Rīgas Sargi

16.11.2007 20:23:22 aizsāka sviestmaize
40 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
sviestmaize, 16.11.2007. 20:23:30
Komentāra reitings: 16.632

kādas atsauksmes?

kas_te, 16.11.2007. 22:06:38
Komentāra reitings: -2.651

Zanes Dzenes viedoklis: http://notikumi.delfi.lv/news/movies/article.php?id=19513584
Starp citu, gaidam arī kādu recenziju no Jūsu puses! http://www.hc.lv/izklaide-kultura/kino/recenzijas/

dzēsts lietotājs, 16.11.2007. 22:38:02
Komentāra reitings: 5.03

šodien noskatījos. visi ķērc, ka filma super, ka latvieši beidzot uztaisījuši holivudas līmeņa filmu, taču gribot negribot jātzīst, ka filma nebija nekas īpašs salīdzinot ar filmām, ko rāda kinoteātros. dažbrīd pat nācās saņemties, lai neaizmigtu. interesanti, ka šī bija pirmā filma, kurā nekautrējās pāris reizes izmantot populārāko latviešu valodas vārdu savienojumu "ej dirst". tad nu visi steidzās skaļi aplaudēt un priecāties. jāatzīst man arī sejā ieviesās plats smaids. divarpus acis.

plovs, 16.11.2007. 23:23:54
Komentāra reitings: -2.89

gaidu resident evil latviešu versiju. "vicepResident piEvil"

lieliskais kārlis, 17.11.2007. 09:56:31
Komentāra reitings: -2.558

plov, laaaabs :D :D :D :D

lieliskais kārlis, 17.11.2007. 09:57:11
Komentāra reitings: 7.911

Bet gribas redzēt to filmu, tikai visas biļetes jau labu laiku uz priekšu izpārdotas. Jāskatās kkad :)

melomaans, 17.11.2007. 10:06:19
Komentāra reitings: 7.111

Ar tām biļetēm viņi riktīgu haosu uztaisījuši. Itkā "Biļešu Serviss" mājaslapā rāda,ka viss izpārdots nedēļu uz priekšu,taču realitātē darbadienās,ja var ticēt interneta komentētājiem,seansi notiek pustukšās zālēs...

trauma, 17.11.2007. 10:32:56
Komentāra reitings: -4.155

6dien dodos.
tad arī atsauksmes. ;]

dzēsts lietotājs, 17.11.2007. 23:34:12
Komentāra reitings: -12.978

Sākums garlaicīgs, bet beigas labas... Tas liek aizdomāties, kas būtu ja krievi un vācieši nebūtu izvarojuši mūsu valsti pēc 1940. gada......Maitas

rxx, 18.11.2007. 08:54:03
Komentāra reitings: 25.176

Filma ir lieliska. Par 2 miljoniem latu un tādā kino situācijā, kāda bija Latvijā četrus gadus atpakaļ, mēs esam tiekuši pie ļoti labas un vajadzīgas filmas. Filma lieliskā veidā izstāsta aprakstīto notikumu un ir bagāta ar daudzām foršām detaļām - Bermonta skrāpējums palodzē, A.Skrastiņa saruna ar vāciešiem utt. Bet nu par to, ka garlaicīgi gan nevaru piekrist, man filmās beigās bija bišķi pārsteigums, ka tik ātri jau viss cauri. Paskatos pulkstenī - 2h... Tā kā viss laikam atkarīgs no tā, cik ļoti spējam pievērst uzmanību un domāt līdzi notiekošajam. Un nav kino pienākums šo uzmanību noturēt.

Nebūtu īsti godīgi salīdzināt šo un lielbudžeta grāvējus divu iemeslu pēc. Pirmkārt jau budžeta dēļ, otrkārt tāpēc, ka sižets te tomēr ir veiodots patriotiskā garā, nevis ar izteikti komerciālu ievirzi.

