusmīgo vai izmisušo vokālu? Vai tas neatpoguļo tīneidžera saucienus pēc sapratnes vai ko tamlīdzīgu?

jānis, 26.07.2006. 06:57:12
Komentāra reitings: 9.015

Domāju, ka tas atkarīgs kāda ir dziesmas tēma - jāskatās pēc teksta!!

dzēsts lietotājs, 26.07.2006. 07:18:17
Komentāra reitings: -0.885

Piemēram, grupa Blood For Blood pārsvarā dzied par zudušo jaunatni, "es nekad nedzīvošu kā tu, es nekad nebūšu kā tu, izdrāzt slimo, ļauno sabiedrību, izdrāzt visu pasauli, es ienīstu visu cilvēku rasi" utt. Parasti tādas domas ir pusaudžiem, bet ja to dzied onkuļi, kam pāri 20, tāpēc es saku, ka šī subkultūra ir aizkavējusies bērnībā. protams, man patīk tie teksti, bet jāveido pašam sava lieliskā dzīve, nevis jāvaino vislaik sabiedrība.

jānis, 26.07.2006. 09:24:49
Komentāra reitings: 2.49

Bet ja dzied 20 gadījie par tādām tēmām tad viņi varbūt grib vnk aizstāvēt padsmitgadīgos jauniešu! ;)
Personīgi man kad man bjia padsmit gadi neparko tādu nedomāju, tas laikam tāpēc ka dzīvoju laukos to visu laiku :D
Pie tam ja grupa Blood For Blood tagad vairs nedziedās par zudušo jaunību, par ko tad? Šīs grupas dalībniekiem manuprāt ir baigie principa u.t.t. par visādām sabiedrības lietām, tāpēc viņiem ir aktuāla šī tēma!!

dogs, 26.07.2006. 12:21:21
Komentāra reitings: 15.47

Piecpadsmit gadus veci tiinji ideaalisti bet tad vinji izaug un aizmirst savus ideaalus. Tie divdesmitgadiigie un triisdesmitgadiigie onkulji kas speelee hc vienkaarshi nav aizmirsushi saveejos. Vinjiem HC nav tikai muuzikas stils, vinjiem HC ir dziivesveids, kas neaprobezhojas ar kliegshanu "es ieniistu visu cilveeku rasi".

HC nav masu ideja. HC un mainstream ir divas nesavienojamas lietas. Jo HC ir pret masu idejaam.

The king is dead
So I don't care if you dance well
'Cause fashion can't replace content
And passion is lost between scene points and greasy hair
The king is dead and you're the next

Dogs, divdesmitviengadiigs onkulis kas uzskata augstaakrakstiito pantinju (Raein The king is dead) par patiesiibas iemiesojumu.

jānis, 26.07.2006. 12:58:54
Komentāra reitings: -0.23

Vo! Labi teikts dog! ;)

dzēsts lietotājs, 26.07.2006. 13:01:20
Komentāra reitings: -6.128

Ja HC ir pret masu idejām, kāpēc pastāv tādi masu produkti, kā HC šalles utt. ? :)

jānis, 26.07.2006. 13:59:54
Komentāra reitings: 2.24

Vot ej nu tagad saproti :D
Bet mazliet bezsakarīgi sanāk - ja HC ir pret masu idejām, tad jau HC ir pats pret HC , jo pats HC jau arī ir tāds apvienojums ar masu idejām!!
Ai baigais sviets jebkurā gadījumā! :D

dogs, 26.07.2006. 17:01:36
Komentāra reitings: 4.866

Tiini, tu esi dzirdeejis par taadu "mallcore"? "mallcore" = "mall" (latviski laikam tirdznieciibas parks, taa kaa piem Alfa) + "(hard)core".

Tad luuk par "mallcore" taisni sauc shaadu te masu "HC" un ar visu ar to saistiito.

Man taa "nejaushi" ir sagadiijies apmainiities dažiem e-mailiem ar franchu screamo grupas Daïtro gjitaaristu, gadiijaas piemineet arii taadu grupu Thursday, kas man personiigi nu ljoti... viena no pirmajaam emo grupaam kuru dzirdeeju. Tad nu man pretii sanaaca sanjemt uzbraucienu ka Thursday nav iists emo bet gan mainstream produkts 15-gadiigiem tiinjiem. Kad apskaidroju ka Thursday vnk ir kljuvushi zinaami aarpus pagriides (kas taa arii ir), sanjeemu atbildi, ka:

Ja vinji patieshaam buutu uzticiigi emo, HC, DIY un visaam ar to saistiitaam lietaam, vinji nebuutu populaari.

