Pārdomām - E.Šņore "The Soviet Story" (2008).

10.06.2008 22:06:42 aizsāka dzēsts lietotājs
42 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
dzēsts lietotājs, 10.06.2008. 22:07:16
Komentāra reitings: 24.281

Edvīna Šņores filma ir stāsts par sapni, kas pārvērtās murgā- padomju sistēmu.

Galvenie filmas pieturas punkti ir 1932./1933. gada mākslīgi izraisītais bads Ukrainā, poļu virsnieku noslepkavošana Katiņā 1940. gadā, SS un VDK sadarbība, masu deportācijas Padomju Savienībā un medicīniskie eksperimenti, kas tika veikti ar gulaga sistēmā ieslodzītajiem.

Lejuplāde: http://faili.criminal-tm.lv/share/The%20Soviet%20Story.avi

Tiešsaiste:
http://video.google.com/videoplay?docid=6241650126822253181&q=&hl=en

rxx, 10.06.2008. 22:48:41
Komentāra reitings: -16.444

Ir jēga skatīties? Nav baigi daudz kinohronikas kadru ar visādiem līķiem ar drausmīgām sejas izteksmēm?

handsome fury, 10.06.2008. 22:54:28
Komentāra reitings: 18.353

ir jēga, ir izteiksmes

rxx, 10.06.2008. 23:09:57
Komentāra reitings: 6.411

Tad es neskatīšos. Es zinu, ka tas viss bija slikti, esmu gana atskatījies uz tām sejām, lai man pietiktu. Bet režisors malacis!

dzēsts lietotājs, 11.06.2008. 05:38:37
Komentāra reitings: 18.301

Ļoti laba filma. Un režisors patiešām ir malacis par uzdrīkstēšanos un paveikto. Baisi tas viss izskatās.

dzēsts lietotājs, 11.06.2008. 05:45:39
Komentāra reitings: 10.979

Pirms pāris dienām noskatījos. Diezgan labi izveidota filma, manuprāt.. Deva priekšstatu par to laiku, kad piedzima mani vecvecāki. + nākamajam gadam arī ir uzņemta informācija, kā nekā vēsture 9 klasei. kari

emtee, 11.06.2008. 11:11:46
Komentāra reitings: -7.788

Filma tīri rietumeiropiskas propagandas garā, bet es to uzskatu par labu lietu. Kādreiz jau jāsāk skaidrot vēsture Eiropai no mūsu skatu punkta.

rxx, 11.06.2008. 14:19:30
Komentāra reitings: 20.248

Tomēr noskatījos. Ne visu, bet kādus 70%. Iespaidīgi. Lielisks stāsts, lieliska montāža un lieliska aizkadra balss. Pozitīvi tas, ka filma stāsta par globālu problēmu visas Eiropas kontekstā, nevis tikai par latviešiem, tas ir baigi pareizi. Filmas autorām no manis reāls respekts un es ļoti ceru, ka arī kāds apbalvojums no valsts.

Vispār varētu samest naudiņu un noorganizēt šīs filmas publisku izrādīšanu kādā 9. maijā kaut kur Uzvaras pieminekļa tiešā tuvumā. Lai tie visi beidzot redz, kuras valsts ordeņiem apkārušies viņi tur dzer.

walx, 11.06.2008. 14:31:11
Komentāra reitings: 18.615

Paslaik velku filmu bet zinu ka buus labai!!! Krieviem krieviju, Latviešiem Latviju!!!

mushroom_people, 11.06.2008. 17:15:54
Komentāra reitings: 14.607

Nupat noskatījos. Tiešām labi, ka tā tiks rādīta skolās.

šiz, 12.06.2008. 04:40:24
Komentāra reitings: 20.736

drīzumā noskatīšos, jo gribu redzēt filmu, kuras dēļ, filmu neskatot, Krievijā pie LV vēstniecības dedzina režisora lelli un, līdz pusei redzot, krievu vēsturnieks pasaka, ka personīgi vēlas nogalināt režisoru. manuprāt, tas labi runā par filmas vērtībām, ņemot vērā Krievijas nespēju samierināties ar viņu "pareizo" viedokli.

skakri, 12.06.2008. 12:21:20
Komentāra reitings: 15.496

Sandi, pareizi ir E. Šnore. Bez "ņ".

