Notiks zinātniskais vakars par urbānismu 21. gs., pilsētu sarukšanu un attīstības problēmām

Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs, 18.02.2015., 11:40

Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja desmit gadu jubilejas programmas ietvaros, pirmdien, 23. februārī, plkst. 17:30, Rīgas Tehniskās universitātes 403. auditorijā (Kaļķu ielā 1, Rīgā), notiks zinātniskais vakars ar Miodraga Kuča (Miodrag Kuč), asoc. prof. Pētera Šķiņķa un Kristapa Kaugura dalību.

Iedzīvotāju līdzdalība pilsētas plānošanas procesos pēdējos gados ir kļuvusi arvien intensīvāka, apstrīdot ģenerālplānu kā galveno instrumentu, lai definētu mūsu pilsētu nākotni. Studijas "ParaArtFormations" dibinātāja Miodraga Kuča (Miodrag Kuč) vieslekcijas "Detalizēta plānošana. Taktiskā urbānisma uzplaukums." ietvaros tiks izpētīts post industriālais, ik pa laikam apkaunotais Rietumu Moabit apgabals (Berlīne), tā centienos pārvarēt spiedienu, kas radies, cenšoties atjaunot panīkušās pilsētas daļu, atstumtību un pilsētas grimšanu nabadzībā. Papildus tam, tiks prezentēti daži eksperimenti no Rūras apgabala, tādā veidā parādot alternatīvo infrastruktūru potenciālu un iepazīstinot cilvēku aizrautību kā (jaunu) līdzekli pilsētu attīstībai.

Savukārt Latvijā, šobrīd monocentriskās urbanizācijas epicentrs, kā arī galvaspilsēta ir Rīga, kurā dzīvo aptuveni puse Latvijas iedzīvotāju. Tā ir gan eiropeiski nozīmīga valsts Baltijas jūras reģionā, gan arī veic centralizētu ekonomikas funkciju iekšienē, plaši pārstāvot dažādas industrijas un nozares. Pārējās valsts pilsētas cieš no urbanizācijas sekām, zaudējot darbspējīgos iedzīvotājus, līdz ar to nodokļu ienākumus tālākai attīstībai. Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes asoc. prof. Pēteris Šķiņķis prezentācijā izvērtēs migrāciju Latvijā, to ietekmējošos faktorus, laika posmā no 1989.-2014. gadam, liekot uzsvaru uz pēdējo desmitgadi, kā arī pievērsīs uzmanību urbanizācijas radītajām strukturālajām izmaiņām.

Bet Rīgas Urbānā Institūta projektu vadītājs Kristaps Kaugurs prezentēs ideju par to, kā urbanizācijas radītās sekas pēdējos desmit gados ievērojami ir ietekmējušas Liepājas reģiona dzīvi, iepazīstinot ar publiskās telpas attīstības izstrādi, izmantošanas vēsturi un mūsdienas praksi. "Mūsdienās mums ir nepieciešams iejaukties pilsētas akupunktūrā, lai tiktu atjaunota urbanitāte", apgalvo K. Kaugurs. "Infrastruktūrai un iedzīvotāju līdzdalībai vajadzētu būt savstarpēji saistītai, un to nedrīkst neņemt vērā." Prezentācijā tiks raksturoti iespējamie iemesli sarežģītajai šī brīža situācijai, kā arī piedāvāti risinājumi negatīvo tendenču likvidēšanai.

Noslēgumā diskusija ar referentiem, kuru vadīs Rīgas Urbānā Institūta vadītājs Jonass Būhels (Jonas Büchel).

Zinātniskais vakars notiks angļu valodā. Dalība ir bez maksas. Plašāka informācija: www.hochschulkontor.lv.

Zinātnisko vakaru organizē Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
<a href=https://www.parkerrussia.ru/pens/im/PR2B-MLT1G/>ручка паркер сонет франц цена</a> или <a href=https://www.parkerrussia.ru/pens/vector/PR13R-RED1C/>ручка паркер купить нижний новгород</a> https://www.parkerrussia.ru/sets/giftbox/PR10B-RED1GCover/

moiler

Wow cuz this is excellent work! Congrats and keep it up. Here is my website: Royalty Free Music for Video (https://www.royaltyfree-music.com/)

Carrol

Love the site-- extremely individual pleasant and lots to see! Here is my site; Background Music Royalty Free (https://www.royaltyfree-music.com/)

Jennyienāktreģistrēties