(tas cik ljoti es tam piekriitu veel ir jautaajums)

Taadi luuk ir man zinaamo aarzemju HC onkulju uzskati par HC un masu idejaam.

deni2s, 26.07.2006. 19:22:02
Komentāra reitings: 10.244

Varbūt nevajag tad saistīt hc ar emo, diy, vegan, anarchy, sxe un tamlīdzīgām lietām, bet uzskatīt hc vienkārši par mūzikas stilu? Esmu pietiekoši atskatījies ārzemju hc/anarchy grupas, kuras brēc par skaistiem ideāliem, bet pašiem kājās nike un citu pop-brendu apavi. Diemžēl bieži vien vārdi nesakrīt ar darbiem.

dzēsts lietotājs, 26.07.2006. 19:41:21
Komentāra reitings: 0.23

Cik tad ir daudz to sxe? Vēl arī tāda lieta kā hārdkor deja. Ja hc ir pret masu idejām, tad visiem vajadzētu dejot pa savam :)

jānis, 27.07.2006. 06:21:22
Komentāra reitings: 1.13

Manuprāt tādi īsti HC ideju atbalstītāji ir ļoti liels retums! Nu neskaitot tos kurus Deniss minēja :D

dzēsts lietotājs, 27.07.2006. 07:07:40
Komentāra reitings: -7.881

besii araa hardcore : )

jānis, 27.07.2006. 07:13:50
Komentāra reitings: 3.96

HC mūzikas stils vai HC idejas? :D

dzēsts lietotājs, 27.07.2006. 07:18:10
Komentāra reitings: 3.364

muzika neee bet idejas : )

jānis, 27.07.2006. 07:28:19
Komentāra reitings: 6.181

Kā tev HC idejas traucē dzīvi?

dogs, 27.07.2006. 09:31:33
Komentāra reitings: 3.609

Deni, nu man pasham ar ir Converse CT AllStar kedas, kuras biju vienkaarshi spiests nopirkt peec tam kad divi paari tirguu par 3Ls paarii pirktu kedu izjuka nedeeljas laikaa. Neesmu tik bagaats, lai pirktu suudiigu preci.

Par to vai saistiit hc ar DIY, sXe un tamliidziigaam lietaam, nezinu. Vairaak liekas ka vajag, savaadaak tas tieshaam kljuust par chaulu bez satura. Pats gan neesmu ne sXe (gan alinju patiik pa reizei pasuukt, gan uzvilkt, cigaretes gan labpraat atmestu), ne vegaans (MAN GARSO GALJA!!!). Bet DIY idejas gan atbalstu.

Haarkoor deja? Nezinu taadu... prieksh manis HC pirmkaart ir muuzika un idejas, kas aiz taas muuzikas staav, tikai peec tam viss paareejais.

Starp citu man jautaaja kaa Latvijaa ir ar crust. Vai LV vispaar ir crust sceena? Neesmu kaut kaa ieveerojis.

PS. emo *IR* hc =P jautaajums vai viss ko sauc par emo patieshaam ir emo?

PPS. Runaajot par apaviem, tos vislabaak pirkt Dienvidaafrikas Republikaa =D tur razhotaas un pirktaas "shljopkas" man uzticami kalpo jau 5 gadus un izskataas ka kalpos veel 5x5 gadus.

dzēsts lietotājs, 27.07.2006. 10:04:33
Komentāra reitings: -2.49

Es jau mēnešiem staigāju ar tirgus kedām :) Hārdkor deja - nu tipa kulaks uz priekšu, elkonis atpakaļ u.c.

jānis, 27.07.2006. 10:28:11
Komentāra reitings: 3.895

Mēnesi??? Kā to dabūji gatavu? Man divas nedēļas (labākajā gadījumā) un atkal vajag jaunas!
Kā saka: Nepērc vienu pāri kedu, ja var nopirkt veselu kilogramu kedu pilnai laimei! ;)

dzēsts lietotājs, 27.07.2006. 20:02:20
Komentāra reitings: -2.563

Šitajā klipā ir parādītas hardcore dejas: http://www.youtube.com/watch?v=coUtAotkNUQ&search=Sick%20Of%20It%20All%20Step%20Down

deni2s, 28.07.2006. 00:06:55
Komentāra reitings: 5.124

dogs, es arī neesmu tik bagāts, lai pirktu lētas lietas. Un principiāli skatoties nav atšķirības, vai tu nopērc tirgus kedas vai Converse. Pirmajā gadījumā tu atbalsti ķīnieti, kurš vēlas kļūt par tādu magnātu kā Converse un otrajā tu atbalsti ķīnieti (vai arī citas tautības cilvēku), kurš ir piepildījis savu sapni kļūt par magnātu.