Bet filma labā. Jūs neraudājāt? Es bišķi.

dzēsts lietotājs, 14.06.2008. 15:45:50
Komentāra reitings: -24.811

itkaa interesanti jau...
bet man apnika skatīties...

hiza, 14.06.2008. 17:19:09
Komentāra reitings: 11.115

Šodien redzēju. Laba. Uzzināju daudz jauna un arī to, ka patiesībā nekas nav beidzies.
http://gulags.wordpress.com/2008/05/18/maskava-izrekinas-ar-the-soviet-story-autoru-edvinu-snori/

dzēsts lietotājs, 14.06.2008. 19:14:13
Komentāra reitings: 4.459

http://youtube.com/watch?v=FzPi-vVGLCg

dajebkas, 14.06.2008. 21:05:26
Komentāra reitings: 4.225

17. jūnijā plkst. 21.20 pa ltv1.
http://www.nra.lv/zinas/1095-ltv-junija-demonstres-jauno-dokumentalo-filmu-padomju-stasts.htm

dzēsts lietotājs, 15.06.2008. 09:26:57
Komentāra reitings: 5.167

"Akciju M.Miščenko savā blogā pieteica kā flešmobu: «Atnāciet ar zīmuli vai lodīšu pildspalvu un pēc signāla tas būs jāpārlauž! Tālāk — kā sanāks :)» Pats M.Miščenko neesot pažēlojis zeltītu Parker pildspalvu, lai varētu paust savu protestu «Baltijas vadības politikai»."

Tās pildspalvas ir nekas salīdzinājumā ar to, ko PSRS nodarīja eiropai. Zelta pildspalvas nežēlošana nav gluži tas pats, kas miljoniem pazaudētu dzīvību eiropā un tajā pašā Krievijā.. Man nepatīk šis protests pret "vēstures pārrakstīšanu", paši jau viņi vien pārraksta, safabricē un tagad paši vien vainīgi, ka viņus nomelno un labi vien ir, ka E. Šnore parāda jau neatkarīgajā Latvijā dzimušajiem jauniešiem patiesību par PSRS no eiropas, ne krievijas acīm.

rxx, 15.06.2008. 09:46:39
Komentāra reitings: 17.598

Da labi, uz slimiem nedusmojas. Tur no tiem to filmu tāpat bija redzējis tikai retais.

jana, 07.07.2008. 20:59:43
Komentāra reitings: -10.169

tikko noskatijos. speciga un galvenais baudama filma. isak sakot apdirsas visi. gan Krievijas puse, gan Eiropas (Vacija utt.). viens par otru ne labaks. Tapec pis on ju, un es dzivoju savu dzivi.

dzēsts lietotājs, 07.07.2008. 21:25:48
Komentāra reitings: 9.708

pati brīnos,ka tāda filma mani aizrāva. :o
interesanti.

tobis, 07.07.2008. 21:31:27
Komentāra reitings: 12.247

mamma teica, ka viņai skolā vienmēr mālēja acis ciet, šito visu slimo būšanu slavējot, un tikai 92-tajā gadā viņa visu īsti sapratusi, bet ļoti daudzi latviešu komunisti vēl ir dzīvi, un pats ļaunākais- vēstures skolotāji, tādēļ arī man ļoti daudz kas bija jauns.
Filma man NELIEK un nepiespiež mīlēt Latviju un nedveš tādu uzspiesto patriotismu, kā tas visur citur parasti ir, bet vienkārši rāda patiesību. Bija viegli uztvert, kas atšķirībā no vēstures literatūras, ir ļoti pozitīvi...un no filmas vienā vakarā uzzināju daudz vairāk, nekā 3 gadu laikā- skolā.