Protams, par ko piesieties ir. Bet jebkurā gadījumā ir jāsaka paldies filmas veidotājiem un bīdītājiem par to, ka šis darbs ir paveikts, ir ko redzēt un, pats galvenais, tiek kustināta tā kino lieta kā tāda. Kādam ir jābūt pirmajam un tam, kuru visi noliks, ka nav tas un nav šis, bet tas ir nenovērtējams ieguldījums Latvijas kino dzīvē.

Patika kiberpanku zīmētās lidenes, pilnīgi apņēmos arī iemācīties 3D modelēt.. :D

zimza, 18.11.2007. 21:46:57
Komentāra reitings: 4.004

5dien biju.
es teiktu, ka man patika.

anialv, 19.11.2007. 20:54:52
Komentāra reitings: 10.664

Man ļoti patika! tikai no sākuma biju tā kārtīgi apskatījusi tās bildes, kur bija parādīts, kā tas viss montēts kopā, un tad filmas sākumā visu laiku par to domāju.. traki! bet vispār man baigi patika, daži brīži tiešām bija šausmīgi smieklīgi, piemēram, tas, jau iepriekšminētais, skrāpējums :D Vienbrīd, kad viņi karoja, es pat riktīgi pārbijos no tās spridzināšanas, ka nebija tālu līdz kliegšanai -> tad jau filma izdevusies! Dodu visas savas acis!

melomaans, 20.11.2007. 14:14:57
Komentāra reitings: -2.927

Nupat atnācu no filmas. Par iespaidiem- Pirmkārt, filmā ir ļoti daudz, es pat teiktu- nepiedodami daudz, vēsturiskās puses kļūdu. Piemēram- Kurā akā ir iekritis Oskars Kalpaks,ka armijas vadība ir jāuzņemas vienkāršam ierindniekam Mārtiņam un pats O.Kalpaks filmā nevienā vietā neparādās?
Otrkārt, diezin vai K.Ulmanis tik vienkārši būtu dzēris ar parastu ierindnieku,respektīvi- Ulmaņa tēls bija izveidots ļoti,ļoti pavirši. Cīņa par balto karogu pilī vispār bija kronis visam un tas lika noprast,ka šī filma vairāk būtu pieskaitāma komēdijas žanram...
Tālāk- Varoņi sarunājās ļoti nedabīgi, bija redzams,ka filmas veidotāji Krastiņa tēlā bija mēģinājuši ielikt bezgala daudz humora,taču rezultāts bija katastrofa. Piedodiet, bet lamu vārdu pasniegšana kā kaut kas "sensacionāls" bija vienkārši nožēlojama.
Vēl filma pamatīgi cieta no salkanuma. Mīlas stāsts starp Mārtiņu un to,kuras vārdu pēkšņi aizmirsu,bija pilnīgi nevietā-bez tā mierīgi varēja iztikt.
Salīdzinot šo filmu ar Baigu Vasaru,atliek secināt,ka Baigu Vasaru šai filmai nepārspēt. Protams,cīņas ainas bija nostrādātas labi,filmai piemita vajadzīgā pompozitātes un grandiozitātes noskaņa,taču tas nespēja aizvietot visai vājo aktieru tēlojumu ar ko parasti visas mūsu filmas(arī ar 100 latu budžetu)var tikai lepoties.
Kopumā filmai dodu 5 acis no 10 par centību.
Salīdzināt ar ārzemju filmām šo darbu būtu vienkārši nekorekti un skatoties uz to valstiski,protams,ka filma ir vajadzīga un laba.

dzēsts lietotājs, 20.11.2007. 15:23:59
Komentāra reitings: 2.401

da filmas par revolucionaariem jaataisa, vai, piemeeram, ''hc.lv lietussargi''....

rxx, 20.11.2007. 21:01:50
Komentāra reitings: 4.662

Melomān, nu tā jau nav dokumentālā filma, tā ka filmas scenāristi principā var darīt, ko viņi girb un par vēsturiskām, ka tu teiktu "kļūdām", piesieties nevar. Ja būsi bijis vērīgs, ievēroji, ka filma ir veidota pēc A. Kolberga stāsta "Torņakalna baznīca" motīviem, nevis uz patiesiem notikumiem.