Ar savām kedām tu tikai apliecini, ka nav hardcore ideju, kā tādu. Ir DIY, ir sxe, ir vegan. Bet tās atšķiras viena no otras. Nu nosauciet man kāds kādu "hardcore ideju" :D Līdz šim to vēl neviens nav spējis, visi tikai runā par tām idejām, bet konkrētāk neviens nezin :) Viss ko droši zinu par hardcore ir lasāms te: http://www.hc.lv/muzika/raksti/1666/

dogs, 28.07.2006. 10:02:14
Komentāra reitings: 2.49

nu tad taa... drukaajam... ko es zinu par hc... (kaa converse iipashnieks domaaju ka varu atljauties arii nedaudz kljuudiities, ja kas, palabojiet)

dogs, 28.07.2006. 13:23:00
Komentāra reitings: 13.122

Nu jaa panki, par panku vecteetinjiem uzskata Igiju Popu un grupu The Stooges (tagad visi atceramies filmu Lock, Stock and Two Smoking Barrels un briinishkjiigo The Stooges dziesmu I Wanna Be Your Dog kas tajaa skaneeja), kas paspeeja izjukt veel pirms radaas pashi panki.

Ar vaardu panks daudziem pirmaa asociaacija ir grebenes un Sex Pistols. Pashi Sex Pistols lielaa meeraa bija Vivjenas Vestvudas un Malkolma Maklarena "biznesa projekts" lai popularizeetu vinju veikalinju SEX (=

Kas, kaa un kur notikaas, nezinu, bet ar laiku pankroks palika aatraaks un smagaaks, bet veel arvien tureejaas pie kaut kaadiem panku priekshrakstiem. Lai shitos pankus atshkjirtu no paareejiem, vinjiem priekshaa piekabinaaja shilti "hardcore" un radaas hardcore punk.

Kaut kaadaa punktaa jau uz 70to gadu beigu pusi Vashingtonas apkaartnee dziivoja taads Ian McKaye, kursh speeleeja hc punk grupaa The Teen Idles un vinjam nepatika, ka daudzi vinja draugi netiek uz vinja konchiem, kas lielaakoties notika klubos, kuros paardeva alkoholu. Taa kaa amiishi legaali piedzerties var saakot no 21 gada vecuma, visus kas bija jaunaaki, shajos klubos nelaida iekshaa. Tachu klubu iipashnieki bija saprotoshi un atrada izeju no shiis situaacijas. Katram, kam nebija 21 (tajaa skaitaa pashiem The Teen Idles), iekshaa laideejs uz plaukstaam ar markjieri uzvilka melnu krustu, taa liekot baarmenim zinaat, ka shitiem neko stipraaku par sulu nedriikst. Shaada attieksme pret alkoholu kaa reiz sakrita ar pasha Ian McKaye un vinja domubiedru uzskatiem un taa radaas Straight Edge jeb vienkaarshi sXe. Driiz vien jau jaunieshi pashi saaka vilk krustus uz rokaam, lai paraadiitu, ka vinji var dziivot bez alkohola, cigareteem un citaam narkotikaam. The Teen Idles pajuka un radaas tavaa rakstaa piemineetie The Minor Threat. Nosaukums Straight Edge ir radies no vinju taada pasha nosaukuma dziesmas.

Veel kaads laicinjsh pagaaja un arii The Minor Threat beidza savu pastaaveeshanu un vietaa radaas ljoti iisu muuzhu piedziivojusii bet savu reetu atstaajusii grupa Embrace. Turpat ar Ian McKaye tuseejaas arii taads onkulis Guy Picciotto kursh speeleeja grupaa Rites of Spring. Shiis abas divas grupas speeleeja hardcore punk dziesmas ar nedaudz depresiiviem un ljoti emocionaaliem tekstiem. Atri vien lai vinjus raksturotu vaardu salikumam "hardcore punk" tika piekabinaats "emotional". emotional hardcore punk... vai vienkaarshi emocore (= Abas augstaakmineetaas grupas pastaaveeja liidz kaadam 87tajam gadam, kad Ian McKaye un Guy Picciotto izveidoja grupu Fugazi, kas gan nespeeleeja emocore bet taapat atstaaja lielu reetu uz hc vaiga.

dogs, 28.07.2006. 13:24:02
Komentāra reitings: 11.75

Tautai shis emocore taa teikt pavilka un aatri izplatiijaas pa shtatiem. Aptuveni ap to pashu laiku citi ljaunie onkulji kas speeleeja hardocre punk pakasiija pakaushus un izdomaaja kaapeec mums speeleet pankroku ja mees varam speeleet tikai hardcore. Nu tajaa punktaa arii radaas hc.

Pa sho liiniju es neko iipashi vairaak nevaru pateikt jo emm "tiirs" hc man diez ko nepiedur. Sheit atrodos taapeec ka ieksh skvots.net nekas nenotiek un man veeljoprojaam ir vajadziiba noripot Rites of Spring s/t LP kaa arii paaris citas plates par kuraam veelaak.