kas_te, 08.07.2008. 01:28:55
Komentāra reitings: -7.225

īss fragments no sarunas ar Valentīnu(23) (tourist from Netherlands) 3 nedēļas atpakaļ.
K: Have you seen the movie "Soviet Story"?
V: "Yes, but that didn't strike. I and my friends already know, that Soviet Union occupated Latvia and other countries in Baltic States. Movie didn't show me anything special or fresh, thats just an old information in new movie."
--
Es biju pārsteigts. ne visi ārzemnieki ir stulbi, atrodas pat tādi, kas Latvijas vēsturi pārzina! Taču jāpiekrīt, jo es arī pilnīgi neko jaunu neredzēju, ja nu vienīgi ļoti nepatīkamus skatus, bez kuriem diemžēl iztikt nevarēja. Filma der mūsu senjoriem, CCCP paaudzei, lai zin, kas tad īsti notika! Jo mēs paši zinām - Mums to visu borēt sāk nu jau pamatskolā :/

jana, 08.07.2008. 03:36:18
Komentāra reitings: -7.297

stipri shaubos, nu loooti stipri shaubos, ka tev, kas_te skola macija Stalina un Hitlera "sadarbibu" un parejos Stalina melnos darbus, kas notika PSRS laika. Par to neviena vidusskolas gramata nevar but ne runas. Ko tev iemaca.. primaro un Latvijas pusej tikamako variantu.. okupacija, krievi svolochi, blats un pareja melnaa hernja. pareizi vien rxx teica, kas mani pat bik parsteidza (jo rxx atshkiriba no manis bik lojalak izturas pret LV), ka "Pozitīvi tas, ka filma stāsta par globālu problēmu visas Eiropas kontekstā, nevis tikai par latviešiem, tas ir baigi pareizi." Un ko arzemnieki.. vinji zin tikai to, ka LV bija zem Krievijas, Krievija okupeja (un 85% gadijumu, vinji pat nezin, ko nozime vards okupeja), un ka LV (uz jautajumu (arzemniekam) "Vai tu zini, kur un kas ir Latvija?", maksimums ko var izpiest ir tas, ka taa ir bijusi dalja no PSRS). Tas, ka muviijs vinjam neparadija neko special, tikai parada to, ka reali, vinjam LV vesture ir lidz olam, tas ir viens, un otrs, vispar.. vinsh tapat neko nesaprot, jo nezin LV/Krievijas vesturi (vainot vinju taja nevar).

dzēsts lietotājs, 08.07.2008. 06:09:17
Komentāra reitings: -10.958

Neviens jau neapgalvo, ka viņam to skolā mācīja, Jana.

meitene, 08.07.2008. 08:25:26
Komentāra reitings: -3.648

..visskumjākais tas, ka visa Eiropa to zināja, bet neviens nereaģēja...:(
Filmā arī tas tiek pateikts...škumjā balss intonācijā!
Daudzi vēl šodien neapzinās patiesību, ceru, ka filma palīdzēs!

jana, 08.07.2008. 08:33:08
Komentāra reitings: -5.938

speciali selftittled citeju kas_tes vardus. "Jo mēs paši zinām - Mums to visu borēt sāk nu jau pamatskolā". uzmanigak tekstus jalasa.

olgucz, 08.07.2008. 08:55:23
Komentāra reitings: -12.212

filma interesanta.
BET. vienus un tos pašus slepkavošanas/līķu kadrus rāda gandrīz katrā nodaļā. nez kāpēc neviens nepūlas skaidrot, kas ir tie cilvēki, kas stāv grāvmalā uz nošaušanu un ko viņi izdarīja. nedaudz nekorekti no režosora puses..

deni2s, 08.07.2008. 09:19:43
Komentāra reitings: -9.183

Man ar šķita diezgan nekorekti. Izstrādāta teorija, kurai cenšas pieskaņot visu pārējo, turklāt dažas vietas man šķita nekorekti emocionāli pārspīlētas. Nu radās tāds subjektivitātes iespaids, nevis objektivitātes. Nu nenoticēju, ka viss bija tieši tā, kā tas bij filmā pasniegts.

rxx, 08.07.2008. 09:34:16
Komentāra reitings: 15.504

Pārspīlējums mākslā (un filma, arī dokumentālā, ir mākslas darbs) ir normāls veids, ar ko panāk, lai cilvēks kaut ko labāk pamanītu, par kaut ko aizdomātos un izdarītu kaut kādus secinājumus.