Par aktieru tēlojumu - nejūtos kompetents spriest. Bet nu cik vispēr mums lielu filmu ir? Divas? Nu tad par ko mēs te runājam? A kas tās par 100Ls filmām? Un vispār īsfilmu notēlot ir viens, a vairākus gadus ņemties - kas cits. Un vēl - aktieri jau visi ir no teātriem, tas nav tas pats, kas kino. Ja Baigā vasarā bija Vazdiks un Pāvuls, kas lielu daļu "ņēma uz sevi", tad vairs mums šo lielisko aktieru nav, un "jaunā" paaudze kino filmēties ne visai māk - un nevar jau arī pārmest, filmas neviens neuzņem.

Ulmaņa tēls bija foršs, bet nedaudz neveikls, piekrītu. Bet nu te tomēr varēt nedaudz piedot, jo filmēšanas laikā aizgāja šis lomas atveidotājs Vigo Roga un nācās to visu filmēt no jauna ar citu aktieri, kurš pie tam bija lietuvietis.

dzēsts lietotājs, 20.11.2007. 21:53:28
Komentāra reitings: 4.458

Eh, visas Latvijas mēroga "lielbudžeta" filmas ir bijušas par karu, vai tiem laikiem - kapēc? nu zinu tās lielākas Baiga vasara un nu šī - vai tad nevar citu scenāriju izvēlēties kurā ielikt tos 2 milj.. vēsturi mācities vajag grāmatās un skolas solā :) un vispār takš tēmas par karu ir nepozitīvās un tas neizbēgamais filmu ahileja papēdes kkadi pēkšņi mīlas stāsti kara stāvokli - nu visu laiku uz apli viss iet , nekā jauna.. bet ko es te spriedelēju, būtu labāk pats kko domājis un tā.. he :)

āāā
p.s.
patiiik ideja par to, ka itkā torrentos un citās lejupielādes programmas viņu nelikšot, lai nevarētu civlēki zagt to filmu, bet tomēr aiziet uz to kinīti, bet domāju ka tomēr kkur jau uzpeldēs kāds interentea tīmeklī novelkam materiāls.

rxx, 20.11.2007. 22:14:21
Komentāra reitings: 2.292

Es esmu sev apsolījis nopirkt DVD, kad iznāks. Jau tā tajā industrijā nekas nenotiek, nu ir jāpabalsta.

Un ja citreiz kaut ko velkot mēs it kā apzogam kaut kādus cilvēkus, kuriem ne silts ne auksts, tad tagad mēs tomēr apzagtu paši sevi... Kaut kā neceļas roka.

Nu par karu, tur es tev tiešām piekrītu, bet nu arī to var saparast, jo uz šitādiem sāpīgiem temtiem tauta baigi pavelkas un aiziet tā lieta. Ar komēdiju pilnus ķiņus nedabūt, diemžēl ne šobrīd... Jā, un labu komēdiju uzņemt ir stipri grūtāk nekā traģēdiju, drāmu...

Nu bija jau "Es mīlu jūsu meitu", nekāds šedevrs jau nebija, bet norēkies varēja labi. Kopš tā laika man Uldis Dumpis asociējas tikai un vienīgi ar to tēva tēlu. :)

melomaans, 21.11.2007. 07:08:22
Komentāra reitings: 2.028

rxx,principā protams,ka var darīt ko grib,tur tev taisnība. Taču man personīgi prasījās ticamāku stāstu... Nu kaut vai "Baigā Vasarā" arī bija atsevišķs mīlas stāsts,taču tur tas veiksmīgi iekļāvās kopējā kontekstā un pēc filmas palika sajūta,ka arī tā varēja būt,jo nianses jau mēs nezinām...
Man konkrēti nepatika Reiņa tēlojums... Tomēr šķiet,ka viņš vēl nav izaudzis 1. plāna lomai lielā filmā...
Nu jā,to faktu par V.Rogas aiziešanu biju piemirsis,bet jebkurā gadījumā-komiski tas bija. :)