Nu tad taa kur es paliku... aa nu luuk emocore ar joni izplatiijaas pa shtatiem un taa teikt ieguva savu dinamisko skanju kas vienas dziesmas laikaa variee no tik tiko sadzirdamiem chukstiem un "piikstoshas" gjitaaras liidz kliegshanai cik vien jaudas reecoshu gjitaaru pavadiijumaa. Cilveeki ir slinki un papildus "motional hard" un "punk" atmeta arii "core"... emo (= Skaljaakaas grupas - Moss Icon, Indian Summer, Policy of Three, Evergreen un citas. Starp shiim grupaam bija ljoti izplatiita viena cita hc dzimusi ideja - Do It Yourself jeb DIY. Ierakstus, T-kreklus un visu ko citu grupas taisiija pashas un paardeva par razhoshanas izmaksaam vai arii vienkaarshi atdeva. Ieraksti netika paardoti veikalos bet gan nodoti no rokas rokaa, caur draugiem vai aizsuutiiti pa pastu.

Kad emo jau bija tiiri iedziivojies saulainajaa Kalifornijas shtataa 90to gadu saakumaa jautrie puishi no grupas Heroin radiija emo taa maksimaalajaa izpausmee. Dazhi labi to sauc par hardcore emo, citi par emo-violence veel citi izdala atsevishkji hardcore emo un emo-violence. Emo-violence grupaam bija raksturiiga taa pati DIY eetika un kaa staasta to piedziivojushie, vnk psc konchi. Grupas Antioch Arrow dziivaas uzstaashanaas tiek raksturotas kaa milzu blendera skanja caur pastiprinaataaju. Peec katras dziesmas gjitaaras un bass ir jaapaarskanjo un solists ir apgaazis lielaako dalju aparatuuras. Skaljaakaas grupas jau piemineetie Heroin, Antioch Arrow, Angel Hair, taa laika Palatka un Portraits of Past. Daudzas no shiim grupaam pieskaita citam hc/emo novirzienam screamo, tiec nu skaidrs. Ja kaads veelas paklausiities luudzu uz priekshu, teiksim Love Lost But Not Forgotten ir viena taada emo-violence/screamo grupa.

dogs, 28.07.2006. 13:26:16
Komentāra reitings: 11.75

Daudzas piemineetaas grupas ar laiku paargaaja uz mazaak haotisku un vairaak emo liidziigu skanju kas ap 90to gadu beigu pusee ieguva jaunu nosaukumu screamo. Kaa screamo tas arii ir izdziivojis liidz muusu dienaam. Screamo ir piemeeram dazhiem labi zinaamie puishi no Japaanas Envy, amiishi Saetia, City of Caterpillar, Pg99 un Orchid, Eiropas psihie puikas La Quiete, Daitro un Raein. Peec manaam domaam screamo vislabaak raksturo Raein LP Il n'y a pas d'orchestre apraksts: "Raein features the drummer of the much praised Italian band La Quiete plus a bunch of screamo kids with ants in their pants. [.. they] are brutal, they're emotive, they're ugly, they're beautiful." Kaa likums shiis grupas ir DIY atbalstiitaaji, speelee pagriides pasaacienos, pashi izdod ierakstus un pashi vinjus arii izplata. Piemeeram Nova Recordings kur es meedzu pasuutiit shaadus taadus ierakstus ir divu cilveeku uznjeemums. Shveices leibls ApeMustNotKillApe ir viens cilveeks. Ierakstu tiraazhas ir mazas, zem 1000gab un tie tiek izplatiiti caur pazinjaam vai pa pastu.

Shis tad nu ir muuzikas stils un idejas, kam pieduros visvairaak. Veelos piemineet ka screamo ir DIY bet ne obligaati sXe un vegaani (vegaanismu es vispaar neuzskatu par hc ideju jo tas ir radies neatkariigi un atradis popularitaati hc cieniitaaju viduu). Turklaat DIY uzreiz arii nenoziimee crust (luuk tie tieshaam nepateeree neko, kas nav pashu radiits).

Nu ja kaadam veel nav apnicis lasiit vinjsh vai vinja aizdomaasies bet ja emo bija hardcore punk atzars 80to gadu beigaas un 90to gadu saakumaa, kas tad ir shitais te ko vinji klausaas???

Aptuveni 90to gadu viduu ASV videejos rietumos, Kolorado, cilveeki saklausiijaas iepriekshmineetos Fugazi, kaa arii indie rock izdomaaja to visu salikt vienaa katlaa, piemest klaat bik emo un radaas tas ko sauc meedz saukaat par post-emo indie rock vai arii indie emo. Kaa indie emo grupas tiek mineeti tie pashi Fugazi, cilveeki no Kolorado kas vinjus tik ciitiigi klausiijaas Sunny Day Real Estate, kaa arii citi cilveeki no Arizonas, kas klausiijaas abas ieprieksheejaas grupas Jimmy Eat World. Ja runaajam par idejaam tad shie nu ir sXe "emokidi".