Neviens jau neapgalvo, ka tā, ko rāda, ir tieši tā līķu kaudze, par kuru runā aizkadra balss. Es domāju, daudz vērtīgāk būtu mēģināt saprast tekstu un to domu, nevis tik dikti pētīt līķus un meklēt atšķirības tajos, lai secinātu vai kāds gadījumā nav parādīts vairākas reizes.

dzēsts lietotājs, 08.07.2008. 14:09:18
Komentāra reitings: -10.441

skatos, ka tiem, kas neizsakās īpaši atzinīgi ir tikai mīnusi :D :D :D :D

bet tik un tā..nogarlaiko mani tā vēsture..ko tur daudz rakties par pagātnes sāpi..uzskatu, ka ir jādzīvo šodienai ar skatu rītdienā, nevis jāškrobojas par pagātni..tāpat to cilvēku, kas parakstija pavēles vairs nav...un pat atceros no bībeles kautko līdzīgu tam, ka par tēvu grēkiem maksās viņu dēli.

tobis, 08.07.2008. 14:19:24
Komentāra reitings: 12.166

angry_chair taisnība jau ir, ja vēlamies augt un attīstīties kā neatkarīgas Eiropas sastāvdaļa, nevis būt Padomju varas vēmeklis, jāmāk norobežot sevi no aizvainojuma, bet aizmirst gan nevajadzētu. .. . Manis pēc Krievija var arī neatzīt tās savas kļūdas, man tā pat viņa nepatiktu un par Ameriku tas pats.

kas_te, 08.07.2008. 14:42:08
Komentāra reitings: 4.471

Jana.. esi dzirdējusi par PAPILDUS VIDUSSKOLAS LITERATŪRU? Ja es lasītu tikai tos s^dus no mācību grāmatām, būtu jau sviestā sagājis. nav interesanti zināt tikai daļu viedokļa. paldies manai vēstures skolotājai. lai gan precīzi par Hitlera un Staļina/Ļeņina sadarbību patiešām māca 9. klasē. Uzmanīgāk stundās klausīties vajag.
--
"nez kāpēc neviens nepūlas skaidrot, kas ir tie cilvēki, kas stāv grāvmalā uz nošaušanu un ko viņi izdarīja." - Jēzus žēlīgais :D Par to jau visa filma ir! - nevainīgi upuri.
--
jana - tu tik jauki izsakies par cilvēku (tjipa peedeejo idiotu), kuram vēsturē maģistrs.. :D:D:D Es goda vārds, smējos. Izskatās, ka tu visus pazīsti jau no attāluma. B^e ku labi, ka dzīvē man tevi nav jāredz :D

jana, 08.07.2008. 18:06:22
Komentāra reitings: -16.952

(laikam jarunaa kaa ar bernu, tad parasti sanak maigak un visi saprot)
dargais kas_te, tas ko maca 9ja klase (man nebija zemak par 8 vesture, ja jau mes par magistriem te ieminejamies), nav nekas, tur pat tuvu nekas nav pieminets, un ja ir, tad tas ir tik loti loti pavirshi, ka savus secinajumus no ta vilkt nevar. malacs, malacis, ka tu lasi vidusskolas papildus literaturu, tas tikai tavs kartejais +, viena no taviem garigas attistibas posmiem.
_______________
es pateikshu tikai to, ka to izdarit nav ispejams.
_______________
tu nekad, un ne tuvu, nevaresi izteikties kada cita cilveka varda. ja tev leni ir ar saprashanu, tad parlasi veeeeelreiz manu tekstu, vari lasit leni, ar komatiem. un ja tu atradisi nu vismaz kko uz to pusi, ka es "tavu arzemnieku" pieskaitiju pie pedejiem idiotiem/vai vismas kko uz to pusi, es tev apsolu, es samaksashu tev 100Ls, lai tam liecinieki visi hc.lv lietotaji. es varetu pie naivajiem piemest tevi, ja tu tik parliecinati uzskati, ka magistra grads nozime, ka cilveks ir patiesham gudrs un zinoshs. kad pabeigsi vidusskolu, aiziesi uz augstako, pamacisies paris gadus, un pakontaktesies ar vairakiem, gudriem cilvekiem (vispar runajot), tad sapratisi, ka tas, ka vinjam ir magistrs, nenozime pilnigi neko.