rxx, 21.11.2007. 14:59:16
Komentāra reitings: 9.029

Ai, man vispār tas Reinis arī paliks mūžīgais Roberts Rambāns... :D Tā kā atkal nevaru spriest. :D

dzēsts lietotājs, 21.11.2007. 16:59:51
Komentāra reitings: 2.386

6dien eju !

melomaans, 21.11.2007. 17:48:49
Komentāra reitings: 2.219

Es jau Bambānus,tfu,Rambānus esmu paspējis aizmirst-sen nav redzēti :D.
Bet vispār man viņš asociējas tieši ar lomu filmā "Baiga Vasara".

rxx, 21.11.2007. 19:50:56
Komentāra reitings: 1.848

Kad te pat tv bija Baiga Vasara, skatījos un man tur viņš nelikās galīgi pēc sevis.

sviestmaize, 23.11.2007. 19:13:14
Komentāra reitings: -1.234

nu tā aina, kurā Vācieši zvanīja uz baznīcu bija tik tiešām atmiņā paliekoša, vīrietis, kurš vēroja no malas ainā, kur Bermonts dejoja, izskatījās pēc borata, bija šādi tādi spešel specefekti latviešu stail, dažas ainas, kurās likās, ka pārāk centušies amīšu grāvējiem līdzināties (ko nevajadzēja), nepatika pārāk tā galvenā sieviete. Reinis tik tiešām ar Rambānu arī man asociējas. Ulmaņa padomnieks runāja tā, it kā visu bezteiksmīgi no lapas lasītu. manuprāt, ļoti labi varēja iztikt bez tik gara kautiņa baznīcas tornī. tas tik tiešām bija dumji. kaut kāds baigais kikbokss tur bija uztaisīts 5 minūšu garumā, lai gan man, tas, ka to vācieti izsviedīs pa logu, bija jau saprotams kautiņa pirmajās sekundēs. vēl arī tā miršana mazliet, nu jā. piemēram, mirst tā Keiša (neatceros, ko viņš tēloja) tēvs un viņš pieskrien pie viņa:`tēti, tēti, tev sāp?` nu jā, zin nē. viņš tikai atpūšas. nu amerikāniski. protams, dažas arī vēsturiskas neprecizitātes, kautvai tas, ka K. Ulmanis filmā lietoja alkoholu- Ulmanis vienmēr ir iestājies pret alkohola lietošanu un ir bijis atturībnieks.
ā un tas mīlasstāsts bija tāds mazliet nekāds. nejēdzīgi, ka viņa aizbrauca, tad izkāpa no mašīnas un pēkšņi jau bija atpakaļ. `Mārtiņ, tava sieva atnākusi.` bezsakarīgi mazliet. bet tā jau kopumā filma tiešām laba. pirmā tāda reāli latviešu filma ,kurā tik daudz līdzekļu ielikts un arī normāli datorgrafika izmantota. un Skrastiņš man vienmēr ir paticis! manuprāt, filma bija okej, priekš latviešu filmas pat ļoti laba. nu interesanta tomēr.

dzēsts lietotājs, 24.11.2007. 17:52:46
Komentāra reitings: 3.27

labākā filma ko esmu redzējis!

dzēsts lietotājs, 24.11.2007. 19:27:36
Komentāra reitings: 0.848

nebij slikta

dzēsts lietotājs, 25.11.2007. 14:14:52
Komentāra reitings: -0.264

tomeer fountain patiik labaak..sorry..kaut budzjets liidziigs-laikam neesu patriots...