Pienaaca 90to gadu beigas. Pasaulei bija apnicis nu-metal un visas grupas kam sho birku pielika (lai arii taas nemaz nespeeleeja nu-metal). Vajadzeeja kaut ko jaunu un arii jaunu birku ko piekarinaat visiem piekarinaat. Ap to laiku Jimmy Eat World saaka speeleet arvien popsiigaaku, vairaak mainstream muuziku. Nedaudz tuvaak mums NY apkaartnee kopaa ar Saetia, Joshua un citaam ne tik ljoti skalju, bet gana emocionaalu (un turklaat ar Goeff Rickley augsto vokaalu) indie/emo/screamo/posthc miksli speeleeja taadi ljautinji kaa Thursday. Shiim divaam bliceem publika ar uzklupa. Un piekabinaaja shilti "emo" jo bija dzirdeejushi sho vaardu saistiibaa ar Jimmy Eat World.

dogs, 28.07.2006. 13:27:32
Komentāra reitings: 11.002

Pa to laiku kaut kur paraleeli no hc izauga post-hc un metalcore. Nu un pashlaik visam kas kaut nedaudz izklausaas kaa emocionaals hc tiek kabinaats klaat "emo" (smagaakaas grupas, piemeeram metalcore tiek sautas par "screamo"). Saldas grupinjas kas savu muuziku koncentree uz kaut kaadu "depresiivemocionaalismu" tiek shtanceetas viena peec otras, taapat arii post-hc un metalcore. Un vinjiem ir pie kaajas DIY un sXe, jo vinji ir lielaaku un mazaaku ierakstu leiblu radiiti, lai nokaastu savu dalju no "emokidiem".

Nu jaa sanaaca taada vairaak emo veesture *aiziet stuurii nokauneeties* nu bet taa arii ir ka emo es klausos vairaak un paareejo hc mazaak.

Kas ir hc idejas? Es par hc idejaam uzskatu DIY un sXe, jo (atshkjiriibaa no vegaanisma) DIY un visvairaak jau sXe eetika ir dzimusi taisni hc sceenaa.

Peec manaam domaam DIY nav absoluuta jebkaadu brendu ignoreeshana. Jaa daudzi hc onkulji staigaa Vans vai Converse kedaas, bet ne jau taapeec ka vinjiem ljoti patiktu Vans vai Converse kaa taads. Es pats arii ljoti negribeeju pirkt Converse, bet biju apstaaklju spiests jo ar savu algu nevaru atljauties pirkt kedas reizi nedeeljaa.

DIY prieksh manis ir atbilde uz jautaajumu "kaapeec maksaat citiem par to, ko tu tikpat labi vari izdariit pats?", reakcija visapkaart valdosho snobismu un pateereetaaju sabiedriibu, kuraa viss ir peerkams un paardodams. Tas nenoziimee, ka es neko nepeerku un nepaardodu. Tachu (atskaitot paiku) iepeerkos peec iespeejas retaak un maksimaali meegjinu pats visu salabot salaapiit utt. Redzot uz ielas jaunieshus ieksh Nike no galvas liidz kaajaam vai jau veikalaa "sapleestaas" biksees man taa vien gribas pieiet klaat un iespljaut sejaa "JUST BUY IT!".

Nu jaa pasham gan ar par shaadu dziives skatiijumu naakas sanjemt uzbraucienus, piemeeram no muteres par to ka ierodos mazaas maasas izlaidumaa n-taas reizes laapiitaas biksees, humpalu dzhemperiitii kas 5as reizes par mazu, kaut kur no skapju dziljumiem izvilktaa sarkanaa shallee un jaa... Converse kedaas (=

Nu jaa un tie kas vispaar neko nepeerk, nekur nestraadaa, nevienam nemaksaa un tamliidziigi, tie ir crust panki un taadus lv es kaut kaa neesmu maniijis.

Le fin

dzēsts lietotājs, 28.07.2006. 13:35:46
Komentāra reitings: -9.956

Eu, kurš šito visu lasīs?

dogs, 28.07.2006. 14:02:46
Komentāra reitings: 7.291

nu jaa es nedaudz aizraavos *oops*

deni2s, 28.07.2006. 14:53:50
Komentāra reitings: 6.009

Šito jau vajadzēja kā rakstu publicēt. Un es izlasīju. Nepiekrītu šim te:

"Jaa daudzi hc onkulji staigaa Vans vai Converse kedaas, bet ne jau taapeec ka vinjiem ljoti patiktu Vans vai Converse kaa taads."