man tev jautajums. ja es macos par arstu, es varu but ari zobu arsts, kirurgs, un dietologs? ja sapratisi domu, tad sapratisi, ko es domaju ieprieksheja tekstaa (08.07.2008. 06:36:18)

kas_te, 08.07.2008. 20:37:11
Komentāra reitings: -3.202

Veči, es tikko tiku pie sotaka! :)

kas_te, 09.07.2008. 16:33:47
Komentāra reitings: -2.821

"arzemnieki.. vinji zin tikai to, ka...vinji pat nezin, ko nozime vards okupeja" (idiotisma pazīme); "vispar.. vinsh tapat neko nesaprot" (idiotisma pazīme).
LV93UNLA0050010477311
--
ē, kā var likt mīnusus par diviem pilnīgi pretējiem komentiem? Laikam nekad nesapratīšu...

dzēsts lietotājs, 14.12.2008. 12:34:41
Komentāra reitings: 0.959

kad rādīja pa TV, neredzēju.
vakar izdomāju, ka jānoskatās, jo bija puslīdz brīvs vakars un miegs arī nenāca.
šausmas.
kā tur kaut kas rakstīja par to raudāšanu..man raudāt negribējās.tieši pretēji, man bija dusmas uz visu to, kas tur notika un kā izrīkojos ar cilvēkiem. pēc tam bija tā jocīgi, redzot tos skatus. viss ik pa laikam atausa atmiņā, pēc noskatīšanās.
man patika, bet tajā pašā laikā likās pretīgi un nežēlīgi.
vienu gan zinu skaidri, tā bija pēdējā reize kad skatījos to storiju.

rxx, 14.12.2008. 15:52:15
Komentāra reitings: 4.335

"Pa zilo Donavu peld līķis
Kas zin vai serbs, vai turks, vai krievs
Viņš vairāk nerunās, viņš klusēs
Un klusēs arī augšā Dievs
Un nepaskaidros kā labad
Šis gadsimts muļķīgs padevies"

P. Brūveris "Balāde" / no Prāta vētras Šveika.

nef, 14.12.2008. 16:09:50
Komentāra reitings: -3.263

OMG. OMG. stulba propaganda debiliem.

xnemiersx, 15.12.2008. 07:24:44
Komentāra reitings: 4.226

nef, noskatījies? ir jau propaganda, bet neko īpaši stulbu tur nesaskatu. psrs bija tāds pats fašisms kā nacistiskajā vācijā, un tieši to arī tajā filmā pasaka. varbūt kaut kas ir piekrāsots vairāk, bet noteikti tik pat daudz ir palicis čekas kabinetos, nevienam nezināms...

nef, 15.12.2008. 12:00:14
Komentāra reitings: -2.226

xnemiersx, nee. nu traileru redzeeju... bet es to visu jau skolaa graamatas lasiju. IMHO tas ir liekuliiba stastit par k-kadam mifiskam problemam, par ljauno kommunismu un t.t. kameer mees te dzivojam dzili dzili suudos. un veel TSS raada skolas. nah? latvijaa parak nacionalistiskie cilveeki. uz lielaka dalja neizshkjir krievus no kommunistiem.
un visi tie fakti uz PSRS kontu ir ļoti striidiigi IMHO.

xnemiersx, 15.12.2008. 12:46:50
Komentāra reitings: 2.753

роман я не читал, но им придельно возмущён

femme_fatale, 16.12.2008. 02:29:55
Komentāra reitings: -0.026

Jebkurā gadījumā tādas šausmas ir notikušas ar cilvēkiem un nevar teikt, ka filma ir bezjēdzīga. Beigās taču bija rakstīts, ka filma veltīta... viņiem.


Reklāma
Padalies priekā
Labdien! Mēs dodam jums promo kodu - ZBXM777 Aktivizējiet to savā personīgajā kontā pēc reģistrēšanās www.cexasia.pro Un Jūs saņemsiet līdz 1000USDT par savu depozītu. Laimīgu tirdzniecību!

Robertswedo

Моментальные он-лайн подписка в течение телеграм канале @mylovetut

Coreybrere

Моментальный он-лайн рука на телеграм канале @mylovetut

Coreysmeag


ienāktreģistrēties