dzēsts lietotājs, 25.11.2007. 14:35:45
Komentāra reitings: 0.369

nu bija jau diezgan skatāmi .. tie kiberpanku specefekti bija ok ;)
nepatika tā Justīne_tā aktrise man vnk izraisa.
un smieklīgi ka ķip Keiša tēvs mira šis jautāja :" tēt Tev sāp?" wtf? :D

made^, 25.11.2007. 18:26:00
Komentāra reitings: -0.603

man ļoti, ļoti patika!

dzēsts lietotājs, 25.11.2007. 18:53:26
Komentāra reitings: 1.666

tā pēdējā cīņa arī bija rēcīga :D
rrrrrrambāns :D

volume, 25.11.2007. 19:42:58
Komentāra reitings: -0.397

man patika!

nowbodey, 26.11.2007. 17:30:29
Komentāra reitings: -0.397

ļoti patika.
+ tāds, ka tgd ir lielāks priekštets par to :]

dzēsts lietotājs, 26.11.2007. 18:06:24
Komentāra reitings: 3.033

nav laika noskatīties :S /buy freetime

dzēsts lietotājs, 26.11.2007. 21:26:12
Komentāra reitings: -0.132

nepatika-nav nevienas revolūcijas vai vīģu ēšanas sacensības.

iewwa, 30.11.2007. 22:23:35
Komentāra reitings: -3.113

centos neaizmigt??
wtf?
tik tizli,cilveeks laikam ir krievs nevis latvietis.
pff.
filmai vienks oskaru un ar visu kristapu lielo!
tik laba....mmmmmmmmmm..

rxx, 01.12.2007. 00:04:35
Komentāra reitings: 0

>> tik tizli,cilveeks laikam ir krievs nevis latvietis.

Nu tā gan nevajag uzreiz tekt. Cilvēkam vienkārši ir notrulināta uztvere un viņš nespēj ilgstoši domāt. Vai arī vnk bija neizgulējies.

dzēsts lietotājs, 01.12.2007. 07:26:52
Komentāra reitings: 4.084

Super! Ļoti,ļoti patika :)

dzēsts lietotājs, 03.12.2007. 12:40:20
Komentāra reitings: 3.797

haha, jā, varbūt 5 oskarus? (Lielo Kristapu arī nebūs viegli iegūt, jo nopietnu konkurenci sastāda Artūra Duboka jaunais gengstā trilleris :D)
tas, ka man filma nepatika mani padara par krievu? nu piedod man, jaunkundz, bet acīmredzot, man šī filma nespēja iepotēt pietiekami daudz patriotisma, lai es pievērtu acis uz visu šīs filmas lētumu un banālismu. bet, jā! laba LATVIEŠU filma!

lizard, 04.12.2007. 12:41:08
Komentāra reitings: 0

Man patika

tas ulmaņa aktieris pēc pelmeņa izskatījās. un, protams, kā gan vienkāršs latviešu karavīrs varētu komandēt vīrus, vai klāstīt plānus Ulmanim. Drīzāk es Mārtiņu uztveru kā latviešu tautas simbolu .

kautkaada, 04.12.2007. 14:19:29
Komentāra reitings: -1

arī man patika un filmu ir vērts noskatīties! :)

dzēsts lietotājs, 04.12.2007. 21:05:54
Komentāra reitings: 0

rescue dawn labāk patika-vismaz nav tikai plika propaganda...ēst dzīvas čūskas ir krutāk nekā vīģes!


Reklāma
Padalies priekā
Labdien! Mēs dodam jums promo kodu - ZBXM777 Aktivizējiet to savā personīgajā kontā pēc reģistrēšanās www.cexasia.pro Un Jūs saņemsiet līdz 1000USDT par savu depozītu. Laimīgu tirdzniecību!

Robertswedo

Моментальные он-лайн подписка в течение телеграм канале @mylovetut

Coreybrere

Моментальный он-лайн рука на телеграм канале @mylovetut

Coreysmeag


ienāktreģistrēties