Kāpēc tad viņi staigā brendu kedās? Tā jau ir divkosība, jo ar šo rīcību viņi stimulē to, pret ko paši klaigā.

dogs, 28.07.2006. 17:18:42
Komentāra reitings: 2.815

piekriitu ka zinaama divkosiiba tur ir. tachu nevienam klaat staaveejis neesmu un ar pirkstu raadiit nevaru. pats attieksmi pret savaam brenda kedaam izteicu aizkraasojot to vinju zvaigzni ar markjieri ar domu "es shiis kedas nepirku taapeec ka taas ir Converse".

un nemaz tik ilgs laiks nav pagaajis kopsh par shitaam lietaam intereseejos. brendus censhos ignoreet jau sen bet konkreeti emo/hc/diy pavilka aptuveni pirms gada.

ja kaads taisaas shito kaa rakstu publiceet (es ir laame shinii zinjaa) info avoti ir wikipeedija (lielaakoties talk lapas kuras neviens nelasa), shaadas taadas citas emo un hc veltiitas lapas kaa arii emailu apmainjas ar Daïtro gjitaaristu un DIY leibla Alchimia darboni Julien Paget.

man radaas taada ideja... varbuut naakamajaa meilaa konkreeti pajautaat cilveekam kas patieshaam ar sho visu ir nodarbojies jau labu laiku vinja domas. taada kaa intervija.

luuk jums jaunieshi iespeeja paprasiit teiksim vai Daïtro valkaa <ievietojiet savu miiljaako brendu sheit> kedas un ko vinji par to domaa. (=

dogs, 28.07.2006. 17:19:56
Komentāra reitings: 0.555

aaa un ieksh emo terminiem patieshaam var saputroties. =(

deni2s, 28.07.2006. 17:49:47
Komentāra reitings: 4.22

dogs, ja sagatavosi to info smuki kā rakstu (ar bildēm, garumzīmēm un utt.), tad varam publicēt. Avotus jau tu pats arī vislabāk zināsi norādīt. Ja sadomā, tad sūti rakstu un bildes uz info[at]hc.lv. Un intervija būtu pavisam ideāli - sen hc.lv nav bijušas intervijas.

jānis, 31.07.2006. 05:54:17
Komentāra reitings: 5.995

Es arī izlasīju - visu cieņu Dogam par šo rakstu! ;)

dzēsts lietotājs, 31.07.2006. 06:07:28
Komentāra reitings: -1.13

"Nu jaa un tie kas vispaar neko nepeerk, nekur nestraadaa, nevienam nemaksaa un tamliidziigi, tie ir crust panki un taadus lv es kaut kaa neesmu maniijis."

Kā var dzīvot, neko nepērkot, neko nestrādājot un nevienam nemaksājot? Rakājoties pa miskastēm?

jānis, 31.07.2006. 06:48:28
Komentāra reitings: 1.13

Diezgan ekstremāli :D

ed, 05.08.2006. 23:16:35
Komentāra reitings: 2.785

visu cienju dogam par raxtu (laig an peec paaris rindinjaam jau vareja saprast... wikipedia) un tjip "Nu jaa un tie kas vispaar neko nepeerk, nekur nestraadaa, nevienam nemaksaa un tamliidziigi, tie ir crust panki un taadus lv es kaut kaa neesmu maniijis." nu jaa taa tieshaam kaads dara tad cilweeks ir viens vesels ar dabu :D cool :D

jānis, 06.08.2006. 09:32:40
Komentāra reitings: 1.13

Ed kas tur slikts ka wikipēdija? Vismaz viņš bija vienīgais kurš paņēma un uzrakstīja te kaut ko par tēmu!

ed, 07.08.2006. 15:24:32
Komentāra reitings: -0.339

es neko sliktu nesaku vismaz sanjeemas un uzraxtiiju un tiiri labi :) es jau neko nesaku... sheesh...

dogs, 08.08.2006. 08:04:27
Komentāra reitings: 1.13

nu vairaak gan www.fourfa.com (= man vislabaak patiik "hate mail" sekcija =D

ed, 08.08.2006. 09:53:03
Komentāra reitings: 1.13

chaotic emo diezgan reaali :D

snif, 08.08.2006. 18:02:32
Komentāra reitings: -0.316

dog ljoti izsmeljoshi.

