Aicina jauniešus piedalīties starptautiskā konkursā

Kristine Mennika, 03.12.2010., 14:51

Aicina jauniešus piedalīties starptautiskā konkursā, meklēt risinājumus globālajām problēmām un piedalīties konkursa finālā Ņujorkā.

Microsoft Latvia aiciAicina jauniešus piedalīties starptautiskā konkursāna Latvijas skolu jauniešus un studentus pieteikties pasaulē vadošajā tehnoloģiju konkursā jauniešiem – Imagine Cup. Konkursa mērķis ir ļaut jauniešiem ar savām inovatīvajām idejām iesaistīties pasaules globālo sociālo problēmu risināšanā ar tehnoloģiju palīdzību. Spēcīgākie dalībnieki 2011.gada jūlijā tiks aicināti uz konkursa finālu Ņujorkā, ASV.

Imagine Cup Microsoft rīko jau astoto gadu. Pagājušajā gadā konkursā piedalās vairāk kā 300 000 studentu no vairāk kā 100 pasaules valstīm. Konkurss norisinās vairākās kategorijās, tā balvu fonds variē no 3 000 līdz 25 000 ASV dolāru.

Imagine Cup 2010.-2011.gada konkursu vienojošā tēma ir "Iztēlojies pasauli, kur tehnoloģijas palīdz risināt smagākās problēmas", balstoties uz Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Tūkstošgades Attīstības mērķiem (Millennium Development Goals). Imagine Cup vērš studentu uzmanību uz šīm problēmām aicinot pasaules jaunos un gaišos prātus apvienoties, lai radītu jaunus risinājumus un iespējas šo problēmu šķetināšanā.

Tūkstošgades attīstības mērķi ir:

1. Samazināt nabadzību;
2. Nodrošināt visiem iedzīvotājiem pamatizglītību, kā arī iespēju iegūt vispārējo vidējo vai profesionālo vidējo izglītību;
3. Nodrošināt vienādas iespējas sievietēm un vīriešiem;
4. Mazināt bērnu mirstību;
5. Uzlabot mātes veselību;
6. Ierobežot HIV/AIDS, tuberkulozes un difterijas izplatību, kā arī citus novēršamus nāves cēloņus;
7. Nodrošināt vides ilgtspēju;
8. Palīdzēt cilvēkiem mazāk attīstītajās valstīs.

"Imagine Cup" ir arēna, kas apvieno skolu jauniešus un studentus, kuriem rūp nozīmīgu sociālu problēmu risināšana un kurus aizrauj tehnoloģiju iespējas, neatkarīgi no tā, vai viņi apgūst informācijas tehnoloģijas, žurnālistiku, mākslu vai sociālās zinātnes. Aicinām arī Latvijas studentus aktīvi iesaistīties un dalīties ar savām idejām, lai pasaules mērogā demonstrētu savas idejas problēmu risināšanai un kompetenci tehnoloģiju izmantošanā," skaidro Tautvīds Dagis (Tautvydas Dagys), konkursa koordinators Baltijas valstīs.

"Konkurss viennozīmīgi ir lielisks piemērs, kā apvienot dažādu valstu un pat kontinentu jauniešus kopīgam mērķim – padarīt nākotnes pasauli labāku. Modernās tehnoloģijas nu ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas daļu, īpaši jaunajai paaudzei, un, pateicoties "Imagine Cup", šīs tehnoloģijas no laika kavēkļa taps jauniešu iespējā sniegt lielu ieguldījumu globālu problēmu risināšanā," uzsver Latvijas Studentu apvienības prezidents Edvards Ratnieks.

Konkursa kategorijas, kurās studenti var piedalīties, ir gan IT orientētas, gan saistītas ar vizuālo mākslu – programmatūras izstrāde, iegultās programmatūras izstrāde, spēļu izstrāde, digitālie mediji u.c.

Konkursa notiek trīs kārtās. Pirmā kārta atkarībā no kategorijas turpināsies līdz 2011.gada janvārim – martam. Labākie dalībnieki tiks virzīti otrajai kārtai un finālam. Dalības nosacījumi un vērtēšanas kritēriji katrai kategorijai ir atšķirīgi. Tā piemēram, digitālo mediju kategorijā otrajai kārtai kvalificējas tie, kas savākuši lielāko balsu skaitu par sevis izveidotajiem video materiāliem, kas vērš uzmanību uz kādu no nozīmīgām sociālām problēmām.

Atkarībā no izvēlētās kategorijas, studenti var startēt individuāli vai 2 – 4 dalībnieku komandā. Ikviena komanda vai individuālais dalībnieks var piesaistīt paša izvēlētu padomdevēju – mentoru, kas palīdz sagatavoties dalībai konkursā, kā arī atbalsta dalībnieku konkursa finālā Ņujorkā. Mentors var būt skolotājs, pasniedzējs, kāda iepriekšējo gadu konkursa dalībnieks vai jebkurš cits zinošs un atsaucīgs padomdevējs.

Iespēja reģistrēties dalībai konkursā un vairāk informācijas, kā arī idejas konkursa darbiem – www.imaginecup.com.
 


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Undīne (susuriite17@inbox.lv), 11.07.2011. 13:52:04 (ip:78.84.49.145)
Komentāra reitings: 0

Vēlos palīdzet!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
You're a really helpful web site; couldn't make it without ya! Check out my web page: recover wallet BTC (https://mady2077.github.io/walletBTC/31.01BTC_wallet.dat.html)

Madelaine

Home page https://javslon.com/

Afferly

Home page https://siteripz.net/

Afferlyienāktreģistrēties