ed, 10.08.2006. 20:20:25
Komentāra reitings: -1.13

mmm... kkaa tieshaam iepatikaas chaotic emo :D

dzēsts lietotājs, 17.07.2007. 00:17:07
Komentāra reitings: 10.304

He uzgāju šo veco tēmu un sanāc drusku smiekli par komentāriem.Jūs te runājiet par Converse un Vans kedām kurš valkā,kurš nevalkā,kurš ir liekulis,kurš pouzeris.Tagad to cik ''patiess'',''uzticīgs skatuvei'' utt. nosaka tas ko valkā,cik tālu turies no meinstrīma un tamlīdzīgas muļķības.80-tajos hārdkōrs bija uzdrīkstēšanas šādu mūziku vispār spēlēt un hc koncertus apmeklēt.Tipisks hc koncerts 80-to Amerikā visbiežāk bija liels masveida kautiņš ar agresīvu fona mūziku kurš parasti beidzās ar policijas ierašanos un,tad protams darbā tika laistas melnās rundziņas.Tie vēl ir tikai ziediņi,leģendārais Black Flag frontmens Henrijs Rolins reiz izteicās,ka ne reizi vien ir sajutis reālus draudus savai dzīvībai gan no fanu,gan policijas puses.Nebija nekas neparasts,ja uz ielas tevi vienkārši atklapēja pāris policistu tikai tādēļ,ka spēlē hārdkoru (un tas nav ne mīts ne izdomājums).Vienkārši gribu teikt,ka hc ziedu laikos spēlēt/atbalstīt šo mūziku bija uzdrīkstēšanās un tas prasīja stiprus nervus un nebija priekš kura katra nīkuļa kurš nebija apmierināts ar sistēmu.
Tagad spēlēt hc vai fanot par to var jebkurš tirliņš un,lai cik tas briesmīgi neizklausītos tas pat ir ''stilīgi''.
Runājot nedaudz par vēsturi pirmā grupa kuras mūzika bija ''hārdkōra fīls'' ir Bad Brains un kura no jazz fusion pārgāja uz panku diezgan tipiska iemesla dēļ-Sex Pistols :)) Tālāk,tad arī nāca Black Flag,Dead Kennedys,Germs,Circle Jerks,Husker Du (kuri,tad arī ir īstie emotvive hardcore,vai tagad saukta par emo žanra,pamatlicēji un kuri ļoti,ļoti ietekmējuši Rites Of Spring skanējumu)MDC,Flliper,Minor Threat utt. kā angļu atbilde amīšu jaunizveidotajam stilam bija Exploited un Crass (kurus gan amerikāņu hc panka cienītāji uzskatīja par ''sellautiem'' un kuru fanus mēdza saukt par crassholes).

dzēsts lietotājs, 17.07.2007. 00:17:14
Komentāra reitings: 10.912

Un tā 86.gadā visa šī štelīte beidzās tikpat ātri cik sākusies Henrijs Rolins tagad raksta grāmatas un filmējās Valkerā Teksasas Reindžerā un visādos ceļa galos,Dželo Biafra un Dead Kennedys piedirsas visus ideālus par kuriem pastāvēja un tagad Dželo ir vienkārši resns pārgudrs pamuļķis bez grupas kuru pat Melvins nevarēja izturēt,Darbijs Crash (Germs) ir beigtāgs par beigtu izdarīdams pašnāvību vissliktākajā iespējamajā datumā (pāris stundas pirms Džona Lenona nāves),Husker Du pārdeva savu dvēseli korporatīvajām ASV ierakstu kompānijām,čalis no MDC visticamāk sen ir nodzēries līdz nāvej,Īans Makejs joprojām rada nesliktus darbus un joprojām saglabā savus principus (noliecu galvu viņa priekšā) nu un Flipper manuprāt vai nu ir atgriezušies pazemē no kurienes nākuši vai no ''marku'' patēriņa aizlidojuši pavisam.Jā un Bad Brains nesen (pavisam,pavisam) izdeva albūmu kuru gan vēl nav sanācis dzirdēt.Katrā ziņā hc nobeidzās 86-tajā un viss,ko dzirdam tagad ir posthc un tas gan muzikālās duadzveidības (jā,jā,ja rūpīgāk iedziļināmies hradkorpankā,tad tas ir visnotaļ daudzviedīgs un izcilākajos gadījumos arī muzikāli sarežģīts),gan sociālās nozīmes,gan patiesuma ziņā ir tikai ļoti,ļoti,ļoti vāja atblāzma no hc.

dzēsts lietotājs, 17.07.2007. 00:24:56
Komentāra reitings: 11.995

Pluss vēl vēlējos piebilst,ka 80-tajos hc tiešām bija dzīvesveids nevis tikai mūzika-skvots,pusbads,fanzīnas un 4x4 m liela zālīte pārpildīta ar neticami agresīviem zēniem (jā līdzīgi kā metāla šim mūzikas stilam pārmest seksismu būtu visnotaļ pamatoti) bija viss ko šīs grupas redzējas,tas bijas viss,kas viņiem bija.
Jaunības maksimālisms :))

hepatits, 22.07.2007. 20:32:07
Komentāra reitings: -4.634

http://www3.videogaga.lv/video?id=njodbmbhidyccsluags#dm.id%253Dview%2526dm.v%253Dntlwbqbjzhxxuenzbbu

:)

edis_, 22.07.2007. 21:01:33
Komentāra reitings: 1.32

Visi tagad postu savus ZPD?
Un Latvijā nav nemaz tik maz (skan dīvaini) tiešām īstu hārdkoristu, tā sauktos Straight Edge'istus. Daudzi no viņiem ir veģetārieši, vegāni, citi atsakās no kafijas lietošanas, narkotikām, alkohola, vienas nakts attiecībām.
Ja runājam Igiju Popu tad viņu var uzskatīt ne tikai kā vienu no panku vectētiņu ar saviem The Stooges, bet arī par cilvēku, kas aizsāka tā saukto Stage Diving, tas Latviju tagad pāršalc kā vilnis. Visi grib lekt publikā :D
Man pašam HC idejas liekas tīri pieņemamas, bet ne tik loti, lai ko tādu aizsāktu.
Vēl tikai varu piebilst: meklējiet X uz rokām, vai kādām citām ķermeņa daļām un nedaļām, parunājiet ar šo cilvēku un veidojiet paši savu uzskatu par šo mūzikas/domāšanas stilu.

dzēsts lietotājs, 23.07.2007. 13:48:23
Komentāra reitings: -1.098

jābūt zem hc birkas, lai būtu labs cilvēks?svētais ūdens pret vampīriem nemaz nepalīdz...

dzēsts lietotājs, 24.07.2007. 22:08:37
Komentāra reitings: -5.141

es neko nemaku. beet es emu haardkoors
))

agatis, 31.07.2008. 16:19:32
Komentāra reitings: -3.479

nu nezinu hardcoru klausos jau aptuveni 6gadus un arii dziivoju ar to un man tas nav vienkarssi muuzika vai stils lai izradiitos
zzel tik ka latvijaa ir mazliet apklusis hardcoer skatuve ir jau vinna bet saliidzinot ar manu laiku kad speeleju bija daudz vairaak grupas un pat lloti labas
bet mūzdienu jaunatne ir aizraavusies ar alu un citaam lietaam nevis ar mūziku un labaam lietaam

dzēsts lietotājs, 31.07.2008. 18:17:03
Komentāra reitings: -1.318

'Nu jaa un tie kas vispaar neko nepeerk, nekur nestraadaa, nevienam nemaksaa un tamliidziigi, tie ir crust panki un taadus lv es kaut kaa neesmu maniijis'

naw nemaz jaabuut tuwam ar dabu lai taa dziiwotu. wai buutu jaadziiwo kkur hvz kur. londoona ir pilna ar taadiem cilweekiem kas ta arii dziiwo ka dogs uzraxtiija- tos sauc par skvoteriem- winji wisu dabuu taapat.
par paiku naw ko uztraukties, jo wisi lielie anglju weikali paartiku kam tuuliit beidzas deriiguma terminjsh wnk noliek uz ielas, apgjeerbus war dabuut dajebkur, un dziiwo winji wnk maajas kuras newiens neizmanto un no taam winjus izlikt ari ir gruuti, jo likumdoshana tur ir robs.

nezinu wai laitvijaa crust panki wispaar war reaali exsisteet...

dzēsts lietotājs, 31.07.2008. 19:00:11
Komentāra reitings: -0.97

ehhh..
ko lai saka...
nepateikšu neko jaunu, tomēr, pierādās tas, ka nu nevar pastāvēt utopija lai kādā formā tā būtu...
ja vienam hc ir tikai mūzikas stils, otram tas ir kā dzīvesstils un tur jau neko vairs nepadarīt.

' viena meitene teica, ka hc vairs neklausās un ar hc vairs nedraudzējas, jo ir pieaugusi beidzot '

rodās vairāku jautājumu sērija :D
vai var tā patiešām pieaugt vai ari cilvēks vienkārši iestrēgst kkādā rutīnas aplī ? kas tas par cilvēku ar nepastāvīgiem uzskatiem, kas tik vienkārši atsakās no hc ? kas katram no mums ir hc ? kapēc tāds hc vispār pastāv un kapēc vēljoprojām ir cilvēki, kas uztur dzīvību šajā scēnā ?
un jautājumus vēl var sagudrot daudz un dikti.

no savas puses pateikšu tikai to, ka hc ir tikai viena no ekvivalentām alternatīvām, veidiem kā dzīvot, ne tikai mūzikas stils..un tas, ka tev kājās ir konzervi neizsaka to, kas tu esi, jo konzervapavi vismaz labi kalpo..tāpat ir ari ar pārējām drēbēm u.c. sh*t..tam visam ir tikai sekundāra nozīme..

un latvjā nav crust kulturas kā tādas..neesmu nevienu manijis..
[runā patupais mish.kāsis]

P.S. the most important things in this world is love&peace
P.P.S. and of course the weed :DDD

kmataj_genf, 31.07.2008. 19:03:09
Komentāra reitings: 2.175

nekur nestrādāju, klausos Circle Jerks, dzeru alu un spēlēju oldskūl hc.
hujovā situācija.

dzēsts lietotājs, 31.07.2008. 20:27:35
Komentāra reitings: -4.822

nepērc birku , ja pērc , ta pērc lietu, bet lab;ak paskaties vai toč vaig, vai kkur tepat rokasstiepiena attālumā jau nav gatavs un protams , pacel miskastes vāku , ja traki ož, ta liec mierā, ja ne, tad roc un roc!

trust in crust!


Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
European glory, and even after

BlackVuehuz

Howdy, howdy ,howdy!

Copperlot

Theme site super 000*** rus.hc.lv

QedjwnVhYY


ienāktreģistrēties